لوازم ادارینوشت افزار

راهنمای خرید مداد تراش رومیزی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

مداد تراش رومیزی یکی از لوازم التحریر هایی است که این روزها علاقه مندان زیادی داشته و در طرح ها و رنگ های مختلف نیز در بازار وجود دارد. مداد تراش رومیزی ممکن است ابزار ساده ای به نظر برسد، اما اینکه از کدام یک استفاده کنید، می تواند عملکرد شما را به کلی تغییر دهد. هنگام تهیه یک تراش، باید قطر مداد هایی را که می‌خواهید استفاده کنید، شکنندگی سرب‌های داخل آنها، نوع تراش دستی یا برقی و نوع تیغه آنها را در نظر بگیرید. در این راهنمای خرید اینترنتی در دسته بندی لوازم تحریر به معرفی طیف وسیعی از مداد تراش های موجود پرداخته می شود .

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین خودنویس با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا 

چرا باید از مداد تراش رومیزی استفاده نمود؟

مداد تراش رومیزی دخترانه یا تراش رومیزی پسرانه امروزه در رنگ های مختلفی ارائه می شوند اما این دو یک فعالیت را انجام داده و هدف مشخصی دارند. از جمله مزایای استفاده از یک تراش رومیزی خوب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این مداد تراش ها دارای عمر زیادی هستند و از آنها می توان برای سالها بهره برد.
 • عموما مداد تراش رومیزی را می توان برای هر نوع مداد استفاده نمود و تیغه آن قابلیت تغییر قطر را دارد.
 • استفاده از مداد تراش های رومیزی آسان بوده و نیاز به انرژی بسیار ندارد.
 • چون سایز اینگونه تراش ها بزرگ است لذا سریع گم نمی شوند. به راحتی روی میز نصب می شوند و می توان هر زمان از آنها استفاده نمود. مخزن آنها بزرگ است و تفاله تراش را در خود نگه می دارند لذا محیط افراد را کثیف نمی نمایند.
 • این تراش ها می توانند مدادها را برای مدت زمان طولانی تیز نگه دارند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین پرگار با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

در زمان خرید مداد تراش رومیزی لازم است تا چه مواردی را در نظر داشته باشید

قیمت مداد تراش رومیزی در بازار متفاوت است و به فاکتورهای متفاوتی وابسته است. در ادامه می توانید با عوامل تاثیرگذار در خرید مدادها آشنا شوید:

 • سایز: هر اندازه که سایز مداد تراش شما بزرگتر باشد به نسبت سنگین تر بوده و فضای بیشتری را بر روی میز به خود اختصاص می دهد. به عبارت دیگر اگر میز تحریر شما کوچک است، این مورد نمی تواند گزینه خوبی باشد. البته مواردی که سنگین تر هستند، جابجا نمودن آنان نیز به همان اندازه دشوارتر می باشد.
 • جنس: در زمان خرید مداد تراش رومیزی لازم است تا حتما به جنس بدنه تراش خود بسیار دقت نمایید. در برخی موارد جنس بدنه از پلاستیک می باشد. انواع نمونه های فانتزی موجود در بازار در این دسته قرار می گیرند. قیمت مداد تراش رومیزی فانتزی با بدنه پلاستیک به مراتب کمتر از سایرین می باشد. اما اگر می خواهید تراش شما دارای استحکام و مقاومت بالاتری باشد لازم است تا مواردی را برگزینید که بدنه آنها فلزی است. همواره باید در نظر داشته باشید که جنس مداد تراش شما می تواند بر روی قیمت تمام شده نهایی تاثیر بگذارد.
 • توجه به تیغه: امروزه مداد تراش رومیزی المانی دارای بهترین بازدهی در بازار می باشد زیرا تیغه های آن بسیار تیز بوده و از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. شما می توانید با این تراش ها هرگونه مدادی را بتراشید بدون اینکه نگران خراب شدن دستگاه خود باشید. اما به صورت کلی در نظر داشته باشید که اگر تیغه تراش شما به صورت مارپیچ باشد، کمترین میزان زباله را تولید می کند و مداد شما سریع تر تیز می شود.
 • سازگاری با انواع مدادها: این فاکتور نیز از جمله فاکتورهای مهمی است که در حین خرید باید به آن بسیار دقت نمایید. امروزه مدادهایی که در بازار وجود دارند دارای قطرهای گوناگون می باشند لذا مداد تراش شما نیز باید به گونه ای باشد که قطر تیغه آن تغییر یابد و بتواند قطر آن با توجه به نوع مداد بروز شود. این قابلیت بسیار اهمیت دارد.عموما مداد تراش های استاندارد از این قابلیت برخوردار هستند. لازم است تا به این مورد نیز دقت نمایید که قیمت تراش رومیزی اورجینال که قابلیت تغییر قطر را دارد، به مراتب بیشتر از سایر انواع است.
 • در نظر گرفتن طرح و رنگ مداد: مداد تراش هایی که در بازار وجود دارند دارای رنگ های متفاوت برای گروه های سنی مختلف می باشند. برخی از آنها به شکل شخصیت های کارتونی طراحی شده اند و نظر افراد خاصی را جذب می نمایند. به صورت کلی می توان بیان نمود که امروزه انواع متفاوتی از تراش ها در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها نیز می تواند برای گروه خاصی از افراد مناسب باشد. قیمت این موارد نیز با توجه به طرح ها و ویژگی هایی که دارند،متفاوت است.
 • قیمت مداد تراش رومیزی: در حال حاضر با کمی جستجو در بازار می توانید انواع تراش ها با قیمت های مختلف را مشاهده نمایید. با توجه به نوع کاربرد و ویژگی های هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی نیز دارا می باشند. این بین قیمت مداد تراش رومیزی فانتزی به نسبت کمتر از موارد اورجینال می باشد. خرید از برند های معتبر و نام آشنا موجب می شود تا شما بتوانید خرید بهتری داشته و از تراش خود برای مدت زمان بیشتری استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین روان نویس با معرفی مدل های باکیفیت و شیک

جمع بندی:

برای اینکه بتوانید از مداد تراش رومیزی خود برای مدت زمان بیشتری استفاده نمایید، توصیه می گردد تا هیچ وقت نگهدارنده مداد را بیش از حالت عادی به بیرون نکشید. همچنین دقت نمایید تا هنگام قرار دادن مداد داخل تیغه ها، شاسی آن به خوبی باز شده باشد در غیر این صورت فشار زیاد مداد موجب می شود تا تیغه های آن آسیب ببینند.

همیشه به عنوان مصرف کننده باید دستگیره تراش خود را در جهتی حرکت دهید که سخت تر می چرخد، در غیر این صورت امکان آسیب رساندن به دستگیره و چرخ دنده وجود دارد. در ادامه به این نکته نیز دقت نمایید، زمانی که در حین تراش چرخ دنده نرم شد و به آرامی چرخید از ادامه فعالیت خود اجتناب نمایید زیرا با این کار تیغه ها آسیب می بینند.

مداد تراش رومیزی اورجینال همواره می تواند پاسخگوی شما برای سال های زیادی باشد اما باید دقت نمایید که قیمت آنها به نسبت سایرین بیشتر می باشد. اما در زمان خرید لازم است تا موارد بالا را در نظر داشته باشید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 600,000 تومان
محدوده قیمت 600,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا