لوازم کوهنوردی و کمپینگوسایل سفر

راهنمای خرید بهترین کیسه خواب با معرفی مدل های باکیفیت و مقاوم

راهنمای خرید کیسه خواب ارزان و باکیفیت

کیسه خواب ، یکی از تجهیزات لازم و ضروری برای آن دسته از افرادی است که تمایل زیادی به سفر و طبیعت‌گردی دارند. مسلما از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر، خوابیدن در طبیعت و کمپ به شمار می‌رود. به همین خاطر نیاز است که حتما وسایل مربوط به تجربیات کوهنوردی و گردش در طبیعت از قبل فراهم شود.

انتخاب کیسه‌خواب مناسب به فاکتورهای زیادی بستگی دارد اما قبل از هر چیز نیاز است که با توجه به آب و هوای مقصد و فصل سفر جهت خرید بهترین محصول اقدام نمایید. شما در نهایت می‌توانید از طریق راهنمای خرید اینترنتی ، فرایند تهیه کیسه خواب که از مهمترین تجهیزات سفر به شمار می‌رود را برای خود آسان‌تر نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین پتو مسافرتی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

 انواع مختلف کیسه خواب ارزان و باکیفیت جهت سفر

 1. کیسه ‌خواب تابستانی: کیسه‌‌ خواب‌ های تابستانی جهت استفاده در شرایط آب و هوایی در دمای حدود منفی یک درجه سانتی‌گراد و بالاتر کارآمدتر و مناسب‌تر هستند. از مهمترین ویژگی‌های این کیسه ‌خواب‌ ها این است که از عایق کمتری برخوردار بوده و وزن آنها نسبت به مدل‌های دیگر بسیار کمتر است. طراحی و دیزاین کیسه خواب‌های تابستانی به نحوی است که اگر آن را جمع کنید، اندازه یک طالبی می‌شوند.
 2. کیسه ‌خواب سه ‌فصله: کیسه‌ خواب ‌های سه‌ فصله جهت استفاده در شرایط آب و هوایی در دمای حدود منفی هفت درجه سانتی‌گراد و بالاتر کارآمد‌تر و مناسب‌تر هستند. بهترین زمان مناسب جهت خرید این مدل کیسه‌ خواب در فصل بهار، تابستان و پاییز است. این مدل کیسه ‌خواب از امکانات و ویژگی‌های مناسبی جهت استفاده در هوای بسیار سرد برخوردار هستند. از جمله این امکانات می‌توان به مواردی نظیر: کلاه قابل اتصال، یقه اضافه و پوشش اضافه برای زیپ اشاره کرد.
 3. کیسه‌ خواب زمستانی: کیسه‌ خواب ‌های زمستانی جهت استفاده در شرایط آب و هوای در دمای حدود هفت درجه سانتی‌گراد و کمتر کارآمد‌تر و مناسب‌تر هستند. این مدل کیسه‌ خواب جهت استفاده در فصل زمستان طراحی شده است. از مهمترین مزایای کیسه خواب زمستانی این است که از عایق بیشتری برخوردار بوده و وزن آن در مقایسه با مدل‌های ذکر شده قبلی بسیار بیشتر است. اما هنگام خرید در نظر داشته باشید که مدلی را جهت تهیه انتخاب کنید که از وزن و حجم مناسبی برخوردار باشد تا حمل و نقل آن برای شما راحت‌تر صورت گیرد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین اجاق سفری با معرفی مدل های باکیفیت و کاربردی

معرفی نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت کیسه خواب

علاوه بر مزایا و کاربردهای ذکر شده کیسه خواب که در جملات بالا به آنها اشاره کرده‌ایم، موارد زیادی وجود داشته که باعث تاثیر در فرایند خرید شما می‌شوند. اما قبل از هر چیز باید کیسه ‌خواب‌ را با توجه به فصل سفر خود و نوع شرایط آب و هوایی انتخاب کنید. در ادامه به موارد مهم تاثیرگذار بر انتخاب یک کیسه‌ خواب مناسب و با کیفیت می‌پردازیم:

 1. دمای کیسه‌ خواب:

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که کیسه‌ خواب باعث تولید گرما می‌شود. اما در واقع، با استفاده از کیسه ‌خواب می‌توانید دمای بدن خود را حفظ کنید. از آنجایی که مدل‌های مختلفی از این محصول در بازار موجود بوده، نمی‌توان از یک کیسه ‌خواب برای همه فصول استفاده نمود. بر روی کیسه‌های ‌خواب‌ دماهای مختلفی درج شده که دارای معانی مختلفی هستند:

 • Risk range: این عنوان نشان‌دهنده این است که بدن شما می‌تواند به طور کامل دمای بیرون از کیسه‌خواب را احساس کند.
 • Transition range: این عنوان نشان‌دهنده این است که بدن شما به مقدار کمی قادر به تشخیص دمای بیرون از کیسه‌خواب می‌باشد.
 • Comfort range: این عنوان نشان‌دهنده این است که بدن شما کاملا در برابر دمای بیرون از کیسه‌خواب ایمن بوده و از لحاظ استفاده با مشکلی مواجه نخواهید شد.
 1. اندازه کیسه‌ خواب:

کیسه‌خواب‌ ها در اندازه‌های متفاوت (کوچک، متوسط و بزرگ) تولید می‌شوند. سایز این محصول تحت تاثیر عوامل دیگری مانند: تک نفره، دونفره، مردانه و یا زنانه قرار می‌گیرند که شما باید با توجه به نیاز و ساختار آناتومی بدن خود جهت خرید مناسب‌ترین کیسه خواب اقدام نمایید.

 1. طراحی کیسه خواب:

کیسه‌ های خواب با توجه به آناتومی و ساختار شکل بدن متفاوت بوده و شما باید با توجه به فرم بدن خود، بهترین مدل این محصول را مد نظر داشته باشید. از رایج‌ترین کیسه‌های‌ خواب که در بازار موجود بوده می‌توان به مدل مستطیلی آن اشاره نمود. فضای زیاد درون کیسه باعث می‌شود تا بدن شما به راحتی درون آن قرار بگیرد. اما مهمترین ایراد وارده به این مدل کیسه خواب را می‌توان در اتلاف انرژی و وزن بالای آن دانست.

 1. وزن کیسه ‌خواب:

وزن کیسه خواب باید سبک باشد که هنگام استفاده در مسیرهای طولانی طبیعت‌گردی شما را خسته نکند. حتی‌الامکان کیسه ‌خوابی را تهیه نمایید که قابلیت بسته بندی آسانی داشته باشد تا هنگام سفر بتوانید آن را به راحتی حمل کنید.

 1. الیاف به کار رفته درون کیسه ‌خواب:

جهت پر کردن درون کیسه خواب از الیاف‌های مختلف مصنوعی و یا پر استفاده می‌کنند. نمونه‌ای از الیاف مصنوعی، پلی‌استر بوده که جهت استفاده در مکان‌های مرطوب و خیس بسیار کارآمد و مناسب است. پلی استر همچنین عایق بسیار مناسبی در برابر سرما به شمار می‌رود. از مهمترین ایرادات وارده به این جنس را می‌توان در سنگین کردن بیش از حد کیسه خواب دانست. جنس پر هم اگرچه وزن سبکی داشته اما عملکرد آن جهت استفاده در هوای خشک و سرد بسیار بهتر است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین چادر مسافرتی با معرفی مدل های باکیفیت و مقاوم 

راهنمای نگهداری از کیسه خواب

نکات مهمی وجود دارند که شما با رعایت آنها می‌توانید از استهلاک زودهنگام کیسه‌خواب خود جلوگیری کرده و طول عمر استفاده از آن را به طور موثرتری افزایش دهید. در ادامه به مهمترین موارد نگهداری از کیسه‌خواب اشاره می‌کنیم:

 • کیسه‌خواب خود را حتی‌الامکان تمیز نگه داشته و هیچگاه با لباسی کثیف و آلوده درون آن قرار نگیرید. زیرا به مرور زمان بر کیفیت عملکردی کیسه ‌خواب تاثیر خواهد گذاشت.
 • هنگام استفاده از کیسه‌خواب از زیرانداز استفاده کرده تا تکه‌چوب‌های ریز و سنگ‌های تیز به آن آسیبی وارد نکنند.
 • جهت جلوگیری از پارگی و آسیب به کیسه‌ خواب به هیچ عنوان با تندی، زیپ آن را باز و بسته نکنید.
 • اگر کیسه‌خواب شما خیس شده به هیچ عنوان آن را جمع نکنید. زیرا رطوبت به مرور بر کیفیت الیاف موجود در آن تاثیر می‌گذارد.
 • جهت حفظ فرم طبیعی کیسه خواب زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید بر روی چوب لباسی به صورت ایستاده قرار دهید.
 • جهت شستشوی کیسه‌خواب می‌توانید از کمک خشک‌شویی استفاده کرده و توجه نمایید که کیسه‌های خواب باید سالانه یکبار شسته شوند.

سخن آخر: حالا احتمالا با مطالعه راهنمای خرید کیسه خواب ارزان و باکیفیت با انواع و مشخصات آنها آشنا شده اید و طبق سلیقه‌ و نیاز خودتان به خوبی می دانید کدام نوع و مدل را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی ورزش و سفر برای خریدی رضایت بخش و هوشمندانه به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید جهت بهبود مقالات سایت همراه ما باشید و از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع پیشنهاد و نظر خود را با ما در میان بگذارید. خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم.

در ادامه تلاش کردیم لیستی از پرفروش ترین محصولات بازار را برای شما آماده کنیم. تمامی این محصولات قیمت مقرون به صرفه ای دارند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21766]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا