سرگرمی و آموزشی

راهنمای خرید انواع حیوان اسباب بازی با معرفی مدل های جالب و جذاب

اگر تا به حال به فروشگاه های اسباب بازی رفته باشید، انواع اسباب بازی ها را با شکل و جنس های مختلف می بینید. آگاهی از اسباب بازی ها و مدل های آن، برای هر پدر و مادری لازم بوده و به نحوی، زمینه آموزش و سرگرمی کودک خود را فراهم می کنند. دانستن راهنمای خرید انواع حیوان اسباب بازی برای یک انتخاب صحیح مطابق با سن و سلیقه کودک، با هدف یک نتیجه گیری عالی در کنار ایمنی کودک ضروری است.

حیوان اسباب بازی

اغلب اولین عروسک های انتخابی کودکان، یک خرس یا خرگوش بامزه است. فروشگاه های اسباب بازی فروشی پر از این قبیل اسباب بازی ها بوده که هنوز هم طراحان، مدل های متنوعی از حیوانات اسباب بازی را به بازار عرضه می کنند.

حیوانات اسباب بازی در اصل یک نوع وسیله سرگرمی کودکان نبوده و پتانسیلی فراتر از یک اسباب بازی را برای کودک داشته است. حیوانات اسباب بازی نقش مهمی در شکل گیری نوع ارتباط کودک با حیوانات و اهداف آموزشی کودک دارد. به طور کلی، توانمندی های جسمی کودک با اسباب بازی تقویت می شود.

خرید و قیمت حیوان اسباب بازی

تنوع حیوانات اسباب بازی بسیار بوده و شما می توانید به راحتی در جنس و مدل های مختلف با ارگونومی های متفاوت، اسباب بازی مورد نظر خود را پیدا کنید.

حیوانات اسباب بازی با جنس پلاستیک، چوبی و یا حتی پارچه ای در بازار یافت می شود. نوع چوبی اسباب بازی حیوانات، به تازگی به جمع اسباب بازی های مورد علاقه کودکان اضافه شده، که محبوبیت بالایی را به خود اختصاص داده است. حیوان اسباب بازی علاوه بر جنس های مختلف در سایز های گوناگون نیز یافت می شود.

نکات مهم در هنگام خرید انواع حیوان اسباب بازی

بچه ها علاقه دارند تا سطوح اسباب بازی خود را لمس کرده و یا حتی به دهان ببرند؛ به همین جهت لازم است برای خریداری انواع اسباب بازی به خصوص حیوانات، اسباب بازی انتخاب شود تا ایمن بوده و مشکلی برای کودک بوجود نیاورد.

مطالب مفید : خرید ماشین کنترلی برای کودکان

برای خرید اسباب بازی حیوان باید در هنگام خرید به نکات زیر دقت نمایید.

  • حیوان اسباب بازی متناسب با سن کودک باشد:

شاید شما نیز دقت کرده باشید که هر مدل از اسباب بازی ها در یک سن خاص جذابیت داشته و برای سنین دیگر جذابیتی ندارد. انتخاب مناسب اسباب بازی مطابق با سن فرد، سبب تخلیه انرژی و کمک به رشد ذهنی کودک می شود.

  • بهتر است حیوان اسباب بازی با توجه به جنسیت کودک انتخاب شود:

حیواناتی مانند اردک، خرگوش و … برای دختران محبوبیت بیشتری نسبت به حیواناتی شبیه شیر یا پلنگ داشته؛ به همین جهت نوع اسباب بازی انتخابی به جنسیت فرزند بستگی دارد.

  • حیوان اسباب بازی باید علاوه بر جنبه سرگرمی، امکان رشد ذهنی کودک را نیز فراهم کند:

اولین وسیله ای که کودک در سال های ابتدایی، تجربه لمس آن را دارد، اسباب بازی است. در این میان خانواده ها بدلیل جذابیتی که حیوانات اسباب بازی داشته، آن ها را انتخاب کرده و برای کودک خریداری می کنند. پازل های حیوانات اسباب بازی، راهکاری مناسب برای رشد و پرورش قدرت تخیل و بالا بردن سطح آموزشی کودک است.

  • جنس اسباب بازی حیوان باید کیفیت داشته و هیچ گونه آلرژی و یا حساسیتی در کودک ایجاد نکند.
  • سلیقه در مدل و رنگ اسباب بازی حیوانات بسیار مهم بوده و سبب جلب اعتماد بیشتر کودک می شود.
  • تا حد امکان از اسباب بازی حیوانات خشونت آمیز برای کودکان با سن پایین استفاده نشود.

راهنمای نگهداری انواع حیوان اسباب بازی

حیوانات اسباب بازی جزء اسباب بازی های سازمان یافته بوده و با کمترین شکل یا عمل بیشترین نتیجه را در پی خواهند داشت. برای نگهداری انواع حیوان اسباب بازی باید در قدم اول به جنس آن دقت کرد. برخی از حیوانات اسباب بازی از جنس پلاستیک بوده و قابلیت شست و شو را دارند، اما برخی دیگر از اسباب بازی حیوانات برای شست و شو مداوم مناسب نیستند. برخی از والدین برای اهدافی همانند علاقه مند سازی کودک به حمام ، از اسباب بازی حیوانات پلاستیکی در حمام استفاده کرده تا کودک به حمام رفتن ترغیب شود.

برای تمیز کردن حیوانات اسباب بازی چوبی و فلزی بهتر است، سطح آنان با پارچه تمیز و نم دار پاک شده و در هوای آزاد قرار دهید. استفاده از حیوانات اسباب بازی پارچه ای برای استفاده کودک ایمن تر و هم چنین نگهداری آسان تری برای کودک نسبت به دیگر اسباب بازی ها دارد.

خوشحالیم که برای مطالعه‌ی راهنمای خرید اینترنتی انواع حیوان اسباب بازی وقت گذاشتید، در پایان بهترین مدل های موجود در بازار را برای شما گردآوری کرده ایم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21999]

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا