ابزار غیر برقیابزارآلات و خودرو

25 مدل چشمی درب ارزان و پرفروش + خرید اینترنتی

راهنمای خرید چشمی درب

 • خرید چشمی درب در حال حاضر با افزایش قابل توجهی روبرو شده و یکی از مهمترین اقداماتی است که باید انجام دهید.
 • چراکه این روزها ضرورت و اهمیت استفاده از این محصولات در تامین امنیت ساختمان‌ها و حفاظت از آن‌ها بیش از گذشته احساس شده و افراد مختلف به هر نحو ممکن قصد افزایش ایمنی ساختمان خود را دارند.
 • پس فرقی نمی‌کند که واحدتان مسکونی باشد یا اداری و تجاری. در هر صورت چشمی، کمک زیادی به شما خواهد کرد.
 • در واقع با خرید چشمی درب آپارتمان، می‌توانید افراد پشت درب را مشاهده و شناسایی کرده و سپس آن‌ها را به واحد آپارتمانی خود راه دهید و یا از ورود افراد متفرقه به داخل پیشگیری به عمل آورید.
 • این عامل نیز نقش قابل توجهی در تامین و افزایش امنیت شما دارد.
 • در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه چشمی­های درب پرداخته و نکات مهم در خرید این محصولات را بیان کنیم. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

انواع چشمی‌های درب

در حال حاضر شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلفی به طراحی و تولید انواع مختلف چشمی‌های درب اشتغال داشته و این محصولات را در انواع متنوع و با مدل‌های گوناگون طراحی و تولید کرده و به بازار مصرف ارائه می‌دهند.

 • چشمی درب معمولی

یکی از پراستفاده‌ترین انواع این مدل‌ها چشمی معمولی است. این محصولات همان‌طور که از نامشان نیز مشخص شده از یک ساختار کاملاً معمولی برخوردارند و ویژگی خاص و قابل توجهی ندارند. در حقیقت با کمک یک چشمی درب پارکینگ و یا آپارتمان معمولی، تنها می‌توانید پشت درب را مشاهده کرده و بدانید چه کسی در آن محل قرار گرفته است.

 • چشمی درب سیماران

برخی از انواع این محصولات به همراه یک درپوش روانه بازار مصرف می‌شوند. اگر از مدل چشمی درب سیماران معمولی استفاده کنید مخاطب و یا فرد پشت درب حضور شما را احساس نخواهد کرد. پس می‌توانید به راحتی او را مورد شناسایی قرار دهید.

 • چشمی درب دیجیتال

نوع دیگر این محصولات که موارد استفاده فراوانی هم دارد، چشمی درب دیجیتال است که می‌توان آن را نوعی آیفون تصویری با ابعاد کوچک و ویژگی‌های قابل توجه به شمار آورد. شما می‌توانید این نوع چشمی‌ها را بر روی درب ورودی واحد آپارتمان خود نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

ویژگی‌ها و امتیازات گوناگون چشمی‌های درب دیجیتال باعث شده تا بسیاری از افراد این محصولات را برای خرید و نصب، به سایر انواع چشمی‌های موجود در بازار ترجیح دهند. از مهمترین این امتیازات می‌توان به امکان عکسبرداری اشاره کرد و یا حفظ صدای افراد، دزدگیر، امکان اتصال به صفحه نمایش و..‌. را نام برد.

این محصولات در حالت معمول دارای دوربین‌های مداربسته هستند و لذا می‌توانند تصاویر ورودی را دریافت نموده و به ساکنان واحد، امکان مشاهده آن تصاویر را ارائه دهند. از سوی دیگر در ساختار این نوع از چشمی‌ها از چندین دکمه نیز استفاده شده است که با کمک آن‌ها امکان باز کردن درب را خواهید داشت.

در این صورت امنیت واحد شما افزایش پیدا کرده و ریسک ورود افراد متفرقه و یا غیر مجاز به ساختمان کاهش پیدا می‌کند. به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که زاویه دید چشمی دیجیتال از مدل‌های معمولی بیشتر است. وجود این قابلیت‌ها و امکانات سبب شده تا قیمت چشمی­های دیجیتال نیز بیشتر باشد.

نکات مهم هنگام خرید چشمی درب

مهم نیست که هدف و مقصود شما خرید چشمی درب ضد سرقت باشد یا چشمی درب اتوماتیک و دیگر انواع این محصولات را برای خرید در نظر گرفته باشید.

در هر صورت باید به چند نکته مهم پیش از خرید توجه نمایید تا بهترین این محصولات را انتخاب کنید. در ادامه به برخی از این نکات و موارد اشاره کرده‌ایم.

 • در نظر گرفتن نوع چشمی

همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد چشمی‌ها انواع متنوعی داشته و هر کدام برای کاربردی خاص طراحی شده‌اند. پس در ابتدا نوع نیازها و مصارف خود را در نظر گرفته و از میان این محصولات چشمی مناسب را انتخاب و خریداری کنید. اگر نیاز به حفاظت بیشتر دارید بهتر است محصول با قابلیت‌های بیشتر را برای خرید در نظر بگیرید.

 • توجه به زاویه و یا گستره دید چشمی

زاویه و یا گستره دید در انواع مختلف مدل‌های چشمی‌های درب با یکدیگر متفاوت است. اگر از جمله افرادی هستید که تمایل دارند گستره دید بیشتری داشته باشند بهتر است چشمی دیجیتال را برای خرید در نظر بگیرید و انتخاب خود را از میان مدل‌های معمولی انجام ندهید. چراکه این مدل‌ها از زاویه دید کمتری برخوردار شده‌اند.

 • تناسب چشمی با ضخامت درب

یکی از مهمترین نکات پیش از خرید چشمی درب سیماران توجه به ضخامت درب است. در حقیقت چشمی باید با ضخامت درب ورودی در تناسب باشد. پس باید پیش از اقدام به هر کاری ضخامت درب خود را در نظر گرفته و سپس مشخصات و ویژگی‌های چشمی را نیز بررسی کنید. بعد از آن مدلی را انتخاب کرده و برای خرید در نظر بگیرید که تناسب بالاتری با ضخامت و قطر درب شما دارد تا پاسخگوی بهتری برای نیازهایتان باشد.

 • قیمت چشمی درب

همان‌طور که می‌دانید افراد مختلف پیش از خرید یک محصول و یا دریافت یک خدمت، به نکات زیادی توجه داشته و یکی از مهمترین این نکات در نظر گرفتن قیمت است. این موضوع پیش از انتخاب و خرید چشمی نیز مطرح شده و عامل بسیار مهمی است.

بنابراین پیش از خرید بودجه خود را مشخص ساخته و سپس درباره محصول مناسب با بهترین قیمت و کیفیت تحقیق و پرس و جو کنید. به این نکته توجه داشته باشید که قیمت چشمی درب، یک نرخ ثابت نبوده و تحت تاثیر چند عامل مهم قرار می‌گیرد که یکی از مهمترین این عوامل نوع محصول مورد نظر است.

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد از آنجایی که چشمی‌های درب دیجیتال از کیفیت و ویژگی‌های بالاتری برخوردار شده‌اند، با قیمت بالاتری هم به فروش می‌رسند. از سوی دیگر این چشمی‌ها خود ویژگی‌های متنوعی داشته و عملکردشان نیز با یکدیگر متفاوت است.

برای نمونه برخی از این محصولات دقت شناسایی بالاتری دارند و یا سرعت باز و بسته کردن آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. برخی از امکان اتصال به سیستم‌های دیگر برخوردار شده و یا قابلیت برنامه‌ریزی دارند که این عوامل نیز قیمت چشمی درب دیجیتال را تغییر می‌دهد.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 25 مدل چشمی درب ارزان و پرفروش + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 4,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا