ابزار غیر برقی

راهنمای خرید بهترین عینک ایمنی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید انواع عینک ایمنی

عینک ایمنی یکی از موارد مهم و اساسی است که افراد در شغل های پرخطر همانند جوشکاری باید از آن استفاده نمایند. حفاظت از چشم ها آنقدر مهم می باشد که امروزه افراد زیادی حاضر هستند تا با هزینه نمودن بر روی اینگونه تجهیزات ایمنی سرمایه گذاری نمایند. از آنجا که فروشگاه های اینترنتی بازار گرمی دارند لذا خرید اینترنتی عینک ایمنی رواج دارد. اما می بایست در زمان خرید خود نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

راهنمای خرید اینترنتی عینک ایمنی. در راهنمای خرید آنلاین عینک ایمنی که در زیر آمده است، شما می توانید نکات مهمی را مشاهده نموده و یاد بگیرید که در هنگام خرید به شما کمک می نماید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین ذره بین با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

انواع بهترین عینک ایمنی موجود در بازار را بشناسید

قطعا در زمان خرید عینک ایمنی با موارد و گزینه های بسیاری روبرو می شوید. اما در گام اول باید نوع عینک مد نظر خود را با توجه به حرفه ای که در آن فعالیت می نمایید، انتخاب نمایید. در ادامه برخی از انواع عینک ایمنی موجود در بازار ذکر شده است:

 • عینک های فتوکرومیک

این نوع از عینک های ایمنی محافظ خوبی برای جلوگیری از اشعه فرابنفش می باشند. رنگ لنز آنها در برابر ورود اشعه خورشید تغییر نموده و تاریک می شود. زمانی که نور به حالت عادی باز گردد، لنز به حالت اول باز می گردد. این مورد برای افرادی که دائما محل کار آنها تغییر می نمایند و از نور متغیری استفاده می نمایند، گزینه خوبی است.

 • عینک warden

اغلب افرادی که در صنایع ساخت و ساز، باغبانی و مواردی از این قبیل فعالیت می نمایند لازم است تا از این عینک ایمنی استفاده نمایند. لنز آنها از پلی کربنات ساخته می شود و دارای رنگ بندی های مختلفی است. این عینک ها سبک می باشند و به  راحتی بر روی بینی قرار می گیرند.

 • عینک های پزشکی

این مورد برای افرادی که در صنعت پزشکی مدام در برابر اشعه ماورا بنفش هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. دارای طول عمر بالایی است و به خوبی می تواند جلوی تابش خیره کننده اشعه ها را بگیرد. در زمان خرید این عینک ها باید دقت داشته باشید که قاب آنها راحت باشد و سر بتواند آزادانه حرکت نماید.

 • عینک گاگل

این نوع از عینک ایمنی در برابر ضربه مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است تا کل چشم را بپوشاند. در حال حاضر عینک های فوق در اندازه های مختلف در بازار وجود دارند و ایمنی خوبی را نیز ارائه می دهند.

 • عینک اکریلیک

این عینک ها بسیار سبک می باشند و می توانند در برابر ورود نور خورشید به خوبی مقاومت نماید اما باید در نظر داشت که نمی توانند استحکام خوبی در برابر ضربه داشته باشند از همین رو برای فعالیت های فیزیکی گزینه خوبی نمی باشند.

به جز مواردی که در بالا بیان شد، انواع دیگری از عینک ها نیز در بازار وجود دارد اما این گزینه ها جز عینک های پرکاربرد می باشند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع انبر پانچ با معرفی مدل های باکیفیت

توجه به نوع لنز عینک ایمنی مهم است

مورد بعدی که در خرید عینک ایمنی باید به آن توجه داشته باشید، نوع لنز می باشد. لنزها دارای انواع متفاوتی به شرح زیر هستند:

 • لنز شفاف

از این لنز برای فعالیت های عمومی استفاده می شود. اگر شغل شما به صورت فیزیکی نیست و امکان پرتاب موارد نوک تیز وجود ندارد، توصیه می شود تا از این لنزها استفاده نمایید. این لنز ها به افزایش دید افراد نیز کمک می نماید.

 • لنز قطبی

یکی دیگر از انواع لنزی که در عینک طبی مورد استفاده قرار می گیرد، لنز قطبی است. برای ساخت این نوع لنز ها از یک نوع ماده خاص استفاده می شود که همانند فیلتر عمل می نماید  لذا نورهای اضافی را قبل از اینکه به چشم انسان برسد از بین می برند. اگر نوع فعالیت شما به گونه ای است که مدت زمان زیادی را خارج از خانه سپری می کنید، پیشنهاد می شود تا از این لنزهای برای عینک ایمنی خود بهره ببرید.

 • لنز کهربایی

لنز کهربایی قادر است تا میزان شدت نور وارد شده به چشم را کاهش دهد. اگر جزء افرادی می باشید که با لپ تاپ یا گوشی موبایل به صورت مستمر فعالیت می کنید. این لنزها می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند.این لنز می تواند در محیط های مه آلود یا کم نور دید شما را کامل نماید. به همین دلیل توصیه می شود تا در زمان رانندگی از آنها بهره ببرید.

 • لنز آینه ای

همانگونه که از نام این نوع از لنز ها می توان متوجه شد، یک پوشش آینه ای سطح بیرونی آنها را در بر گرفته است. افرادی که از پشت این لنزها به بیرون نگاه می کنند عموما فضا را به رنگ قهوه ای یا خاکستری مشاهده می نمایند. البته باید به این مورد نیز توجه داشت که لنز های فوق قادر هستند تا تا 50 درصد از شدت نور بکاهند.

مورد دیگری که در خرید عینک ایمنی باید به آن توجه داشته باشید، استاندارد مورد استفاده در ساخت می باشد.

 • EN172: در این استاندارد به ضدآب بودن و مقاوم بودن عینک بسیار توجه می شود.
 • EN169: عینک هایی که برای شغل هایی همانند لحیم کاری، جوشکاری و … مورد استفاده قرار می گیرند باید استاندارد مذکور را داشته باشند.
 • EN170: عینک هایی که در برابر اشعه UV مقاوم هستند از این استاندارد بهره می برند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع نخ موم دار با معرفی مدل های باکیفیت و برتر 

جمع بندی

با توجه به مواردی که در بالا عنوان شد، می توان دریافت که استفاده از عینک ایمنی می تواند خطرات محیط کاری را تا حد زیادی کاهش دهد. اما سوالی که مطرح می شود، این مورد است که آیا استفاده از عینک ها محدودیت زمانی دارد؟ در  پاسخ باید بیان نمود که تا زمانی که لنز و چارچوب عینک سالم باشد، می توان از آن بهره برد. چنانچه احیانا در زمان استفاده از عینک مشاهده نمودید که چشم شما دچار خستگی و سوزش می شود، ممکن است به دلیل فعالیت زیاد و خسته شدن ماهیچه های چشمی باشد. اما به صورت کلی توصیه می شود تا در انتخاب یک عینک خوب دقت نمایید.

در انتهای این مطلب از دسته بندی ابزارآلات و خودرو بهترین مدل های بازار را برای شما جمع آوری کرده ایم، امیدواریم خریدی رضایت بخش داشته باشید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22044]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا