لوازم کوهنوردی و کمپینگوسایل سفر

راهنمای خرید بهترین اجاق سفری با معرفی مدل های باکیفیت و کاربردی

راهنمای خرید اجاق سفری

اجاق سفری ، یکی از وسایل مهم در مسافرت و پیک ‌نیک‌ های خانوادگی به شمار می‌رود. از آنجا که این وسیله بسیار کارآمد بوده می‌توان در هر زمان و مکانی از آن استفاده نمود. اگر شما عاشق مسافرت و گشت و گذار در طبیعت هستید، استفاده از اجاق‌سفری به کمک شما آمده تا بتوانید راحت‌تر پخت و پز نموده و از فرایند آشپزی نهایت لذت را ببرید.

اجاق‌های مسافرتی موجود در بازار، سایزهای کوچکی داشته تا امکان حمل و نقل آسان آنها را برای افراد فراهم نمایند. دیزاین و طراحی محصول به گونه‌ای است که شما می‌توانید این وسیله کاربردی را به راحتی در صندوق عقب ماشین قرار داده و لذت سفر خود را با استفاده از این محصول چند برابر کنید. از طریق راهنمای خرید اینترنتی ، امکان تهیه محصول مورد نظر شما از فروشگاه‌های معتبر، امکان پذیر است. اما قبل از هر چیز جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان به تشریح مدل‌های مختلف اجاق سفری می‌پردازیم تا بهتر بتوانید با ویژگی‌های هر کدام آشنایی پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین کتری سفری با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

انواع بهترین اجاق گاز سفری بر اساس چگونگی نحوه سوخت

 1. اجاق چوب‌ سوز: اگرچه این مدل اجاق گازها ، قدمت طولانی داشته اما در حال حاضر بسیاری از افراد از آن جهت پخت و پز غذا در مسافرت استفاده می‌کنند. روشن شدن این مدل اجاق ‌سفری با چوب و علف خشک بوده و خرید مدل‌های جدید آن که در بازار موجود هستند به علاقه فرد خریدار مربوط می‌شود.
 2. اجاق ‌سفری با سوخت جامد: شروع فعالیت این مدل از اجاق‌های سفری با قرص جامد بوده و دستگاه پس از قرار دادن قرص درون آن به راحتی روشن می‌شود. از مهمترین ایرادات وارده به این محصول می‌توان به عدم حرارت‌دهی کافی و بوی حاصل از سوخت آن اشاره نمود. اجاق‌ سفری با سوخت جامد در مقایسه با مدل‌های دیگر، کارایی بسیار کمتری دارد.
 3. اجاق ‌سفری الکلی: سوخت این مدل اجاق ‌سفری با الکل بوده و بسیاری از افراد به دلیل هزینه سوخت پایین الکل از این مدل در مقایسه با مدل‌های دیگر استفاده می‌کنند. از جمله ایرادات وارده به اجاق‌سفری الکلی را می‌توان زمان طولانی هنگام آماده‌سازی پخت غذا دانست.
 4. اجاق ‌سفری با سوخت مایع: سوخت این مدل از اجاق‌های سفری به وسیله گازوئیل و بنزین است. از مهمترین مزایای استفاده از این محصول می‌توان به آماده‌سازی زود هنگام غذا و بالا بودن شدت پخش شعله آن اشاره نمود که کارایی آن را در مقایسه با مدل‌های دیگر به شدت افزایش می‌دهد.
 5. اجاق ‌سفری از نوع مخزنی: سوخت اجاق‌ سفری مخزنی از طریق گاز ایزو بوتان و پروپان بوده و دو مدل از آن در بازار موجود هستند که عبارتند از:
 • مدلی که مخزن محصول در زیر گاز قرار گرفته است.
 • در مدل دیگر هم، اتصال به گاز از طریق شلنگ و دیگر وسایل صورت می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید زیرانداز سفری با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت اجاق گاز مسافرتی

نکات مهمی وجود دارند که شما با آگاهی در مورد آنها می‌توانید بهترین مدل اجاق گازهای مسافرتی را بر اساس سوخت مصرفی، انتخاب نموده و خریداری نمایید. البته تهیه مدل‌های مختلف این وسیله کاربردی بسته به شرایط آب و هوایی در افراد متفاوت است. در ادامه به مواردی از این نکات مهم اشاره شده است:

 • سوخت مصرفی اجاق سفری:

از آنجایی که مدل‌های مختلفی از اجاق ‌سفری از لحاظ سوخت مصرفی در بازار موجود بوده، شما باید با توجه به معایب و مزایای هر کدام از آنها جهت تهیه آن مدل محصولی که متناسب با شرایط و نیاز شما باشد، اقدام نمایید. معایب و مزایای ذکر شده در مورد مدل‌های مختلف اجاق ‌سفری که در جملات بالا به آنها اشاره کرده‌ایم، می‌توانند به عنوان بهترین راهنمای شما هنگام خرید مطرح شوند.

 • اندازه (سایز) اجاق ‌سفری:

سایز محصول می‌تواند به عنوان مهمترین فاکتور هنگام خرید اجاق‌سفری مطرح شود. فراموش نکنید که هر چقدر اجاق مسافرتی شما از سایز کوچک و وزن سبک‌تری برخوردار باشد، جهت استفاده در پیک ‌نیک ‌های خانوادگی و مسافرت، مناسب‌تر است. حتی‌الامکان مدلی را هنگام خرید انتخاب نمایید که از ابعاد و حجم مناسب ساخته شده باشد تا موقع حمل و نقل آن با مشکلی مواجه نشوید.

 • میزان سوخت مصرفی:

میزان سوخت مصرفی هر کدام از مدل‌های اجاق‌ سفری را بررسی نموده و ببینید که کدام مدل از هزینه سوخت کمتری برخوردار است. از طرفی باید میزان شدت حرارت شعله را در مدل‌های مختلف بررسی کرده و در مورد کیفیت عملکردی انواع مختلف اجاق‌های مسافرتی، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 • فندک (آتش‌زنه):

یکی از موارد دیگری که باید در مورد اجاق‌ های سفری مد نظر قرار دهید، این است که آیا محصول مورد نظر شما از سیستم فندک خودکار برخوردار است یا خیر؟ زیرا این امکان باعث می‌شود که اگر در مواقعی کبریت در اختیار شما نبود، به راحتی بتوانید از اجاق ‌گاز خود در هر شرایطی استفاده کنید.

 • پایه دار بودن‌ یا عدم وجود پایه:

اگرچه اکثر اجاق‌ های سفری موجود در بازار، پایه دار بوده اما مدل‌های دیگری وجود داشته که بدون پایه هستند. پایه دار بودن محصول از طرفی مانع افتادن و چپ شدن آن در مواقع اضطراری می‌شود. در مورد جنس پایه اجاق‌ های سفری هم توجه نموده که از جنس استیل باشد تا بتواند در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی از خود مقاومت نشان دهد.

 • قابلیت تنظیم شعله و برخورداری از شعله‌پوش:

بعضی از مدل‌های مختلف اجاق گاز سفری از قابلیت تنظیم شعله برخوردار بوده که استفاده از این قابلیت باعث کاهش سوخت مصرفی شما می‌شود. در شرایط آب و هوایی مختلف مخصوصا در مواقعی که وزش باد در هوا بسیار زیاد است، استفاده از شعله پوش مانع خاموش شدن شعله می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین چادر مسافرتی با معرفی مدل های باکیفیت و مقاوم 

راهنمای نگهداری از اجاق سفری

با بکارگیری نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، می‌توانید هم به صورت اصولی از اجاق‌ گاز سفری خود مراقبت کرده و هم با مجموعه روش‌های مهم جهت افزایش طول عمر محصول خریداری شده خود آشنا شوید. مهمترین نکته‌ای که در مورد اجاق‌های مسافرتی باید بدانید این است که روشن کردن آنها در فضای سربسته و یا درون چادر بسیار خطرناک است. زیرا کربن دی‌اکسید ایجاد شده توسط اجاق باعث ایجاد مسمومیت در فضای محیط می‌شود.

همیشه قبل از روشن کردن دستگاه از عدم خرابی سرشعله‌، شیلنگ‌ و قطعات مختلف آن، اطمینان حاصل نمایید. همچنین جهت استفاده بهتر از اجاق گاز سفری در مکان‌های ناهموار می‌توانید از یک ورقه نازک فلزی در زیر آن استفاده نموده تا از افتادن ناگهانی اجاق جلوگیری کنید.

سخن آخر: حالا احتمالا انواع بهترین اجاق گاز سفری بر اساس چگونگی نحوه سوخت و نکات تاثیرگذار در قیمت اجاق گاز مسافرتی را می شناسید و طبق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید کدام مدل را انتخاب کنید. امیدواریم مقاله امروز در دسته بندی ورزش و سفر برای خریدی رضایت بخش و هوشمندانه به شما کمک کرده باشد. شما همراهان عزیز می توانید پیشنهادات خود را جهت به روز رسانی مقالات برای ما ارسال کنید و از طریق فرم ارسال دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

در ادامه برای کمک به شما چند مدل محبوب و پرفروش را گردآوری کرده ایم که بد نیست آن ها را بررسی کنید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت خریداران را جلب کنند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21626]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا