لوازم ادارینوشت افزار

۲۴ مدل ماژیک وایت برد برتر و پرفروش + خرید اینترنتی

ماژیک وایت برد یکی از اقلام مهم در مدارس و دانشگاه ها محسوب می شود. تخته‌های سفید و ماژیک های وایت برد در مدارس از سال 2008 مورد استفاده قرار گرفتند.

در آلمان، در حال حاضر حدود 26000 تخته سفید وجود دارد که به این معنی است محبوبیت ماژیک های وایت بسیار زیاد است.با ارائه رنگ های مختلف، ماژیک های وایت برد توجه و بازخورد مثبت زیادی را به خود جلب می کنند زیرا جایگزینی عالی برای گچ محسوب می شوند. از همین رو تلاش شده است تا یک راهنمای خرید ماژیک وایت برد رنگی و ساده در این مقاله ارائه شود.

نکات مهم هنگام خرید ماژیک وایت برد

در پاسخ به این سوال که ماژیک وایت برد چیست، باید در نظر داشته باشید که این ماژیک ها دارای جوهر هایی هستند که با نوشتن بر روی تخته سفید، اثر ماندگار ندارند. لذا می توانید به راحتی آنها را پاک کنید.

برای کمک به شما در تصمیم گیری اینکه کدام ماژیک وایت برد مناسب است، مهم ترین معیارهای خرید در زیر لیست شده اند.

  • نوک ماژیک

ماژیک وایت برد می تواند دارای انواع متفاوتی از نوک اعم از گرد، عریض، پهن و … باشد. این موارد به شما می گویند که نوک نوشته یا طراحی چگونه باشد.

ماژیک وایت برد نوک پهن تری دارد که در بالا خم می شود تا بتواند کمی نازک تر بنویسد یا بکشد. مواردی که دارای نوک تیز هستند، همانطور که از نامش پیداست، خطوط باریکی را از خود به جای می گذارند.

  • عرض خط (اندازه)

در حال حاضر در بازار انواع ماژیک وایت برد با عرض متفاوت وجود دارند. بسته به اینکه نوک آنها چگونه است، اندازه خطوط آنها نیز متفاوت است.

می توانید یک ماژیک بسیار ظریف برای خطوط نازک یا یک ماژیک ضخیم برای خطوط پهن انتخاب کنید. تفاوت عرض آنها از 1.5 میلیمتر تا 5 میلی متر خواهد بود.

  • قابلیت پر کردن مجدد

همه انواع ماژیک وایت برد قابل پر کردن نیستند. اما برخی از آنها را می توان به کمک جوهر های خاص مجدد شارژ کرد. برای این کار فقط به بطری جوهر نیاز دارید که می توانید آن را در فروشگاه های لوازم التحریر بیابید.

برای این کار لازم است تا ماژیک وایت برد خود را بردارید، آن را باز کنید و آن را پر کنید. در برخی موارد لازم است تا نوک آن را درون جوهر فرو ببرید. ماژیک باید حداقل یک ساعت در این موقعیت باقی بماند.

  • رنگ ها

همه عاشق نوشتن با رنگ های مختلف هستند. بی شک ماژیک وایت برد شما نیز باید در رنگ های مختلفی موجود باشد. در بحث آموزش استفاده از رنگ های متنوع اهمیت بالایی دارند.

  • بررسی قیمت ماژیک وایت برایرانی

در حال حاضر داخل کشور تولیدکنندگان بسیاری حضور دارند که اقدام به تولید ماژیک ایرانی می نمایند که کیفیت محصولات آنها با نمونه های خارجی برابری می نماید. در زیر برخی از این برندهای معروف معرفی شده است.

برندهای ایرانی ماژیک وایت برد

  • کیان

این برند یکی از تولید کنندگان مشهور ماژیک وایت برد می باشد. عموما ماژیک های تولید شده آنها دارای دو نوع سر گرد و سر تخت می باشند.

از لحاظ رنگ بندی نیز می توانید آنها را در رنگ های آبی، سبز، قرمز و مشکی در بازار مشاهده نمایید. قیمت این موارد نیز مقرون به صرفه است. از همین رو در اغلب مدارس می توان آنها را مشاهده نمود.

  • صدف

یکی دیگر از تولیدکنندگان داخلی این محصول برند صدف می باشد. این گزینه ها نیز دارای کارایی خوبی می باشند. اما یکی از مزیت های عالی آنها این مهم می باشد که رنگبندی آنان زیاد تر است.

به جز موارد بالا کارخانه هایی چون پلیکان سفیر، پرشیا، کنکو و … میز در ایران فعالیت می نمایند. این بین ماژیک وایت برد پلیکان دارای جایگاه خاصی است زیرا سابقه فعالیت آن بیش از سایرین می باشد.

همچنین باید در نظر داشته باشید که ماژیک وایت برد فانتزی این برند علاقه مندان و طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است. همواره باید در نظر داشته باشید که جوهر این ماژیک ها دارای کیفیتی عالی است و رنگ های آنان نیز پر رنگ است.

برندهای خارجی تولید کننده بهترین ماژیک وایت برد

در بین تولیدکنندگان خارجی، نام برندهایی چون استدلر، فابر کاستل، اسنومن و … شنیده می شود. ماژیک های وایت برد فابر کاستل دارای قابلیت شارژ می باشند.

از سوی دیگر نوک ماژیک های استدلر  تنوع بالایی دارند. از همین رو بیان می شود که با توجه به نیاز و کاربرد خود می توانید اقدام به خرید گزینه مناسب کنید.

چرا باید به نوک ماژیک در زمان خرید توجه داشته باشیم؟

یکی از فاکتور های مهم در زمان خرید ماژیک وایت برد، توجه به نوک آنها می باشد. به صورت کلی باید در نظر داشت که نوک ماژیک ها در سه نوع کلی می باشند. اگر ماژیک شما سرگرد باشد، خطوط ضخیم تری ایجاد می نماید.

از همین رو اغلب از آنها برای مراکز آموزشی استفاده می شود. اگر فضا بزرگ باشد . شما بخواهید تا افراد دید بهتری نسبت به برد داشته باشند، بهتر است تا از این موارد استفاده شود.

نوع دیگر از ماژیک ها دارای نوک مورب می باشند. این موارد اغلب برای خوشنویسی مورد استفاده قرار می گیرند.

جنس نوک آنها می تواند از نوع فیبر یا نمد باشد. برخی دیگر از ماژیک ها، دارای نوک تیز هستند. طبیعتا با این موارد شما خطوط ظریف تری می توانید رسم نمایید.

عموما سر این نوع ماژیک فشرده بوده و دارای بدنه پلاستیکی است. استفاده مداوم از ماژیک های مذکور باعث می شود تا سر آنها حالت تیزی خود را به مرور از دست بدهد.

جمع بندی

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان دریافت که این مدل از ماژیکها دارای انواع متفاوتی است. عموم تفاوت ها نیز به رنگ بندی و نوع نوک ماژیک بستگی دارد.

از همین رو نیاز است تا شما ابتدا نوع کاربرد خود را مشخص نمایید و سپس اقدام به خرید کنید. اگر برای مقاصد آموزشی قصد تهیه ماژیک دارید، توصیه ما استفاده از گزینه هایی است که امکان شارژ مجدد را فراهم می آورند.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان
محدوده قیمت 50,001 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 150,000 تومان
محدوده قیمت 150,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا