وسایل سفر

راهنمای خرید بهترین منقل سفری با معرفی مدل های باکیفیت

راهنمای خرید آنلاین و آشنایی با انواع منقل های مسافرتی

منقل سفری یکی از ملزومات اصلی برای مسافرت و پیک نیک می باشد. این مورد امکانی را در اختیار افراد قرار می دهد تا بتوانند به راحتی آشپزی نمایند. منقل ها دارای انواع متفاوتی از جمله تاشو، پایه دار و .. هستند. در این مقاله قصد داریم بررسی نماییم که یک منقل سفری خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد لذا یک راهنمای خرید اینترنتی کامل از منقل سفری در ادامه برایتان عنوان شده است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین کتری سفری با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار هنگام خرید منقل سفری

بسیاری افراد تصور می نمایند که منقل و باربیکیو یک مورد می باشند اما در اصل بین این دو مورد تفاوت وجود دارد.منقل وسیله ای است که به کمک آن شما می توانید آتش یا حرارت را به صورت مستقیم به غذاها منتقل نموده و پخت و پز نمایید اما در باربیکیو از حرارت غیرمستقیم استفاده می شود تا غذاها مغز پخت شوند. در منقل پروسه پخت و پز سریع تر بوده و جابجا نمودن آن نیز آسان تر است. با این توضیح باید بدانید که در زمان خرید انواع منقل سفری که حمل و نقل آنها آسان تر است، در بازار وجود دارند که گاها خریدار را گیج می نمایند از همین رو در ادامه می توانید نکات کاربردی را فرا بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین اجاق سفری با معرفی مدل های باکیفیت و کاربردی 

  • با انواع منقل مسافرتی آشنا شوید

منقل های سفری که اغلب جمع شونده نیز می باشند در سه دسته دیواری، معمولی و ایستاده در بازار وجود دارند. منقل های دیواری همانگونه که از نام آنها مشخص است، لازم است تا به سطحی همانند دیوار متصل شوند. می توان پس از استفاده این منقل ها را جمع نمود و از فضا استفاده بهینه داشت. در مواردی که منقل سفری به صورت ایستاده روی زمین قرار می گیرد، لازم است تا سیخ ها را با فاصله از یکدیگر بچینید تا توسط گرمای مسقیم نیم پز شوند. نوع دیگر از انواع منقل سفری نیز وجود دارد که تمام قطعات آن از هم باز می شود و می توان به راحتی آنها را حمل و نقل نمود.

  • باید به جنس منقل سفری دقت نمود

منقل شما باید همواره مستحکم باشد و بتواند وزن زیاد غذاها را تحمل نماید اما این مورد به هیچ وجه نباید باعث سنگین شدن آن شود تا حمل و نقل سخت شود. از همین رو منقل های فوق را بیشتر از جنس استیل یا آهن گالوانیزه می سازند که ضد زنگ بوده و مقاومت بالایی نیز داشته باشند. در زمان خرید منقل سفری باید دقت نمایید که منقل ها فاقد رنگ باشند زیرا اغلب رنگ ها در مجاورت با گرما دودهای سمی تولید می نمایند.

  • ضخامت ورق مورد استفاده منقل مسافرتی مهم می باشد

طبیعتا نوع فلزی که در ساخت منقل سفری استفاده می شود دارای اهمیت بسیاری است. این فلز باید به گونه ای باشد که تحمل وزن سیخ ها را داشته باشد. دیده شده است که موارد ارزان قیمت در حین روبرویی با فشار تاب برداشته اند. البته نوع ساختار منقل نیز مهم است. به عبارت دیگر باید توجه نمایید که لبه های منقل شما ابدا نباید به گونه ای تیز و برنده باشد که منجر به آسیب شود.

  • داشتن هواکش

شاید این مورد در زمان خرید منقل سفری برای شما تعجب برانگیز باشد اما منظور از هواکش، داشتن سوراخ هایی در کف یا بدنه منقل می باشد. این سوراخ ها موجب می شوند تا اکسیژن وارد منقل شود و به آتش گرفتن زغال ها کمک نماید لذا از خاموش شدن یا خفه شدن آتش جلوگیری می شود.

  • منقل سفری باید بتوان تا شود

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید منقل سفری باید به آن دقت نمایید، اندازه و قابلیت تاشوندگی منقل است. منقل شما باید به گونه ای باشد که بتوانید آن را به راحتی حمل و نقل نمایید لذا مواردی که به خوبی تا می شوند و سایزشان کوچک می گردد برای شما می توانند انتخاب بهتری باشند.

  • منقل باید به راحتی تمیز شود

گاها ممکن است به دلیل ریختن غذا یا کثیف شدن در برابر ذغال، نیاز به شستشو منقل وجود داشته باشد لذا می بایست جنس منقل شما به گونه ای باشد که به راحتی شسته شود. باید توجه داشته باشید که برخی از انواع منقل ها ضد زنگ نیستند به همین دلیل نمی توان آنها را با آب شست و این مورد یک نکته منفی برای آنان محسوب می شود.

  • اندازه منقل سفری

در زمان خرید منقل سفری، قطعا اندازه های متفاوتی از منقل را مشاهده می نمایید. به صورت کلی قبل از خرید باید تخمین بزنید که قصد دارید بر روی منقل برای چند نفر آشپزی نمایید و سپس اندازه مناسب را انتخاب نمایید. مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید شکل ظاهری منقل شما است. هر اندازه منقل مد نظر شما دیواره های بلندتری داشته باشد لذا راحت تر می تواند آتش را درون خود حفظ نماید و از خاموش شدن آن جلوگیری می شود. حین خرید منقل هایی را انتخاب نمایید که بخش آتشدان آن به راحتی جدا می شود. در این شرایط تمیز نمودن و شستشوی آن آسان تر خواهد بود.

  • امکانات اضافی را در نظر بگیرید

یکی از مواردی که قیمت یک منقل را تحت تاثیر قرار می دهد، ویژگی ها و امکانات اضافی منقل سفری شما می باشد. برخی از منقل های سفری دارای کیف حمل سیخ، کاور و مواردی از این قبیل هستند که ضمن اینکه استفاده و حمل و نقل را آسان می نمایند اما هزینه تمام شده نهایی را افزایش می دهند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین باربیکیو با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

جمع بندی

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که امروزه دو نوع مهم از منقل مسافرتی در بازار وجود دارد. اولین مورد، منقل ایستاده است که می توانید ارتفاع قرار گیری غذا روی آتش را تغییر داده و کم و زیاد نمایید و مدل دوم نوع تاشو است که به نسبت جمع و جورتر از حالت قبل می باشد و فضای زیادی را اشغال نمی نماید. شما باید با توجه به کاربردی که در ذهن دارید و اندازه منقل محبوب خود اقدام به خرید نمایید. اما توجه کنید که منقل شما نباید از جنس ضعیفی باشد که در حین استفاده در طبیعت دچار آسیب یا تورفتگی شود.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22332]

1 دیدگاه

  1. اینکه شما تمایل به خرید منقل سفری دارید، به نظرم عالی است! منقل سفری یک وسیله ی زیبا و سنتی برای سفر و نقل و انتقال است. با خرید منقل سفری، می‌توانید تجربه ی واقعی و خاصی از فرهنگ و تاریخ محل سفرتان پیدا کنید. همچنین، سفر به روش سنتی را می‌توانید ارتباط با قدیمی‌ها و پیشینی‌های شهرها برقرار کنید. پس با اطمینان این وسیله را تهیه کنید و لذت سفر کردن با آن را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا