دکوراسیون و دکوراتیومبلمان و چیدمان

ایده های ناب و نکات طراحی دکوراسیون روستیک برای منزل

آشنایی با سبک روستیک، سبکی از معماری است که بسیاری از افراد از این سبک برای طراحی داخلی منزل خود استفاده می کنند. این سبک، حالت روستایی به فضای محیط می دهد و به همین دلیل از محبوبیت زیادی در میان طرفداران خود برخوردار است. اگر بخواهیم واژه Rustic را تعریف کنیم، به معنای روستا است و بسیاری از افراد به دلیل ویژگی های خاص روستایی( سادگی و دوری از هر گونه تجملات)، از اینگونه سبک در دکوراسیون روستیک منزل خود استفاده می کنند.

اگر شما می خواهید این سبک جذاب را در طراحی داخلی منزلتان پیاده سازی کنید، می توانید از ایده های موجود در اینترنت، الگوبرداری کنید و در دکوراسیون داخلی منزلتان اجرا نمایید. به طور قطع می توانیم بگوییم سبک روستیک از جمله سبک های پرطرفداری است که می توانید از آن جهت جلوه دادن بیشتر به فضای داخلی منزل خود استفاده نمایید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با قواعد و نکات مهم طراحی این سبک زیبای روستایی، آشنا کنیم.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر گل بر دکوراسیون و جلوه آن در زیباسازی دکوراسیون

رعایت چه نکاتی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک روستیک ضروری است؟

اولین قانون در طراحی به سبک روستیک این است که تمام عناصر خانه باید نمایانگر محیط طبیعی باشند. در غیر اینصورت شما مهمترین قانون طراحی این سبک را زیر پا گذاشته اید. در ادامه به مواردی از این نکات پرداخته شده است:

 • چوب، مهمترین متریال به کار رفته در طراحی به سبک روستیک است:

شاید پیش خود فکر کنید که از چوب به عنوان عنصر اصلی در سبک های دکوراسیون دیگر هم استفاده می شود. اما مهمترین موردی که باید به آن اشاره کنیم این است که چوب به عنوان عنصر اصلی در این نوع سبک باید حالت خام و طبیعی خود را حفظ کند. در هنگام طراحی داخلی فضای محیط منزلتان باید از الوار و تخته های چوبی به صورت خام و شکل طبیعی آن در دیوار، سقف و کف منزل خود استفاده کنید، زیرا این کار باعث می شود که حالت سادگی فضای محیط حفظ شود.

 • سنگ از جمله عناصری است که باید در طراحی روستیک خانه از آن استفاده شود:

یکی از عناصر دیگری که در اجزای داخلی خانه به سبک روستیک باید از آن استفاده شود، سنگ است. شما می توانید از تصاویر موجود در اینترنت و ایده های مختلف استفاده از سنگ در طراحی منزلتان بهره ببرید. به عنوان مثال از سنگ های صیقل نخورده ای مانند: سنگ رودخانه و… برای طراحی دیوار شومینه منزلتان استفاده نمایید.

 • با به کار بردن رنگ های ملایم و خنثی، طبیعت را به خانه خود دعوت کنید:

بهترین کار برای بهتر دیده شدن فضای خانه خود این است که از رنگ های موجود در طبیعت بهره ببرید. شما همچنین با آشنایی با ترکیب رنگ ها می توانید تمام رنگ های طبیعت را به خانه خود دعوت کنید. به عنوان مثال از ترکیب رنگ تیره مانند: شکلاتی در کنار رنگ های ملایمی مثل: کرم، سفید و… استفاده نمایید.

 • از مبلمان های دست ساز در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید:

حتی الامکان سعی نمایید از مبلمان های سفارشی و دست ساز جهت بهتر دیده شدن فضای محیط خود استفاده نمایید. اگر می خواهید دکوراسیون روستیک را در منزل خود پیاده سازی کنید پس اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید، دوری از هرگونه تجملات است. مبلمان چوبی که از الیاف محکم طبیعی ساخته شده اند، یکی از بهترین گزینه ها جهت انتخاب است. در این زمینه راهنمای خرید اصولی به شما کمک می کند که در تهیه این محصول بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • نور طبیعی را به منزل خود وارد کنید:

معماری داخل خانه باید طوری باشد که بتوانید از عناصر زنده طبیعت مانند: نور خورشید بهره ببرید. وجود پنجره های بزرگ باعث می شود که نور طبیعی آفتاب وارد منزلتان شود و محیط دلنواز و زیبایی به سبک روستایی را برای شما به وجود آورد.

 • نقش گیاهان و تاثیر آنها در دکوراسیون روستیک از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه شود:

از گیاهان در دکوراسیون منزل خود به سبک روستیک استفاده نمایید. وجود گل و گیاه در منزلتان باعث می شود که هم بر روحیه شما تاثیر مثبتی بگذارد و هم به عنوان یک عنصر زنده طبیعت، نقش مهمی در دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: کدام سبک دکوراسیون خانه مناسب است؟

به چه نکات دیگری در طراحی به سبک روستیک مدرن باید توجه نمایید:

 • استفاده از آجر در دکوراسیون روستیک:

برای اینکه فضای داخلی منزل خود را از یکنواختی در بیاورید، از آجر در دکوراسیون روستیک منزلتان استفاده کنید. نمای روستیک آجر، حالت سادگی خانه های روستایی را به یاد اهالی منزل می آورد. جهت ایده، شما می توانید یک قسمت از اتاق پذیرایی منزلتان را آجر نما کنید و از زیبایی و سادگی فضای محیط نهایت لذت را ببرید.

 • از پنل های چوبی جهت پوشش دیوارهای منزل خود استفاده نمایید:

برای اینکه فضای منزل خود را به حالت روستایی تغییر شکل دهید، حتما از پنل های چوبی جهت پوشش دیوارهای خود استفاده نمایید. پنل های چوبی، تخته های صیقل خورده به هم متصلی هستند که بسیاری از افراد از این محصولات جهت بهتر دیده شدن نمای دیوار در طراحی دکوراسیون روستیک منزل خود استفاده می کنند.

 • استفاده از پارچه های طبیعی در دکوراسیون منزل، از مهمترین مواردی است که توجه به آن ضروری است:

حتی الامکان سعی نمایید از پارچه هایی که از الیاف طبیعی مانند: کتان، پشم، حصیر و… ساخته شده اند، بهره ببرید. در دکوراسیون روستیک منزل خود می توانید از این پارچه ها روی میز یا حتی مبل و در قسمت های دیگر خانه، استفاده کنید. استفاده از پارچه های طبیعی در طراحی داخلی منزل، حس و حال خانه های روستایی را به شما منتقل می کند.

 • از تاثیر پنجره های بزرگ بر نمای داخلی منزل خود به سبک روستیک غافل نباشید:

یکی از مهمترین مواردی که در این سبک باید رعایت کرد، استفاده از پنجره های بزرگ است. اولا با بکار گیری اینگونه پنجره ها شما عنصر زنده طبیعت مانند: نور خورشید را جهت نورپردازی هر چه بیشتر به منزلتان وارد می کنید و ثانیا با بکارگیری اینگونه پنجره ها، فضای خانه شما بزرگ تر به چشم می آید.

 • با تهیه وسایل تزیینی، زیبایی بیشتری به دکوراسیون روستیک منزلتان ببخشید:

در چیدمان وسایل منزل خود سعی کنید بیشتر از دکوریجات چوبی استفاده نمایید. حتما قبل از خرید وسایل تزیینی به این مورد توجه نمایید که محصولاتی را تهیه نمایید که الهام گرفته از طبیعت هستند. مجسمه های مصنوعی حیوانات یا وسایل دست ساز نمونه ایی از این موارد هستند. شما می توانید هم اکنون این وسایل تزیینی زیبا را از طریق خرید اینترنتی تهیه نمایید و در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالع: جدیدترین ایده ها و نکات چیدمان دکوراسیون منزل عروس

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست در دسته بندی دکوراتیو به شما کمک کرده باشد. دوستان عزیز منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم تا در تکمیل مقالات از آنها استفاه کنیم. خوشحالیم که برای مطالعه مقاله امروز وقت گذاشتید، متشکریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21349]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا