خانه و آشپزخانهلوازم برقی

50 مدل کتری برقی باکیفیت و زیبا + خرید اینترنتی

راهنمای خرید آنلاین کتری برقی

 • کتری برقی ، از دیگر لوازم کاربردی آشپزخانه کتری برقی می باشد که به وسیله ی آن می توان در کمترین زمان اقدام به تهیه ی آب جوش کرد.
 • این وسیله ی برقی نیز همانند سایر لوازم برقی برخی نکات مهم به هنگام خرید دارد که بایستی جهت داشتن یک خرید مطمئن و هوشمندانه به آن نکات دقت نمایید.
 • همین طور با مطالعه ی آن می توانید اقدام به خرید اینترنتی محصول نیز نمایید.
 • کتری برقی یکی از لوازم ضروری و پرکاربرد در آشپزخانه می باشد که با استفاده از آن در کمترین زمان می توان به سرعت و بدون هیچ دردسری آب لازم را جهت تهیه ی قهوه و چای و .. را آماده کرد.
 • با وجود این که کتری های برقی نیازمند فضایی بر روی میز آشپزخانه ی شما هستند ولی در عوض موجب اشغال شدن فضای روی گاز نمی شوند.

ویژگی های کتری برقی ایده آل

 • ویژگی های یک کتری خوب در این است که دارای سرعت بالایی برای جوشاندن آب باشد.
 • همین موضوع است که موجب شده است افراد زیادی برای خرید این وسیله روی بیاورند.
 • از دیگر ویژگی ها می توان به دقیق بودن آن اشاره کرد. و همین طور استفاده از این کتری ها بسیار ساده و راحت می باشد و با پر کردن کتری و فشار دادن یک دکمه در کمتر از چند دقیقه  آب جوش شما حاضر می شود.
 • یکی دیگر از ویژگی های کتری های برقی در توانایی کتری برای گرم نگه داشتن آب است که می تواند برای چندین دقیقه آب را در دمای 30 درجه نگه دارد.
 • خاموش شدن خودکار کتری نیز از دیگر ویژگی های آن است. این ویژگی موجب ایمن شدن دستگاه شده و بعد از به جوش آمدن زمانی که کاربر خاموش کردن کتری را فراموش کند به صورت اتوماتیک خاموش می شود.

کتری برقی

انواع کتری برقی

کتری های برقی موجود در بازار فروش دارای سه جنس پلاستیکی، شیشه ای و فلز ضد زنگ می باشند

 • کتری برقی پلاستیکی

کتری هایی که از جنس پلاستیک هستند باید در مورد این که این پلاستیک ها سمی نبوده و از پلاستیک مرغوب ساخته شده است دقت نمایید.

این کتری ها از ماده ی اصلی به نام پلیمر ساخته می شوند. مزیت های استفاده و خرید کتری برقی پلاستیکی در قیمت مناسب آن و مقاومت آن در برابر شوک و تنوع رنگی گسترده ای که دارد می باشد.

ولی خوب به علت جنس پلاستیکی اش ممکن است مزه ی آن تغییر کرده و یا در صورت استفاده ی طولانی مدت از آن جرم بگیرد.

 • کتری برقی شیشه ای

این نوع که از شیشه های شفاف ساخته شده اند در صورت برخورد با جسمی و یا افتادن آن ممکن است شکسته و تمامی هزینه های شما هدر شود.

ولی خوب این کتری های برقی بسیار شیک و زیبا هستند و شما می توانید وضعیت جوشیدن آب را در این کتری ها به دلیل شیشه ای بودنش ببینید.

و همین طور این امکان را به شما می دهد تا سطح آب را اندازه گیری کنید. این کتری ها از قیمت بالاتری نسبت به کتری برقی پلاستیکی برخوردار است.

 • کتری برقی فلزی یا استیل

این کتری ها بسیار محبوب بوده و در مقابل کلر و شعله و ضربه از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

از مزیت های این کتری ها در مقاومت و کیفیت بالا و زیبایی آن است و از نکات منفی آن نیز می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد.

کتری برقی

نکات مهم هنگام خرید کتری برقی

 • جنبه های ظاهری

کتری ها در طرح های مختلفی عرضه می شوند و بسیاری از آنها با توسترهای مشابه عرضه می شوند.

روکش های اصلی فولاد ضد زنگ، پلاستیک یا شیشه هستند که بسیاری از مدل های فولادی ضد زنگ در رنگ های مختلف پوشش داده شده اند.

هر نوع مزایا و معایب خاص خود را دارد: یک کتری فولادی ضد زنگ ممکن است با سایر لوازم خانگی شما مطابقت داشته باشد، اما ممکن است اثر انگشت خود را نشان دهد.

یک کتری شیشه ای شیک و مدرن به نظر می رسد، اما با گذشت زمان ممکن است تغییر رنگ در پایه داخلی مشاهده کنید، که ناشی از بقایای مواد معدنی از آب است. این به معنای تمیز کردن مکرر با سرکه است تا آن را مثل روز اول حفظ کند.

 • بررسی ظرفیت کتری برقی

در اولین قدم باید ظرفیت آن کتری را جهت خرید در نظر بگیرید, مسلما ظرفیت یک کتری که برای یک خانواده ی 4 نفره مناسب است با یک کتری که برای یک دانشجو لازم است متفاوت می باشد.

 • بررسی جنس

باید قبل از تهیه و خرید کتری های برقی انتخاب خود را در مورد این که محصولی که قصد خرید آن را دارید از کدام جنس باشد را کرده باشید.

 • قیمت کتری برقی

بودجه ای که برای خرید کتری برقی در نظر گرفته اید می تواند بر نوع و کیفیت آن تاثیر بگذارد.

این موضوع را در نظر داشته باشید که کتری هایی که قیمت خیلی کمی دارند از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.

 • بررسی ویژگی های یک کتری برقی

کتری های برقی با توجه به مدل ها و برندهای خود دارای قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی هستند.

ولی اکثر آنها دکمه ی کنترل و تنظیم دما را برای تهیه ی دمنوش و قهوه و چایی را دارند. شما می توانید دما و حرارت کتری برقی خود را مدیریت کنید.

 • دارا بودن کتری برقی به نشانگر سطح آب

شما به وسیله ی نشانگر سطح آب می توانید آب مورد نیاز خود را در داخل کتری بریزید.

برخی از کتری ها دارای نشانگر نمی باشند و در بعضی ها نیز این نشانگرها در جای نامناسب قرار گرفته اند. باید به هنگام خرید به این موضوع دقت نمایید.

 • کنترل ها و نشانگرها

کنترل‌های لمسی ساده یا یک سوئیچ بزرگ، روشن و خاموش کردن کتری را آسان‌تر می‌کنند.
چراغ های نشانگر باید روشن و واضح باشند، بنابراین شما می توانید آنها را بدون توجه به سطح نور در آشپزخانه خود ببینید.
برای یک مدل ساکت تر، یک صدا یا یک کلیک شنیدنی که به شما هشدار می دهد که آب جوشیده است، می تواند مفید باشد.
نشانگرهای سطح آب باید از هر دو طرف به راحتی قابل خواندن باشند، هم برای استفاده چپ دست و هم برای راست دست.

 • تنظیمات دما و دمای از پیش تعیین شده

برخی از کتری ها را می توان روی طیف وسیعی از دماها تنظیم کرد، که اگر به دمای آب برای تهیه چای علاقه خاصی دارید، یا برای زمانی که به جای جوشیدن، فقط به آب بسیار داغ نیاز دارید (مانند هنگام پر کردن بطری آب گرم) مفید است.

البته در نظر داشته باشید که این تنظیمات دمایی مختلف همیشه دقیق نیستند.

 • دقت در بی صدا بودن کتری

کتری هایی که از صدای بلندی برخوردار هستند ممکن است آزار دهنده باشد به خصوص زمانی که آشپزخانه اپن باشد.

سعی کنید کتری هایی را که میزان صدای آن ها کمتر است را برای خرید انتخاب نمایید.

 • انتخاب کتری های منفذدار

برای خرید کتری سعی کنید از کتری هایی که دارای منفذ هستند انتخاب کنید چون این منافذ موجب بیرون آمدن بخار آب از روی درشان می شود و زمانی که این منافذ بر روی در کتری نباشد همه ی بخار که نمی تواند از لوله ی کتری خارج شود موجب می شود تا آب سرریز شده و خاموش شود.

 • دسته راحت

کتری باید متعادل و سبک باشد، حتی زمانی که پر است. شما باید فضای کافی برای انگشتان خود داشته باشید تا از تماس با سطح بالقوه داغ بدنه کتری جلوگیری کنید.

به دنبال دستگیره ای باشید که به اندازه کافی ضخیم باشد تا محکم شود، اما نه آنقدر ضخیم که نتوانید آن را محکم نگه دارید.

 • دهانه یا درب پهن

درب ها باید به راحتی باز شوند و ترجیحاً لولا شوند تا آنها را جدا نکنید و گم نکنید.

دهانه پهن به این معنی است که همیشه لازم نیست درب آن را برای پر کردن کتری باز کنید.

 • پایه

پایه باید غیر لغزنده باشد و اجازه دهد کتری در هر موقعیتی (360 درجه) روی آن قرار گیرد.

همچنین باید سیم به اندازه کافی بلند داشته باشد تا نیازی نباشد کتری دقیقاً در کنار پریز برق قرار گیرد و در زیر آن فضایی برای نگهداری سیم داشته باشد.

 • آیا کتری ها می توانند طعمی عجیب به آب جوشیده اضافه کنند؟

گزارش‌هایی داشته‌ایم که برخی از کتری‌ها، به‌ویژه کتری‌های پلاستیکی، می‌توانند طعمی عجیب یا نامطبوع به آب جوشیده بدهند.

یک آزمایش سریع با یک کتری پلاستیکی ارزان انجام دادیم و متوجه شدیم که این اتفاق می تواند در واقع با آبی که در کتری رها شده و بارها و بارها دوباره جوشیده شده است اتفاق بیفتد. ما نمی دانیم که آیا چیزی بیشتر از بوی پلاستیکی در این وجود دارد یا خیر، اما مطمئناً ارزش اجتناب از آن را دارد.

برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید هر بار فقط به اندازه ای که نیاز دارید کتری را با آب پر کنید. اگر آب جوشیده باقی مانده است، قبل از اینکه دوباره کتری را پر کنید، آن را بیرون بریزید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است وقت آن رسیده باشد که کتری پلاستیکی خود را جایگزین کنید، شاید با یک مدل شیشه ای یا بدنه فلزی.

 • آیا کتری های «جوش آرام» واقعاً بی صدا هستند؟

بله، آنها معمولاً ساکت تر از سایر کتری ها هستند.

کتری ها می توانند بسیار پر سر و صدا باشند، ما صدای آنها را هنگام جوشیدن اندازه می گیریم و می توانند از 51 دسی بل (به طور منطقی بی صدا) تا 65 دسی بل (تقریباً مانند یک مکالمه معمولی) باشند.

ما متوجه شده‌ایم که مدل‌های دارای ویژگی جوش بی‌صدا واقعاً می‌توانند نسبتاً بی‌صدا باشند، اما کتری‌های دیگری که ادعای داشتن این ویژگی را ندارند نیز می‌توانند.

با بزرگتر شدن کتری، این امکان وجود دارد که عملکرد جوش آرام کمتر موثر باشد. صدای ناشی از جوشیدن از تشکیل حباب بر روی دیواره های داخلی کتری می آید. مدل‌های با جوش آرام معمولاً یک پوشش مخصوص در داخل دارند تا نحوه شکل‌گیری حباب‌ها را تغییر دهد (کوچک‌تر کردن آن‌ها) به منظور کاهش سر و صدا، و این پوشش ممکن است به مرور زمان از بین برود یا اثر آن کمتر شود.

کتری برقی

راهنمای نگهداری

 • این وسیله نیز همانند سایر لوازم برقی نیازمند مراقبت ها و نگهداری های خاص خود می باشد که موجب افزایش طول عمر آن نیز می شود.
 • برخی کتری ها دارای فیلتر داخلی هستند و همان گونه که مستحضر هستید آب سخت موجب خراب شدن کتری و آسیب خوردن المنت های آن می شود.
 • چون به مرور این رسوب ها پدیدار شده و طول عمر کتری شما را کمتر می کنند.
 • در صورتی که کتری شما دارای فیلتر داخلی باشد با تعویض و شستشوی منظم آن از صدمه دیدن کتری خود می توانید جلوگیری کنید.

سخن آخر

 • حالا احتمالا با انواع کتری برقی و ویژگی های آنها آشنا شده اید و طبق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید کدام مدل را انتخاب کنید.
 • امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی کتری و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی لوازم آشپزخانه برای خریدی ایده آل به شما کمک کرده باشد.
 • شما دوستان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
 • خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم. در ادامه‌ی این راهنمای خرید برای کمک به شما چند مدل محبوب در بازار ایران را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید.
 • محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران را جلب کنند.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 50 مدل کتری برقی باکیفیت و زیبا + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=19792]
منبع
choice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا