مبلمان و چیدمان

راهکارهای مهم جهت نجات دکوراسیون منزل از شلوغی

راهنمای مطالعه

دکوراسیون منزل اگر به نحو اصولی و درست طراحی شود، زیبایی چشمگیری را به فضای اتاق می‌بخشد. یکی از مهمترین معضلاتی که در طراحی داخلی منازل با آن مواجه هستیم، شلوغ کردن بیش از اندازه فضا است که در نگاه بیننده، اثر منفی می‌گذارد. قبل از انجام هرگونه تغییری در نمای داخلی منزل خود باید قسمت‌هایی از فضا را خلوت کرده و با پیروی از سبک‌هایی که قوانین ساده‌گرایی در آنها رعایت شده باشد، می‌توانید دکوراسیون محیط زندگی خود را از آشفتگی و شلوغی بیش از حد نجات دهید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین شلف دیواری با معرفی مدل های شیک و زیبا 

در ادامه به راهکارهای مهم جهت جلوگیری از دکوراسیون شلوغ در منزل اشاره شده است:

  • خالی گذاشتن گوشه و کناره‌های منزل: یکی از مهمترین راهکارهایی که می‌توان دکوراسیون منزل را از شلوغی نجات داد، خالی گذاشتن گوشه‌ و کنج‌های اطراف است. برای این کار می‌توانید یک گوشه از خانه را با وسایل دکوری تزیین نموده و آن را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید. با این روش می‌توانید هم از شلوغی بیش از حد جلوگیری کنید و هم اصل ساده‌گرایی را در فضای اطراف، ایجاد نمایید.
  • خالی گذاشتن فضای راهرو: با چیدمان وسایلی مانند: کنسول ، جاکفشی ، گلدان‌ و… در راهرو فضای اطراف را از آنچه که هست، باریک‌تر و کوچک‌تر نشان می‌دهید. جهت جلوگیری از این کار، سعی کنید که وسایل اضافی را از راهروها جمع‌آوری کرده و حتی‌الامکان از چیدمان شلوغ در این قسمت از منزل، خودداری نمایید.
  • جمع‌آوری وسایل اضافی و غیر ضروری در قسمت‌های مختلف منزل: اگر قسمت‌های مختلف خانه را با اکسسوری‌های کوچک چیدمان کرده‌اید، سعی کنید که این وسایل را در دکوراسیون منزل خود حذف نمایید. زیرا این دکوری‌های خرده‌ریز به غیر از آشفته کردن فضای منزل، هیچ نتیجه‌ای به بار نخواهند آورد. شما می‌توانید یک وسیله دکوری زیبا و شیک خریداری نموده و با قرار دادن آن بر روی میز، فضای اطراف خود را جذاب‌تر نشان دهید.
  • پیروی کردن از سبک مینیمال در دکوراسیون منزل: از آنجایی که سبک مینیمال در عین مدرن بودن، بسیار ساده به نظر می‌رسد، می‌توانید در چیدمان منزل خود از قواعد این سبک پیروی نمایید. با رعایت اصول سبک مینیمال از چیدمان آشفته منزل خود جلوگیری کرده و نمای زیبایی از سادگی را در محیط زندگی خود ایجاد نمایید.
  • اهمیت نقاط کانونی در دکوراسیون منزل: از آنجایی که نقاط کانونی در منزلتان باعث ایجاد هارمونی و توازن بیشتری در فضای محیط می‌شود، پس نیاز است که به اهمیت این نقاط کلیدی در دکوراسیون خانه خود پی ببرید. با حذف وسایل غیر ضروری، می‌توانید باعث بهتر دیده شدن نقاط کانونی در فضای زندگی خود شوید. شومینه ، مبلمان ، میز تلویزیون ، بوفه به عنوان گزینه‌های پیشنهادی به عنوان نقاط مهم کلیدی در چیدمان منزل، مطرح می‌شوند.
  • جلوگیری از چیدمان شلوغ در اطراف تلویزیون: بسیاری از افراد به اشتباه، فضای اطراف تلویزیون را با وسایل دکوری کوچک، تزیین می‌کنند. این روش درستی در دکوراسیون منزل به شمار نمی‌رود، زیرا باعث شلختگی بیش از حد بر روی میز تلویزیون می‌شود و در اثر برخورد ناگهانی با آنها، امکان شکسته شدن وسایل وجود خواهد داشت. جهت جلوگیری از این کار، می‌توانید فضای پشت تلویزیون را با شلف‌های زیبا طراحی نموده و وسایل دکوری کوچک خود را بر روی آنها قرار دهید.
  • پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین پاراوان با معرفی مدل های شیک و زیبا 

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای چیدمان منزل به شما کمک کرده باشد. اگر موردی از قلم افتاده است در کامنت برای ما بنویسید. از اینکه همراه ما هستید سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21504]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا