لوازم اداری

۲۴ مدل زونکن و کلیربوک باکیفیت و ارزان + خرید اینترنتی

زونکن و کلیربوک دو مورد از ابزار های بایگانی می باشند که امروزه بسیار کاربرد دارند. شما این موارد را می توانید در اغلب فروشگاه ها، شرکت ها و … مشاهده نمایید.

در این مقاله قصد داریم تا یک راهنمای خرید اینترنتی کامل را در اختیارتان قرار دهیم تا از آن بهره ببرید.به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که اسناد و برگه هایی که در شرکت ها نگهداری می شوند، دارای اهمیت بالایی می باشند.

از همین رو اگر که مایل هستید از آنها برای طولانی مدت نگهداری نمایید، نیاز به ابزارهای بایگانی همچون زونکن و کلیربوک دارید.

آشنایی با تفاوت زونکن و کلیربوک

بسیاری از افرادی که کار بایگانی اسناد را انجام می دهند، تفاوتی بین زونکن و کلیربوک قائل نمی شوند اما باید در نظر داشت که این دو مورد از لحاظ کاربردی بسیار متفاوت هستند.

اما در کل باید به این نکته دقت نمود که دو مورد فوق برای مرتب سازی اسناد بسیار کاربردی هستند. زونکن ها مواردی می باشند که از آنها برای بایگانی نمودن اسنادی که از لحاظ اندازه بزرگ می باشند یا تعداد آنها زیاد است، استفاده می شود.

جنس زونکن ها اغلب از پلاستیک و مقواهای ضخیم می باشد. عموم زونکن هایی که در بازار وجود دارند دارای 2 الی 4 سوراخ می باشند. باید در نظر داشته باشید که امروزه انواع مختلفی از زونکن ها را می توانید در بازار مشاهده نمایید.

  • زونکن هایی که دارای یک حلقه فلزی هستند. این موارد امکان دسترسی و برداشتن آنها را آسان می نماید.
  • زونکن هایی که لبه آنها فلزی می باشد. این موارد در طول سالیان دراز کمتر دچار آسیب می شوند.
  • زونکن های رادو که به کمک آنها می توانید محکم فایل ها و ورقه ها را نگهداری نمایید.

کلیربوک چیست

در پاسخ باید در نظر داشته باشید که کلیربوک نیز مانند زونکن برای نگهداری از اسناد مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از انواع آنها دارای قاب می باشند.

از همین رو می توان بین آنها پوشش های مختلفی ایجاد نمود و اسناد را جداگانه آرشیو کرد. عموما در داخل کلربوک ها برای جداسازی اسناد از ورقه ها مقوایی کلفت یا پوشش های پلاستیکی استفاده می شود.

امروزه انواع کلیربوک ها را می توانید در بازار مشاهده نمایید که از لحاظ شکل ظاهری و نحوه آرشیو نمودن اسناد با یکدیگر متفاوت هستند. اما باید توجه داشته باشید که تمام این موارد یک هدف دارند و آن هم نگهداری از فایل ها و اسناد شما برای طولانی مدت است.

ظاهر زونکن و کلیربوک

از دیگر تفاوت های بین زونکن و کلیربوک می توان به ظاهر آنها اشاره نمود. کلیربوک هایی که در بازار وجود دارند، به دو صورت صحافی شده اند.

برخی از آنها به صورت کلاسوری می باشند لذا می توانید به راحتی به آنها پوشه اضافه نمایید. اما برخی دیگر دوخت شده هستند. این موارد قابلیت سفارشی سازی را ندارند لذا نمی توانید به آنان کاور اضافه یا کم نمایید.

همچنین در نظر داشته باشید که کلیربوک ها می توانند به صورت عمودی یا به صورت افقی صحافی گردند. در مقابل زونکن ها دارای تعداد سوراخ های بیشتری می باشند. از همین رو بسیاری از افراد معتقد هستند که آنها می توانند فایل ها و اسناد را محکم تر نگه دارند.

آیا کلیربوک ها و زونکن ها از لحاظ جنس تفاوت دارند؟

باید در خصوص جنس زونکن و کلیربوک در نظر داشته باشید که چون زونکن ها برای طولانی مدت استفاده می شوند و اسناد زیادی در آنها قرار می گیرد لذا عموما ضخیم تر می باشند.

از همین رو عنوان می شود که اسناد و برگه ها در داخل آن کمتر دچار آسیب خواهد شد. البته شما باید نوع کاربرد خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن اقدام به خرید جنس مناسب کنید.

در زمان خرید زونکن و کلیربوک باید دقت نمایید، موردی انتخاب شود که با توجه به حجم برگه ها و جنس آنها مقاومت لازم را داشته باشد.

برخی از موارد ارزان با پلاستیک ساخته شده اند لذا نمی توان از آنها انتظار کارایی خوبی داشت. اما گزینه هایی که از پروپیلن تهیه شده اند می توانند در برابر آسیب، فشار و مواردی از این قبیل مقاومت نمایند.

امروزه در ساخت زونکن ها از ترکیب پلاستیک و مقوا استفاده می شود و همین مورد نیز موجب می گردد تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

این مورد می تواند از آرشیو های شما در برابر گرد و خاک و مواردی از این قبیل محافظت نماید. کلیربوک پاپکو در حال حاضر یکی از انواع پرکاربرد است که به دلیل ضخامت خوب کاور کلیربوک بسیاری از خریداران را به سمت خود جلب نموده است.

از کلیربوک ها و زونکن ها برای چه مواردی استفاده می شود؟

زونکن و کلیربوک همانگونه که در بالا نیز بیان شد، برای آرشیو نمودن فایل ها و اسناد مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو بسیار کاربردی می باشند.

اما به صورت کلی می توان بیان داشت که کاربرد آنها در سه دسته اصلی تقسیم بندی می شود:

  • استفاده نمودن از آنها در بایگانی ها برای مرتب نمودن اسناد و مراقبت از آنان در برابر رطوبت، حرارت، آسیب و … کاربردی است.
  • برخی از شرکت ها از آنها به عنوان آلبوم استفاده می نمایند. لذا اگر مایلید تا تعدادی عکس در کنار یکدیگر دیده شوند، می توانید از آنها بهره ببرید.
  • شما می توانید از این موارد برای نگهداری اسناد دانشگاه، مدرسه، موسسات و گزینه هایی از این قبیل بهره ببرید.

آنچه غیر قابل انکار است، این موضوع می باشد که زونکن و کلیربوک دو ابزار مهمی هستند که افراد برای بایگانی نمودن و محافظت از اسناد خود باید بکار گیرند اما انتخاب نوع مناسب آنها به کاربردشان وابسته است.

به طور مثال کلیربوک a3 یا زونکن a5 گزینه هایی می باشند که بر اساس نوع و اندازه کاغذ به بازار عرضه می شوند. از همین رو اگر شما بیشتر از این کاغذها استفاده می نمایید باید زونکن های همان اندازه ای را نیز خریداری نمایید.

برای خرید زونکن ارزان، باید توجه داشته باشید که قیمت زونکن پاپکو نسبت به سایر موارد بسیار مقرون به صرفه تر است. از همین رو جزء پرفروش ترین گزینه های موجود در بازار است.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 50,000 تومان
محدوده قیمت 50,001 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا