لوازم ادارینوشت افزار

راهنمای خرید مداد طراحی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید انواع مداد طراحی سیاه قلم

مداد طراحی یکی از اقلام مهم و کاربردی برای طراحی سیاه قلم محسوب می شود. اما امروزه انواع متفاوتی از مداد ها در بازار وجود دارند که هر کدام از آنها دارای شماره متفاوتی بوده و در نتیجه تیرگی و روشنی متفاوتی را نیز ارائه می دهند. عموما برای اینکه یک طراحی خوبی داشته باشید لازم است تا از چند مداد به صورت همزمان استفاده نمایید. در همین راستا در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای خرید آنلاین برای خرید انواع مدادهای طراحی در اختیارتان قرار دهیم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین بوم نقاشی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

آشنایی با انواع مداد طراحی سیاه قلم

برای اینکه بتوانید یک طراحی خوب و حرفه ای داشته باشید، لازم است تا از مدادهای مناسب نیز استفاده نمایید. از همین رو در ادامه با انواع مدادهای طراحی آشنا خواهید شد.

  • مداد های طراحی H

این مداد ها در ساختار خود میزان گرافیت کمتری دارند و از خاک رس بیشتر استفاده می شود. به صورت کلی آنها را در دسته مدادهای سخت دسته بندی می نمایند. این مدادها دارای شماره بندی متفاوتی هستند. هر اندازه شماره این مدادها افزایش یابد، رنگ آنان کم رنگ تر خواهد شد. اگر به دنبال مداد طراحی برای مبتدیان می باشید، مدادهای فوق گزینه خوبی می باشند. این موارد چون مغز محکمی دارند عموما در طراحی های مهندسی و معماری مورد استفاده قرار می گیرند.

  • مداد طراحی b

در طراحی سیاه قلم عموما از این مدادها استفاده می شود. برخلاف گروه قبلی، مدادهای مذکور بسیار نرم هستند و میزان گرافیت آنها زیاد است. البته باید در نظر داشته باشید که این مداد ها هیچگونه سیاهی از خود پخش نمی نمایند. در نظر داشته باشید که شماره بندی این مداد ها بر عکس گروه H است و هر اندازه شماره آنها افزایش یابد، رنگ بیشتری از خود به جای می گذارند. عموما افراد حرفه ای از این مداد ها استفاده نمایند. البته خاطرنشان می گردد که اغلب افرادی که کار طراحی انجام می دهند، یک ست مداد طراحی خریداری می نمایند تا در حین طراحی بتوانند مداد خود و رنگ آن را به آسانی تغییر دهند.

  • مداد های فاقد چوب

اغلب از این مورد برای اسکیس ها استفاده می شود. در واقع این مداد ها هیچ گونه محافظ چوبی ندارند و به راحتی رنگ سیاه زغالی را بر روی کاغذ پخش می نمایند البته این موارد نیز خود دارای شماره بندی می باشند که هر اندازه شماره آنها افزایش یابد، رنگ به جا مانده نیز پررنگ تر خواهد شد.

  • مداد های HB

از این مداد اغلب برای نوت برداری استفاده می شود و در واقع خصوصیات دو نوع مداد قبلی را دارد. آنچه امروز ما برای نوشتن استفاده می نماییم، مدادهای HB می باشند که در عین سخت بودن، نرم نیز هستند و رنگ خوبی نیز به جای می گذارند.

  • مدادهای گرافیتی

همانگونه که از نام این مدادها می توان متوجه شد، آنها از گرافیت تهیه شده اند و می توانند انواع خطوط پهن و مشکی را بر روی کاغذ بکشند. باید در نظر داشته باشید که مداد های مذکور در دسته مداد های نرم دسته بندی می شوند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید تخته رسم با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

بررسی قیمت مداد طراحی

قیمت مداد طراحی تا حد زیادی به برند تولید کننده مداد و ویژگی های آن بستگی دارد از همین رو در ادامه برخی از برندهای معروف و نام آشنا به همراه ویژگی های آنان بیان شده است که می توانید مطالعه نمایید:

  • فابرکاستل

جدا از اینکه برند فوق یکی از برندهای معتبر بازار در زمینه تولید مداد طراحی می باشد، در خصوص تولید و عرضه انواع لوازم التحریر نیز بی نظیر است. قیمت مداد طراحی این برند بسیار مقرون به صرفه بوده و به همین دلیل افراد زیادی به سمت آنها می روند. فابرکاستل دارای زیرشاخه های متفاوتی همانند گلد، جامبو و … است. این بین گلد دارای جایگاه ویژه ای می باشد.

  • دیزاین برونزیل

این برند در کشور هلند واقع شده است و امروزه گزینه خوبی برای افرادی که کار طراحی نیمه حرفه ای انجام می دهند، محسوب می شود. باید در نظر داشت که مداد طراحی برند فوق دارای کیفیت متوسط است و رنگ خوبی نیز دارد. در خصوص  قیمت نیز شما می توانید انواع متفاوت آن را با قیمت های مناسب در بازار تهیه نمایید. لذا اگر کار خود را به تازگی آغاز نموده اید، این برند، موارد خوبی را می تواند به شما ارائه دهد.

  • لاتاری

اگر به دنبال یک مداد طراحی با مغز محکم و سفت می باشید، این برند می تواند هر آنچه که به دنبال آن بوده اید را ارائه دهد. باید در نظر داشته باشید که برای اولین بار این مورد از آسیای شرق معرفی گردید و هم اکنون نیز به دلیل قیمت پایین در ایران دارای طرفداران بسیاری می باشد. برای افرادی که کار طراحی چهره انجام می دهند، این موارد انتخابی محسوب می شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین قلم مو نقاشی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

چگونه می توان مداد طراحی مناسبی را خریداری نمود؟

اگر قصد خرید مداد طراحی داشتید، لازم است تا دقت نمایید که مداد انتخابی شما دارای ویژگی های زیر باشد:

  1. مداد شما باید بر روی کاغذ خطوط نرمی را به جای بگذارد. به عبارت دیگر کاغذ نباید در اثر برخورد مداد آسیب ببیند. البته در برخی موارد که لازم است تا از مدادهای H استفاده شود، بر روی کاغذ کمی صدا ایجاد می شود. از این مداد ها برای کشیدن طرح اولیه استفاده می شود.
  2. حتما در هنگام خرید مداد طراحی به شماره آن دقت نمایید. عموما ست های طراحی که در بازار وجود دارند دارای 3 شماره می باشند. در بین مداد های موجود انواع H2 – B2 – B8 دارای بیشترین کاربرد می باشند.

همواره باید در نظر داشت که طراحی یکی از هنرهای پرطرفدار می باشد اما برای اینکه بتوان در این رشته به جایگاه مناسبی دست یافت، بسیار مهم می باشد که از ابزار و لوازم مناسبی نیز استفاده نمایید. مداد یکی از این ابزارها می باشد که طراحی بدون آن امکان پذیر نمی باشد. برای اینکه شما بتوانید یک طراحی خوب و کاربردی ارائه دهید لازم است تا انواع متفاوت مداد ها را شناخته و با ویژگی های آنان آشنا شوید. در این راهنمای خرید اینترنتی در دسته بندی لوازم تحریر نیز تلاش شد تا برخی از مداد های پرکاربرد و برندهای معروف در این حوزه معرفی شوند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22347]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا