لوازم ورزشی

راهنمای خرید بهترین تخته دارت با معرفی مدل های باکیفیت و سرگرم کننده

راهنمای خرید تخته دارت حرفه ای

تخته دارت و به صورت کلی دارت یکی از سرگرمی های جالبی است که امروزه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب نموده است. جالب است که بدانید این سرگرمی در دسته ورزش های حرفه ای نیز قرار دارد و مسابقات جهانی برای آن برگزار می شود. برای یادگیری این سرگرمی نیاز نیست تا شما ساعات زیادی را در باشگاه ها سپری نمایید بلکه می توانید با خرید تخته دارت خوب؛ تکنیک ها را تمرین نموده و مهارت لازم را به دست آورید. از همین رو در ادامه راهنمای خرید تخته دارت به همراه نکات مهم و کاربردی بیان شده است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین توپ بدمینتون با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت تخته دارت

اگر تصمیم دارید که تخته دارت خود را به صورت اینترنتی تهیه نمایید اما در خرید آن با موارد متفاوتی روبرو شده اید که انتخاب را برای شما دشوار می نمایند، توصیه می شود تا به گزینه های زیر توجه نمایید و از راهنمای خرید آنلاین تخته دارت که در ادامه بیان می شود، بهره ببرید:

  • با انواع تخته دارت آشنا شوید:

به صورت کلی سه نوع تخته دارت در بازار وجود دارد:

  1. دارت سوزنی: همانگونه که از نام این تخته ها می توان متوجه شد، تیر آنها به صورت سوزنی می باشد و به راحتی به تخته وارد می شود. این نوع تخته ها بیشتر در مسابقات استفاده می شوند اما در خانه نیز می توانید از آنها بهره ببرید، به شرطی که در زمان پرت نمودن تیر، شخصی در کنار تخته نباشد. قیمت این نوع از تخته دارت ها به نسبت زیاد است.
  2. دارت مغناطیسی: این تخته دارت ها دارای یک صفحه نازک مغناطیسی هستند که دارای دو روکش در بخش پشتی و جلویی است. در بخش نوک تیرها نیز یک آهنربا در نظر گرفته شده است که به خوبی به تخته بچسبد. این موارد چون دقت کمی دارند در مسابقات مورد استفاده قرار نمی گیرند اما برای مصارف خانگی گزینه خوب و کم خطری می باشند.
  3. دارت دیجیتالی: این نوع از تخته دارت ها به تازگی وارد بازار شده اند و می توانیم آنها را در اغلب اماکن تفریحی مشاهده نماییم. همانطور که از نام آن می توان متوجه شد، دارای یک صفحه الکتریکی است که به محض اینکه فشار به یکی از بخش های آن وارد شود، امتیازی را برای فرد ثبت می نماید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید حلقه تقویت مچ دست با معرفی مدل های باکیفیت

نوع استفاده و انتظار شما از تخته دارت موجب می شود تا بتوانید حین خرید انتخاب خوب و مناسبی داشته باشید. اگر قصد دارید تا از بازی خود لذت ببرید؛ گزینه های سوزنی انتخاب بهتری می باشند اما اگر مایلید تا آن را برای کودک خود خریداری نمایید، طبیعتا انواع مغناطیسی دارای امنیت بیشتری خواهد بود.

  • به جنس تخته دارت خود توجه نمایید:

جنس صفحه دارت شما در قیمت تمام شده نهایی نیز بسیار تاثیر دارد. اگر مایل نیستید تا هزینه زیادی برای این مورد انجام دهید، می توانید از موارد پلاستیکی یا پارچه ای استفاده نمایید اما طول عمر و ماندگاری تخته هایی که با الیاف تهیه شده اند به مراتب بیشتر می باشد.

  • جنس تیر دارت شما بسیار مهم است:

در خرید اینترنتی تخته دارت باید در نظر داشته باشید که هر اندازه تیر شما تیزتر باشد، راحت تر خواهد توانست در تخته فرو رود. البته در تخته های آهنربایی توصیه می شود تا از مواردی بهره ببرید که آهنربای آنها قوی باشد تا سریعا جذب شود.

  • در نظر گرفتن نوع سیبل:

تخته های دارتی که اکنون در بازار وجود دارند در دو دسته یک طرفه و دو طرفه طبقه بندی می شوند. اگر تخته شما دو طرفه باشد در هر دو سمت آن یک بخش درجه بندی شده وجود دارد. این درجه بندی در یک طرف به صورت دایره ای است و در طرف دیگر از نوع مشبک می باشد. طبیعتا اگر به اندازه گیری دقیق امتیازات نیاز دارید، طرف مشبک آن بهتر خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که در مسابقات رسمی عموما از تخته هایی استفاده می شود که به صورت دایره ای بوده و یک طرفه هستند.

  • شکل ظاهری تخته:

همواره باید در نظر داشته باشید که تخته دارت به صورت کاملا مسطح و دایره ای می باشد. این تخته دارای دوایری با قطرهای مختلف است که امتیاز های 1 تا 20 را شامل می شوند. در داخل این دایره ها خطوط عنکبوتی فلزی در نظر گرفته شده است که می توانند 62 خانه مجزا را ایجاد نمایند. اگر قصد نصب یک تخته دارت را دارید، باید به گونه ای عمل نمایید که عدد 20 در بخش بالا و وسط صفحه قرار گیرد. البته لازم است تا به این مورد نیز توجه شود که محل نصب این تخته ها بسیار مهم است. توصیه می شود که تخته شما بر روی یک سطح صاف قرار گیرد که مرکز آن از زمین 173 سانتی متر فاصله داشته باشد.

البته در زمان خرید تخته دارت خوب موارد دیگری همچون نام برند تولید کننده نیز مهم می باشد که باید به آن توجه نمود. به طور مثال در حال حاضر برند یونیکورن تخته های با کیفیتی را ارائه می دهد که طول عمر زیادی دارند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع میز فوتبال دستی با معرفی مدل های باکیفیت

جمع بندی:

با توجه به اینکه ورزش دارت یک ورزش ذهنی و تمرکزی عالی است و می توان به آسانی در خانه آن را انجام داد لذا طرفداران بسیاری دارد اما تعداد بالایی از افراد در زمان خرید اینترنتی این تخته با چالش و مشکل روبرو می شوند که کدام گزینه می تواند انتخاب خوبی برای آنها باشد. برای رفع این چالش باید بررسی نمایید که هدف شما از بازی دارت چیست؟

اگر قصد دارید تا برای کودک خود این بازی را خریداری نمایید، توصیه می شود که تخته هایی را برگزینید که سبک بوده و از کاغذ فشرده تشکیل شده اند. در این شرایط بهتر است که تیر آنها نیز آهنربایی انتخاب گردد. اما برای خانه های بزرگ که افراد به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال می نمایند، می توان از تیر های تیز سوزنی استفاده نمود که دقت بیشتری نسبت به سایرین دارند.

به صورت کلی توصیه می شود که برای این بازی فضایی در حدود 3 متر مربع در نظر بگیرید که به سایرین و وسایل منزل آسیبی وارد نشود.

برای کمک به شما عزیزان در انتهای راهنمای خرید اینترنتی تخته دارت در دسته بندی ورزش و سفر چند مدل پرفروش و محبوب را برای شما انتخاب کرده ایم که بهتر است آنها را بررسی نمایید، ممنون که وقت گذاشتید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21833]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا