قطعات کامپیوتر

راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

آشنایی با خرید منبع تغذیه کامپیوتر و عملکرد مربوط به آن

آیا شما نیز به دنبال راهنمای خرید اینترنتی منبع تغذیه کامپیوتر هستید؟ می دانید که اصلی ترین اجزای مربوط به پاور کامپیوتر کدامند؟ یا منبع تغذیه کامپیوتر چیست؟

پاور کامپیوتر یکی از مهمترین اجزای مربوط به کامپیوترها می باشد که شما هنگام راه اندازی و استفاده از کامپیوتر خود، بایستی از پاور مذکور استفاده نمایید. در واقع منبع تغذیه کامپیوتر به دستگاه الکترونیکی اطلاق می شود که می تواند برای دفعات متعدد، انرژی مصرفی و مورد نیاز کامپیوترتان را، تامین کند. امروزه بسیاری از کارشناسان بر این باورند که پاور مذکور، قلب کامپیوترها بوده و اصلی ترین وظیفه و نقش آن، برق رسانی به قسمت های مختلف کامپیوتر می باشد.

شما می توانید قبل از خرید و استفاده از بهترین انواع پاور کامپیوتر، اطلاعات دقیقی را در خصوص دستگاه یاد شده به دست آورید برای این منظور در ادامه مقاله می خواهیم در مورد انواع و راهنمای خرید اینترنتی پاور کامپیوتر، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع کارت گرافیک کامپیوتر با معرفی مدل های باکیفیت

انواع منبع تغذیه کامپیوتر

همانطور که در بخش اول مقاله نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهنمای خرید آنلاین منبع تغذیه کامپیوتر هستند تا بتوانند با خیال آسوده، کامپیوتر خود را، مورد استفاده قرار دهند. همچنین مهمترین انواع منبع تغذیه کامپیوتر، عبارتند از:

 • پاور کامپیوترهای تنظیم نشده: پاور کامپیوتر های تنظیم نشده یکی از قدیمی ترین انواع منبع تغذیه مورد استفاده در دنیا می باشند که طراحی ساده و قیمت بسیار پایینی را به خود اختصاص داده اند.
 • پاور کامپیوتر های تنظیم خطی: پاور کامپیوترهای تنظیم خطی از گران قیمت ترین و بزرگ ترین انواع منبع تغذیه مورد استفاده در کامپیوترها می باشند که مناسب برای ولتاژ های بالا هستند.
 • پاور کامپیوتر سوئیچینگ: یکی از بهترین انواع پاور کامپیوترها را، پاورهای سوئیچینگ شکل داده که از قیمت مناسبی برخوردار بوده و ابعاد کوچکی را نیز، به خود اختصاص داده است.

اجزای مربوط به منبع تغذیه کامپیوتر

منبع تغذیه کامپیوتر از قسمت ها و اجزای بسیار متعددی تشکیل شده است که هر یک از آنها وظیفه ی جداگانه ای را، بر عهده دارند. مهمترین اجزای مربوط به منبع تغذیه کامپیوتر، عبارتند از:

 • تبدیل کننده ها: ترانسفورماتورها یا تبدیل کننده ها از مهمترین اجزای مربوط به پاور کامپیوتر می باشند که سطح ولتاژ انرژی را، کنترل می کنند.
 • یکسو کننده: به دستگاه های یک طرفه ی دیود، یکسو کننده ها گفته می شوند که جهت تغییر قدرت آ سی به دی سی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • فیلتر: فیلترها از اصلی ترین اجزای مربوط به پاور کامپیوترها می باشند که از ظاهر شدن امواج مختلف در حین استفاده از پاور، جلوگیری می کنند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین کیس کامپیوتر با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا 

ویژگی های مربوط به منبع تغذیه کامپیوتر

توصیه می شود که قبل از خرید اینترنتی و آنلاین ، در خصوص مهمترین ویژگی های مربوط به آن، اطلاعات لازم را به دست آورید. مهمترین ویژگی های مربوط به پاور کامپیوتر عبارتند از:

 • پاور کامپیوترها بایستی سر و صدای کمتری را در حین کار کردن داشته باشند.
 • پاور کامپیوتر در ولتاژ های بسیار متعددی طراحی می شوند که شما می توانید مناسب ترین انواع پاورها را تهیه و خریداری کنید.
 • قیمت مربوط به پاور کامپیوتر، بسیار متغیر می باشد.
 • بهترین منبع تامین انرژی می باشند.

معروف ترین برندهای فعال در حوزه ی طراحی پاور کامپیوتر، عبارتند از:

 1. شرکت انر مکس
 2. شرکت ترمالتیک
 3. شرکت آنتیک
 4. شرکت کولر مستر
 5. شرکت کورسیر
 6. شرکت دیپ کول
 7. شرکت گرین
 8. گریت وال
 9. تسکو
 10. سادیتا

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید انواع مادربرد با معرفی مدل های باکیفیت و برتر 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت منبع تغذیه کامپیوتر

اگر شما هم تصمیم دارید تا در روزهای آینده اقدام به خرید اینترنتی منبع تغذیه کامپیوتر نمایید، توصیه می شود که به برخی از نکات ویژه، توجه لازم را داشته باشید. مهمترین نکات مورد توجه در حین خرید آنلاین منبع تغذیه کامپیوتر، عبارتند از:

 • ولتاژ مورد نیاز کامپیوتر: اصلی ترین فاکتور مورد توجه در حین خرید پاور کامپیوتر را، ولتاژ مربوط به آن شکل داده است. توجه داشته باشید که توان خروجی مربوط به منبع تغذیه، بر روی آن درج شده است و شما می توانید قبل از ثبت نهایی سفارش خود، اطلاعات دقیقی را از حداقل و حداکثر توان پاور کامپیوتر، به دست آورید. پیشنهاد می شود که توان پاور مدنظرتان، همیشه بیست درصد بالاتر از توان مصرفی کامپیوترتان باشد. چرا که در این صورت کارایی مربوط به پاور کامپیوتر افزایش می یاید.
 • آشنایی با کانکتورها: حتما در حین خرید اینترنتی پاور کامپیوتر مورد نیاز خود، کانکتورها و سوکت های مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهید. در بسیاری از مواقع سوکت های مورد استفاده در پاور ها، همخوانی لازم را با سوکت های کامپیوتر ندارند که این امر مشکلات بسیار متعددی را به دنبال خواهد داشت.
 • توجه به طراحی منبع تغذیه: توجه به طراحی منبع تغذیه یکی از مهمترین نکات مورد توجه در خرید پاور کامپیوتر می باشد. توجه داشته باشید که طراحی نامناسب منبع مذکور، می توانید مشکلات و هزینه های نگهداری بالایی را، برای کاربران به دنبال داشته باشد. برای مثال اگر پاور کامپیوتر مدنظر طراحی مدرنی را نداشته باشد، بدون شک در فرایند خنک سازی، با مشکل روبرو خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می شود مدرن ترین و جدیدترین انواع پاور کامپیوتر را، در اولویت های خرید خود قرار دهید.
 • فن مورد استفاده در پاور کامپیوتر: کولینگ تاور یا فن پاور، یکی از حساس ترین موضوعاتی می باشد که خریداران و کاربران در حین خرید اینترنتی منبع تغذیه مدنظر خود، بایستی به آن توجه کنند. افزایش گرما و حرارت در پاور، آسیب های بسیار جدی تری را به اجزای داخلی منبع تغذیه وارد می کند.
 • وزن مربوط به پاور: یکی از اصلی ترین مولفه ها و فاکتورهای مربوط به خرید اینترنتی منبع تغذیه را، وزن پاور کامپیوتر شکل داده است. توجه داشته باشید که وزن پاور کامپیوتر ارتباط مستقیمی را، با کیفیت و کارایی منبع تغذیه دارد. بنابراین پیشنهاد می شود که سنگین ترین پاور را در اولویت خرید خود قرار دهید.

سخن آخر: حالا احتمالا انواع و اقسام منبع تغذیه کامپیوتر و ویژگی های مربوط به آنها را می شناسید. همان طور که ملاحظه نمودید تلاش کردیم معروف ترین برندهای فعال در حوزه ی طراحی پاور کامپیوتر را معرفی کنیم و نکات مهم و تاثیرگذار در خرید این محصول را با هم بررسی کردیم. امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی کالای دیجیتال برای خریدی رضایت بخش به شما کمک کرده باشد. شما همراهان گرامی می توانید جهت تکمیل مقالات همراه ما باشید و نظرات ارزشمند خود را با ما درمیان بگذارید.

در ادامه برای کمک به شما چند مدل محبوب را گردآوری کرده ایم محصولاتی که همگی از قیمت مناسب و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21733]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا