دکوراسیون و دکوراتیومبلمان و چیدمان

رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل و آشنایی با نکات مربوط به آن

رنگ های خنثی از آن دسته رنگ های به خصوصی هستند که شما نمی توانید در طیف های مشخص شده رنگ ها، هیچ اثری از آنها ببینید. در واقع می توان به آنها رنگ های ترکیبی هم گفت که از ترکیب رنگ های اصلی تشکیل شده اند. اما سوال اصلی این است که رنگ خنثی در طراحی داخلی منازل چه نقشی می تواند داشته باشد؟

شاید شما جز آن دسته افرادی باشید که تمایل به استفاده از رنگ خنثی در دکوراسیون منزل خود را ندارید. اما برای روشن تر شدن موضوع باید بگوییم که اگر با روانشناسی اینگونه رنگ ها آشنا باشید، به راحتی می توانید فضای داخلی خانه خود را با ترکیب درست رنگ های خنثی، به بهترین نحو ممکن طراحی کنید. اگر چه خنثی در چرخه رنگی جایی ندارد، اما شما می توانید با بهره گیری از طیف گسترده این رنگ در دکوراسیون منزلتان، جلوه بی نظیری به فضای محیط ببخشید.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با اهمیت رنگ های خنثی و همینطور نکات مربوط به استفاده از این رنگ ها در طراحی داخلی منزلتان، آشنا کنیم.

پیشنهاد مطالعه: کدام سبک دکوراسیون خانه مناسب است؟

آشنایی با ویژگی های رنگ خنثی برای دیوار و دکوراسیون داخلی منزل

رنگ های خنثی، رنگ های ملایم و بی اثری هستند که ممکن است در نگاه اول حالت سرد و بی روح بودن را به بیننده القا کند. اما شما با استفاده از این رنگ ها می توانید طیف گسترده از رنگ های دیگر را هم به خانه خود دعوت کنید و فضای محیط خود را از حالت کسلی و بی روح بودن به حالت شاد و سرزنده تبدیل نمایید. رنگ های خاکستری، طوسی، سفید، مشکی، بژ، طلایی و نقره ای جز رنگ های خنثی محسوب می شوند. در ادامه شما را نمونه ای از ویژگی های رنگ های خنثی اشاره می کنیم:

 • رنگ خنثی، بهترین رنگی است که می توانید در طراحی داخلی منزلتان از آن استفاده کنید.
 • بکارگیری رنگ خنثی در محیط خانه باعث انتقال حس زیبایی و قدرت به اطرافیان می شود.
 • با بکارگیری درست این رنگ ها در دکوراسیون منزل از حس غم، ناامیدی، دلتنگی و بدخلقی، رها می شوید.
 • این رنگ ها، رنگ های بی طرفی هستند که ترکیب آنها با مجموعه رنگ های دیگر می تواند به طور فوق العاده ای بر زیبایی ظاهری فضای محیط اثر بگذارد.

دوستان عزیز در نظر داشته باشید رنگ های خنثی در تمامی زوایای زندگی و لوازم دکوراسیون داخلی تاثیر گذار می باشند از جمله در موارد زیر:

 • رنگ خنثی برای فرش
 • رنگ خنثی برای دیوار
 • رنگ های خنثی در مبلمان
 • رنگ خنثی برای اتاق خواب
 • رنگ های خنثی برای مبل

پیشنهاد مطالعه: ایده های ناب و نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

با مهمترین نکات استفاده از رنگ های خنثی در مبلمان و طراحی داخلی منزل آشنا شویم

 • از روش سایه روشن در طراحی داخلی منزلتان استفاده کنید:

جهت استفاده از رنگ های خنثی در طراحی داخلی و برای اینکه فضای محیط سرد و بی روح به چشم نیاید، از تکنیک سایه روشن پیروی کنید. به عنوان مثال شما می توانید از ترکیب رنگ های روشن و تیره خنثی در کنار هم به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید و این تکنیک را می توانید در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و حتی اتاق خواب بکار بگیرید. شما با استفاده از روش سایه روشن، زیبایی بصری دو چندانی را به فضای محیط خود می بخشید.

 • از ترکیب رنگ خاکستری و بژ در فضای اتاق نشیمن بهره ببرید:

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام استفاده از رنگ های خنثی باید به آن توجه نمایید، استفاده از ترکیب صحیح آنها در طراحی داخلی منزل است. یکی از مهمترین مزایای رنگ خنثی این است که حس آرامش بخشی را به محیط اطراف می بخشد. به همین دلیل است که بیشتر افراد به دلیل حس خوبی که از رنگ خنثی می گیرند، تمایل به استفاده از آن در طراحی داخلی منزل خود دارند. ترکیب خاکستری و بژ می تواند فضای محیط شما را از شلوغی بیش از حد در امان نگه دارد. بسیاری از کارشناسان طراحی هم، استفاده از ترکیب این دو نوع رنگ را در طراحی داخلی منزل مخصوصا در فضای اتاق نشیمن توصیه می کنند.

 • غلظت رنگ را در فضای محیط بیشتر کنید:

شما می توانید در فضای داخلی محیط خانه از غلظت رنگ های خنثی بیشتر استفاده کنید. به عنوان مثال غلظت رنگ مورد علاقه خود را بیشتر در طراحی دیوار، سقف و کفپوش خانه بکار بگیرید و برای جلوگیری از یکنواخت شدن محیط از مجموعه وسایلی که دارای رنگ متضاد هستند، استفاده نمایید. با بکارگیری این تکنیک، می توانید محیط خود را از سرد و بی روح بودن رنگ خنثی نجات دهید. راهنمای خرید اصولی به شما کمک می کند تا وسایلی را تهیه نمایید که از بهترین کیفیت ممکن برخوردار باشند. شما می توانید هم اکنون وسایل تزئینی مورد علاقه خود را از طریق خرید اینترنتی سفارش دهید.

 • از سبک کلاسیک بیشتر در دکوراسیون منزل استفاده نمایید:

یکی از بهترین سبک هایی که می توانید در طراحی داخلی منزلتان استفاده کنید که با تم خنثی بیاید، انتخاب سبک کلاسیک است. شما می توانید از این نوع سبک در نمای داخلی محیط استفاده کنید تا بتوانید زیبایی رنگ های خنثی را در چیدمان و همینطور طراحی داخلی محیط، بیشتر نشان دهید. به عنوان مثال، الگوی راه راه کلاسیک را در سراسر فضای نشیمن اتاق، پیاده سازی کنید. استفاده از مبلمان با الگوی پارچه راه راه، زیبایی بیشتری را به دکوراسیون خانه می بخشد.

 •  از زیبایی گل و گیاهان برای جلوه بخشیدن هر چه بیشتر به فضای محیط بهره ببرید:

یکی از مواردی که می توانید فضای محیط خانه را از بی رنگ و بی روح بودن رنگ های خنثی نجات دهید، استفاده از گیاهان سبز است. تاثیر استفاده از گیاهان در دکوراسیون خنثی به حدی زیاد است که هر کسی که برای اولین بار وارد خانه شما شود، شاهد زیبایی چشمگیر استفاده از این رنگ های متضاد در فضای محیط می شود. وجود گیاهان در منزل علاوه بر تاثیر مثبت آن بر چیدمان محیط، حس طراوت و سرزندگی را برای اطرافیان به ارمغان می آورد.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر گل بر دکوراسیون و جلوه آن در زیباسازی دکوراسیون منزل

 • در دکوراسیون مدرن منزل از رنگ های ترکیبی خنثی استفاده کنید:

اگر شما از جمله افرادی هستید که می خواهید سبک مدرن را در طراحی داخلی محیط خود پیاده سازی کنید و به عنوان مثال در نظر دارید که از ترکیب رنگ های خنثی در عناصر داخلی منزل استفاده نمایید، انتخاب رنگ خاکستری و زرد می تواند به کمک شما بیاید. برای جلوه بخشیدن بیشتر به فضای محیط، سعی نمایید از رنگ زرد به عنوان رنگ فرعی در قسمت هایی از خانه و از رنگ خاکستری به عنوان رنگ غالب در کل فضای محیط استفاده نمایید.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست در دسته بندی دکوراتیو به شما کمک کرده باشد. اگر موردی از قلم افتاده است از طریق فرم ارسال دیدگاه  برای ما بنویسید. سپاسگزاریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21334]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا