لوازم کوهنوردی و کمپینگ

۲۵ مدل کفش کوهنوردی شیک و باکیفیت + خرید اینترنتی

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی یکی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای آن‌دسته از افرادی به شمار می‌رود که به گردش در طبیعت علاقه زیادی دارند.

جهت پیاده‌روی در مسیرهای پرفراز و نشیب کوهستانی، استفاده از یک کفش مخصوص کوهنوردی که دارای استانداردهای تولیدی خاصی باشد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کوهنوردی از جمله‌ ورزش‌هایی بوده که نیاز است از قبل تجهیزات مرتبط با آن خریداری شود.

در این میان، انتخاب کفش مخصوص کوهنوردی با کیفیت که بتواند از پاها در برابر فشارهای وارده محافظت نماید اهمیت زیادی دارد. خرید کفش کوهنوردی دردسرهای مخصوص به خود را داشته و به همین دلیل بهتر است که به هنگام خرید آن یک‌سری نکات مهم را در نظر بگیرید.

فرقی نمی‌کند که کفش مورد نظر خود را از برندهای خارجی یا ایرانی خریداری می‌کنید. توجه به یک‌سری فاکتورهای مهمی که در ادامه راهنمای خرید اینترنتی امروز به آنها اشاره می‌کنیم، می‌توانند شما را به هنگام خرید کفش مناسب راهنمایی کنند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید عصای کوهنوردی

نکات مهم و تاثیرگذار در خرید و قیمت کفش کوهنوردی

 • ضد آب بودن

کفش کوهنوردی باید ضد آب باشد. به عبارتی کفش مورد نظر باید در شرایط برفی یا بارانی از نفوذ آب به درون آن جلوگیری نماید.

 • زیره کفش

از مهمترین نکاتی که به هنگام خرید باید مد نظر قرار داد، زیره کفش است. جنس زیره کفش باید به نحوی باشد که در برابر آسیب و ضربات وارده به آن بسیار مقاوم و بادوام باشد. هنگام خرید حتما به وجود شیار بر روی زیره کفش مخصوص کوهنوردی توجه نمایید. این عامل از سر خوردن ناگهانی شما بر روی زمین جلوگیری خواهد کرد.

 • رویه کفش

کفش کوهنوردی دارای یک‌سری فاکتورهای مهم بوده که باید تمام آنها را به هنگام خرید در نظر گرفت. رویه کفش از جمله مواردی بوده که نباید از دید خریدار مخفی بماند. طراحی رویه باید به نحوی باشد که هوا به راحتی از طریق آن درون کفش به گردش درآید. این مورد در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر: قارچ و… بسیار موثر واقع خواهد شد.

 • زبانه کفش

زبانه کفش مخصوص کوهنوردی باید نرم و انعطاف‌پذیر باشد. این ویژگی باعث می‌شود که به هنگام راه رفتن، پاها اذیت نشود. متاسفانه بعضی از کفش‌ها دارای زبانه خشک و نامناسب بوده که باعث تاول زدن پا به هنگام پیمودن مسیر می‌شود.

 • پاشنه کفش

کفش مخصوص کوهنوردی زنانه یا مردانه باید از پاشنه استاندارد برخوردار باشد. بهترین ارتفاع پاشنه کفش کوهنوردی باید حدود 10 میلی‌متر باشد. کمتر یا بیشتر بودن ارتفاع پاشنه کفش باعث می‌شود به هنگام پیمودن مسیرهای دشوار، آسیب‌های جدی به پا وارد شود.

 • ایمنی کفش

کفش های کوهنوردی باید از ایمنی بالایی برخوردار باشد. از طرفی طراحی کفش باید به نحوی باشد که بتواند سلامت پاهای شما را به هنگام کوهپیمایی تضمین نماید.

کفش‌ مخصوص کوهنوردی از لحاظ ساق به سه مدل (کوتاه، متوسط و بلند)، تقسیم‌بندی می‌شوند. استفاده از کفش‌های ساق کوتاه در کوهنوردی‌های معمولی، بسیار مناسب است.

کفش‌های ساق بلند جهت استفاده در مناطق مرتفع و صخره‌ای، گزینه مناسبی جهت خرید به شمار می‌روند.

 • سایز کفش

کفش کوهنوردی دارای سایزهای مختلفی است. همواره بخاطر داشته که پای شما هر سایزی که داشته باشد باید یک شماره بزرگ‌تر را جهت خرید کفش انتخاب نمایید.

دلیل این امر هم بسیار واضح است. زیرا پاها به هنگام پیاده‌روی‌های طولانی متورم می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

انواع کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی از لحاظ کاربرد به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شود. شما با توجه به نیاز و نوع فعالیت خود می‌توانید بهترین مدل را جهت خرید انتخاب نمایید. در ادامه به انواع کفش‌های کوهنوردی از لحاظ کاربرد اشاره خواهیم کرد:

 • مدل سبک

کفش های کوهنوردی سبک همانطور که از نام آن پیداست، وزن کمی دارد. بیشتر خانم‌های کوهنورد از این مدل کفش‌ها برای صعودهای یک روزه استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که کفش‌های کوهنوردی سبک از قابلیت استفاده در مناطق صخره‌ای و سنگلاخی برخوردار نیستند.

 • مدل نیمه سنگین

کفش کوهنوردی نیمه سنگین برای صعودهای یک الی دو روزه مناسب است. برای آن‌دسته از کوهنوردانی که تمایل به پیمودن مسیرهای نیمه دشوار سنگلاخی را دارند، تهیه این مدل کفش‌ها گزینه مناسبی به شمار می‌آید.

 • مدل سنگین

کفش کوهنوردی سنگین برای صعودهای دشوارتر بسیار کاربردی و مناسب است. برای آن‌دسته از کوهنوردانی که تمایل به صعودهای 5 روزه دارند، استفاده از کفش سنگین می‌تواند به عنوان بهترین گزینه جهت پیشنهاد مطرح شود.

استفاده از این مدل کفش‌ها می‌توانند نیاز کوهنوردان را به هنگام پیمودن مسیرهای دشوار رفع نمایند.

 • مدل ترکیبی

بعضی از مدل‌های کفش کوهنوردی موجود در بازار از قابلیت استفاده در فصول مختلف برخوردار هستند. به عبارتی می‌توان از آنها در چهار فصل استفاده نمود. همچنین از این مدل کفش‌های کوهنوردی می‌توان در مناطق برفی و همچنین مناطق کم ارتفاع استفاده نمود.

اگر کوهنورد حرفه‌ای هستید، بهتر است دنبال کفش‌های کوهنوردی مختص فصل صعود استفاده نمایید.

کفش کوهنوردی ارزان قیمت

کفش کوهنوردی دارای مدل‌های مختلفی بوده که بهتر است به تمام نکات مهم تاثیرگذار قبل از خرید آن توجه نمایید. در ابتدا نیاز خود را از خرید کفش کوهنوردی مشخص نمایید.

سپس دنبال مدلی باشید که با نیاز و هدف شما در برنامه‌های کوهنوردی تناسب داشته باشد. اگر کوهنورد حرفه‌ای هستید و تمایل به صعودهای چند روزه در مسیرهای دشوار دارید، بهتر است دنبال جنس‌های با کیفیت باشید.

اما اگر تمایل به گردش‌های یک روزه در مناطق کم ارتفاع دارید، بهتر است دنبال کفش‌های ارزان‌ قیمت‌تر بروید. به طور کلی، کفش‌های کوهنوردی ارزان قیمت در رده‌های قیمتی متفاوتی در بازار موجود هستند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کیسه خواب

بهترین کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی دارای برندهای مختلف تولیدی است. از معروف‌ترین برندهای کفش‌های کوهنوردی می‌توان به اسامی آدیداس، سالامون، دماوند، پرایم، آیدین و… اشاره نمود که در میان خریداران محبوبیت ویژه‌ای دارند.

عوامل مختلفی نظیر: برند، جنس و کیفیت تولیدی بر قیمت کفش‌های کوهنوردی تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل بهتر است که قبل از هر چیز در مورد هدف و بودجه‌ای که جهت خرید کفش کوهنوردی در نظر دارید، به خوبی تصمیم‌گیری نمایید.

سپس در این زمینه دست به اقدام هوشمندانه‌ای بزنید. اگر شما جز آن‌دسته از افرادی هستید که به صورت حرفه‌ای به ورزش کوهنوردی می‌پردازید، بهتر است دنبال مدل‌های با کیفیت باشید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 500,000 تومان
محدوده قیمت 500,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 3,000,000 تومان
محدوده قیمت 3,000,001 تا 5,000,000 تومان
محدوده قیمت 5,000,001 تا 10,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا