لوازم ادارینوشت افزار

۲۵ مدل دفتر سیمی زیبا و باکیفیت با خرید اینترنتی

دفتر سیمی در حال حاضر در اکثر مغازه های لوازم التحریر مشاهده می شود و علاقه مندان زیادی را نیز به سمت خود جلب نموده است. در این راهنمای خرید اینترنتی قصد داریم تا یک راهنمای خرید دفتر سیمی را در اختیارتان قرار دهیم تا به کمک آن بهترین خرید را داشته باشید. در همین راستا توصیه می شود که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل دفتر باکیفیت و ارزان با خرید اینترنتی

نکات مهم و تاثیر گذار در خرید و قیمت دفتر سیمی

دفتر سیمی به دلیل طول عمر زیادی که دارند و قابلیت خوب آنها جهت نگهداری کاغذ، طرفداران بسیاری دارند. اما از آنجا که قیمت دفتر سیمی های موجود در بازار بسیار متفاوت است، از همین رو بسیار مهم می باشد که در زمان خرید دقت داشته باشید که کدام گزینه مناسب فعالیت شما است. در زیر نکات کاربردی برای خرید یک دفتر مناسب ذکر شده است که می توانید مطالعه نمایید.

  • به سایز کاغذ دفتر سیمی دقت داشته باشید

امروزه انواع دفتر سیمی فانتزی ، دفتر سیمی سایز بزرگ و … در بازار وجود دارند اما طبیعتا شما باید گزینه ای را خریداری نمایید که مناسب فعالیت شما باشد. در همین راستا هنگام خرید باید دقت داشته باشید که سایز کاغذ دفتر چقدر می باشد و آیا مناسب فعالیت شما است؟ امروزه دفترهایی که در بازار وجود دارند، برخی دارای اندازه های استاندارد هستند و برخی دیگر نیز به صورت سفارشی تولید می شوند. عموما برای افرادی که دائما این دفترها را با خود حمل می نمایند، گزینه های کوچکتر که در جیب نیز قرار می گیرند، عالی است. هم اکنون مواردی که در بازار هستند دارای اندازه های A4 – A5 – A6 – A7 – B5 – B6 و …

  • نوع صفحه و ورق دفتر مهم می باشد

مورد دومی که برای خرید دفتر سیمی باید در نظر داشته باشید جنس و تعداد ورق ها می باشد. بسیاری از افراد تصور می نمایند که با خرید دفترهایی که دارای برگه های بیشتری است، در هزینه ها صرفه جویی می نمایند اما باید در نظر داشت که تعداد برگه های بیشتر موجب می شود تا وزن دفتر نیز به همان اندازه بیشتر شود. لذا جابجایی آن دشوارتر می شود.

مورد مهم دیگر در خرید توجه به جنس کاغذ است. برخی از دفترها دارای برگه های نازک هستند. از همین رو با کمی فشار بر روی آنها سریع پاره می شوند یا جوهر خودکار به سمت دیگر به راحتی نفوذ می نماید. از همین رو توصیه می گردد تا حتما به کاغذ، تعداد و جنس آن توجه ویژه ای داشته باشید.

  • توجه به نوع خط کشی دفتر سیمی

مورد بعدی که بین انواع دفتر سیمی های موجود در بازار تفاوت ایجاد می نماید نوع و طرح خط کشی است. برخی از این دفترها دارای سیم کشی و برخی دیگر فاقد سیم کشی هستند. اما این بین خط کشی هایی که به صورت تکی خستند، بیشترین کاربرد را دارند. از دفترهای بدون خط اغلب برای کشیدن نقاشی و طرح استفاده می شود. اما اگر قصد خرید یک دفتر مشق خوب دارید، توصیه می شود تا از انواع تک خط استفاده نمایید.

خاطرنشان می شود که برخی از انواع دفتر سیمی به صورت شطرنجی هستند. اغلب مهندسان از این مورد استفاده می نمایند.

  • فاصله بین خطوط در دفتر سیمی

این مورد تا حد زیادی به نوع دست خط افراد وابسته می باشد. در موارد معمولی فاصله بین خط ها حدود 7 میلیمتر است اما اگر خط کوچکتری دارید، توصیه می شود تا از مواردی استفاده نمایید که فاصله بین خطوط حدود 6 میلیمتر می باشد. گفتنی است که در دفترهای شطرنجی فاصله بین خطوط در حدود 3 میلیمتر است.

  • نوع صحافی

دفتر سیمی ها دارای صحافی های مختلفی هستند. برخی از آنها از بخش بالایی صحافی شده اند لذا برگه نیز به سمت بالا باز می شود. این موارد اغلب در دفاتر یادداشت مشاهده می شود. به صورت معمول برای دفترهای معمولی صحافی ها در بغل دفاتر انجام می شوند. در این صورت امکان ورق خوردن آنها نیز آسان تر می شود. برندهای مختلفی امروزه اقدام به ارائه دفتر سیمی می نمایند اما این بین دفتر سیمی پاپکو دارای علاقه مندان بیشتری است. زیرا طرح بندی و تنوع دفاتر آن زیاد است. اغلب طرح های فانتزی را در دفاتر این برند شما می توانید مشاهده نمایید.

همواره در نظر داشته باشید که قیمت دفتر سیمی فانتزی بسیار مقرون به صرفه است. لذا می توانید برای افراد دبستانی و دانش آموزان از آنها استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل پاک کن برتر و پرفروش با خرید اینترنتی 

از دفترهای سیمی برای چه فعالیتی می توان استفاده نمود؟

همانند سایر دفترهای دیگر، امروزه می توان با هدف های مختلفی اقدام به خرید دفتر نمود. برخی از افراد از این موارد برای مصارف عمومی استفاده می نمایند. لذا برای نوشتن شماره تلفن، یادداشت، دستورالعمل و مواردی از این قبیل استفاده می نمایند. این موارد اغلب دارای سایز کوچکتری در حد a5 دارند. برخی به عنوان دفترهای نوت برداری و مشق از آن استفاده می نمایند. طرح بندی این دفترها زیاد است و اغلب نظر مثبت هر نوع سلیقه ای را به خود جلب می نماید. این موارد دارای برگه هایی با سایز a4 بوده و برای دانشجویان عالی است.

به صورت کلی قبل از خرید باید دقت داشته باشید که با توجه به کاربرد مد نظر خود از گزینه مناسب بهره گرفته شود.

دفتر سیمی امروزه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب نموده است. این دفترها برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.  شما می توانید در بازار انواع طرح ها و مدل ها را از این دفترها مشاهده نمایید. با توجه به اینکه آنها می توانند از کاغذهای شما به خوبی مراقبت نمایند لذا طول عمر بالایی دارند. به همین دلیل افراد از آن به عنوان یک گزینه کارآمد استفاده می نمایند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید مداد تراش رومیزی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

جمع بندی

خرید لوازم التحریر همیشه جذاب بوده است. این بین دفتر یکی از اقلام مهم و کاربردی می باشد که حتما نیاز می باشد. دفتر سیمی این بین علاقه مندان بسیاری دارد زیرا از یک سو بسیار فانتزی است و از سوی دیگر مقاومت خوبی دارد. در این مقاله تلاش شد تا فاکتورهای مهم برای خرید خدمتتان شرح داده شود. با در نظر گرفتن این موارد می توانید بهترین گزینه را تهیه و استفاده نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان
محدوده قیمت 50,001 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 400,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا