لوازم ادارینوشت افزار

۲۴ مدل ماژیک علامت گذاری خوش دست و روان + خرید اینترنتی

ماژیک علامت گذاری یکی از موارد کاربردی برای دانش آموزان و کارمندان می باشد تا بتوانند به کمک آن موارد مهم را پررنگ نمایند.

قبل از اینکه این ماژیک ها به بازار معرفی شوند، افراد برای مشخص نمودن گزینه های مهم زیر موارد مهم خط می کشیدند. امروزه انواع ماژیک علامت زن در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها نیز رنگ مختلفی دارند.

از سوی دیگر طرح های آنان نیز متفاوت می باشد. همین مورد موجب می گردد تا افراد زیادی و به خصوص دانش آموزان به سمت آنها سوق پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ماژیک علامت گذاری و نکات مهمی که حین خرید باید در نظر داشته باشید، صحبت کنیم.

هر آنچه که برای خرید ماژیک علامت گذاری باید بدانید

بسیاری از ما این ماژیک را با نام ماژیک فسفری می شناسیم. امروزه استفاده از این ماژیک ها بسیار کاربردی است.

زیرا موجب می شوند تا مرور مطالب بسیار آسان تر شود. از سوی دیگر آنها قادر می باشند تا راحت تر متوجه بخش های مهم مطلب شویم. در روش های نوین از این مورد برای به خاطر سپردن مطالب به حافظه تصویری استفاده می گردد.

باید توجه داشت که ماژیک های مذکور دارای رنگ بندی های متفاوتی هستند. در زیر می توانید با اهمیت هر رنگ و ویژگی های مربوطه آشنا شوید.

از کدام رنگ ماژیک علامت گذاری استفاده کنیم ؟

برای خرید ماژیک علامت گذاری قطعا با طیف وسیعی از رنگ ها مواجه می شوید. اما سوال اینجاست که کدام مورد برای شما مناسب تر هستند؟ روانشناسان برای پاسخ به این سوال بیان می دارند که:

 • رنگ های گرم

رنگ های گرم به راحتی می توانند نظر بیننده را به خود جلب نمایند. این بین رنگ قرمز دارای اثرگذاری بیشتری است. اما اگر نیاز به تمرکز بیشتری دارید به سراغ رنگ نارنجی بروید.

عموما معلمان بیشتر از رنگ های فوق استفاده می نمایند. اما اگر به یک رنگ تحریک کننده نیاز دارید، بهتر است تا رنگ زرد را خریداری کنید.

 • رنگ های سرد

استفاده از ماژیک علامت گذاری که دارای رنگ سرد می باشد، می تواند ذهن را گول بزند. به این معنا که مطلب بسیار آسان است. از همین رو از پیچیده شدن موضوع و مساله جلوگیری می شود.

از رنگ های سبز عموما برای تصحیح کردن آزمون و آرام نمودن ذهن استفاده می شود. اما اگر مایل هستید تا مطالب را سریع تر در حافظه تصویری خود قرار دهید، بهتر است تا از رنگ بنفش کمک بگیرید.

ماژیک فسفری چیست و چه انواعی دارد؟

ماژیک فسفری همانگونه که در بالا بیان شد برای علامت گذاری مطالب استفاده می شود. اما باید در زمان خرید دقت داشته باشید که انواع متفاوتی از آنها در بازار هستند.

از همین رو قیمت ماژیک فسفری می تواند متغیر باشد. در ادامه انواع ماژیک های مذکور ذکر شده اند:

 • انواع مایع

برخی از انواع ماژیک علامت گذاری دارای مواد و مایعی می باشند که اگر برای مدت زمان طولانی نیز سر آنها باز بماند، خشک نمی شود. این ماژیک ها دقیقا به شکل قلم بوده و بر روی نوک آنها پارچه یا نمدی قرار دارد که می توانند جوهر را در خود نگه دارند.

نوک قلم می تواند بین 2 تا 5 میلی متر متغیر باشد. گفته می شود که جوهر ماژیک های فوق بین 3 تا 30 ثانیه باقی خواهد ماند. از جمله معایب آن می توان به لکه شدن سایر برگه ها اشاره نمود.

 • انواع ژله ای

برخی از انواع ماژیک علامت گذاری، از ژله به عنوان جوهر استفاده می کنند. ضخامت نوک این ماژیک ها در حدود 9 میلی متر می باشد. چون نوک آنها بسیار نرم و لطیف است لذا دیرتر خشک می شوند. این موارد بر روی سایر برگه ها لکه ایجاد نمی نمایند.

 • انواع هایلایتر

این دسته از ماژیک علامت گذاری؛ هیچ علامتی بر روی کاغذ ایجاد نکرده و جزء پرکاربردترین گزینه های موجود در بازار می باشند. پهنای نوک آنها می تواند حدود 5.5 میلی متر باشد. امروزه استفاده از این ماژیک ها بسیار کاربردی است زیرا ماندگاری بالایی دارند.

برای خرید ماژیک فسفری فانتزی باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

در حال حاضر انواع ماژیک علامت گذاری در بازار وجود دارد اما مشخصات آنها با یکدیگر متفاوت است. در زیر می توانید ویژگی های یک ماژیک خوب را مطالعه نمایید:

 • توجه به جنس نوک ماژیک

نوک ماژیک به جز اینکه می تواند اسباب خط کشیدن و علامت گذاری را فراهم آورد، اما از سوی دیگر مانع ریختن جوهر نیز می شود.

برای بهبود کارآیی آنها نیز، تولیدکنندگان از جنس هایی همانند نمد، پارچه و الیاف در حین تولید استفاده می نمایند.

به صورت کلی می توان بیان داشت که نمد این بین دارای طول عمر بیشتری است.

 • نوع نوک ماژیک علامت گذاری

ماژیک فشفری شما می تواند دارای نوک تیز، گرد و پهن باشد. انتخاب بین این موارد به سلیقه و کاربرد شما وابسته است.

 • کیفیت

از دیگر موارد مهم حین خرید ماژیک علامت گذاری، بررسی کیفیت ماژیک است. شما باید مواردی را خریداری نمایید که بر روی کاغذ لکه ایجاد نمی نمایند.

 • جوهر

برای خرید ماژیک علامت گذاری به نوع جوهر آن باید بسیار دقت داشته باشید. برخی از جوهر ها مایع هستند و به حدود 3 ساعت زمان نیاز دارند.

برخی دیگر نیز سریع خشک می شوند. گزینه هایی که سرعت خشک شدن آنها زیاد است، عموما کاربرد بیشتری دارند.

 • طراحی بدنه

به طور مثال به طراحی بدنه ماژیک خود باید دقت داشته باشید. ارگونومی ماژیک باید به نحوی باشد که به راحتی بتوانید آن را در دست بگیرید.

 • وزن ماژیک

از سوی دیگر وزن آن نباید زیاد باشد زیرا در غیر این صورت به مچ دست فشار زیادی وارد می شود.

 • برند

امروزه مارک های بسیاری وجود دارند که اقدام به تولید ماژیک علامت گذاری می نمایند که این بین برند هایی چون فابر کاستل، استابیلو، استدلر و پنتر جزو معروف ترین ها می باشند.

لذا اگر مایل هستید تا از ماژیک فسفری خود برای مدت زمان طولانی تری استفاده نمایید، لازم است تا از برند معتبر خرید خود را انجام دهید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 500,000 تومان
محدوده قیمت 500,001 تا 800,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا