ابزار باغبانی

۲۵ مدل قیچی شاخه زن تیز و پرفروش با خرید اینترنتی

راهنمای خرید قیچی شاخه زن

قیچی شاخه زن که به آن قیچی باغبانی نیز گفته می شود امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب نموده است. هر باغبان حداقل به یک جفت قیچی شاخه زن نیاز دارد و بسیاری از باغبانان ترجیح می دهند دو یا چند جفت داشته باشند که بتوانند بهترین آنها را برای هر کار خاصی انتخاب کنند.

در این مقاله یک راهنمای خرید آنلاین در خصوص قیچی شاخه زن در اختیار شما قرار داده می شود که با در نظر گرفتن آن می توانید خرید خوبی را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع قیچی باغبانی با معرفی مدل های باکیفیت 

نکات مهم و تاثیرگذار در خرید و قیمت قیچی شاخه زن

اول از همه، باید به این فکر کنید که چه کاری را با قیچی شاخه زن خود می خواهید انجام دهید. کارهای متداول عبارتند از پیرایش پرچین ها، پیرایش چمن، لبه زدن چمن ها و هرس شاخه ها. اگر فقط یک باغ کوچک دارید، می‌توانید از یک جفت قیچی باغچه برای چند منظور استفاده کنید، اما ما پیشنهاد می‌کنیم حداقل روی چند جفت قیچی مختلف سرمایه‌گذاری کنید زیرا حتی بهترین قیچی شاخه زن نیز معمولاً بسیار مقرون به صرفه است.

وقتی نوع قیچی خود را مشخص نمودید، لازم است تا فاکتور های مهمی را که در خرید قیچی شاخه زن مهم هستند بررسی نمایید. این موارد در زیر برای شما لیست شده اند:

  • تیغه را بررسی کنید

فولاد کربنی انتخاب خوبی برای قیچی باغبانی با کیفیت مناسب است، اما این تنها گزینه نیست. برخی از تولیدکنندگان در واقع به موادی که برای تیغه های خود استفاده می کنند اشاره نمی کنند. این می تواند کمی آزاردهنده باشد، اما به عنوان یک قانون کلی، اگر کیفیت ساخت کلی خوب به نظر می رسد (به نسبت قیمت)، احتمالاً از فلز مناسبی برای تیغه ها استفاده کرده اند.

علاوه بر فلز مورد استفاده، لازم است تا به طول و شکل نیز دقت کنید. به عنوان مثال، قیچی شاخه زن که برای هرس استفاده می شود، دارای تیغه های کوتاه و خمیده جهت افزایش دقت است در حالی که قیچی باغی که برای برش پرچین ها و پیرایش چمن استفاده می شود معمولاً دارای تیغه های بلند و مسطح برای افزایش سرعت است.

همچنین باید در مورد موقعیت تیغه ها و زوایای بین دسته ها دقت کنید. به عنوان مثال، در برخی از قیچی های شاخه زنی، تیغه‌ها فقط از دسته بیرون می‌آیند و هم راستا با آن هستند در حالی که در برخی دیگر، تیغه ها دارای زاویه‌ای نسبت به دسته می باشند که کاربرد خاصی هم دارند.

  • دسته را بررسی کنید

اول از همه، دسته باید طول مناسبی برای کار داشته باشد. اساساً دسته‌های کوتاه‌تر امکان کنترل بیشتری به شما می‌دهند، اما اهرم کمتری دارند و دسته‌های بلندتر برعکس هستند. قیچی شاخه زن برای هرس معمولا دسته های بسیار کوتاهی دارد زیرا دقت در آنها مهم است. قیچی باغی برای پیرایش پرچین ها و چمن ها دسته های بسیار طولانی تری دارند تا از قابلیت اهرمی آنها استفاده کنید.

برخی از دسته ها دارای ویژگی‌های ارگونومیک یا بالشتک اضافی هستند که می‌توانند استفاده از آنها را کمی راحت‌تر کنند. البته هنوز هم برای استفاده از آنها به دستکش نیاز خواهید داشت (مخصوصاً برای دوره‌های طولانی‌تر).

  • اجزای کلی قیچی شاخه زن را بررسی کنید

قطعاتی مانند فنرها، مهره ها و گیره های ایمنی همگی می توانند تفاوت قابل توجهی در میزان استفاده، آسانی و راحتی کار با قیچی باغبانی ایجاد کنند. در حالت ایده آل، شما باید بتوانید اجزای اصلی را تعمیر و یا تعویض کنید تا عمر قیچی خود را افزایش دهید.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل بیلچه باغبانی باکیفیت و خوش دست با خرید اینترنتی 

نقد و بررسی قیچی شاخه زن

در زیر برخی از انواع قیچی های پرکاربرد ذکر شده اند که می توانید از آنها استفاده نمایید و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید کنید:

  • قیچی چمن زن دستی

این قیچی باغبانی یک انتخاب خوب برای زمانی است که می خواهید کمی طول قیچی شما بیشتر از قیچی پرچین باشد اما نمی خواهید وزن قیچی پرچین را نیز داشته باشد. وزن این قیچی ها حدود 788 گرم و طول آنها به 67 سانتی متر می رسد. طول تیغه های آن نیز حدود 17 سانتی متر می باشد.

این قیچی باغبانی برای شاخه هایی تا ضخامت 1.3 سانتی متر طراحی شده است. اگر سعی کنید از آنها برای شاخه های ضخیم تر استفاده کنید، ممکن است تیغه ها یا دسته ها را بشکنید. این مورد نیز به دلیل فشار ایجاد شده توسط اهرم دسته های بلندتر است.

  • قیچی پرچین

این قیچی باغی انتخاب ما برای پیرایش پرچین است. آنها مطمئناً به لطف تیغه های 21 سانتی متری، دقیق و تمیز برش می دهند. طول کلی این قیچی ها 60 سانتی متر و وزن آنها حدود 949 گرم است. اگر چه این موارد وزن سنگینی دارند، مکانیسم برش آنقدر خوب است که باعث می‌شود این قیچی باغبانی به راحتی در دست گرفته شود.

  • قیچی هرس دسته بلند مدل بای پس

این قیچی باغی در مجموع 20 سانتی متر است که تیغه آن حدود 8 سانتی متر می باشد. حداکثر عرض برش آن نیز حدود 3 سانتی متر تخمین زده می شود. تیغه ها از جنس استیل SK-5 ژاپنی با پوشش تفلون هستند که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. در دست گرفتن دسته آنها بسیار راحت است.

  • قیچی شاخه زن دسته بلند

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه قیچی های هرس خود را گم می کنند، اینها می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. آنها از نظر ظاهر بزرگ می باشند و در دست گرفتن آنان نیز آسان است. کیفیت این قیچی شاخه زن به طرز شگفت آوری خوب است. شما می توانید از این مورد برای اغلب شاخه های بزرگ و تنومند استفاده نمایید. با توجه به اینکه آنها می توانند نیروی خوبی را ایجاد نمایند لذا بریدن شاخه های بزرگ به انرژی زیادی نیاز ندارد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین ابزار آلات با معرفی مدل های کاربردی و ارزان

راهنمای نگهداری از قیچی شاخه زن

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که برای نگهداری از قیچی شاخه زن بسیار مهم است تا آنها را در یک منطقه خشک نگهداری نمایید و هر بار پس از استفاده به خوبی آنها را تمیز کنید. با این کار از زنگ زدگی جلوگیری می شود و همچنین گل و لای موجود بر روی قیچی باعث خراب شدن آن نمی شود. برای اینکه بتوانید گزینه کاربردی با توجه به نیاز خود خریداری نمایید، توصیه می شود تا حتما موارد فوق را در نظر داشته باشید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 300,000 تا 600,000 تومان

امتیاز کاربران

قیچی باغبانی اینکو مدل HPS-0308

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

سایر توضیحات ابزار ابعاد جنس دسته وزن
جنس تیغه فولاد کربن ضد زنگ با روکش تفلون افزایش... قیچی، قابل حمل 20x7x2 سانتی‌متر پلاستیک، روکش دار، فولادی 380 گرم
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 600,001 تا 1,000,000 تومان

امتیاز کاربران

قیچی شاخه زن رونیکس مدل RH-3122

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

سایر توضیحات ابزار ابعاد جنس دسته وزن
تیغه با کیفیت ساخته شده از فولاد با حداکثر تیزی... قیچی 70x20x20 سانتی‌متر فلز 1200 گرم
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان

امتیاز کاربران

قیچی شمشاد زن نووا مدل NTS 2380

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

سایر توضیحات ابزار ابعاد جنس دسته وزن
- مناسب برای هرس گیاهان به خصوص شمشاد - دارای د... قیچی 230 × 630 سانتی‌متر فولادی 1020 گرم

امتیاز کاربران

قیچی شاخه زن نووا مدل NTS 2370

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

سایر توضیحات ابزار ابعاد جنس دسته وزن
- مناسب برای برش شاخه‌هایی تا قطر 50 میلی‌متر -... قیچی 4 × 30 × 68 سانتی‌متر فولادی 1620 گرم

امتیاز کاربران

قیچی باغبانی باهکو مدل PG-10-F

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

سایر توضیحات ابزار ابعاد جنس دسته وزن
دارای دسته کامپوزیتی با اصطکاک بالا و ارگونومیِ... قیچی 21x5.5x3 سانتی‌متر فولادی 170 گرم
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 2,000,001 تا 3,000,000 تومان
محدوده قیمت 3,000,001 تا 6,000,000 تومان

امتیاز کاربران

قیچی شاخه زن آلتونا مدل J444

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

سایر توضیحات ابزار ابعاد جنس دسته وزن
- ساخت کشور اسپانیا - دسته ای از جنس آلومینیوم ... قیچی 78x28x4 سانتی‌متر آلومینیوم، پلاستیک 1700 گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا