ابزار باغبانی

۲۵ مدل بیلچه باغبانی باکیفیت و خوش دست با خرید اینترنتی

راهنمای خرید بیلچه باغبانی

بیلچه باغبانی یکی از ابزار های باغبانی بوده که کوچک می باشد و به راحتی در دست جای می گیرد. به کمک بیلچه شما می توانید انواع گیاهان را کاشته و جای آنها را عوض کنید. عموما باغبان ها از بیلچه برای زیر و رو نمودن خاک استفاده می کنند. شما می توانید به کمک یک بیلچه باغبانی علف های هرز را از ریشه در بیاورید، گودال حفر نموده یا خاک مورد نیاز گل را زیر آن بریزید.

اما امروزه انواع متفاوتی از بیلچه ها در بازار وجود دارند که هر کدام از آنها نیز دارای یک سری مزایای خاص می باشند. در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای خرید اینترنتی را در اختیارتان قرار دهیم تا به کمک آن بتوانید بیلچه مناسب خود را خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع قیچی باغبانی با معرفی مدل های باکیفیت 

آشنایی با انواع بیلچه باغبانی

امروزه بیلچه هایی که در بازار وجود دارند در دو دسته اصلی طبقه بندی می شوند.

 • بیلچه نشاکاری

این نوع از بیلچه ها دارای تیغه های بسیار باریکی هستند که بتوانند سوراخ های عمیق در زمین حفر نمایند. از این مورد در زمان صیفی کاری یا گلکاری بسیار استفاده می شود.

 • بیلچه پهن

همانگونه که از نام این بیلچه ها می توان متوجه شد، تیغه های آنان بسیار پهن تر بوده و برای کاشت نشا گزینه خوبی نمی باشند. شما می توانید با بیلچه باغبانی فوق انواع علف های هرز را از اطراف گل جدا نمایید. از سوی دیگر قادر خواهید بود تا خاک را جابجا کرده و آن را شخم بزنید. این بیلچه ها پرکاربردترین انواع بیلچه های موجود در بازار هستند.

امروزه بیلچه های متفاوتی وجود دارند که جنس بدنه آنها با یکدیگر متفاوت است. برخی از این بیلچه ها از جنس پلاستیک، برخی از نوع فلز و برخی دیگر پلاستیکی می باشند. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید موردی را خریداری نمایید که به پوست دست شما آسیب وارد نکند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین ابزار آلات با معرفی مدل های کاربردی و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار در خرید و قیمت بیلچه باغبانی

اگر قصد خرید اینترنتی بیلچه باغبانی را دارید توصیه می شود تا حتما به فاکتورهای زیر دقت نمایید:

 • جنس:

همواره باید در نظر داشته باشید که بیلچه باغبانی در ارتباط مستقیم با خاک و رطوبت می باشد از همین رو ممکن است زنگ بزند لذا جنس آن باید به گونه ای باشد که در برابر زنگ زدگی مقاومت لازم را از خود نشان دهد. به همین دلیل بیلچه های مرغوب در بازار با جنس استیل وجود دارند که دارای قیمت بالایی نیز هستند.

 • رنگ:

شاید از دید بسیاری از افراد این مورد فاکتور مهمی نباشد اما باید در نظر داشت که رنگ بیلچه باغبانی شما باید متضاد با خاک باشد زیرا در این صورت به راحتی می توانید آنها را در باغچه پیدا کنید.

 • دسته بیلچه:

دسته بیلچه شما نیز باید به گونه ای باشد که به راحتی در دست قرار گیرد. عموما بیلچه هایی که در بازار وجود دارند دسته های آنها به شکل O یا D می باشند. این نوع دسته موجب می شود تا به راحتی بتوانید آنها را در دست بگیرید. کار کردن با این نوع دسته ها نیز به مراتب آسان تر است.

 • طول دسته:

یکی دیگر از موارد مهمی که در زمان خرید بیلچه باید به آن توجه داشته باشید، طول دسته است. همواره باید در نظر داشت که اگر طول دسته بسیار کوتاه باشد، شما می بایست خم شوید. این مورد به کمر آسیب جدی وارد می نماید. از همین رو توصیه می شود تا طول دسته را کمی بلند تر در نظر بگیرید.

 • وزن:

اگر بیلچه شما بسیار سنگین باشد، کار کردن با آن دشوار خواهد بود. از همین رو توصیه می گردد زمان خرید بیلچه دقت نمایید که وزن آن متعادل باشد. البته وزن در ارتباط مستقیم با جنس بیلچه باغبانی می باشد.

 • قابلیت جمع شدن:

بیلچه باغبانی شما باید به راحتی حمل شود لذا اگر بتواند جمع شود، فضای زیادی اشغال نمی نماید.

 • نوع تیغه:

یکی از فاکتور های بسیار مهمی که در زمان خرید باید حتما در نظر داشته باشید نوع تیغه است. در بازار برخی موارد دارای تیغه گرد و برخی دیگر دارای تیغه های V شکل هستند. مواردی که تیغه های آنان به صورت V شکل است، گزینه بهتری برای کندن زمین محسوب می شوند. از این موارد می توانید برای کاشت گل و کندن زمین نیز استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که تیغه بیلچه باغبانی شما باید به راحتی تمیز شود. از همین رو برخی از مواردی که در بازار وجود دارند از پودر اپوکسی پوشیده شده اند و همین مورد نیز به تمیز نمودن آنها کمک می نماید. بسیاری از افراد حرفه ای بیان می دارند که بیلچه خوب باید نارسانا باشد تا در اثر برخورد با کابل برق و مواردی از این قبیل شخص دچار برق گرفتگی نشود.

نگهداری از انواع بیلچه باغبانی

برای اینکه بیلچه باغبانی شما دارای طول عمر بیشتری باشد لازم است تا به موارد زیر توجه نمایید:

 • حتما پس از هر بار استفاده تیغه ها را به خوبی تمیز نمایید. برای این کار بیلچه ها را داخل یک سطل آب قرار دهید و سپس با یک پارچه نرم سعی نمایید تا کثیفی ها را از آن جدا کنید. در برخی موارد که کثیفی ها به راحتی تمیز نمی شوند می توانید از فرچه های سیمی نیز بهره ببرید.
 • بعد از شستن بهتر است تا تیغه ها را روغن کاری نمایید تا از زنگ زدگی حفظ شوند.
 • بهتر است که هر چند وقت یکبار تیغه بیلچه خود را تیز نمایید برای این کار می توانید از سوهان استفاده نموده و لبه های اطراف تیغه را تیز کنید. برای سوهان کشی نیز باید در نظر داشته باشید که همیشه باید تیغه ها را به سمت پایین سوهان کشی کنید. با این کار به لبه ها آسیبی وارد نمی شود.

جمع بندی خرید و قیمت بیلچه باغبانی

بیلچه یکی از ابزار باغبانی است که باغبان ها از آن بسیار استفاده می نمایند از همین رو با تهیه یک بیلچه مناسب و نگهداری خوب از آن می توان برای مدت زمان طولانی از بیلچه استفاده نمود. با این تفاسیر توصیه می شود تا در زمان خرید بیلچه باغبانی حتما به مواردی که در بالا بیان شده است، دقت نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22611]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا