لوازم ادارینوشت افزار

۲۵ مدل کاغذ چاپ و پرینتر باکیفیت و ارزان با خرید اینترنتی

کاغذ چاپ چیست

کاغذ چاپ و پرینتر دارای انواع متفاوتی می باشد. از همین رو افراد در زمان خرید دچار مشکل و تردید می شوند. کاغذ گلاسه، کاغذ گلاسه مخصوص لیزری و کاغذ مخصوص چاپگر جوهر افشان برخی از موارد رایج می باشند.

با این حال، با توجه به انواع و اندازه های مختلف کاغذ موجود در بازار، تعیین اینکه کدام یک می توانند با چاپگر شما سازگار باشند و کدام یک برای یک کار خاص مناسب هستند، دشوار است.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل ابزار بایگانی باکیفیت و کاربردی با خرید اینترنتی

راهنمای خرید انواع کاغذ چاپ و پرینتر

کاغذ چاپ و پرینتر دارای انواع متفاوتی است که هر کدام برای یک کاربرد ارائه می شوند. استفاده از آنها مزایای متفاوتی دارد. در زیر برخی از محبوب ترین انواع کاغذ مخصوص چاپر آورده شده است:

 • کاغذ مخصوص چاپگر جوهر افشان

این نوع از انواع کاغذ چاپ و پرینتر به صورت خاص برای پرینترهای جوهر افشان مورد استفاده قرار می گیرند. از آنها می توان برای چاپ کارت ویزیت، کارت تبریک، عکس و مواردی از این قبیل استفاده نمود. البته در بازار موارد متفاوتی از کاغذ های جوهر افشان یافت می شود.

 • کاغذ مخصوص چاپگر لیزری

بهتر است از این نوع کاغذ لیزری برای چاپگر های لیزری نیز استفاده شود. از این گزینه بیشتر در فضا های تجاری و بزرگ برای کارهایی مانند چاپ سندهای با ارزش، دسته چک ها و برچسب های مخصوص پاکت پست استفاده می گردد.

 • کاغذ چاپ و پرینتر مات

این مورد از انواع کاغذ چاپ و پرینتر یکی از پرکاربردترین کاغذها می باشد. زیرا می توان از آن برای تمام فعالیت های روزانه چاپی استفاده نمود کاغذهای مات دارای یک پوشش سفید می باشند که می توانند جوهر را سریع تر خشک نمایند. در واقع جوهر بر روی این کاغذها سریع تر خشک می شود. همین مورد نیز سرعت چاپ را افزایش می دهد. افرادی که به اسناد خود سریعا نیاز دارند از این کاغذ ها استفاده می نمایند.

 • کاغذ سفید روشن

هر ورق کاغذ سفید روشن بدون بافت بوده و کاملا صاف می باشد. شما می توانید از آن برای انواع چاپ های دوطرفه استفاده نمایید. جوهر بر روی این کاغذها به طرف دوم آن نفوذ نمی نماید. اغلب برای مقرون به صرف نمودن هزینه ها از این مورد استفاده می شود.

 • کاغذ براق

از این نوع کاغذ چاپ و پرینتر از قدیم الایام برای چاپ تصویر و عکس استفاده می شده است. به کمک این کاغذ ها شما قادر هستید تا تصاویر و رنگ های درخشان تری در اختیار داشته باشید. آنها می توانند براقیت جوهر را کاهش داده و وضوح تصویر شما را تا حد زیادی ارتقا دهند. به عبارت دیگر آنها سطح براق جوهر را به خود جذب می نمایند. اگر در تصاویر وضوح بالا مد نظر است، از این مورد استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل ست لوازم اداری رومیزی شیک با خرید اینترنتی 

راهنمای اندازه کاغذ

اغلب افراد یقینا با کاغذ “اندازه A” آشنا هستند. این مورد از کاغذ چاپ و پرینتر پرکاربردترین کاغذ است. درک سایز و اندازه‌های این نوع کاغذ دشوار نمی باشد. زیرا بر اساس اعداد آنها می توان دسته بندی انجام داد. هر اندازه عدد کوچکتر باشد، سایز کاغذ بزرگ تر است. به عبارت دیگر A1 سایز بیشتر و A10 سایز کوچکتری دارد.

 • کاغذ a4

کاغذ a4 یکی از رایج ترین انواع کاغذ چاپ و پرینتر است. از لحاظ اندازه می توان بیان داشت که سایز آن حدود 210 در 297 میلی متر می باشد. این کاغذ در بازار با وزن ها و پوشش های مختلفی ارائه می شود که همین مورد باعث ایجاد قیمت های گوناگون می گردد. می توان بیان داشت که کاغذ A4 برای هر نوع فعالیت مربوط به چاپ مناسب است. از این کاغذ می توان هم برای انجام فعالیت های روزانه و هم برای انجام کارهای خاص استفاده نمود.

 • کاغذ a3

سایز کاغذa3 حدود 293 میلیمتر در 420 میلی متر می باشد که می توان بیان نمود دو برابر سایز کاغذ A4 است. این کاغذ چاپ و پرینتر برای شما امکاناتی فراهم می آورد تا اسناد خود را با وضوح بهتری مشاهده نمایید. برای همین مورد اغلب تصاویر گرافیکی یا مواردی که به وضوح بالا نیاز دارند را با این کاغذ چاپ می نمایند.

 • سایزهای دیگر

اندازه های کاغذ چاپ و پرینتر کوچکتری مانند سایزهای A5 و A6 نیز در بازار موجود می باشند. از این موارد اغلب برای کاتالوگ ها یا بروشورها استفاده می شود. سایزهای بزرگتری نیز در بازار هستند که برای چاپ پوستر و بنر مورد استفاده قرار می گیرند.

 • کاغذ چاپ و پرینتر SRA

کاغذ SRA نوعی دیگر از کاغذ های چاپی هستند. از لحاظ اندازه می توان بیان داشت که آنها کمی از کاغذ سایز A بزرگتر می باشند. از همین رو عمدتاً از آنان برای چاپ های صنعتی استفاده می شود که سایزبندی دارای اهمیت زیاد است. باید بیان داشت که این کاغذها نیز در سایزهای مختلفی یافت می شوند اما در زیر به پرکاربردترین اندازه  اشاره شده است.

 • سایز کاغذ C

کاغذ سایز C که در مراکز چاپ بسیار دیده می شود، یک کاغذ چاپ و پرینتر است که تنها برای پاکت نامه مورد استفاده قرار می گیرد. آنها نیز دارای سایز های مختلفی از C1 تا C10 می باشند و اکثر متناسب با سایز کاغذهای a هستند. این موارد از لحاظ طراحی کمی بزرگتر می باشند. اما سایز آنها باید به گونه ای باشد که کاغذ A درون آنها قرار گیرد.

وزن کاغذ

علاوه بر اندازه کاغذ چاپ و پرینتر، وزن‌ های مختلفی از این موارد در بازار وجود دارند. هر کدام از آنها نیز برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. وزن کاغذ را با واحدی به نام GSM اندازه گیری می کنند. این مورد بیانگر «گرم در متر مربع» می باشد. به کمک آن شما می توانید اقدام به اندازه‌گیری ضخامت یا چگالی کاغذ نمایید. این واحد در ارتباط مستقیم با کیفیت کاغذ است. هر چه میزان GSM کاغذ عدد بیشتری نشان دهد، ضخیم تر است.

دور از ذهن نیست که هر اندازه کاغذ شما ضخیم تر باشد، دوام و کیفیت آن نیز به مراتب بیشتر است. با این توصیف می توان بیان داشت که وزن های مختلف کاغذ کاربردهای متفاوتی دارند. از این موارد برای فعالیت های مختلفی می توان استفاده نمود. از گزینه های سنگین اغلب برای فعالیت های صنعتی استفاده می شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید اقلام مصرفی لوازم اداری با معرفی مدل های پرفروش

انواع پوشش کاغذ چاپ و پرینتر

این مدل کاغذ ها را می‌توان در بازار با انواع پوشش‌های مختلف مشاهده نمود که به ورق جلوه خاصی ارائه می دهند و در نتیجه کیفیت مناسب بودن آن را برای یک فعالیت تعیین می‌کنند. برخی از رایج ترین پوشش های کاغذی که امروزه از آنها به وفور استفاده می شود، به شرح زیر است:

 • لاک

این پوشش‌ها را می‌توان در رنگ‌ بندی های مختلف همانند براق، ساتن یا مات مشاهده نمود. این مورد از پوشش کاغذها یک انتخاب فوق العاده مقرون به صرفه و عالی هستند و برای انواع فعالیت ها می توان از آنها استفاده نمود . اما در قیاس با سایر پوشش ها مقاومت و استحکام کمتری دارند. از این مورد اغلب برای براق نمودن تصاویر استفاده می شود.

 • UV

این پوشش دارای مقاومت بیشتری می باشد و برای محافظت از رنگ ها و چاپ ها بر روی کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. این موارد اغلب به صورت مات یا براق در بازار وجود دارند. اگر کار چاپی تخصصی انجام می دهید، لازم است تا از پوشش های فوق بهره ببرید.

جمع بندی قیمت کاغذ چاپ

همانگونه که از توضیحات بالا می توان متوجه شد، فاکتورهای زیادی وجود دارد که در خرید کاغذ چاپ و پرینتر تاثیرگذار می باشند. از همین رو در این راهنمای خرید اینترنتی تلاش شد تا به برخی از مهمترین نکات اشاره شود و از جنبه های مختلف بررسی گردد تا افراد با آگاهی بیشتری اقدام به خرید نمایند. با این موارد شما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 100,000 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 600,000 تومان
محدوده قیمت 600,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا