دکوراسیون و دکوراتیو

راهنمای خرید بهترین فایل کشویی با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا

راهنمای خرید فایل کشویی از وسایل مورد نیاز در محیط‌های اداری و منازل مسکونی به شمار رفته که تهیه آن جهت نظم و ترتیب بخشیدن به اسناد و مدارک، ضروری می‌باشد. فایل‌های کشویی در واقع همان دراور یا کمد های کوچکی هستند که از به هم ریختگی وسایل جلوگیری کرده و باعث می‌شود تا افراد راحت‌تر وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنند. با توجه به مزایای مختلف این محصول، مدل‌های متنوعی از آن را می‌توان در بازار یافت که تقاضا برای هر کدام از آنها بسیار زیاد است.

کارایی مناسب، طراحی ظاهری، کیفیت‌های تولیدی مختلف، مدل‌های متنوع(جهت استفاده در ادارات یا منازل مسکونی)، باعث شده استقبال زیادی جهت تهیه این محصول کاربردی چه به صورت حضوری و چه به صورت خرید اینترنتی از فروشگاه‌های معتبر در سراسر کشور صورت گیرد. جهت اطلاع بیشتر شما عزیزان، به انواع مختلف فایل‌های کشویی که در بازار موجود بوده و جهت استفاده در ادارات و منازل مسکونی بسیار مناسب هستند، اشاره می‌کنیم.

معرفی انواع فایل های کشویی

 1. فایل کشویی فلزی: مدل فلزی این محصول از لحاظ ضربه و آسیب بسیار مقاوم بوده و می‌توان از آن هم در محیط‌های کاری و هم در منازل مسکونی جهت نگهداری از اسناد و وسایل ضروری استفاده کرد.
 2. فایل کشویی چوبی: فایل‌های کشویی مدل چوبی از لحاظ ظاهری بسیار زیبا بوده و در بازار مدل‌های متنوعی از آنها را می‌توان یافت. از مهمترین مزایای استفاده از این محصول این است که فایل‌کشویی چوبی را می‌توان متناسب با دیزاین و دکور هر محیطی خریداری نمود.
 3. فایل‌ کشویی ام دی اف: ام دی اف هم نوعی چوب بوده که در تولید فایل‌های کشویی به کار می‌رود. طرح‌های مختلف این محصول را می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت یافته و جهت خرید آن اقدام نمایید. فایل کشویی ام دی اف، تنوعات گوناگونی داشته و استفاده از این مدل در میان بسیاری از مصرف‌کنندگان رواج دارد.
 4. فایل‌ کشویی پی وی سی: پی وی سی در برابر رطوبت بسیار مقاوم بوده و بیشتر در مناطقی که رطوبت در آن زیاد است از این متریال در ساخت وسایل استفاده می‌کنند. البته ناگفته نماند که فایل کشویی مدل پی وی سی در مقایسه با سایر مدل‌ها گران‌تر است.
 5. فایل کشویی پلاستیکی بزرگ و کوچک: یکی از مهمترین مزایای استفاده از فایل‌کشویی پلاستیک این است که ضد‌آب بوده و جهت استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب است. جابه‌جایی این مدل به دلیل وزن کم آن، راحت‌تر صورت می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین میز تحریر با معرفی مدل های جذاب و شیک

معرفی نکات مهم هنگام خرید فایل کشویی:

فاکتورهای مهمی وجود دارند که باعث انتخاب راحت‌تر شما در میان انواع مدل‌های فایل کشویی می‌شوند. در این راستا، نیاز است که نوع استفاده خود از فایل‌های کشویی موجود در بازار را مشخص کرده و با توجه به محیطی که قصد استفاده از آن را دارید، بهترین و با کیفیت‌ترین مدل از این محصول کاربردی را انتخاب نمایید. در ادامه به پاره‌ای از مهمترین نکات هنگام خرید فایل‌کشویی می‌پردازیم:

 1. انتخاب مدل: انواع مختلف فایل‌های کشویی که در بازار وجود دارند، می‌توانند به عنوان مهمترین راهنما به شما در انتخاب بهترین مدل کمک کنند. مزایای و معایب جنس‌های مختلف از فایل‌های کشویی را بشناسید و با توجه به اینکه چه مدلی از محصول جهت استفاده در محیط شما مناسب‌تر است، آن را انتخاب نمایید.
 2. تعداد کشو و اندازه داخل آن: تعداد کشوهای موجود در طراحی محصول از جمله مهمترین مواردی است که نباید از خاطر شما هنگام خرید فراموش شود. نیاز خود را بررسی کرده و با در نظر گرفتن همه جوانب جهت تهیه فایل‌های کشویی که جوابگوی نگهداری از وسایل مورد نیاز شما باشد، اقدام نمایید.
 3. قابلیت قفل کشو: بعضی مدل‌هایی که در بازار وجود دارند از قابلیت قفل شدن برخوردار هستند. استفاده از فایل کشویی قفل دار در محیط‌های اداری جهت نگهداری از اسناد و مدارک محرمانه، بسیار ضروری و کاربردی است.
 4. ابعاد و ظرفیت محصول: ظرفیت محصول را با توجه به ابعاد آن در نظر گرفته و فضای داخلی کشوها را قبل از خرید بررسی نمایید. تناسب ابعاد فایل‌کشویی با توجه به حجم وسایلی که باید درون آن قرار گیرد از مهمترین مواردی است که باید در نظر قرار گیرد.
 5. وزن محصول: حتی‌الامکان محصولی را جهت خریداری انتخاب نمایید که از وزن متعادلی برخوردار باشد تا موقع حمل و نقل آن با مشکلی مواجه نشوید.
 6. طراحی محصول: انواع متنوعی از فایل کشویی در بازار موجود بوده که از لحاظ طراحی به مدل‌های پایه‌دار، بدون پایه و پایه چرخ‌دار تقسیم بندی می‌شوند که انتخاب هر کدام از آنها سلیقه‌ای بوده و باید متناسب با نیاز فرد خریدار، تهیه شود.
 7. فضای محیط: قبل از خرید با در نظر گرفتن فضای محیط و سایزهای مختلف فایل‌کشویی جهت خرید اقدام نمایید. برای این کار، فضای محیط را از لحاظ قرارگیری فایل کشویی و مخصوصا از جنبه‌های مختلف طول، عرض، ارتفاع بررسی نموده و با ابعاد محصول مورد نظر مقایسه نمایید.
 8. امکانات جانبی: جنس، قفل، پایه دار بودن و مدل­های مختلف فایل کشویی(جهت استفاده در ادارات یا محیط‌های مسکونی) وجود دارند که به طور مستقیم بر قیمت تمام شده محصول تاثیرگذار هستند. با توجه به نیاز و بودجه‌ای که جهت تهیه فایل کشویی اختصاص داده‌اید، مناسب‌ترین مدل آن را جهت خرید انتخاب نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین میز اداری با معرفی مدل های باکیفیت و شیک

راهنمای نگهداری از فایل کشویی:

از فایل‌های کشویی با توجه به جنس و مواد به کار رفته در آنها، مراقبت نمایید. به این ترتیب است که شما می‌توانید با در نظر گرفتن روش‌های مراقبتی، دوام و طول عمر محصول خریداری شده خود را افزایش دهید. در مورد فایل‌های کشویی مواردی وجود دارد که رعایت آنها جهت جلوگیری از استهلاک محصول بسیار ضروری است. به نکات زیر جهت نگهداری اصولی از جنس‌های مختلف فایل‌های کشویی توجه نمایید:

 • به هیچ عنوان فایل کشویی چوبی را در محیط‌هایی مانند: آشپزخانه یا مکانی که رطوبت در آنجا بسیار زیاد است، قرار ندهید. زیرا رطوبت دشمن چوب بوده و بعد از مدتی استفاده از محصول، شاهد تغییر بافت چوب خواهید شد. جهت جلوگیری از نشستن گرد و خاک بر روی فایل‌کشویی از یک پارچه تمیز جهت این کار استفاده نمایید.
 • از آنجایی که فایل‌های کشویی پلاستیکی ضد آب بوده و در هر مکانی می‌توانید از آن استفاده نمایید، تمیز کردن آن بسیار راحت است. تنها کافی است به وسیله یک پارچه نم‌دار هر گونه گرد و خاکی را از روی بدنه فایل‌کشویی پاک نمایید.
 • فایل کشویی فلزی از آنجایی که در محیط‌های رطوبتی، بسیار آسیب‌پذیر بوده جهت جلوگیری از اکسید شدن فلز و زنگ‌زدگی محصول می‌توانید از جوش‌شیرین استفاده نمایید. به این صورت که جوش‌شیرین و آب را با هم مخلوط کرده تا شکل خمیر به خود بگیرد و سپس به وسیله یک مسواک قدیمی، مخلوط را آنقدر بر روی بدنه فلز بکشید تا زنگ‌زدگی به طور کامل از بین برود.

سخن آخر: حالا احتمالا با انواع فایل کشویی و نکات مهم هنگام خرید فایل کشویی آشنا شدید و طبق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید کدام مدل و طرح را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی دکوراتیو برای خریدی رضایت بخش و هوشمندانه به شما کمک کرده باشد. شما همراهان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه نظرات ارزشمندخود را با ما در میان بگذارید. خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم. در ادامه برای کمک به شما چند مدل شیک و مقرون به صرفه را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه مشخصات آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت کاربران خود را جلب کنند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21457]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا