قطعات کامپیوتر

راهنمای خرید پایه نگهدارنده کیس با معرفی مدل های باکیفیت

کیس ها یکی از اصلی ترین اجزای سیستم های کامپیوتری در محل کار یا خانه به شمار می روند. کیس عملکرد کلیدی در راه اندازی و کاربرد سیستم کامپیوتری دارد بنابراین باید در حفظ و نگهداری آن کوشا بود. یکی از لوازم جانبی که می‌تواند به نگهداری هر چه بهتر کیس کامپیوتری کمک کند، پایه نگهدارنده کیس می باشد که در ادامه به بررسی ویژگی های آن و ارائه راهنمای خرید پایه نگهدارنده کیس می پردازیم.

پایه نگهدارنده کیس چیست؟

این وسیله که نام دیگرش جای کیس است، به محفظه ای گفته می‌شود که کیس سیستم کامپیوتری مراکز اداری، مراکز آموزشی، منازل و… درون آن قرار داده می شود. این محفظه ها در ابعاد و اشکال گوناگون ساخته و عرضه می شوند.

انواع نگهدارنده کیس برحسب جنس کدام اند؟

  • نگهدارنده های پلاستیکی:

امروزه صنعت تولیدات پلاستیکی بسیار گسترش یافته و بسیاری از لوازم جانبی کامپیوتر پلاستیکی می باشد. این موضوع در مورد نگهدارنده های کیس هم صدق می کند. این نوع از نگهدارنده ها از جنس پلاستیک فشرده و با کمک ماشین آلات صنعتی و مطابق با جدیدترین متدهای روز دنیا تولید و عرضه می شوند.

  • نگهدارنده های فلزی:

یکی دیگر از متریال هایی که برای ساخت نگهدارنده های کریس به کار برده می شود، فلزات می باشند. برای ساخت این محصول از فلزات سبک در قالب یک چهارچوب محکم ولی کم وزن استفاده می شود.

  • نگهدارنده های چوبی:

چوب یکی دیگر از متریال هایی است که برای ساختن نگهدارنده ها مورد استفاده قرار می گیرد. چوب مصرفی در ساخت این محصول معمولا ام دی اف می باشد.

ویژگی انواع مختلف پایه نگهدارنده کیس چگونه است؟

انواع مختلف نگهدارنده ها عموما از جنس پلاستیک فشرده، چوب و فلز هستند که از وزن کمی برخوردار می باشند ولی در عین حال مقاومت بسیار بالایی دارند تا بتوانند وزن کیس را تحمل کنند.

در بسیاری از نگهدارنده ها در زیر محصول چرخ هایی تعبیه شده است که امکان حمل و نقل آسان را فراهم می‌کند البته بر روی این چرخ ها ترمز نیز وجود دارد که قفل می شوند، برای زمانی که کیس در محل اصلی خود قرار بگیرد و جابجا نشود.

برخی از انواع کیس ها قابلیت تنظیم سایز دارند و متناسب با ابعاد کیس شما کوچک و بزرگ می شود که یک ویژگی بسیار مثبت تلقی می شود، مثلا وقتی که شما اقدام به تعویض کیس سیستم خود می کنید، برای کیس جدید دیگر مجبور نخواهید بود که یک نگهدارنده تازه خریداری نمایید.

کاربرد های این محصول کدام اند؟

انواع مختلف این محصول کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم:

  • این محصول باعث ایجاد نظم ظاهری و زیبایی در سیستم کامپیوتری محل کار یا منزل می شود.
  • چرخ های تعبیه شده در زیر این محصول امکان جابجایی آسان و سریع تر کیس را برای کاربران فراهم می کند.
  • زمانی که کیس روی این محصول قرار می گیرد ان گردش هوای راحت‌تر پیرامون کیس فراهم می‌شود که منجر به خنک شدن بهتره دستگاه می شود.

چرا خرید پایه نگهدارنده کیس برای سلامت دستگاه ضروی است؟

ارگونومی این وسیله به گونه ای است که باعث جریان یافتن بیشتر هوا در اطراف کیس می شود و هوای گرمی که در نتیجه کارکرد CPU تولید می شود، راحت تر خارج شده و خنک سازی کیس باعث افزایش طول عمر آن می شود.

هنگام خرید این محصول باید به چه نکاتی توجه کرد؟

هنگام خرید این محصول فاکتورهای متعددی باید در نظر گرفته شود:

  • اگر نگهدارنده ای که خریداری می کنید، قابلیت تنظیم سایز نداشته باشد قبل از خرید حتما باید ابعاد دقیق کیس خود را اندازه گیری نمایید تا از جای گیری مناسب کیس خود درون آن مطمئن شوید.
  • با توجه به بودجه و کارایی های مد نظر می توانید جنس های مختلف این محصول مثل پلاستیکی، فلزی یا چوبی خریداری نمایید.
  • کیس یکی از از اجزای مهم سیستم های کامپیوتری به شمار می رود بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که متریال به کار رفته در این محصول با کیفیت می باشند و جریان هوا به خوبی در اطراف کیس برقرار است.

قیمت انواع مختلف این محصول چقدر است؟

قیمت انواع نگهدارنده ها در بازار بسیار متفاوت است و متناسب با ویژگی هایی که دارد مشخص می شود. عوامل متفاوتی در تعیین قیمت این محصول دخیل هستند مثل متریال به کار رفته در ساخت آن، کیفیت محصول، ایرانی بودن یا وارداتی بودن کالا، برند تولید کننده و…بنابراین هنگام خرید باید متناسب با بودجه و ویژگی های مد نظرتان، آن را خریداری نمایید.

کلام پایانی

پایه نگهدارنده کیس یکی از کاربردی ترین لوازم جانبی کامپیوتر به شمار می رود که استفاده از آن مزایای زیادی برای کاربران مثل جابجایی آسان تر کیس دارد، همچنین استفاده از این محصول می تواند باعث بیشتر شدن عمر بهینه و سلامت خود دستگاه شود.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22387]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا