ابزار سلامت

راهنمای خرید انواع مسواک با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید آنلاین بهترین مسواک

مسواک چیست ؟  یکی از آن دسته لوازم بهداشتی فردی است که تمام افراد باید داشته باشند. امروزه در بازار انواع طرح ها، رنگ ها و مدل های مسواک را می توان مشاهده نمود اما این بین برخی از مدل ها طرفداران بسیاری دارد. شاید برای شما نیز این سوال پیش آید که ویژگی های یک مسواک خوب چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای خرید اینترنتی مسواک را در اختیارتان قرار دهیم تا به کمک آن بتوانید یک مسواک عالی تهیه نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید مسواک برقی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم هنگام خرید مسواک ارزان قیمت و باکیفیت

حفظ سلامت دندان در هر شرایطی بسیار مهم است. اگر که شما به سلامت دندان های خود توجه نداشته باشید با دردهای بسیار بد و غیرقابل تحملی روبرو می شوید. اما از سوی دیگر انتخاب یک مسواک خوب نیز چالش برانگیز است. از همین رو توصیه می شود تا ادامه مقاله را مطالعه نموده تا اطلاعات لازم را به دست آورید:

  • در حین خرید لازم است تا به اندازه و فرم دقت نمایید:

سر مسواک دارای مدل های متفاوتی است. اما در زمان خرید شما باید مواردی را انتخاب نمایید که سر آن به اندازه کافی بزرگ و مناسب باشد تا تمام سطح دندان شما را به خوبی بپوشاند. عموما افرادی که از مدل های بزرگسالان استفاده می نمایند لازم است تا طرح هایی را برگزینند که پهنای آنها در حدود 1 سانتی متر و عرض آنان در حدود 1.5 سانتی متر می باشد. در خصوص اندازه دسته نیز، توجه نمایید که شما باید قادر باشید، به راحتی آن را در دست بگیرید لذا دسته های بسیار کوتاه یا کلفت نمی توانند گزینه های خوبی برایتان باشند.

  • به برس مسواک خود دقت نمایید:

برس می تواند در یکی از سه دسته نرم، سفت یا متوسط قرار گیرد. قیمت مسواک ها نیز بر اساس نوع برس، با یکدیگر متفاوت می باشند. انتخاب بین این سه مورد تا حد زیادی به تعداد دفعات مسواک زدن شما در شبانه روز و جنس دندان های شما وابسته می باشد. معمولا افراد تمایل کمتری به استفاده از برس های سخت دارند زیرا این برس ها مینای دندان را از بین برده و به راحتی می توانند به دندان آسیب وارد نمایند. از سوی دیگر ما پیشنهاد می کنیم که مواردی را انتخاب نمایید که سر آنها گرد است. در این شرایط هنگام گردش برس در دهان باعث زخم شدن لثه نخواهند شد.

  • قیمت نیز گزینه مهمی می باشد:

فاکتور مهم دیگر قیمت است. به هیچ وجه نباید این تصور را داشته باشید که تمام اجناس گران تر گزینه بهتری نیز می باشند. شما در زمان خرید باید به کیفیت توجه نمایید. همانگونه که می دانید بهترین طول عمر برای مسواک ها در حدود 3 تا 4 ماه است لذا سرمایه گذاری بسیار زیاد نیز در این بخش مفید نمی باشد. اما به صورت کلی توجه نمایید که هزینه های دهان و دندان بسیار گران است لذا نباید از خرید موارد گران نیز اجتناب نمود.

به صورت کلی پیشنهاد می شود که هر زمان برس ها حالت و فرم خود را از دست دادند و بسیار کج یا نافرم شدند آنها را عوض نمود. در این صورت آنها از قدرت پاک کنندگی خوبی برخوردار نخواهند بود و همین مورد نیز موجب می شود تا باکتری ها و میکروب ها به راحتی به لثه ها حمله نمایند.

برخی از مدل هایی که در بازار وجود دارند، برای اینکه از برس ها محافظت نمایند، از یک درپوش استفاده می نمایند که این درپوش ها مانع از نشستن میکروب و باکتری های محیط بر روی برس می شوند.

  • به نوع مسواک خود دقت نمایید:

در حال حاضر دو نوع مسواک برقی و معمولی در بازار وجود دارد. انواع برقی می توانند همه نوع دندان را با هر میزان جرم تمیز نمایند. قیمت این موارد نیز به نسبت انواع معمولی بیشتر است. شما می توانید سر مسواک های خود را هر چند وقت یکبار تعویض نمایید تا کارایی آنها به نسبت بیشتر شود. معمولا انواع برقی برای افرادی توصیه می شود که ناراحتی دست یا مشکلات جسمانی دارند و مسواک زدن برای آنها دشوار است البته امروزه افراد سالم نیز از آن بهره می برند زیرا خروجی و بازدهی کار این مسواک ها به مراتب بهتر است. اگر مسواک های برقی دارای باتری باشند و چندین نوع سر داشته باشند، عموما قیمت آنها بیشتر بوده و مزیت بیشتری نسبت به موارد معمولی دارند زیرا می توان در هر شرایط و موقعیتی از آنان بهره برد.

  • مسواک کودکان و بزرگسالان با یکدیگر متفاوت هستند:

همواره باید در نظر داشته باشید که شما نمی توانید از مسواک های مخصوص بزرگسالان برای کودکان خود استفاده نمایید. برای کودکان لازم است تا شما مواردی را انتخاب نمایید که دارای برس نرم هستند. مواردی که موهای آن نایلونی بوده و سر آن نیز گرد است برای کودکان گزینه بهتری می باشد. از سوی دیگر وزن و اندازه دسته نیز باید متناسب با توان و اندازه دست کودک انتخاب گردد. گاها برخی افراد برای کودکان خود از مسواک برقی استفاده می نمایند. در این صورت لازم است تا حتما مدتی نحوه مسواک زدن  آنها را زیر نظر داشته باشید تا آسیبی به مینای دندان خود وارد نکنند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید خودتراش (ژیلت) با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

جمع بندی انواع مسواک

به صورت کلی موارد زیادی وجود دارد که در زمان خرید مسواک باید در نظر داشته باشید. سن، جنس دندان، شیوه استفاده شما و … در زمان خرید مسواک باید در نظر گرفته شود. اما همواره توصیه می شود تا موارد زیر را در نظر داشته باشید که بهترین انتخاب را انجام دهید:

  1. به سایز برس توجه داشته باشید تا با توجه به اندازه دندان ها بتواند همه سطوح را پوشش دهد.
  2. نوع برس شما هر اندازه نرم تر باشد، گزینه بهتری است زیرا به مینای دندان شما آسیبی وارد نمی کند.
  3. جنس موهای برس بهتر است تا از نوع نایلون بوده و سر آن گرد باشد تا در هنگام مسواک زدن آسیبی به لثه ها وارد نگردد.
  4. دسته باید به اندازه ای باشد که شما بتوانید آن را به آسانی در دست بگیرید. همچنین باید دقت داشته باشید که بین سر و دسته زاویه مناسبی وجود داشته باشد که باعث فشار به دندان ها نشود.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا