ابزارآلات و خودرولوازم جانبی و یدکی خودرو

25 مدل میدرنج خودرو باکیفیت و پرفروش با قیمت روز + خرید اینترنتی

راهنمای خرید میدرنج خودرو

 • ارتقاء بلندگوهای خودرو یکی از بهترین راه‌ها برای پخش صدا همراه با کیفیتی فوق‌العاده است. میدرنج خودرو به ‌عنوان یک نوع از بلندگوهای جذاب ماشین‌ها، دامنه‌ای از 250 تا2000 هرتز (Hz) را پوشش می‌دهد.
 • بلندگوهای متوسط یا میدرنج خودرو اغلب صدای انسان را نسبت به بلندگوی باس بهتر پخش می‌کنند.
 • در خرید میدرنج ماشین باید به قیمت میدرنج خودرو نیز توجه شود. در این پست قصد داریم یک تعریف از میدرنج خودرو ارائه دهیم.
 • در ادامه به نکات مهم در انتخاب و خرید بهترین میدرنج خودرو در قالب توضیح 7 نکته می‌پردازیم.

میدرنج خودرو چیست؟

 • میدرنج خودرو به همراه ووفرها و تیوتر انواع بلندگوها هستند. هر سه نوع بلندگو در یک محفظه نصب می‌شوند. اما شما می‌توانید هر کدام را در بخش‌های مجزا نصب کنید. همچنین برای کاربرد بهتر میدرنج خودرو می‌توانید از تیوتر (tweeter) و ساب ووفرها (subwoofers) برای پخش صداهایی با فرکانس زیر100 هرتز استفاده کنید. اکثر ساب ووفرها نیز در اندازه‌هایی بین 8 تا 18 اینچ طراحی شده‌اند. همچنین برای ایجاد طیف وسیعی از فرکانس‎های شنیداری به کار می‌رود.
 • اغلب میدرنج خودرو نیز دامنه فرکانسی بین 100 هرتز (Hz) تا 3000 یا 4000 هرتز (Hz) را پوشش می‌دهد. البته در برخی موارد دامنه فرکانسی بین 150 تا 5000 هرتز نیز در نظر گرفته شده است. میدرنج خودرو وظیفه پخش واضح صدا را بر عهده دارد. حتی تغییرات کوچک در تنظیم میدرنج خودرو می‌تواند در نحوه پخش موسیقی تأثیرگذار باشد. در واقع دامنه میدرنج خودرو بیشترین کاربرد را در کیفیت صدای پخش شده خواهد داشت. از آنجایی که گوش انسان فرکانس‌های میانی را بهتر می‌شنود و این دامنه فرکانس در مرکز دامنه شنیداری ما قرار دارد، بنابراین خرید میدرنج ماشین بسیار گزینه‌ کارآمدی است.
 • همچنین محدوده فرکانس میدرنج خودرو، دامنه‌ای است که اکثر محتوای صوتی در بیشتر آثار موسیقی، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را به خود اختصاص داده است. بنابراین این دامنه شنیداری در طول روز بیشتر به گوش ما می‌رسد. زیرا حس طبیعی صدا و جزئیات دقیق اثر شنیداری، با خرید میدرنج خودرو افزایش پیدا می‌کند. شاید برایتان جالب باشد که در سبک‌های موسیقی متنوعی از جمله راک (Rock)، کلاسیک (Classical)، جاز (Jazz) و آکوستیک (Acoustic) از دامنه فرکانس میان رده یا میدرنج خودرو استفاده می‎شود. همچنین اغلب هدفون‌ها نیز در این دامنه فرکانس مشابه میدرنج خودرو قرار دارند.

نکات مهم و تأثیرگذار در انتخاب و خرید بهترین میدرنج خودرو

بلندگوها به عنوان نوعی مبدل الکتریکی، سیگنال صوتی الکتریکی را به صدا تبدیل می‌کنند. بنابراین در بین انواع مختلف بلندگو، شاید پیدا کردن نوع بلندگوی مورد نظرتان کار آسانی نباشد. همچنین باید در انتخاب بلندگوی متناسب با سلیقه خودتان، دقت کنید.

همان طور که می‌دانیم خرید میدرنج خودرو یکی از تجهیزات کاربردی در هر ماشین به شمار می‌رود. عواملی مانند هزینه و کیفیت صدا می‌توانند در خرید میدرنج خودرو تأثیرگذار باشند. بنابراین برای خرید میدرنج ماشین باید به نکات حائز اهمیتی توجه داشت. اکنون مهم ترین آنها را شرح می‌دهیم:

 • قیمت میدرنج خودرو

بسته به اینکه چه تعداد بلندگو در ماشین خود تعبیه کنید، قیمت میدرنج خودرو می‌تواند متفاوت باشد. در واقع هیچ استانداردی برای تعیین تعداد میدرنج خودرو وجود ندارد. اما خرید میدرنج خودرو براساس میزان بودجه‌ای است که توسط شما برای آن اختصاص یافته‌است.

 • توجه به اندازه میدرنج خودرو

اندازه‌ و ابعاد متعددی برای خرید میدرنج خودرو در بازار موجود است. اما به‌طور کلی در هنگام خرید میدرنج خودرو، در کنار قیمت میدرنج خودرو، به ابعاد و نوع ماشین خود توجه کنید. همچنین اندازه میدرنج خودرو نیز براساس اینچ گزارش می‌شوند. در اغلب موارد اندازه میدرنج خودرو بین 8 تا 10 اینج قرار دارد.

 • توان و قدرت پخش میدرنج خودرو

برای خرید میدرنج خودرو باید به میزان توان بلندگو در پخش آهنگ توجه داشته باشید. زیرا ممکن است بخواهید بعد از نصب میدرنج خودرو، برای قدرت بخش بهتر، یک تقویت کننده به آن متصل کنید. با این کار کیفیت صدا و نحوه پخش جزئیات موسیقی ارتقا پیدا می‌کنند.

 • حساسیت سیستم صوتی (sensitivity)

میزان حساسیت سیستم صوتی خودرو از نکات حائز اهمیت برای دریافت خروجی صوتی بهتر است. البته میزان کیفیت صدا یک قضاوت شخصی است و به سلیقه افراد بستگی دارد. برای ارزیابی کیفیت صدا، مهم است که ترجیحات شخصی خود و نوع موسیقی مورد علاقه‌تان را در نظر بگیرید. هنگام خرید میدرنج ماشین به چند نوع از موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید تا خرید میدرنج خودرو براساس کیفیت صدای مورد نظر شما انجام شود.

 • قابلیت راه‌اندازی و نصب آسان میدرنج خودرو

قابلیت هندلینگ و راه‌اندازی آسان یکی از مهم‌ترین نکات کاربردی در خرید میدرنج ماشین است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تیم نصب و پشتیبانی از شرکت تأمین کننده میدرنج خودرو، وظیفه نصب و راه‌اندازی آن را برعهده خواهند داشت.

 • وزن میدرنج خودرو

سبک وزن بودن میدرنج خودرو از دیگر عوامل مؤثر در خرید میدرنج ماشین است. همچنین وزن میدرنج خودرو در بازار براساس گرم گزارش می‌شود.

 • مطالعه دقیق اطلاعات دستگاه

حتماً هنگام خرید میدرنج ماشین به بخش‌های مختلف آن از جمله نام تجاری میدرنج خودرو، نام مدل، جنس تیوتر، جنس ووفر، داشتن مگنت و رینگ دور بولت میدرنج خودرو توجه داشته باشید. همچنین موارد توصیه شده هنگام استفاده را با دقت کامل مطالعه نمایید.

انواع فرکانس میدرنج خودرو

در واقع علت نامگذاری بلندگوها به دامنه فرکانسی که پوشش می‌دهند اشاره دارد. اکنون به سه نوع از فرکانس‌های میدرنج خودرو به شرح زیر اشاره می‌کنیم:

 • میان رده پایین‌تر: 250 تا 500 هرتز
 • میان رده متوسط: 500 تا 2000 هرتز
 • میان رده بالاتر: 2000 تا 4000 هرتز

جمع‌بندی خرید اینترنتی میدرنج خودرو

 • با مرور زمان و ساخت دستگاه میدرنج خودرو، خودروسازان دریافته‌اند که داشتن یک سرگرمی در هنگام رانندگی و سپری کردن مسیرهای طولانی ضروری است.
 • اگر شما یک دوستدار موسیقی هستید و می‌خواهید ماشین خود را به سیستم صوتی ممتازی مجهز کنید، خرید میدرنج خودرو گزینه بسیار کاربردی و مناسب است. زیرا میدرنج خودرو می‌تواند فرکانس‌های میان رده و متوسط را برجسته سازد.
 • در این پست به بررسی نکات حائز اهمیت در خرید میدرنج ماشین از جمله قیمت میدرنج خودرو، توجه به اندازه، توان و قدرت پخش موسیقی، حساسیت سیستم صوتی و کیفیت صدا، قابلیت راه‌اندازی آسان، وزن میدرنج خودرو و مطالعه اطلاعات دستگاه میدرنج خودرو پرداختیم.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 25 مدل میدرنج خودرو باکیفیت و پرفروش با قیمت روز + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=25395]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا