کتاب و مجله

۲۵ مدل کتاب شاهنامه برتر و پرفروش با خرید اینترنتی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین کتاب شاهنامه

کتاب شاهنامه یکی از کتاب های قدیمی ایرانیان است که ریشه در داستان های اساطیری و فرهنگی مردم این دیار دارد. بسیاری از افراد تصور می نمایند که خرید بهترین کتاب شاهنامه کاری آسان است و به راحتی می توانند از پس آن بر بیایند اما باید در نظر داشت که این کتاب اساطیری دارای نسخه ها، انتشارات و انواع متفاوتی است. از همین رو در راهنمای خرید اینترنتی امروز در خصوص انواع کتاب شاهنامه توضیح داده می شود که می توانید به کمک آن اقدام به خرید شاهنامه ارزان و مناسب نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید دیوان حافظ با معرفی مدل های زیبا و نفیس 

خرید شاهنامه با معنی و مواردی که باید در نظر داشته باشید

برای خرید شاهنامه ارزان و باکیفیت باید در نظر داشته باشید که نیاز است چندین فاکتور مختلف را در نظر بگیرید. برخی از این موارد در زیر برای شما لیست شده اند:

  • قیمت کتاب شاهنامه نفیس گران است

برخی از افراد کتاب شاهنامه را تنها به دلیل زینتی بودن آن تهیه می نمایند و اصلا از آن استفاده نمی نمایند. کتاب های زینتی دارای ورق ها و جلد بندی قوی می باشند از همین رو قیمت بیشتری دارند. انتشارات مختلف برای اینکه این کتاب را با زرق و برق بیشتری به فروش برسانند از تزئینات بیشتری استفاده می نمایند. همین مورد نیز موجب می شود تا قیمت نهایی تمام شده آنها به مراتب بیشتر باشد. برای کتاب های نفیس اغلب از شاهنامه  قطع رحلی استفاده می گردد. این موارد کلفت بوده و افراد بیشتری را نیز به سمت خود جذب می نمایند.

  • هیچ وقت از چاپی که از رده خارج شده است، استفاده ننمایید

لازم است تا قبل از خرید کتاب شاهنامه حتما هدف خود را مشخص نمایید. برخی از کتاب های قدیمی برای مواردی چون پژوهش و یا مطالعه گزینه خوبی نمی باشند. لذا توصیه می شود مواردی را انتخاب نمایید که تاریخ چاپ آنها بروز است. اگر برای مطالعه دانشجویی به این کتاب نیاز دارید، توصیه می شود تا اقدام به خرید کتاب شاهنامه با معنی کنید.البته شناخت مفسر و چاپ کننده نیز بسیار مهم است.

  • چاپ های معروف را شناسایی و از آنها خریداری نمایید

خوشبختانه توجه به بحث فرهنگ و چاپ کتاب های اساطیری موجب شده است تا در سال های اخیر، انتشارات زیادی اقدام به چاپ این کتاب نمایند از همین رو گاها انتخاب برای خرید دشوار می شود. در همین راستا توصیه می شود تا ابتدا چاپ های مختلف و خوب را شناسایی نمایید. در زیر برخی از چاپ های معروف و عالی برای این کتاب اسطوره ای بیان شده است:

  1. شاهنامه به تصحیح دکتر خالقی: این مورد را می توان یک دایره المعارف بزرگ و کاربردی دانست زیرا در 12 جلد بزرگ و کاربردی منتشر شده است. بسیاری از افراد این کتاب شاهنامه را به کتاب خالقی می شناسند زیرا بسیار کامل است. البته باید در نظر داشته باشید که در حال حاضر نسخه های رحلی و جیبی آن در بازار وجود دارند
  2. شاهنامه قریب: این کتاب شاهنامه توسط انتشارات سروش منتشر شده است و به قلم دکتر قریب است. اگر قصد خرید کتاب شاهنامه کامل را دارید، می توانید از این مورد بهره ببرید. باید توجه داشته باشید، مواردی که در بازار وجود دارند در 9 جلد می باشند که هر کدام از آنها معنا و تفسیر کاملی دارند. برای خرید شاهنامه ارزان می توانید از نمونه های جیبی آن استفاده نمایید.
  3. شاهنامه حمیدیان: این جلد از کتاب فوق به کوشش آقای حمیدیان جمع آوری شده است که جزء کتاب های عالی می باشد. اگر به دنبال کتابی هستید که تیتر بر اساس چاپ داشته باشد، این مورد انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود. کتاب مذکور تک جلدی است و حمل و نقل نمودن آن بسیار آسان است. جالب است که بدانید چاپ مسکو نیز این کتاب را روانه بازار نموده است. البته باید به این مورد نیز دقت نمایید که این کتاب شرح و تفسیر ندارد از همین رو می تواند برای افراد تازه کار گاها دشوار باشد.
  • بودجه خود را برای خرید انواع کتاب شاهنامه در نظر داشته باشید

مورد دیگری که در خرید کتاب شاهنامه باید در نظر داشته باشید، میزان بودجه ای است که در نظر گرفته اید. باید در نظر داشته باشید که این کتاب هیچ گاه جزء کتاب های ارزان نبوده است. البته امروزه نسخه های جیبی آن وجود دارند که قیمت به مراتب کمتری دارند اما باید توجه نمود که به صورت کلی این کتاب در دسته کتاب های گران طبقه بندی می شود. اگر نمی خواهید برای کتاب خود زیاد هزینه نمایید، کتاب جیبی می تواند انتخاب خوب و مناسبی باشد. با بررسی قیمت کتاب شاهنامه در انتشارات مختلف می توان به این نتیجه رسید که انتشارات سروش دارای قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تری است.

  • قطع یا اندازه

به صورت کلی توصیه می شود تا در زمان خرید شاهنامه به قطع یا اندازه کتاب دقت داشته باشید. بنا بر کاربردی که در نظر دارید می توانید از اندازه مناسب نیز بهره ببرید. کتاب های استاندارد در اندازه های 9*13 یا 14*10 سانتی متری در بازار وجود دارند که حمل نمودن آنها نیز بسیار آسان است. البته اگر به دنبال کتاب های رحلی می باشید، باید در نظر داشته باشید که اندازه آنها بزرگ تر و حدود 33*24 سانتی متر می باشد.

  • نوع جلد

جلد نیز گزینه دیگری است که افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از کتاب ها دارای جلدهای صندوقی می باشند که هزینه به مراتب بالایی دارند. اما امروزه جلدهای چرمی و چوبی نیز دارای طرفداران بسیاری هستند. شما می توانید از این مورد برای هدیه دادن نیز بهره ببرید. اگر مایلید تا کاغذ کتاب شما از هر لحاظ خوب و بی نقص باشد، توصیه می گردد تا مواردی را انتخاب نمایید که از کاغذ گلاسه استفاده شده است زیرا ماندگاری آنان بهتر است.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل بشقاب میناکاری شیک و زیبا با خرید اینترنتی 

جمع بندی خرید کتاب شاهنامه

کتاب شاهنامه امروزه یکی از کتاب های عالی می باشد که هم کودکان و هم بزرگسالان برای آشنایی با فرهنگ ایرانی می توانند از آن استفاده نمایند. با توجه به اینکه امروزه انواع مختلفی از این کتاب در بازار وجود دارد، توصیه می گردد تا نکات عنوان شده در بالا را در نظر داشته باشید تا گزینه مناسبی را خریداری کنید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,500,000 تومان
محدوده قیمت 1,500,001 تا 3,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا