لوازم اداری

۲۵ مدل ابزار بایگانی باکیفیت و کاربردی با خرید اینترنتی

راهنمای خرید رایج ترین وسایل بایگانی

ابزار بایگانی که امروزه در اغلب دفاتر و ادارات استفاده می شوند، بسیار متعدد می باشند. بسیاری از افراد از تعداد و کاربرد این ابزار مطلع نمی باشند و همین مورد نیز موجب می شود تا در زمان خرید دچار مشکل شوند. از همین رو در این مقاله یک راهنمای خرید اینترنتی ابزار بایگانی در اختیار شما قرار داده شده است که راحت تر می توانید خرید نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل ست لوازم اداری رومیزی شیک با خرید اینترنتی 

خرید ابزار بایگانی

اگر حوزه فعالیت شما در خصوص بایگانی نمودن است، لذا نیاز است تا با ابزار بایگانی آشنا شوید. از همین رو در ادامه می توانید با ابزار کاربردی در این حوزه و کاربرد آنها آشنا شوید:

  • کلاسور و انواع زونکن اداری

قطعا در دوران تحصیل نیز با این وسیله کار نموده اید. کلاسورها در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند. بر اساس اسنادی که قرار است داخل آن قرار دهید، کلاسور ها می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند. باید در نظر داشت که برخی از کلاسورها دارای گیره، برخی دارای برگه های پلاستیکی مخصوص و برخی دیگر نیز بدون گیره یا شیرازه هستند. از همین رو می توانید بر اساس نیاز خود اقدام به خرید گزینه مناسب نمایید.

از دیگر ابزار بایگانی زونکن ها می باشند. زونکن ها عموما دارای گیره می باشند که کاغذها پس از پانچ شدن درون آن قرار می گیرند. اگر مایل هستید تا اسناد را در دراز مدت نگهداری نمایید، عموما باید از این وسیله استفاده نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که زونکن ها نیز در اندازه های مختلفی در بازار قرار دارند و بر اساس اندازه و تعداد کاغذها می توان از گزینه مناسب استفاده نمود.

  • پوشه کلاسوری و پوشه های اداری گیره دار و فایلی

پوشه ها دارای انواع متفاوتی می باشند. برخی از آنها به صورت پلاستیکی و برخی دیگر به صورت کاغذی هستند. پوشه ها همچنین می توانند به صورت دکمه دار یا فاقد دکمه باشند. امروزه برای جابجایی اسناد یا بایگانی نمودن آنها از پوشه استفاده می شود. پوشه ها دارای رنگ بندی های مختلفی هستند و بر اساس رنگ نیز می توان آنها را طبقه بندی نمود. باید در نظر داشت که در پوشه های کاغذی می توان از گیره و شیرازه استفاده نمود و اسناد را پس از پانچ نمودن درون آنها بایگانی نمود.

  • کاور و کلربوک

کاورها نیز از دیگر ابزار بایگانی پرکاربرد می باشند. کاور ها اغلب از جنس پلاستیک هستند. برای اینکه در طول زمان کاغذها خراب نشوند، تا نگردند و به صورت کلی سالم باقی بمانند از کاور استفاده می شود. کاورها اغلب می توانند از تعداد کمی کاغذ نگهداری نمایند اما باید در نظر داشت که می توان از گزینه های بزرگ تر که قادر هستند تعداد بیشتری کاغذ را در خود جای دهند نیز با توجه به نیاز خود بهره برد. کاورها نیز در بازار دارای رنگبندی های مختلف می باشند.

کلربوک را می توان از دیگر ابزار مهم بایگانی در نظر گرفت. کلربوک ها برای طبقه بندی کاغذها مورد استفاده قرار می گیرند. گاها نیاز است تا شما یک مجموعه از کاغذها را به درستی در یک پرونده کنار هم قرار داده و دسته بندی نمایید. در این صورت کلربوک ها می توانند ابزاری مناسب باشند. باید در نظر داشت که کلربوک ها دارای انواع متفاوتی می باشند. برخی از آنها دارای لیبل برای نامگذاری هر مجموعه، برخی دارای قاب و برخی دیگر نیز دارای قفل هستند. با توجه به نوع کاربرد خود شما می توانید از گزینه مناسب بهره ببرید.

  • طلق و شیرازه

بی شک یکی از لوازم مهم و ضروری در هر اداره ای طلق و شیرازه است. البته امروزه برای اینکه کتاب ها و دفترها دارای طول عمر بیشتری باشند نیز از این مورد استفاده می شود. لازم است تا در نظر داشته باشید، شما می توانید یک مجموعه از کاغذها را پانچ نموده و به کمک طلق و شیرازه به یکدیگر متصل نمایید تا در کنار یکدیگر باقی بمانند. البته توجه به این موضوع نیز مهم است که عموما برای این کار از شیرازه یا فنر برای متصل نمودن کاغذها به هم استفاده می شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید اقلام مصرفی لوازم اداری با معرفی مدل های پرفروش 

  • تقسیم کننده ها

در ست ابزار بایگانی، استفاده از دیوایدر بسیار رایج است. گاها شما یک مجموعه از کاغذها یا اسناد را داخل پوشه ها یا کلاسور ها قرار می دهید اما نیاز است تا آنها را بخش بندی نمایید. در این صورت استفاده از دیوایدر دارای اهمیت بالایی است. به عبارت دیگر دیوایدر ها از جنس پلاستیک یا مقوا می باشند که اغلب نیز دارای رنگهای مختلفی هستند. شما می توانید از این موارد برای لیبیل بندی و تقسیم بندی اسناد خود استفاده نمایند. باید در نظر داشت که عموما از این مورد در اداره جات به وفور استفاده می شود.

  • کارتابل و دفتر کلاسوری

کارتابل ها عموما از جنس مقوا می باشند. از این مورد برای نظم دادن به کاغذها و اسناد استفاده می شود. در واقع به کمک آن کلیه مکالماتی که قرار است توسط مدیر مجموعه مشاهده شود یا به آنها پاسخ داده شود در کارتابل قرار می گیرد. کارتابل ها عموما توسط منشی ها منظم می شوند. برای نظم دادن به اسنادی که در داخل کارتابل قرار می گیرد، تلاش می شود تا نامه ها بر اساس اولویت قرار داده شوند. به این شکل که مهمترین نامه ها در ردیف های اول قرار می گیرند.

این مورد هم در ادارات و هم در لوازم التحریرها برای ارائه به دانشجویان و دانش آموزان دیده می شود. در دفترهای کلاسوری همانگونه که از نام آنها نیز مشخص است، شما می توانید اسناد خود را بایگانی نمایید. دفترهای کلاسوری دارای اندازه های متفاوتی می باشند. شما می توانید بدون پاره نمودن ورق ها، از آنها کاغذ برداشته، اضافه نموده و حتی محل قرار گیری کاغذها را نیز تغییر دهید. دفترهای کلاسوری دارای طرح بندی ها و سایزهای مختلفی می باشند که افراد بر اساس نیاز خود می توانند اقدام به خرید نمایند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید لوازم اداری رومیزی با معرفی مدل های باکیفیت

جمع بندی

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان متوجه شد که ابزار بایگانی دارای انواع متفاوتی می باشند و شما بر اساس نیاز خود می توانید اقدام به خرید نمایید. البته توصیه می شود تا ابتدا حوزه فعالیت خود و موارد مورد نیاز را لیست نموده و سپس اقدام به خرید نمایید. به صورت کلی در نظر داشته باشید که ابزار های بایگانی دارای تعداد بسیار زیادی می باشند لذا نیاز است تا شما با آنها و کاربردشان به خوبی آشنا شوید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22785]

3 دیدگاه

    1. بسیار عالی دوست عزیز که گرین لیست رو همراهی می کنید و مهم تر اینکه این مقاله مورد پسندتون قرار گرفته. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا