زنانه

۲۴ مدل مانتو و شلوار زنانه شیک و باکیفیت + خرید اینترنتی

راهنمای خرید مانتو و شلوار زنانه

مانتو و شلوار زنانه یکی از لباس های پر مصرف برای بانوان می باشند که می توانند از آنها در هر محیطی اعم از اداری، کاری، تفریحی و … استفاده نمایند.

در واقع آن دسته از افراد که به استایل و تیپ خود بسیار اهمیت می دهند همواره از گزینه هایی بهره می برند که بی نظیر بوده و متناسب با فرم بدن آنها باشند.

از همین رو در این مقاله یک سری نکات تحت عنوان راهنمای خرید اینترنتی در اختیارتان قرار داده شده است که با مطالعه آنها می توانید یک مانتو و شلوار زنانه عالی و بی نقص برای خود خریداری نمایید.

مانتو و شلوار زنانه چیست؟

جالب است که بدانید مانتو یک واژه فرانسوی می باشد اما در فارسی به آن روپوش نیز گفته می شود. معمولا این لباس را بر روی لباس های دیگر به تن می نمایند.

گفته می شود برای اولین بار کارگران این مورد را به تن می نمودند زیرا گشاد بوده و حین کار مزاحمت برای آنها ایجاد نمی نمود.

امروزه در کشور ما به دلیل آموزه های دینی و فرهنگی از این لباس به عنوان پوشش بانوان استفاده می شود اما از آنجا که دارای قیمت ها و طرح های مختلفی می باشد از همین رو گاها در زمان خرید، افراد را گیج می کند. به همین دلیل می توانید از راهنمای زیر برای خرید یک مانتو و شلوار زنانه عالی استفاده نمایید.

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت مانتو و شلوار زنانه

اگر قصد دارید تا با توجه به استایل و فرم بدن خود یک مانتو و شلوار خوب و زیبا تهیه نمایید، توصیه می شود تا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • در نظر گرفتن فرم بدن

  1. اگر قصد تهیه مانتو و شلوار برای محیط های بیرون و غیر رسمی دارید، می توانید از رنگ های روشن یا طرح دار استفاده نمایید البته باید در نظر داشته باشید که این موارد ممکن است کمی شما را چاق تر نشان دهند.
  2. از همین رو بیان می شود که موارد روشن تر برای افرادی مناسب است که دارای اندام ریز یا لاغر می باشند.
  3. اگر جز افرادی هستید که دارای پایین تنه بزرگ هستند یا کلا اندام شما درشت است، بهتر است تا از رنگ های خنثی یا تیره برای خرید مانتو و شلوار زنانه خود استفاده نمایید زیرا در این صورت اندام شما کشیده تر نشان داده خواهد شد.
  4. اگر دارای قد بلند و اندام لاغر تا متوسط هستید، توصیه می کنیم تا مانتوهای طرح دار انتخاب نمایید یا به سراغ گزینه هایی بروید که چند رنگ هستند. در غیر این صورت مانتوهای تک رنگ شما را بلندتر و البته لاغرتر نشان خواهند داد.
 • در نظر گرفتن رنگ پوست

دومین موردی که در خرید مانتو و شلوار زنانه باید در نظر داشته باشید، همخوانی آن با رنگ پوست شما می باشد. به عنوان یک قانون کلی در نظر داشته باشید که رنگ های روشن همچون آبی روشن، گلبهی، صورتی و … برای افرادی مناسب هستند که پوست صورت آنها نیز روشن می باشد.

در مقابل برای افرادی با رنگ پوست تیره، رنگ هایی همانند قهوه ای، سورمه ای؛ سبز و … سازگاری بیشتری دارد. در این صورت شانس بیشتری خواهید داشت تا استایل خود را بی نقص نشان دهید.

 • به قد مانتو و شلوا دقت داشته باشید

به صورت کلی برای مانتو و شلوارهای ست توصیه می شود تا مانتو هایی را خریداری نمایید که اندازه های آنان تا زیر زانو می باشند.

البته اگر در دسته افراد بلند قد دسته بندی می شوید می توانید مواردی را انتخاب نمایید که بلندی مانتو تا مچ پای شما است.

اما نکته مهمی که در این بخش وجود دارد، این مهم است که برای افراد کوتاه قد، به هیچ وجه خرید مانتو های کوتاه توصیه نمی شود زیرا این موارد موجب می شوند تا قد شخص کوتاه تر نیز به نظر برسد.

 • به طرح مانتو و شلوار زنانه خود دقت نمایید

مورد بعدی در راهنمای خرید اینترنتی مانتو و شلوار، طرح مانتو می باشد. همواره باید در نظر داشته باشید که برای افراد درشت و چاق، استفاده از طرح های عمودی پیشنهاد می شود در غیر این صورت طرح های عمودی ممکن است که فرد را چاق تر نمایش دهند. در مقابل افرادی که اندام ریزه تری دارند، می توانند از مانتوهایی استفاده نمایند که طرح آنها به صورت افقی است.

 • اندازه شلوار

عموم مانتو و شلوارهایی که در بازار به صورت ست فروخته می شوند دارای قد استانداردی هستند. قد شلوار باید به گونه ای باشد که بر روی کفش شما قرار گیرد.

کوتاه بودن یا بلند بودن بیش از حد موجب می گردد تا ظاهر و استایل شما ناخوشایند باشد. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید که شلوار شما نباید بسیار گشاد یا بسیار چسبان باشد بلکه باید به نحوی باشد که پاها در آن کاملا آزاد باشند.

 • توجه به جنس

موردی بعدی که در خرید مانتو و شلوارهای ست دارای اهمیت است، جنس پارچه به کار رفته می باشد. همواره باید در نظر داشته باشید که چون این ست ها اغلب چندین ساعت در روز و در محیط های مختلف به تن می شوند لذا باید دارای جنس کلفتی باشند.

البته توجه به این مهم نیز ضروری است که شما باید خرید خود را با توجه به فصلی که در آن قرار دارید، انجام دهید. عموما برای فصول سرد از پارچه های کلفت و دارای آستر استفاده می شود و برای فصول گرم از پارچه های نازک بهره گرفته می شود.

جمع بندی

افرادی که به شیک پوشی علاقه دارند و مایل هستند تا همواره خوش استایل به نظر برسند لازم است تا از نکات بیان شده در راهنمای فوق استفاده نمایند.

توجه داشته باشید که خرید مانتو و شلوار زنانه هر چند که به سلیقه و علاقه افراد وابسته می باشد اما دارای یک سری نکات مهم نیز است که در این مقاله تلاش شد تا به آنها اشاره شود.

از همین رو اگر می خواهید تا لباسی خریداری نمایید که متناسب با فرم بدن شما باشد، توصیه می گردد تا این فاکتورها را در نظر داشته باشید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: ۲۴ مدل مانتو و شلوار زنانه شیک و باکیفیت + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 1,500,000 تومان
محدوده قیمت 1,500,001 تا 2,000,000 تومان
محدوده قیمت 2,000,001 تا 3,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا