خواب کودکروشنایی

راهنمای خرید چراغ خواب کودک با معرفی مدل های جذاب

راهنمای خرید چراغ خواب برای کودکان

چراغ خواب کودک یکی از اقلامی است که در اتاق کودک استفاده می شود تا نور ملایم را ایجاد نماید و آسایش و امنیت کودک را فراهم آورد. با توجه به اینکه امروز برخی برند ها تنها بر روی شکل ظاهری این چراغ ها مانور می دهند اما باید دانست که در زمان خرید فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارند. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای خرید آنلاین چراغ خواب نوزاد را در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی با چراغ خواب کودک

چراغ خواب کودک دارای یک منبع تغذیه می باشد که اغلب نز برق شهری است. این چراغ ها به کمک دکمه خاموش و روشن می شوند و چون محیط خواب کودک را روشن می نمایند، آسایش و آرامش وی را فراهم می آورند. از همین رو دیگر نیازی نیست تا شما چراغ اتاق و … را روشن نگه دارید. توصیه می شود تا حتما از این چراغ ها در اتاق  فرزند خود استفاده نمایید زیرا:

 1. ترس از تاریکی را در کودک از بین می برد و اعتماد به نفس او را افزایش می دهد.
 2. می توانید به راحتی به کودک خود با این نور ملایم شیر دهید. کودک می تواند اقلام موجود در اتاق را به راحتی تشخیص دهد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با نکات و ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک 

آشنایی با انواع چراغ خواب کودک

یکی از نکات مهمی که در راهنمای خرید آنلاین باید به آن پرداخته شود، آشنایی با انواع چراغ خواب کودک است. در زیر می توانید ویژگی ها و انواع چراغ های خواب را مطالعه نمایید تا در زمان خرید، انتخاب بهتری داشته باشید:

 • انواع آباژوری:

همانگونه که از نام این چراغ خواب می توان متوجه شد، بسیار شبیه به آباژور می باشد. اگر مایلید تا این موارد را برای اتاق خواب فرزند خود خریداری نمایید لازم است تا دقت نمایید که جنس آن از نوع شیشه یا فلز نباشند زیرا مقاومت لازم را ندارند و در صورت شکستن یا افتادن می توانند به فرزند شما آسیب وارد نمایند. همچنین دقت نمایید که امروزه انواع چوبی و تلقی نیز در بازار وجود دارند که دارای طرفداران زیادی است زیرا هم امنیت بیشتری دارند و هم در انواع رنگ های شاد ارائه می شوند.

 • انواع دیواری:

چراغ خواب نوزاد دیواری نسبت به نوع آباژوری امنیت بیشتری را دارد. زیرا کودک نمی تواند به راحتی به لامپ یا سیم ها دست بزند. این موارد برخی برقی بوده و برخی دیگر با باتری های قابل شارژ فعالیت می نمایند. استفاده از این نوع چراغ خواب ها بسیار آسان است و می توانید در هر محلی آنان را بکار بگیرید.

 • انواع رومیزی:

به عنوان چراغ خواب کودک، این موارد کارآمد تر می باشند زیرا فضای کمی را اشغال می نماند و امکان حمل و نقل نمودن آنها راحت تر است. شما می توانید از آنها در هر محلی دور از دسترس کودک استفاده نمایید.

 • انواع پریزی:

نور این نوع چراغ خواب ها اغلب LED می باشد لذا برای چشم ضرری ندارد. همانگونه که از نام آنها مشخص است به پریز برق متصل می شوند و از برق شهری تغذیه می نمایند. از مزیت های این نوع چراغ خواب می توان به طرح های متنوع و فانتزی آن اشاره نمود.

 • چراغ خواب کودک موزیکال:

این چراغ خواب ها با پخش نمودن موزیک می توانند نظر فرزندتان را جلب نموده و باعث شوند که در مدت زمان کوتاهی به خواب روند. اغلب به همراه موزیک، چراغ های چراغ خواب نور ملایم و لطیفی را نیز تولید می نمایند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع ست اسباب بازی با معرفی مدل های متنوع

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت چراغ خواب کودک

همواره توصیه می شود تا قبل از خرید چراغ خواب کودک، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • مقدار نور: برای اتاق کودک خود از چراغ خواب هایی استفاده نمایید که نور ملایم دارند. زیرا اگر از نورهای تند بهره ببرید، هورمون ملاتونین در بدن کودک کمتر ترشح می شود. رنگ هایی همانند آبی جزء رنگ های ملایم محسوب می شوند.
 • کنترل چراغ: برخی از انواع چراغ خواب کودک دارای کنترل هستند که می توان آنها را از فاصله دور به راحتی خاموش یا روشن نمود. برخی دیگر به صورت گردشی بوده و برخی دیگر نیز مستقیم به برق متصل می شوند. از همین رو لازم است تا کاربرد خود را مشخص نمایید.
 • آرامش کودک: در نظر داشته باشید که چراغ خواب های بزرگ با نورهای تند و زیاد نمی توانند گزینه خوبی باشند زیرا مانع خوابیدن و آرامش کودکان می شوند.
 • سن کودک: عموما چراغ خواب ها برای کودکانی معنا دارد که سن آنها بیش از 2 سال است. از همین رو می توان در زمان خرید نظر آنها را نیز جویا شد تا خرید بهتری داشت.
 • تنظیمات زمان: اگر چراغ خواب شما دارای تنظیمات زمان بندی است، گزینه بسیار خوبی است زیرا می توانید زمان خاموش شدن را به راحتی در حافظه آن تنظیم نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید پشه بند کودک با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

راهنمایی نگهداری از چراغ خواب کودک

برای اینکه چراغ خواب شما عمر بیشتری داشته باشد، لازم است تا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • هیچ وقت برای طولانی مدت چراغ خواب را روشن نگه ندارید، عموما توصیه می شود تا پس از 1 الی 2 ساعت آن را خاموش نمایید.
 • تا جای ممکن چراغ خواب را از کودک خود دور نگه دارید تا نتواند آن را بلند کرده یا هل دهد.
 • برای اینکه چراغ شما دچار اتصالی نشود، با دست خیس دکمه آن را خاموش یا روشن ننمایید.
 • هر زمان که چراغ خواب شما گرمای زیاد تولید نمود لازم است تا آن را به یک تعمیرکار نشان دهید.

چراغ خواب کودک امروزه یکی از وسایل ضروری در اتاق خواب فرزندتان می باشد تا بر ترس های وی غلبه نماید. برندهای مختلف، ویژگی های متفاوتی را نیز برای چراغ خواب های خود در نظر گرفته اند که این موارد باعث بالاتر رفتن قیمت آنها می شود اما به صورت کلی توصیه می گردد تا چراغ خواب هایی را خریداری نمایید که اولا نور ملایم و لطیفی تولید نمایند، دوما قابل حمل بوده و بتوان در موقعیت های گوناگون از آنها بهره برد.

توجه نمایید که برخی از چراغ خواب ها هر چند دقیقه یکبار رنگ نورشان تغییر می نماید. این موارد نمی توانند انتخاب خوبی برای کودکان باشند زیرا باعث بدخوابی و کلافگی او می شوند.

امیدواریم راهنمای خرید آنلاین امروز در دسته کودک و نوزاد برای خریدی آگاهانه به شما کمک کرده باشد.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,500,000 تومان
محدوده قیمت 1,500,001 تا 3,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا