سرگرمی و آموزشی

راهنمای خرید لگو اسباب بازی با معرفی مدل های باکیفیت و جذاب

اسباب بازی لگو چیست؟

لگو اسباب بازی یکی از آن دسته بازی های بچه گانه ای می باشد که سال ها است طرفداران خاص خود را دارد. این بازی کودکانه به راحتی می تواند هر گروه سنی را به سمت خود جلب کرده و ساعت ها افراد را مشغول نگه دارد. لگو اسباب بازی که در رنگ ها و مدل های متفاوتی وجود دارد، موجب می شود تا کودکان بتوانند از طریق آن مهارت های خود را گسترش دهند. از همین رو قصد داریم تا در ادامه راهنمای خرید آنلاین آن را خدمتتان شرح دهیم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع حیوان اسباب بازی با معرفی مدل های جالب و جذاب

نکات مهم برای خرید اسباب بازی لگو ارزان

در حال حاضر لگو اسباب بازی در فرم های مستطیلی، مربعی و … با فرم ها و ظاهرهای مختلف در بازار وجود دارد. اگر قصد خرید این اسباب بازی را برای کودک خود دارید لازم است تا علاوه بر ظاهر به نکات دیگری نیز توجه نمایید که در ادامه به آنها اشاره شده است:

 • شناسایی اسباب بازی مورد علاقه کودک:

قبل از خرید لگو اسباب بازی باید بررسیی نمایید که کودک شما از چه نوع وسیله بازی بیشتر استقبال می نماید. گاها برخی از بچه ها با پازل ارتباط بهتری برقرار می نمایند، در این صورت پازل می تواند انتخاب بهتری باشد. تمت در مقابل کودکانی نیز وجود دارند که مایلند با اسباب بازی های کوچک بازی نمایند. برای این دسته تهیه لگو اسباب بازی می تواند انتخاب خوبی باشد.

 • قیمت اسباب بازی لگو ، به رنج قیمت لگو توجه داشته باشید:

قطعا با کمی جستجو در بازار قیمت های مختلفی را برای این اسباب بازی مشاهده می نمایید. کیفیت ساخت و مواد مورد استفاده در لگو موجب می شود تا قیمت آن متفاوت باشد. با توجه به سال ساخت و نوع مواد مورد استفاده، قیمت لگو می تواند متفاوت باشد. هر اندازه گوشه های لگو اسباب بازی گردتر باشد و از مواد باکیفیت تر ساخته شود، گزینه بهتری خواهد بود. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید که هرچه سن یک لگو بیشتر باشد، در حال حاضر داخل بازار قیمت بیشتری نیز دارد.

 • به گروه سنی کودک خود توجه داشته باشید و مشخص کنید که قصد خرید اسباب بازی لگو دخترانه یا اسباب بازی لگو پسرانه را دارید:

لگو اسباب بازی می تواند به راحتی هر گروه سنی را به سمت خود جلب نموده و مهارت های شناختی آنها را پرورش دهد اما شما باید بدانید دقیقا بر اساس سن کودک خود، کدام گزینه مناسب شما می باشد از همین رو لازم است تا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. لگو مناسب سن یک تا 3 سال: برای این سن لازم است تا از لگو با قطعات بزرگ استفاده نمود که نیاز به دقت و تمرین زیادی نباشد تا بتوان قطعات را به آسانی بر روی هم سوار نمود. اگر لگوی شما بسیار سنگین باشد و ظرافت زیادی نیاز داشته باشد، ممکن است کودک شما علاقه خود را از دست دهد.
 2. برای کودکان 3 تا 4 سال: برای این گروه سنی لگو اسباب بازی با قطعات کوچک می تواند انتخاب خوبی باشد. البته باید دقت نمود که لگوی انتخابی شما نباید خیلی کوچک باشد. به عبارت دیگر اندازه آنها باید به گونه ای انتخاب گردد که کودک بتواند آنها را به راحتی انتخاب نموده و با اندک فشار روی یکدیگر سوار کند. در تهیه لگو برای این سن همچنین باید در نظر داشته باشید که شکل ساختاری لگوی شما نباید به گونه ای باشد که سوار کردن قطعات بر روی هم دشوار گردد. قطعات متوسط با شکل آسان انتخاب خوبی خواهد بود.
 3. کودکان در رده سنی 5 تا 6 سال: طبیعتا در این سن کودکان به راحتی می توانند با لگو بازی نمایند و قطعات را از یکدیگر باز کرده و مجدد به هم قفل کنند . کودکان در این سن می توانند قطعات را بشمرند و به خوبی شکل اشیا را در ذهن خود تجسم نمایند لذا می توان از لگوهایی استفاده کرد که دارای داستان پیشرفته تری است. لگوهای جنگی و هیجان انگیز می توانند انتخاب خوبی باشند زیرا قدرت داستان پردازی کودک را تقویت می کنند.
 4. لگوی مناسب برای کودکان با سن 8 تا 12 سال: ممکن است توصه نمایید که لگو اسباب بازی برای این رده سنی نمی تواند جذاب باشد اما چنانچه یک لگوی خوب و مناسب خریداری نمایید، می تواند این گروه را به خود جذب نماید. برای این سن شما باید لگو اسباب بازی را خریداری نمایید که جزئیات فنی بیشتری در آن وجود دارد و ظرافت زیادی نیاز می باشد تا بخش های مختلف آن را روی هم سوار نمود. هر اندازه قطعات در لگوی شما کوچکتر و تعداد آنها بیشتر باشد راحت تر خواهد توانست که افراد را به سمت خود جلب نماید.
 • به جنس لگو اسباب بازی خود دقت نمایید:

مورد بعدی که در خرید این محصول باید به آن دقت داشته باشید، جنس لگوی شما است. در حال حاضر بیشتر لگوها از پلاستیک تولید می شوند. بهترین نوع پلاستیک که می تواند گزینه خوبی نیز باشد، پلاستیک ABS است. این پلاستیک ها دارای رنگ ثابت بوده و عموما تغییر شکل نمی دهند. از سوی دیگر در زمان بازی به کودک شما نیز آسیبی وارد نمی نمایند. امروزه انواع لگو که با پلی کربنات ساخته شده اند نیز در بازار وجود دارد که عموما دارای رنگ های شفاف می باشند. اما این موارد برای کودکان توصیه نمی شود زیرا دارای جنس کم کیفیت تری هستند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع عروسک فانتزی با معرفی مدل های دوست داشتنی 

جمع بندی:

امروزه لگو های زیادی در بازار وجود دارند که اگر درست انتخاب شوند می توانند کودکان دلبندتان را سرگرم نموده و مهارت های شناختی را در آنها تقویت کنند. یک لگوی خوب باید قیمت مناسبی داشته باشد، مناسب سن کودک باشد و بتواند به علایق او پاسخ دهد. از همین رو اگر که انتخاب خوبی انجام دهید، می توانید امیدوار باشید که لگو اسباب بازی:

 1. مهارت های حرکتی کودک شما را تقویت نماید
 2. خلاقیت را در کودک شما بسط دهد
 3. مهارت های اجتماعی کودک را گسترش دهد
 4. بتواند به او روش های حل مساله را آموزش دهد
 5. بتواند به کودک برنامه ریزی و تفکر را بیاموزد
 6. بتواند کودک را به دنیای ریاضی جذب نماید

این بازی جذاب می تواند برای کودکان یک و نیم تا 14 سال یک گزینه خوب باشد.

از اینکه راهنمای خرید اینترنتی امروز در دسته بندی اسباب بازی، کودک و نوزاد را مطالعه کردید سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22225]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا