مبلمان و چیدمان

با روش‌های طراحی اتاق خواب زیبا و بی نقص آشنا شویم

اتاق خواب زیبا را می‌توان با مجموعه روش‌های متعدد به بهترین نحو ممکن طراحی نمود. از آنجا که اتاق خواب محلی جهت استراحت افراد است پس باید در دکوراسیون این قسمت از منزل تمام تلاش‌های لازم را انجام داد تا القا کننده احساس آرامش به شما باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوازم اتاق خواب با معرفی مدل های شیک و ارزان

در ادامه به مجموعه روش‌های مهم در طراحی اتاق خواب زیبا و بی نقص می‌پردازیم

  1. انتخاب تخت خواب مناسب:

یکی از فاکتورهای مهم در چیدمان اصولی اتاق خواب ، انتخاب تخت خواب متناسب با سبک حاکم شده بر فضای محیط است. از آنجایی که یک سوم زمان شما در این مکان سپری می‌شود، پس نیاز است که به برقراری تناسب بین ابعاد اتاق و تخت توجه نموده تا به صورت اصولی بتوانید فضای محیط خود را تزیین نمایید.

  1. محل مناسب جهت قرارگیری تخت خواب:

در طراحی اتاق خواب زیبا و بی نقص باید توجه نمایید که هر شیء در جای مخصوص به خود قرار گیرد تا زیبایی فضای اطراف بیشتر به چشم آید. مکان مناسب جهت قرارگیری درست تختخواب را بررسی نموده و حتی‌الامکان از قرار دادن آن در زیر پنجره و یا جلوی درب اتاق خودداری نمایید.

  1. محل مناسب جهت قرارگیری میز مطالعه و میز آرایش:

میز مطالعه خود را در قسمتی قرار دهید که بتوانید از نور طبیعی خورشید جهت مطالعه بهره ببرید. مهمترین قانون چیدمان میز مطالعه توجه به مورد ذکر شده است. جهت راهنمایی بیشتر، شما می‌توانید محل میز مطالعه خود را در زیر پنجره قرار دهید. در مورد میز آرایش هم می‌توانید با توجه به سلیقه خود و در گوشه‌ای از اتاق که نورپردازی مناسبی داشته باشد، محل مناسب جهت قرارگیری آن را تعیین نمایید.

  1. توجه به نورپردازی مناسب ویژه اتاق خواب:

برای اینکه اتاق خواب زیبایی را طبق سلیقه خود طراحی کنید، باید به مبحث نورپردازی هم توجه ویژه‌ای نمایید. ترکیب نورهای آبی و زرد، آرامش خاصی را در فضای اتاق حاکم می‌کند. اما سعی کنید که آباژورهای شما، دارای نور آبی باشد تا هنگام استراحت، آرامش حاکم بر فضای اطراف را چندین برابر شود.

  1. محل قرارگیری تابلوها:

به محل درست قرارگیری تابلوها توجه نموده و سعی کنید که آنها را بالای تخت خواب خود از لحاظ توجه به مسائل ایمنی، نصب نکنید. زیرا امکان افتادن ناگهانی آنها وجود دارد. قسمت‌های مختلف را بررسی کرده و ببینید که کدام قسمت از لحاظ نصب تابلو مناسب‌تر و ایمن‌تر است.

  1. قرار دادن گیاهان در اتاق خواب:

قرار دادن گیاهان در اتاق خواب علاوه بر مبحث زیبایی بخشیدن به فضای محیط باعث ایجاد حس آرامش در افراد هم می‌شوند. بهترین مکان جهت قرار دادن گیاهان، گوشه‌های دنج اتاق خواب است که باعث جلوه بخشیدن بیشتر به فضای اطراف می‌شوند. البته در مورد اینکه کدام گیاه را انتخاب کرده که حس آرامش بیشتری را در شما ایجاد کند، نیاز است که در این رابطه تحقیق و جستجوی کافی انجام شود.

  1. انتخاب روتختی مناسب:

در انتخاب روتختی توجه نمایید که آن را متناسب با سبک پرده اتاق خواب خریداری نمایید. انتخاب مناسب‌ترین روتختی به شما کمک کرده تا بهتر بتوانید نمای فضای اتاق خواب خود را به زیباترین شکل ممکن تغییر دهید. حتی‌الامکان در تهیه روتختی توجه کنید که شامل طرح و رنگ‌های پیچیده نباشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیباترین دراور با معرفی مدل های شیک و ارزان 

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان خانه به شما کمک کرده باشد. اگر موردی از قلم افتاده است در کامنت برای ما بنویسید. از اینکه همراه ما هستید و برای مطالعه مقالات گرین لیست وقت می گذارید سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21634]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا