لوازم اداری

50 مدل خودنویس باکیفیت و زیبا + خرید اینترنتی

راهنمای مطالعه

خودنویس

یکی از مواردی که می توان در تمام فروشگاه های لوازم التحریر مشاهده نمود، خودنویس می باشد. امروزه با توجه به اینکه انواع خودنویس ها با قیمت های مختلف در بازار وجود دارند.

لازم است تا حتما با آنها آشنا باشید که بتوانید نمونه های خوب و کاربردی تهیه کنید تا پاسخگوی نیاز شما باشند.

خودنویس چیست

خودنویس در واقع یکی از انواع لوازم التحریر می باشد که اغلب خوشنویسان و افرادی که کار طراحی انجام می دهند، از آن استفاده می نمایند. باید در نظر داشته باشید که خودنویس ها نحوه پخش جوهر آسانی دارند.

از همین رو نوشتن با خودنویس ها بسیار آسان تر از خودکار ها می باشند. همچنین باید به این مورد نیز دقت نمایید که افراد تازه کار به دلیل ناشی بودن نمی توانند با خودنویس ها کار کنند زیرا پخش جوهر زیادی خواهند داشت.

استفاده از خودنویس

جالب است که بدانید اولین خودنویس ها توسط اعراب ساخته شده و وارد بازار گردیدند.آن زمان خودنویس ها را از چوب پنبه تهیه می کردند.

با توجه به اینکه استفاده از خودنویس ها بسیار آسان می باشد و حس خوبی را هنگام نوشتن ایجاد می نمایند، لذا استفاده از آنها بسیار رایج می باشد. اغلب افراد برای اینکه خط زیباتری داشته باشند، آنها را بکار می گیرند.

مشخصات خودنویس خوب

در زمان خرید یک خودنویس خوب دقت داشته باشید که خودنویس را متناسب با نیاز خود تهیه کنید. امروزه خودنویس هایی که در بازار وجود دارند دارای نوک های مختلفی هستند.

برخی از آنها نازک، برخی متوسط و گروهی دیگر پهن می باشند. لازم است تا ابتدا مشخص نمایید تا خودنویس را برای چه فعالیتی نیاز دارید و سپس اقدام به خرید کنید.

خودنویس ژاپنی

خودنویس های متفاوتی در بازار وجود دارند. برندهای مختلف برای خودنویس های خود ویژگی های متفاوتی در نظر می گیرند که همین مورد نیز موجب می گردد تا قیمت آنها متفاوت باشد.

باید این مهم را نیز در نظر داشته باشید که انواع خودنویس های ژاپنی دارای کیفیت عالی هستند.

راهنمای خرید خودنویس

در زمان تهیه خودنویس لازم است تا به اندازه و طرح خودنویس خود نیز دقت داشته باشید. خودنویس شما باید به نحوی باشد که به انگشتان فشار وارد نکند.

برخی از نمونه ها بسیار قطور و برخی دیگر نازک هستند. از همین رو باید ابتدا خودنویس را در دست گرفته و راحت بودن آن را بررسی نمایید.

راهنمای خرید خودنویس ارزان و باکیفیت

خودنویس چیست ؟ از آن دسته لوازم التحریری می باشد که اغلب افراد حداقل یکبار به سراغ آن رفته یا در جامدادی خود یکی از انواع آن را دارند.

داشتن و استفاده از خودنویس خوب می تواند مایه لذت بوده و یافتن بهترین خودنویس می تواند به معنای به دست آوردن یک شریک مادام العمر باشد.

با این حال، دانستن اینکه کدام گزینه را بخرید می تواند در ابتدا کار دلهره آور باشد، بنابراین امیدواریم این راهنمای خرید به شما در انتخاب گزینه مناسب کمک کند.

خرید خودنویس ارزان ، جنس بدنه خودنویس ها بر روی قیمت تاثیر بسزایی دارد. به طور مثال اگر بخواهید خودنویسی را خریداری نمایید که از جنس استیل ضد زنگ باشد، قیمت آن به مراتب بیشتر از نمونه های پلاستیکی است.

امروزه نمونه های چوبی نیز در بازار می توانید مشاهده نمایید که زیبایی فوق العاده ای دارند.

بهترین خودنویس

در زمان تهیه یک خودنویس باید نحوه پر نمودن مخزن آن را نیز در نظر بگیرید. از این حیث خودنویس ها را می توان در سه دسته تقسیم بندی نمود.

برخی از آنها کارتریجی، برخی پمپی و گروهی دیگر قطره چکانی می باشند. لازم است تا بررسی نمایید که استفاده از کدام مورد برای شما راحت تر است.

خودنویس زیبا

بسیاری از افراد در زمان خرید خودنویس تنها به زیبایی آن می اندیشند حال آنکه جنس و کیفیت این خودنویس ها نیز بسیار مهم می باشد.

اگر مایلید تا از خودنویس خود برای طولانی مدت استفاده نمایید، گزینه هایی را انتخاب کنید که به جز زیبایی، بدنه های محکمی نیز داشته باشند. نمونه های پلاستیکی می توانند انتخاب خوبی باشند زیرا وزن کمتری دارند.

خودنویس دخترانه

برخی از خودنویس هایی که در بازار وجود دارند مخصوص دختر خانم ها و برخی دیگر مناسب پسران هستند. در حین خرید توصیه می شود به طرح و رنگ بندی بدنه توجه داشته باشید تا گزینه مناسب را خریداری کنید.

قیمت خودنویس ها متفاوت می باشند. از همین رو می توانید ابتدا کاربرد خود را مشخص کرده و سپس اقدام به تهیه نمونه مناسب کنید.

خرید خودنویس

در زمان خرید خودنویس لازم است تا ابتدا هدف خود را از خرید خودنویس مشخص کنید. برخی از خودنویس ها دارا نوک پهن می باشند. این موارد اغلب برای طراحی مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی دیگر نیز دارای نوک نازک تر هستند. از این مورد برای خوشنویسی استفاده می گردد. قیمت این موارد نیز با هم متفاوت است.

قیمت خودنویس

در زمان خرید خودنویس قطعا با قیمت های مختلفی در بازار روبرو می شوید. موارد همچون نوع کاربرد، جنس، نوع بدنه، نحوه شارژ نمودن جوهر و … بر روی قیمت آنها تاثیر گذار می باشد.

برای اینکه هزینه زیاد برای این مورد انجام ندهید، لازم است تا ابتدا کاربرد خود را مشخص کرده و سپس اقدام به خرید نمونه مناسب کنید.

قیمت خودنویس ارزان

اگر به دنبال تهیه یک خودنویس ارزان هستید، توصیه می شود تا از نمونه های پلاستیکی استفاده نمایید که دارای جوهر های یکبار مصرف هستند.

جوهر این موارد چنانچه به اتمام برسد، دیگر قابلیت شارژ شدن ندارند. از همین رو بیان می شود که این موارد قیمت پایین تری دارند و یکبار مصرف می باشند.

تفاوت خودنویس و روان نویس

خودنویس ها در واقع قلم هایی می باشند که مخزن جوهر آنها به صورت دستی پر می شود. هر اندازه شما خودنویس را بیشتر بر روی کاغذ فشار دهید، خط ترسیم شده پررنگ تر خواهد بود.

اما روان نویس یک نوع قلم می باشد که جوهر آن بسیار روان می باشد. از همین رو جوهر روان نویس بسیار دیرتر نسبت به سایر موارد خشک می شود.

تفاوت جوهر خودنویس و استامپ

خودنویس ها دارای جوهرهای مختلفی می باشند. برخی از آنها به صورت کارتریجی هستند و باید کارتریج آنها شارژ شود.

برخی دیگر به وسیله قطره چکان شارژ می شوند اما به صورت کلی نمی توان از جوهر استامپ برای خودنویس استفاده کرد زیرا خشک شدن جوهر استامپ بسیار زمان بر می باشد.

نحوه پر كردن جوهر خودنويس یوروپن

شما می توانید مخزن جوهر خودنویس ها را با روش های متفاوتی پر نمایید. یکی از راحت ترین روش ها استفاده از جوهر های کارتریجی است. شما می توانید بخش فشنگی را از پشت خودنویس باز نموده و کارتریج را تعویض کرده و مجدد از آن استفاده کنید.

مشخصات خودنویس خوب

خودنویس ها در واقع یک نوع خودکار به شمار می آیند که دارای جوهر روان هستند. این موارد دارای یک مخزن برای پر کردن جوهر هستند. جوهر به کمک دو ویژگی مویینگی و گرانش از مخزن خارج شده و بر روی کاغذ قرار می گیرد.

برای اینکه شما از این لوازم التحریر استفاده نمایید، به هیچ وجه نیاز نخواهد بود که بر روی کاغذ فشار دهید. مخزن این خودنویس ها ممکن است به صورت دستی پر شوند که در این صورت باید شخصا آن را پر نمایید.

در برخی موارد این مخزن ها پیستونی بوده و به کمک پیستون جوهر بالا کشیده می شود اما در برخی موارد نیز مخزن ها قابلیت جدا شوندگی دارند و به کمک موارد از پیش پر شده جایگزین می گردند.

بین خودنویس و خودکار چه تفاوتی وجود دارد؟

در خصوص تفاوت این دو قلم باید در نظر داشته باشید که خودنویس ها دارای نوک باریک می باشند که جوهر روان به آرامی از آن خارج می شود. افرادی که کندتر می نویسند اغلب از این موارد استفاده می نمایند.

اما خودکارها دارای نوک های ساچمه ای هستند. برای اینکه جوهر از این نوک عبور نماید باید فشار زیادی به آن وارد شود همین مورد نیز موجب می گردد تا اثر آن بر روی سایر برگه ها قرار گیرد.

از همین رو بیان می شود که استفاده از آن در نوشتن های طولانی ممکن است باعث خسته شدن دست شود. از سوی دیگر باید این مورد نیز در نظر داشته باشید که جوهر خودنویس روان بوده در صورتیکه جوهر خودکار غلیظ است.

چرا از خودنویس استفاده کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم این مورد از لوازم التحریر را به جای دیگر ابزارهای نوشتاری انتخاب می‌کنند، یک خودنویس جوهر مایع را به نوک نوک آن می‌رساند تا در تماس با صفحه جوهر به طور طبیعی جریان یابد.

بنابراین، هنگام نوشتن تقریباً هیچ تلاشی لازم نیست زیرا نوک آن فقط روی صفحه می‌چرخد و ردی از جوهر زیبا در هر رنگی که انتخاب کرده‌اید باقی می‌ماند.

عملاً با استفاده از یک ست خودنویس خوب هیچ فشاری لازم نیست، بنابراین نوشتن خیلی کمتر خسته کننده است، به خصوص اگر نیاز به نوشتن زیاد داشته باشید. بنابراین ما همیشه یک خودکار را به عنوان ابزار اصلی نوشتن یک شخص انتخاب می کنیم.

نکات مهم در خرید خودنویس

 • اندازه

با داشتن یک خودنویس خوب باید در دست احساس راحتی کنید، به خصوص اگر زیاد می نویسید. افرادی که دست های بزرگی دارند ممکن است با در دست گرفتن یک گزینه کوچک احساس ناراحتی کنند.

اگرچه هیچ فرمولی برای اندازه مناسب وجود ندارد. به ابعاد دقیق هر مدلی که قصد خرید آن را دارید، نگاه کنید و آنها را با مدل های دیگری که امتحان کرده اید یا دارید مقایسه نمایید.

 • وزن

اگرچه ممکن است یک خودنویس سنگین در ابتدا محکم تر به نظر برسد، اما حتی هنگام خرید لوکس‌ترین موارد نیز باید از خود بپرسید که آیا وزن ممکن است باعث خستگی در طول جلسات طولانی‌تر نوشتن شود.

بیشتر قلم ها 25 گرم یا کمتر هستند. هر چیزی که بیش از 30 گرم باشد سنگین در نظر گرفته می شود. لذا علاوه بر اینکه قیمت خودنویس مهم است، وزن آن نیز دارای اهمیت می باشد.

 • مکانیزم پر کردن

شاید این مورد از دید بسیاری افراد مهم نباشد، اما گزینه قابل تاملی است. اگر مجبور به نوشتن برای دوره های بسیار طولانی هستید لازم است تا خودنویس خود را مکررا با جوهر پر نمایید.

برای این مورد گزینه هایی را خریداری نمایید که دارای پیستون یا پرکننده خلأ می باشند زیرا جوهر بیشتری نسبت به قلم های کارتریج/مبدل نگه می دارند.

بسیاری از مردم از فکر تغییر مکرر رنگ جوهر لذت می برند، بنابراین اگر این مورد در مورد شما نیز صادق است، مدل های کارتریج/مبدل احتمالا بهترین هستند.

خودنویس های پرکننده خلا با یک ضربه پر می شوند و تقریباً می توان مخزن آن را به طور کامل پر کرد. مکانیزم پر کردن پیستون معمولاً در قلم‌های اروپایی درجه یک مانند Lamy 2000، Pelikan، Aurora و Montblanc یافت می‌شود.

مانند پرکننده خلاء، این سیستم جوهر را مستقیماً به داخل مخزن می کشد.در نهایت، سیستم کارتریج/مبدل را داریم که از این خاطر به این نام خوانده می‌شود زیرا می‌توان از کارتریج‌های جوهر یکبار مصرف برای آنها استفاده کرد، اما می‌توان آنها را با یک “مبدل” جایگزین کرد تا از جوهر بطری پر شود.

اکثر مبدل ها از انواع پیستونی هستند که استفاده آسان و راحتی دارند. قلم های کارتریج/مبدل به راحتی تمیز می شوند

 • عرض نوک

آیا قلم انتخابی شما دارای عرض نوک مناسب برای سبک دست خط شما است؟ اگر از یک قلم جوهری فوق العاده چرب خوشتان می آید، بعید است که یک خودنویس ژاپنی برای شما مناسب باشد و بالعکس.

به عنوان یک قاعده ساده، اگر دست خط شما بزرگ است، یک نوک پهن یا متوسط ​​انتخاب کنید، در حالی که اگر دست خط شما کوچک است، به جای آن یک نوک ریز انتخاب نمایید. بسیاری از تولیدکنندگان گزینه‌های مورب را پیشنهاد می‌کنند.

 • توجه به جنس نوک در زمان خرید خودنویس

روزهایی که نوک استیل به طور معمولی برای خودنویس ارزان مورد استفاده قرار می گرفته، گذشته است. امروزه بسیاری از نوک‌های فولادی ضد زنگ، نرم و روان می‌نویسند (شما با نوک قلم می‌نویسید نه با بدنه، بنابراین تراز و پرداخت این قسمت مهم‌ترین جنبه است).

با این حال، بهترین خودنویس ها دارای نوک های طلایی یا پالادیومی هستند و به کیفیت و پرداخت توجه زیادی می شود. اکثر نوک‌های طلایی نرم‌تر از نوک‌های فولادی مشابه خواهند بود تا تجربه نوشتن راحت‌تر و بهتری را ارائه دهند از همین رو علاقه مندان بیشتری را به سمت خود جلب می نمایند.

با مطالعه راهنمای خرید اینترنتی امروز در دسته بندی لوازم تحریر با نکات مهم در خرید خودنویس آشنا می شوید و به راحتی می توانید زیباترین مدل را انتخاب و خرید نمایید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 50 مدل خودنویس باکیفیت و زیبا + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 300,000 تا 600,000 تومان

امتیاز کاربران

خودنویس ملودی مدل M37

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
14 × 17 × 137 میلی‌متر 29 گرم فلز دستی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس یوروپن مدل Far کد 139549

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
160x10x10 میلی‌متر 40 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس هانسا کد 664

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
27x8x2 میلی‌متر 250 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس پایلوت مدل MR

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
16x1x1 میلی‌متر 100 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 600,001 تا 1,000,000 تومان

امتیاز کاربران

قلم کالیگرافی پایلوت مدل پارالل با نوک نوشتاری 3.8 میلی متری به همراه بسته دوعددی خودکار پایلوت BPS-GP

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه سطح مقطع اقلام همراه
160x10x10 میلی‌متر 10-15 گرم پلاستیک دایره - قلم کالیگرافی پارالل پایلوت : - دارای قلم کال...
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس پلیکان مدل P480 قطر نوشتار M

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
130 × 10 میلی‌متر 20 گرم پلاستیک تیوپی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس پایلوت مدل MR با قطر نوشتاری M به همراه دو عدد خودکار پایلوت مدل BPS-G

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع قطر نوشتار
30 گرم فلز دستی دایره M
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

ست خوش نویسی یوروپن - به همراه 6 عدد نوک

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن ساختار بدنه سطح مقطع قطر نوشتار اقلام همراه
9 گرم پلاستیک سه گوش 0.6 میلی‌متر، 0.9 میلی‌متر، 1.1 میلی‌متر، 1.5 میلی‌متر، 1.9 میلی‌متر - شش عدد سری - یک عدد پمپ جوهر - یک بسته‌ی شش ع...
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان

امتیاز کاربران

خودنویس کاوکو مدل کلاسیک اسپورت کد 1147

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
110x20x20 میلی‌متر 15 گرم رزین کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس ایپلمات مدل SCHMIDTS کد 21829

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
160x20x20 میلی‌متر 30 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس ایپلمات مدل Schmidts

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
150x10x10 میلی‌متر 53 گرم فلز تیوپی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

ست خودنویس و روان نویس و خودکار یوروپن مدل Theory کد 83397

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
160x30x30 میلی‌متر 50 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 2,000,001 تا 4,000,000 تومان

امتیاز کاربران

خودنویس استدلر مدل Resina - سایز F

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع قطر نوشتار اقلام همراه
پلاستیک تیوپی دایره EF - دارای جوهری به رنگ آبی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس لامی مدل X002JFZPRN

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
15x15x140 میلی‌متر 20 گرم پلاستیک دستی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس لامی مدل ALstar قطر نوشتار M

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه سطح مقطع قطر نوشتار
142 میلی‌متر 22 گرم فلز سه گوش M
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس یوروپن مدل حافظ - قطر نوشتار M

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع قطر نوشتار
39 گرم فلز دستی دایره M
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 4,000,001 تا 8,000,000 تومان

امتیاز کاربران

ست خودنویس و روان نویس یوروپن مدل سعدی کد 164839

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
120x50x10 میلی‌متر 200 گرم فلز کارتریجی سه گوش
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

ست خودنویس و روان نویس یوروپن مدل ابن سینا

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
300x200x80 میلی‌متر 250 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس فابر کاستل مدل Emotion Design کد 140071

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
160x10x10 میلی‌متر 30 گرم رزین کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

خودنویس شیفر مدل Sagaris

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
6 × 133 میلی‌متر 29 گرم فلز دستی دایره
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 8,000,001 تا 10,000,000 تومان

امتیاز کاربران

خودنویس کراس مدل Century II قطر نوشتاری M

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن ساختار بدنه سطح مقطع قطر نوشتار سایر توضیحات
25 گرم فلز دایره M - دارای بدنه‌ای با روکش کروم براق - دارای گیره ...

امتیاز کاربران

خودنویس کراس مدل townsend

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع قطر نوشتار کشور مبدا برند و محصول
فلز دستی دایره M ایتالیا

امتیاز کاربران

خودنویس کراس مدل Century II کد 114488

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد: وزن ساختار بدنه نحوه شارژ جوهر سطح مقطع
150x10x10 میلی‌متر 50 گرم فلز کارتریجی دایره
مشخصات بیشتر

8 دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز، اگر اولین بار است که می خواهید برای خوشنویسی از خودنویس یعنی شبیه قلم نی قط خورده استفاده نمایید اگر بودجه تان اجازه می دهد از لامی جوی سه سر (۱.۱، ۱.۵ و ۲ میلیمتر) حدود ۴ میلیون تومان یا لامی جوی یک سر با انتخاب یکی از سرهای گفته شده در بالا با حدود قیمت ۱۶۰۰۰۰۰ تومان یا خودنویس پلاتینیوم پرپی قط خورده با قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان

 1. سلام دوستان، خودنویس ها دنیایی دارند. معمولا اکثر خودنویس ها مانند لامی آل استار، لامی سافاری، پارکر آی ام، پایلوت، واترمن همیسفیر و … بصورت پیش فرض همراهشان پمپ پیستونی ندارند که باید جداگانه خریداری نمایید اما یک کارتریج یکبار مصرف دارند. پس هم می تواند کارتریج مخصوص خودشان را خریداری و استفاده نمایید. اما تا چند بار مثل بنده کارتریج که خالی شد با استفاده از سرنگ از شیشه جوهر که جداگانه خریداری نموده ام پر می‌کنم. اما پمپ برای خالی و پر کردن از شیشه جوهر است. توجه فرمایید که عوض کردن رنگ جوهر یا نوع جوهر مستلزم آن است که خودنویس و قطعات آن را مدت ۲۴ ساعت در یک لیوان آب سرد بگذارید و سپس با دستمال کاغذی با حوصله خشک کنید. قسمت نوک را روی یک قطعه دستمال کاغذی بگذارید و بردارید چندین بار این کار تکرار شود نوک خشک خواهد شد. لازم نیست و نباید نوک فلزی خودنویس را جدا کنید فقط قطعاتی که با پیچ باز و بسته می شوند را باز کنید البته اگر جوهر باقیمانده دارید قبلش تخلیه کنید. من کلکسیون ۳۰ عددی از انواع خودنویس و ۲۰ شیشه جوهر از برندها و رنگ های متفاوت دارم. خیلی لذتبخش است.

   1. با عرض سلام و احترام، خوشنودم از آنکه توانستم هر چند ناچیز کمکی کرده باشم. در خدمت شما و سایر عزیزان قلم دوست بویژه خودنویس هستم. اگر لازم بود تجاربی حتی از نوع جوهر و نوع کاغذ در نوشتار با خودنویس می توانم در اختیار قرار دهم.

 2. دنبالم یک خودنویس کادویی هستم میشه راهنماییم کنید که به چه سایتی مراجعه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا