لوازم برقی

راهنمای خرید بخاری برقی ( هیتر برقی ) با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید آنلاین بخاری برقی کم مصرف ارزان و باکیفیت

بخاری برقی ( هیتر برقی ) از جمله محصولاتی است که انرژی گرمایشی آن به وسیله برق تامین می‌شود و امروزه به دلیل کاربردهای مختلف آن، تقاضا جهت خرید این محصول افزایش یافته است. طراحی این وسیله برقی و تکنولوژی‌های بکار رفته در آن به نحوی است که فضای اطراف را به راحتی گرم کرده و در فصل زمستان با قطع شدن گاز با مشکلی از این بابت مواجه نخواهید شد.

از مهمترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به عدم آلودگی و ایمنی بسیار بالای آن اشاره کرد. حتی در مناطقی که امکان مصرف سوخت‌های فسیلی وجود ندارد، استفاده از آن بسیار کارآمد است. اما از آنجایی که هیترهای برقی قیمت بالایی داشته پس نیاز است که قبل از تهیه آنها چه به صورت خرید اینترنتی یا حضوری، راهنمای مربوط به این لوازم برقی مطالعه شود که بعدا با حس پشیمانی مواجه نشوید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین بخاری گازی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

انواع هیتر برقی و بخاری برقی فن دار کم مصرف از لحاظ نوع کارکرد

 • مدل سرامیکی: در طراحی این مدل جهت تولید گرما از سرامیک استفاده شده که به صورت یکنواخت، گرما را در فضای اتاق پخش می‌کند. در ساخت اتو مو هم از این تکنولوژی جهت تولید گرما استفاده شده است.
 • مدل روغنی: این مدل از هیتر برقی مجهز به تکنولوژی micathermic بوده که انرژی گرمایشی از طریق روغن موجود درون بخاری تولید می‌شود. کیفیت عملکردی این محصول بسیار بالا است به نحوی که استفاده از آن در فصل زمستان از لحاظ پخش یکنواخت گرما در همه قسمت‌های اتاق، بسیار کارآمد و مناسب است.
 • مدل مادون قرمز: تکنولوژی به کار رفته در طراحی این محصول از لحاظ تولید گرما به صورت تابشی بوده و به دو نوع تقسیم‌بندی‌ می‌شود: 1- بخاری‌ که درون آن لامپ کوارتزی جهت تولید گرما وجود دارد. 2- هیتری که دارای المنت میله‌ای جهت پخش حرارت در کل فضای اتاق است. هیتر برقی مادون قرمز علاوه بر کیفیت عالی آن، مناسب آندسته از افرادی است که به زیبایی محصول هم توجه می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید حوله خشک کن با معرفی مدل های بادوام و زیبا 

نکات مهم هنگام خرید بخاری برقی کم مصرف ارزان و هیتر برقی کم مصرف

 • تکنولوژی ساخت: تکنولوژی به کار رفته در بخاری ‌برقی از مهمترین مواردی است که قبل از خرید، باید مورد بررسی قرار گیرد. بعضی انواع این محصول تنها برای گرم کردن کل فضای محیط و سایر مدل‌های دیگر تنها برای گرم کردن اجسام رو‌به‌روی آنها، کاربردی است. به همین خاطر نیاز است که قبل از خرید به نحوه گرمایشی مدل‌های مختلف این وسیله برقی توجه نمایید. عموما هیترهای برقی از لحاظ فناوری گرمایشی به مدل‌های زیر تقسیم می‌شوند:
 1. گرمایش همرفتی: در بخاری‌های برقی که از فناوری گرمایش همرفتی برخوردار هستند، جریان حرارت معمولا به وسیله سیم‌پیچ‌ برقی، روغن یا سیم برق انتقال پیدا کرده و کل فضای اتاق را گرم می‌کند.
 2. گرمایش تابشی: از آنجایی که بخاری برقی ( هیتر برقی ) مجهز به فناوری تابشی تنها اجسام رو‌به‌روی خود را گرم می‌کند، بیشتر برای فضاهایی مانند: اتاق ‌خواب، اتاق‌های اداری کوچک، بسیار مناسب است.
 3. گرمایش Micathermic: در بخاری‌ برقی ( هیتر برقی ) مجهز به گرمایش Micathermic از دو نوع تکنولوژی همرفتی و تابشی جهت انتقال حرارت استفاده می‌شود. از آنجایی که این مدل بخاری بی سر و صدا بوده و از حرکت گرد و غبار موجود در هوا جلوگیری می‌کند، برای آندسته از افرادی که آسم یا مشکلات تنفسی دارند کاربردی است.
 • طراحی ظاهری محصول: از لحاظ طراحی ظاهری، مدل‌های مختلفی از بخاری‌برقی در بازار موجود بوده که ضروری است با توجه به نیاز خود و آشنایی با معایب و مزایای هر کدام، آنها را خریداری کنید. از رایج‌ترین مدل‌های موجود بخاری برقی ( هیتر برقی ) در بازار عبارتند از:
 1. مدل زمینی: این مدل مجهز به فن بوده و گرما را به خوبی در فضای اتاق پخش می‌کند. قابلیت حمل آسان آن از مهمترین مواردی است که باید به آن اشاره نمود.
 2. مدل کوچک: این مدل بخاری برای فضاهای کوچک طراحی شده و برای آندسته از افرادی که می‌خواهند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، مقرون به صرفه است.
 3. مدل دیواری: این مدل بخاری بیشتر در کارگاه‌ها قابل استفاده بود و از لحاظ نصب روی دیوار یا درون آن قرار می‌گیرد.
 4. مدل قرنیزی: در بیشتر ساختمان‌های قدیمی از این نوع بخاری جهت انتقال گرما استفاده می‌شود و پخش حرارت از کف به سقف صورت می‌گیرد.
 • توان گرمایشی: قدرت گرمایشی دستگاه از جمله موارد دیگری است که باید با توجه به عواملی مانند: تعداد المنت، پره و لامپ‌های بخاری برقی ( هیتر برقی ) مورد بررسی قرار گیرد. زیرا توان دستگاه در گرم کردن محیط با تعداد این عوامل مشخص می‌شود.
 • ایمنی محصول: بخاری‌های برقی ( هیتر برقی ) دارای سیستم ایمنی قطع خودکار بوده که مانع گرم شدن بیش از حد فضای اتاق می‌شوند.
 • داشتن تایمر: بعضی از مدل‌های این محصول از قابلیتی مانند: تایمر برخوردار بوده که می‌توان آن را در فواصل زمانی معین، روشن یا خاموش نمود.
 • داشتن ترموستات: وجود ترموستات در ساختار بخاری برقی ( هیتر برقی ) از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و باعث تنظیم درجه حرارت دستگاه در شرایط خاص می‌شود.
 • سنسور دما: بسیاری از بخاری‌های برقی ( هیترهای برقی ) از سنسور دما برخوردار بوده و این قابلیت باعث خاموش شدن اتوماتیک دستگاه پس از رسیدن محیط به دمای مطلوب می‌شود.
 • بخاری برقی فن دار: با توجه به نیاز خود و فضای محیط جهت خرید بخاری‌ برقی اقدام نمایید. ساختار این دستگاه به نحوی است که تنها جهت گرم کردن فضاهای کوچک قابل استفاده است. اگر تمایل به استفاده از این محصول برای مکان‌های بزرگ‌تر دارید، تهیه بخاری‌ برقی فن‌ دار به شما توصیه می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین رادیاتور پنلی با معرفی مدل های بادوام و زیبا 

راهنمای نگهداری از بخاری برقی ( هیتر برقی )

 • فن هیتر در مواقع لازم باید تمیز شود. جهت این کار دستگاه را از برق جدا کرده و بعد از خنک شدن بدنه آن از پارچه تمیز و مرطوب برای تمیز کردن بخاری استفاده کنید.
 • از ورود آب به درون فن هیتر جلوگیری کرده و اگر به مدت زمان طولانی از آن استفاده نمی‌کنید، حتما دستگاه را از برق جدا کرده و آن را در جعبه مخصوص به خود قرار دهید.
 • جهت تمیز کردن فن هیتر به هیچ عنوان از مواد و شوینده‌های شیمیایی استفاده نکنید. زیرا با این کار به بدنه و سطح بیرونی دستگاه آسیب وارد می‌کنید. به نحوی که بخاری برقی از کیفیت قبلی خود جهت استفاده برخوردار نیست.
 • اگر هرگونه خمیدگی، پارگی بر روی کابل هیتر مشاهده کردید، حتما جهت تعویض آن اقدام نمایید و یا جهت ایمنی بیشتر از کمک متخصص در این زمینه استفاده کنید.
 • به دلیل جرقه زدن المنت‌های درون فن بخاری ‌برقی به هیچ عنوان آن را در برابر مواد اشتعال‌زا مانند: بنزین، اتر و الکل قرار ندهید.
 • وسایلی مانند: پتو ، لباس ، پرده و… را در فاصله دورتری از فن هیتر قرار دهید، زیرا در غیر اینصورت امکان آتش‌سوزی و آسیب به اموال شما وجود دارد.

سخن آخر: حالا احتمالا انواع هیتر برقی و بخاری برقی فن دار کم مصرف از لحاظ نوع کارکرد و نکات مهم هنگام خرید بخاری برقی کم مصرف ارزان قیمت را می شناسید و طبق سلیقه‌ و نیاز خود به خوبی می دانید کدام مدل را انتخاب و خرید نمایید. امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه محصولات امروز گرین لیست در دسته بندی لوازم خانگی برقی در زمان خرید آنلاین به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید برای افزایش کیفیت و تکمیل مقالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

در ادامه مقاله امروز برای کمک به شما لیستی از چند مدل محبوب را گردآوری کرده ایم که به راحتی می توانید مشخصات آنها را با هم مقایسه کنید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت مطلوب و قیمت مناسبی رضایت خریداران خود را جلب کنند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21429]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا