دوربین

۲۵ مدل سافت باکس ارزان، باکیفیت و پرفروش + خرید اینترنتی

راهنمای مطالعه

از ابزارهایی که در نورپردازی عکاسی و فیلم برداری نقش مهم و تاثیرگذاری دارد میتوان به سافت باکس اشاره نمود . سافت باکس ابزاری است که با ایجاد نور نرم و یکنواخت بستری را فراهم میکند تا بتوان تصاویری با جزئیات دقیق و سایه های کم را به ثبت رساند. با استفاده از سافت باکس ها میتوان به راحتی شدت، پراکندگی و جهت نور را کنترل نمود و با ایجاد جلوه هایی همانند نورهای لبه ای و پرکننده و بهره مندی از انواع فلاش ها از جمله فلاش های اسکترنال و داخلی دوربین باکیفیت ترین تصاویر و ویدیو ها را خلق نمود. گفته میشود سافت باکس ها در عکاسی پرتره ، محصول ، غذا و دیگر زمینه ها کاربرد بسیاری دارند. سافت باکس های مستطیلی، مربعی، هشت ضلعی و نواری از انواع سافت باکس ها به شمار می آیند که هر یک از ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی برخوردارند. به عنوان مثال سافت باکس های مستطیلی با ایجاد نور نرم و یکنواخت برای عکاسی پرتره و عمومی و سافت باکس های مربعی برای نورپردازی سوژه های بزرگ و پس زمینه مناسب هستند. در حالی که سافت باکس های نواری با هدایت نور به صورت خطی و ایجاد نوردهی خاص و دراماتیک بهترین گزینه برای عکاسی محصولات معرفی میشود. این ایجاد نور نرم و یکنواخت، کنترل بهتر نور، کاهش انعکاس و تنوع در شکل و اندازه سافت باکس است که موجب شده تا بسیاری از عکاسان و فیلم برداران به دنبال خرید سافت باکس با بهترین کیفیت باشند. به همین خاطر برای انتخاب و خرید بهترین سافت باکس نیاز است نکاتی را مدنظر قرار دهید. انتخاب نوع سافت باکس بر اساس نیازها و ترجیحات کاربر، انتخاب اندازه ای متناسب با سوژه و فضای عکاسی، کیفیت ساخت، بررسی امکانات اضافی این ابزار مانند گرید یا دیفیوزرهای داخلی ، تعیین بودجه و برند را میتوان به عنوان مهمترین نکات خرید سافت باکس به شمار آورد. در خصوص قیمت سافت باکس ها میتوان گفت این ابزار با توجه به نوع، اندازه و کیفیت آنها در بازه های قیمتی متفاوتی به فروش میرسند. اما در حالت کلی سافت باکس های ارزان قیمت با حدود 500 هزار تومان و حرفه ای را از 5 میلیون به بالا میتوان خریداری کرد. هم چنین برای خرید باکیفیت سافت باکس پیشنهاد میکنیم به سراغ بهترین برندهای این حوزه همچون برندهای Elinchrom ، Aputure ، Bowens، Neewer، Godox بروید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 2,000,000 تومان

امتیاز کاربران

سافت باکس کروماکی لند مدل لایتر سایز 60x40 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
999 گرم موبایل دوربین و... بدنه فلزی مناسب تولید محتوا مناسب فیلم برداری و... مستطیل

امتیاز کاربران

اکتا باکس پلوز مدل OCTAGON

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
1200 گرم کلیه فلاش های استودیویی با مانت استاندارد بوئنز... مناسب برای عکاسی پرتره ، عکاسی مدلینگ ، عکاسی ت... چندضلعی

امتیاز کاربران

سافت باکس پلوز مدل Rectangle سایز 60x90 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
1200 گرم انواع فلاش های استودیویی ، نورهای ثابت با مانت ... مناسب برای عکاسی پرتره ، عکاسی مدلینگ ، عکاسی ت... مستطیل

امتیاز کاربران

سافت باکس گودوکس مدل grid سایز 60×60 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
450 گرم با مانت سافت باکس چهار ضلعی گودکس 60x60cm ابعاد 60×60 س... مربع

امتیاز کاربران

سافت باکس فوتوکس مدل زنبوری سایز 60x90 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
1190 گرم سازگاری با فلاش های استودیویی مدل محصول : سافت باکس زنبوری سایز : 90x60 سانتی... مستطیل
محدوده قیمت 2,000,001 تا 10,000,000 تومان

امتیاز کاربران

سافت باکس گودکس مدل Grid سایز 70x100 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
1500 گرم نورهای استودیویی سازگار با مانت بوئنز قابل نصب فقط با رینگ بوئنز و دارای زنبوری جهت م... مستطیل

امتیاز کاربران

کیت سافت باکس گودکس مدل FM60 کد SGUV به همراه تبدیل S

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
1340 گرم به وسیله هولدر فلاش اکسترنال سازگار با تمامی فل... سایز: مربع 60x60 سانتی متر قابل استفاده برای تم... مربع

امتیاز کاربران

سافت باکس گودکس مدل Grid سایز 90x60 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن سازگار با ویژگی ها شکل
1220 گرم سازگاری با فلاش های استودیویی مدل محصول : سافت باکس زنبوری سایز : 90x60 سانتی... مستطیل

امتیاز کاربران

سافت باکس گودکس مدل OCT-POR120 سایز 120×120 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن ویژگی ها شکل
1000 گرم ویژگی های اصلی: مواد پلاستیکی و چهارچوب فلزی قط... چندضلعی

امتیاز کاربران

سافت باکس گودوکس مدل Umbrella سایز 120*120 سانتی متر

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن ویژگی ها شکل
740 گرم اکتاباس دارای گریددار قابلیت حمل دارای ماونت اس... چندضلعی

راهنمای خرید سافت باکس

سافت باکس ها از جمله تجهیزات مهم و کاربردی برای عکاسی می باشند که به کمک آنها می توان یک تعادل نوری در محیط ایجاد نمود.

همانگونه که از نام این موارد می توان متوجه شد، آنها نور را نرم می نمایند به این معنا که شدت نور را کم کرده و آن را متعادل می سازند.

در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای خرید آنلاین سافت باکس را در اختیارتان قرار دهیم تا به کمک آن بهترین سافت باکس مد نظر خود را خرید نمایید.

نکات مهم هنگام خرید سافت باکس

برای خرید سافت باکس ها با انواع مختلفی در بازار روبرو می شوید که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود هستند اما برای اینکه یک نمونه کاربردی را خریداری نمایید لازم است تا فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

 • انواع مختلف سافت باکس را بشناسید

برای خرید قطعا با انواع مختلف سافت باکس در بازار روبرو می شوید. برای اینکه گزینه مناسبی را خریداری نمایید لازم است تا کاربرد هر یک از آنها را بدانید. از همین رو برخی از موارد پرکاربرد در زیر توضیح داده شده اند:

 • سافت باکس های مربعی یا مستطیلی

این مورد برای عکاسی کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و به راحتی نور طبیعی را بازسازی می نمایند. از آنها بیشتر برای نرم نمودن نور هنگام عکاسی پرتره استفاده می شود.

 • انواع نواری

نوع دیگری از سافت باکس ها در بازار وجود دارد که به سافت های نواری معروف می باشند. همانگونه که از نام آنها می توان متوجه شد، آنها یک نوری نواری تولید می نمایند. عموما برای نورپردازی در لبه سوژه از آنها بهره گرفته می شود.

در واقع اگر شما می خواهید تا سوژه شما از پس زمینه جدا شود باید از این گزینه استفاده نمایید.

 • انواع اکتا باکس

سافت های اکتاباکس یا 8 ضلعی برای ایجاد نوری همچون نور خورشید بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. نور ایجاد شده از آنها بسیار دلچسب است و می توان برای انواع عکاسی همانند پرتره، عکاسی در جشن عروسی، طبیعت و … استفاده نمود.

 • اندازه

مورد دومی که در خرید سافت باکس باید در نظر داشته باشید اندازه آن است. باید در نظر داشته باشید که بزرگ یا کوچک بودن سافت باکس به نوع نوری که نیاز دارید و فاصله سوژه از منبع نور وابسته است.

به این معنی که اگر سافت باکس کوچکتر باشد و فاصله آن از منبع نور کمتر باشد، نور خشن تری نیز ایجاد می شود.

اما در مقابل هر اندازه سافت باکس شما بزرگتر باشد و از سوژه فاصله بیشتری داشته باشد به همان اندازه نور ملایم تری تولید می شود. اگر محیط عکاسی شما بزرگ است توصیه می شود تا از سایز های بزرگتر نیز استفاده نمایید.

امروزه از سافت باکس های 90 سانتی متری بیشتر استفاده می شود. با این اندازه شما می توانید به صورت همزمان دو سوژه را پشتیبانی نمایید.

 • پارچه سافت باکس

پارچه هایی که بر روی سافت باکس ها قرار می گیرند و نور را پخش می نمایند دارای انواع متفاوتی هستند. عموما توصیه می شود تا گزینه هایی را انتخاب نمایید که به صورت لانه زنبوری می باشند و نور را به خوبی از خود گذر می دهند.

این موارد را به راحتی می توانید برای هر نوع سافت باکسی و در هر محیطی استفاده نمایید زیرا نور پخش شده از آنها بسیار نرم و ملایم می باشد.

 • به اجزای سافت باکس دقت نمایید

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که سافت های موجود در بازار از 4 بخش اصلی تشکیل شده اند. در زیر ویژگی های هر کدام از آنها تشریح شده است:

 1. آداپتور: این مورد انرژی مورد نیاز سافت باکس را تامین می نماید و اغلب بر روی آن بین 3 تا 5 سرپیچ قرار دارد. لامپ های سافت باکس شما به این بخش متصل می شوند و نور مورد نیاز را تولید می نمایند.
 2. روکش: بر روی تمام سافت باکس ها یک روکش کلفت وجود دارد که از بیرون به رنگ مشکی می باشد اما از درون به رنگ آلومینیوم است که نور را به خوبی بازتاب می دهد. باید در نظر داشت که هر اندازه آلومینیوم آن روشن تر باشد، بازتاب آن نیز بیشتر می باشد.
 3. میله های نگهدارنده: برای اینکه سافت باکس شما دارای استحکام بیشتری باشد، لازم است تا از میله های نگهدارنده قوی استفاده شود، طبیعتا هر اندازه تعداد این میله ها بیشتر باشد، مقاومت سافت باکس شما بیشتر است.
 4. دیفیوزر: می توان بیان داشت که بیشترین فعالیت یک سافت باکس توسط این بخش انجام می شود زیرا قادر است تا نور را طی 1 الی 2 مرحله نرم تر نماید.

البته به جز موارد بالا در گزینه های دیگری نیز وجود دارد اما گزینه هایی که بیان شدند، جزء مهمترین مواردی هستند که توجه به آنها الزامی می باشد.

نگهداری از سافت باکس

طبیعتا برای اینکه برای مدت زمان بیشتری بتوانید از این وسیله کاربردی استفاده نمایید، لازم است تا فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید که در زیر برخی از مهمترین موارد زیر لیست شده اند که می توانید مطالعه نمایید:

 • هر زمان لایه بیرونی سافت باکس شما دچار خراش یا پارگی شد، حتما آن را سریع تعمیر نمایید. عموما برای پخش یکنواخت توصیه می گردد تا حتما روکش را به صورت یکپارچه تعمیر نمایید.
 • در نظر داشته باشید که هیچ وقت در برابر آفتاب های بیش از حد یا باران های شدید از این تجهیزات عکاسی استفاده ننمایید زیرا به آداپتور و روکش های آن آسیب وارد می شود که تعمیر آنها نیز هزینه بر می باشد.

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان متوجه شد که قیمت سافت باکس ها به عوامل متفاوتی وابسته می باشد. اندازه، نوع برند، جنس روکش و … می توانند قیمت ها را بسیار متغیر نمایند.

اما به صورت کلی باید در نظر داشت که یک سافت باکس متوسط حداقل با قیمت 1 میلیون تومان در بازار مشاهده می شود از همین رو توصیه می گردد تا حتما قبل از خرید نیازسنجی نمایید و گزینه ای را انتخاب کنید که دقیقا متناسب با کاربرد مد نظر شما است.

مشاهده نسخه pdf مقاله: ۲۵ مدل سافت باکس باکیفیت و ارزان + خرید اینترنتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا