لوازم جانبی و یدکی خودرو

راهنمای خرید بهترین دزدگیر خودرو با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید دزدگیر ماشین

دزدگیر خودرو همانگونه که از نام آن پیداست، سیستمی است برای ممانعت از سرقت خودرو. دزدگیر خودرو در مدل های متنوعی در بازار وجود دارد که با توجه به مدل خودرو می توان از انواع مدل ها و سیستم های آن بهره برد. دزدگیرها عمر و دوام طولانی دارند و با پیشرفت تکنولوژی مدل های مدرن تری به بازار عرضه می شوند. استفاده از دزدگیرهای معمولی خودرو، قفل فرمان و تجهیزات ایمنی از این دست مانع به سرقت رفتن ماشین نمی شوند و استفاده از انواع دزدگیر خودرو پیشرفته بیش از روش های قدیمی از سرقت خودرو جلوگیری می نماید. دزدگیرهای خودرو مجهز به آلارم و هشدارهای سرقت، کاربر را از عمل سرقت آگاه می کند تا بتوان اقدامات موثری در جهت ممانعت از سرقت ماشین انجام دهد. انتخاب نوع سیستم دزدگیر از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید خوشبو کننده خودرو با معرفی مدل های خوشبو و معطر 

انواع دزدگیر ماشین

دزدگیر خودرو به انواع ساده، تصویری، سیم کارتی و بی صدا تقسیم می شود که در ادامه نوشتار به خصوصیات هر یک می پردازیم:

 • بهترین دزدگیر ماشین ساده

این مدل متداول ترین نوع دزدگیر ماشین محسوب می شود. این سیستم زمانی قابل پیگیری است که ضربه ای به خودرو وارد شود، از اینرو انتخاب مناسبی نیست زیرا قابلیت هشدار و آلارم دیگری ندارد. امکانات ساده و محدود این نوع باعث می شود تا خودرو شما ایمنی زیادی در مقابل سرقت نداشته باشد. برد این مدل حدود 100 متر می باشد و حسگرها و سنسور های آن به ضربه حساسیت دارند و آلارم می دهند. این مدل ارزان ترین نوع دزدگیر می باشد.

 • دزدگیر تصویری ماشین

این مدل یکی از انواع پیشرفته دزدگیر ماشین به شمار می آید که بر روی ریموت کنترل یک مانیتور تعبیه شده است و در صورتی که درب خودرو یا کاپوت باز شود، کاربر مطلع می شود. در این مدل هشدارها و آلارم هایی برای ممانعت از سرقت وجود دارد. همچنین علاوه بر هشدارهای سرقت، دارای قفل کودک، باز کردن درب ماشین در زمان سوار شدن و قفل کردن و استارت زدن نیز می باشد. دزدگیر ماشین تصویری بر روی خودروهای جدید توسط کارخانه نصب می شود. یکی از معایب آنها این است که سارقان حرفه ای خیلی زود محل نصب این دزدگیرهای کارخانه ای را رصد می کنند.

 • بهترین دزدگیر سیم کارتی

این مدل از دزدگیرهای خودرو، پیشرفته ترین و به روزترین نوع آن محسوب می شود. با قرار دادن سیم کارت داخل ریموت کنترل می توان به راحتی با اتصال به اینترنت از وضعیت خودرو در هر زمانی مطلع شد. این مدل کمک می کند تا در زمان هایی که از خودرو فاصله زیادی دارید، بتوانید آن را کنترل و بررسی نمایید. در صورت قطع اینترنت، وضعیت خودرو و هشدارهای آن از طریق پیامک برای کاربر ارسال می شود. شارژ کم باتری خودرو هم مانع از این نخواهد شد که نتوانید از وضعیت لحظه ای خودرو غافل بمانید. همچنین می توانید با نصب اپلیکیشن بر روی موبایل، خودرو خود را در هر شرایطی کنترل کنید. علاوه بر این موارد، دارای قابلیت قفل کودک، خاموش و روشن کردن خودرو از فاصله دور و غیره می باشد. در صورت گم شدن سوئیچ یا جاماندن ریموت کنترل می توان از دزدگیر بهره برد.

 • دزدگیرهای بی صدا

این دزدگیرها بدون ایجاد هیچ صدایی، کاربر را متوجه سارق خودرو می کند تا با انجام رفتاری آگاهانه، سارق را به دام اندازد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین قلم خشگیر با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید دزدگیر ماشین

 • ریموت کنترل یدک: دقت نمایید که از جدیدترین و پیشرفته ترین نوع دزدگیر ماشین خریداری نمایید که دارای قابلیت ریموت کنترل یدکی باشد.
 • صدای آژیر: یکی از مهمترین نکات در انتخاب دزدگیر ماشین قابلیت تنظیم صدای آژیر هشدار آن می باشد تا بتوان با توجه به میزان فاصله خودرو با کاربر صدای آژیر آن را تنظیم کرد.
 • تنظیم حساسیت دزدگیر ماشین: تنظیم میزان حساسیت سنسورهای دزدگیر ماشین باید نه آنقدر بالا باشد که با عبور گربه آژیر آن به صدا در بیاید  و نه آنقدر پایین که با باز کردن درب و ضربه به بدنه خودرو، فعال نشود.
 • جلوگیری از روشن شدن خودرو: بهره بردن از دزدگیر ماشین پیشرفته باعث می شود که حتی در صورت ورود سارق به داخل خودرو، بتوان از روشن کردن خودرو توسط سارق ممانعت به عمل آورد.
 • باتری پشتیبان: لازم است تا دزدگیر ماشین دارای باتری پشتیبان باشد تا در صورتی که باتری خودرو از کار افتاد، بتوان با کمک باتری پشتیبان همچنان سیستم دزدگیر ماشین فعال باشد.
 • قیمت دزدگیر خودرو: قابلیت ها و کارایی دزدگیر، برند سازنده و دیگر موارد مهم در ارزیابی و محاسبه قیمت نهایی آن بسیار تاثیرگذار است. برندهای ارزان قیمت عموما دارای قابلیت های منحصر به فرد و مناسبی برای جلوگیری از سرقت خودرو نمی باشند و برندهای اروپایی معتبر نیز دارای قیمت بالایی هستند. خوب است قبل از انتخاب دزدگیر ماشین به انواع دزدگیرهای خودرو داخلی و قابلیت های آنها نگاهی بیندازید تا بهترین نوع آن را انتخاب کنید.
 • خدمات پس از فروش و گارانتی: گارانتی و خدمات پس از فروش دزدگیر ماشین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در زمان خرید حتما اطمینان پیدا کنید که کالای خریداری شده ،دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد تا در زمان ایجاد اشکال با استفاده از گارانتی بتوانید با مراجعه به نمایندگی آن را رفع نمایید. کالاهای خارجی و چینی معمولا بدن گارانتی هستند. تنها تولیدات داخلی دارای گارانتی می باشند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید چراغ سیار خودرو با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت دزدگیر خودرو

دزدگیر یکی از لوازم جانبی ضروری برای هر خودرویی به شمار می آید و توجه به نکات زیر باعث می شود تا انتخاب رضایت بخش تری داشته باشید.

 • دزدگیرهای خودرو را از برندهای معتبر خریداری نمایید. زیرا دارای کیفیت و عمر طولانی هستند و دارای قابلیت پشتیبانی مناسب در صورت نیاز می باشند.
 • به دامنه و برد دزدگیر توجه ویژه ای نمایید. دامنه دزدگیرهای خودرو از 1000 تا 4800 متغیر می باشد. هر چقدر دامنه و برد آن بیشتر باشد، کاربر می تواند از فاصله بیشتری خودرو خود را کنترل نماید.
 • از دزدگیرهایی با سیستم های هشدار پیشرفته استفاده نمایید تا سارقین براحتی قادر به نفوذ به سیستم آن نباشند.
 • یکی از مهمترین مواردی که باید به آن دقت شود جایگاه نصب دزدگیر خودرو است. چنانچه سارق نتواند از محل نصب دزدگیر مطلع شوند عملا سرقت آنها بدون نتیجه خواهد بود.

سخن آخر: حالا احتمالا انواع و اقسام انواع دزدگیر ماشین و مشخصات آنها را می شناسید و همچنین نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت دزدگیر خودرو را با هم بررسی کردیم. با مطالعه مطالب فوق طبق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید کدام یک را انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید آنلاین و مقایسه امروز گرین لیست به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید همراه ما باشید و پیشنهادات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید. سپاسگزاریم.

در پایان چنانچه موارد ذکر شده در راهنمای خرید اینترنتی امروز در دسته بندی ابزارآلات و خودرو را در نظر بگیرید، می توانید یک خرید آگاهانه داشته باشید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21560]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا