لوازم تحریرنوشت افزار

راهنمای خرید بهترین مداد رنگی برای کودکان

بهترین مداد رنگی برای کودکان

یکی از لذت بخش ترین کارها برای کودکان رنگ آمیزی و نقاشی است و مدادرنگی به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزارها در زمینه شناخته می شود که با کمک آن می توان تجربه لذت بخش و آموزنده ای را برای کودکان رقم زد.

در خصوص ویژگی های بهترین مداد رنگی برای کودکان میتوان به غیر سمی و ارگونومیک بودن آن اشاره کرد.

به عبارت دیگر مداد رنگی بایستی از مواد سمی عاری باشد تا خطری کودک را تهدید نکند و طراحی بدنه مداد به گونه ای باشد که کودک به راحتی آن را در دست بگیرد و نقاشی کند. رنگ های متنوع، کیفیت بالا و قیمت مناسب از دیگر ویژگی های است که آن را به بهترین مداد رنگی برای کودکان تبدیل کرده است.

مداد رنگی چوبی، مداد رنگی پلاستیکی، مومی و آبرنگی از انواع مدادرنگی برای کودکان به شمار می آید که هر یک از ویژگی هایی برخوردارند. به عنوان مثال مداد رنگی های چوبی رایج ترین نوعی است که مغزی رنگی آن درون بدنه ای چوبی قرار دارد.

در حالی که مغزی مداد رنگی های مومی از موم ساخته شده و روغنی تر و نرم تر می باشد و هم چنین مداد رنگی آبرنگی نیز از مغزی که قابلیت حل شدن در آب را دارد، تشکیل شده است.

با دست گرفتن بهترین مداد رنگی برای کودکان، خلاقیت و مهارت های حرکتی ظریف آنها تقویت شده و تمرکز و دقت آنها افزایش می یابد. آشنایی با رنگ های مختلف و نام آنها و هم چنین مناسب ترین راه برای ابزار احساسات و عواطف کودک از مزیت های بهترین مداد رنگی برای کودکان به شمار می آید.

با این حال اگر به دنبال خرید بهترین مداد رنگی برای کودکان خود هستید لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید. به سن کودک توجه کنید به طوری که برای کودکان خردسال مداد رنگ های مومی و برای سنین بزرگتر مداد رنگی روغنی و یا آبرنگی مناسب است.

ازسوی دیگر برای کودکان علاقه مند به نقاشی سعی کنید به سراغ مداد رنگی هایی با کیفیت بالا و با رنگ های متنوع بروید. از آن جایی که برندهای مختلفی با رنج قیمت متنوعی در این حوزه فعالیت دارند پس از تعیین بودجه خود و با توجه به نظرات و تجربیات سایر والدین، مداد رنگی مناسبی را انتخاب نمایید.

هم چنین بهتر است مدادرنگی هایی را بخرید که به راحتی از روی لباس و دست کودک پاک شود.

فابر- کاستل، استدلر، پریسمال، کارن داش و لیرا به عنوان بهترین برندهای مداد رنگی برای کودکان معرفی می شود. از این رو برای آن که بهترین و با کیفیت ترین مداد رنگی را برای کودک خود خریداری کنید میتوانید از میان برندهای گفته شد مداد رنگی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بهترین مداد رنگی برای کودکان

یکی از بهترین سرگرمی­ های کودکان که باعث شکوفایی خلاقیت و استعداد هنری آنها می­شود، نقاشی و رنگ آمیزی است. مداد رنگی به کودک کمک می­کند تا تصورات خود را روی کاغذ منتقل کند. همچنین باعث می­شود تا در کنترل و استفاده از اشیا نیز مهارت پیدا کند. همین موضوع باعث شده تا انتخاب یک مداد رنگی مناسب که برای سلامتی کودک ضرری دارد، یکی از دغدغه­ های والدین باشد.

ایمنی مداد رنگی

کودکان به­دلیل اینکه در دوران رشد خود هستند مواد سمی و فلزات سنگین خیلی سریع وارد بدنشان شده و می­تواند به سلامت آنها آسیب برساند. بنابراین باید در انتخاب مداد رنگی برای کودک دلبندتان دقت کنید و از محصولاتی که با استانداردهای سختگیرانه­ای ساخته شده­اند خریداری نمایید. از جمله موارد ایمنی که برای مداد رنگی اعمال می­شود می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • از رنگ­های خوراکی و بی ضرر برای مداد رنگی کودک استفاده شود.
  • پایین­ترین میزان فلزات سنگین و مواد شیمیایی در مداد رنگی بکار رفته باشد.

مداد رنگی چوبی یا پلاستیکی

استفاده از مداد رنگی پلاستیکی برای کودکان، به­دلیل اینکه عادت دارند آن را در دهان خود ببرند گزینه مناسب­تری است. مداد رنگی­های پلاستیکی توسط استانداردهای سختگیرانه­تری کنترل می­شوند که همین امر استفاده از این نوع از مداد رنگی­ها را برای مودکان بهتر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا