گرین لیست تعادلِ رنگ را چیزی شبیه آشپزی یا مسئله ریاضی می داند. بدون تکرار و تمرین، آن را فرا نخواهید گرفت.
مقالات منتشر شده در این قسمت، راهنمای خرید اصولی انواع لوازم آشپزخانه با قیمت روز آن‌هاست.

ژوئن 13, 2021
راهنمای خرید آرام پز-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین آرام پز با معرفی مدل های باکیفیت و ارزانآشپزخانه 

آرام پز یک وسیله ی برقی پر کاربرد و پر فروش است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و بارزی همچون سهولت استفاده از آن، پخت انواع غذا، حفظ خاصیت مواد غذایی، قیمت مناسب و ... که دارد موجب شده تا این وسیله را به یکی از پرکاربرد ترین وسایل آشپزخانه تبدیل کند.
ژوئن 10, 2021
راهنمای خرید چاقو تیز کن برقی-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین چاقو تیز کن برقی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزانآشپزخانه 

چاقو تیز کن برقی یکی از ابزار های مهم در آشپزخانه محسوب می شود که امروزه اکثر سرآشپزها به دنبال آن می باشند. در واقع یکی از مشکلات و چالش هایی که اکثر آشپزها با آن روبرو هستند، کند شدن تیغه چاقو می باشد. در همین راستا می بایست ساعت ها زمان صرف تیز نمودن چاقو های خود نمایند.
ژوئن 8, 2021
راهنمای خرید شیرینی خوری-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین شیرینی خوری با معرفی مدل های شیک و جذابسرو و پذیرایی 

شیرینی خوری به عنوان یکی از ظروف ضروری برای قرار دادن شیرینی و پذیرایی از میهمان ها محسوب شده که به کمک آن می توان علاوه بر پذیرایی میزان جذابیت دکوراسیون منزل را افزایش داد. میهمان برای اکثر ایرانیان از جایگاه ویژه و بالایی برخوردار بوده و به همین منظور تقریبا اکثر افراد تلاش می کنند تا پذیرایی از میهمان ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.
ژوئن 7, 2021
راهنمای خرید سطل زباله-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین سطل زباله با معرفی مدل های زیبا و ارزانآشپزخانه 

به دلیل این که در طول روز زباله های زیادی اعم از پوست مواد غذایی و تفاله های چایی و ... جمع آوری می شود که باید یک سطل کاربردی برای نگهداری و جمع آوری از آن ها وجود داشته باشد با خرید سطل زباله می توان این مشکل را رفع کرد و تمامی زباله ها را در یک جا جمع کرد.
ژوئن 6, 2021
راهنمای خرید چرخ دستی خرید-گرین لیست

راهنمای خرید چرخ دستی خرید با معرفی مدل های باکیفیت و ارزانآشپزخانه 

چرخ دستی خرید تا حد زیادی یکی از دردسرها و مشکلات رفتن به خرید را به خصوص برای افراد میانسال که توانایی جابجایی کالاهای سنگین را ندارند، برطرف کرده است. حتی این وسیله کار را برای جوانان و افرادی که مایل به استفاده از خودرو برای حمل و نقل خریدهای روزمره نیستند، راحت کرده است.
ژوئن 6, 2021
راهنمای خرید قیچی آشپزخانه-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین قیچی آشپزخانه با معرفی مدل های باکیفیت و ارزانآشپزخانه 

در هر خانه ای، آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های آن است که وسایل آن نیز از اهمیت خاصی برخوردار هستند . یکی از وسایل کاربردی در آشپزخانه ، قیچی آشپزخانه است. برای خرید قیچی آشپزخانه ، بهتر است ابتدا نقاط قوت و ضعف آن را مطالعه کرده و سپس اقدام به خرید کرد .
ژوئن 5, 2021
راهنمای خرید ست جا ادویه-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین ست جا ادویه با معرفی مدل های زیبا و ارزانآشپزخانه 

ما در این راهنمای خرید سعی می کنیم شما را با انواع و مدل های متنوع ست جا ادویه آشنا کنیم همچنین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا از این طریق بتوانید بهترین و مناسب ترین خرید را داشته باشید. با ما همراه شوید.
ژوئن 4, 2021
راهنمای خرید شیر جوش دستی-گرین لیست

راهنمای خرید شیر جوش دستی با معرفی مدل های کاربردی و ارزانآشپزخانه 

شیر جوش یکی از لوازم کاربردی آشپزخانه به حساب می آید که استفاده از آن موجب سهولت در انجام آشپزی می شود و این انجام امورات آشپزی را به امری لذت بخش تبدیل می کند. از این وسیله ی کاربردی همان گونه که از نام آن پیداست برای گرم کردن شیر استفاده می کنند
ژوئن 4, 2021
راهنمای خرید دستگاه تصفیه کننده آب-گرین لیست

راهنمای خرید دستگاه تصفیه کننده آب با معرفی مدل های باکیفیتآشپزخانه 

دستگاه تصفیه کننده آب یکی از کاربردی ترین وسایل برای هر خانه ای می باشد و یکی از ضروری ترین کالاهای مورد نیاز برای سلامتی محسوب می شود ‌در نتیجه وجود آن در هر خانه ای واجب می باشد . به دلیل آلودگی هایی که در آب وجود دارد ، طعم و مزه آن را تغییر می دهد بهتر است دستگاه تصفیه آب در لیست خرید لحاظ شود .
ژوئن 3, 2021
راهنمای خرید زودپز-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین زودپز با معرفی مدل های باکیفیت و ارزانآشپزخانه 

زودپز در واقع به دیگ هایی که غذا را در مدت زمان خیلی کمی و تحت فشار بخار آب می پزد گفته می شود. این دیگ ها به وسیله ی فشار بخار موجب پخته شدن غذا در مدت زمان خیلی کم نسبت به ظروف معمولی می شود. استفاده از این وسیله سریع ترین روش برای پخت و پز مواد غذایی می باشد.
ژوئن 3, 2021
راهنمای خرید میز نهار خوری-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین میز نهارخوری با معرفی مدل های شیک و باکیفیتدکوراتیو 

میز ناهارخوری از معدود ابزاری است که معمولا هر شش ماه یکبار عوض نمی شود و شاید برای برخی از افراد تا 10 یا 15 سال کارایی داشته باشد. پس در هنگام خرید میز ناهارخوری عجول نباشید و با احتیاط تمام اقدام به خرید نمایید. ما در این مقاله کاربردی تمام اطلاعات لازم درباره خرید اینترنتی یا حضوری میز ناهارخوری برای شما گرد آورده ایم.
ژوئن 2, 2021
راهنمای خرید آبمیوه گیری-گرین لیست

راهنمای خرید بهترین آبمیوه گیری با معرفی مدل های باکیفیت و ارزانآشپزخانه 

آبمیوه گیری، به عنوان یکی از دستگاه ها و اکسسوری های اصلی در آشپزخانه شناخته می شود که برای فرآوری آب میوه ها، گیاهان، سبزیجات برگ دار و دیگر انواع سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله با ارائه مطالبی مفید در زمینه آبمیوه گیری به شما کمک می کنیم تا تجربه ای رضایت بخش و مطمئن از آن داشته باشید.

شما به خرید لوازم آشپزخانه احتیاج دارید!

خرید لوازم آشپزخانه را می توان یکی از مهمترین خرید های هر خانه دانست. آشپزخانه در فرهنگ ایران به نوعی قلب تپنده یک خانه محسوب می شود. معمولا از وضعیت آشپزخانه می توان به سادگی به وضع کلیت خانه و خانواده پی برد. از این رو عملا می توان گفت که خرید لوازم آشپزخانه یک نوع خرید حساس و مهم محسوب می شود. اما مسئله ای که وجود دارد این است که بسیاری هنگام خرید لوازم آشپزخانه سردرگم می شوند. چرا که تنوع این لوازم در طرح و رنگ و حتی کاربرد به اندازه ای است که می تواند هر کسی را گمراه کند. در کلام ساده تر می توان گفت ما بیشترین تنوع کاربردی را در لوازم آشپزخانه شاهد هستیم. در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، یک فرد می تواند بدون خرید متنوع لوازم آشپزخانه نیز امورات خود را به بهترین نحو بگذراند. اما گستره کاربردها و تخصصی شدن لوازم آشپزخانه به اندازه ای است که تقریبا برای هر کاری می توان از لوازم مخصوص خود استفاده کرد. اما آیا این بدین معنی است که ما باید تمام این لوازم را خریداری کنیم؟

خرید لوازم آشپزخانه و مسئله نیاز

مهمترین فاکتوری که به نظر می رسد می تواند ما را در رسیدن به بهترین نتیجه در این مسیر یاری کند، مسئله نیاز است. در واقع بسته به نیاز هر فرد، وسیله ای خاص با کاربردی مشخص می تواند کارایی خودش را داشته باشد. بنابراین یکی از مهمترین موارد راهنمای خرید لوازم آشپزخانه می تواند توجه به نیاز باشد. بسیاری از ما هنگام خرید این لوازم و حتی در برخی دیگر از خرید های خودمان توجه چندانی به نیاز نداریم. در کلام ساده تر بیشتر مواقع ما نیاز خودمان را نمی شناسیم و در هنگام خرید سراغ این سوال می رویم که آیا من به این وسیله نیاز دارم یا نه؟! این سردرگمی چیزی است که صاحبان فروشگاه ها و برندهای تولیدی به خصوص در مورد لوازم آشپزخانه عاشق آن هستند. در حین این که شما درگیر شناخت نیاز خود در موقع خرید هستید، یک تبلیغ و بیان یک کاربرد به نظر ضروری می تواند به راحتی نیاز مورد نظر را برای شما تعریف کند و در این حال شما اقدام به خرید می کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است که این نیاز تعریف شده لزوما واقعی نیست. در کلام ساده تر این نیاز بر اساس تبلیغات برند یا سخنان فروشنده ساخته شده است و صرفا جنبه فروش دارد. پس بسیار محتمل است که این نیاز چندان واقعی نباشد. از این رو گفته می شود که روند درست خرید باید بر اساس ایجاد احساس نیاز باشد و نه برعکس! در واقع به جای این که در بازار به دنبال احساس نیاز برای خرید یک وسیله باشیم، باید هنگام خرید به دنبال رفع نیاز خودمان بگردیم. بنابراین اول باید نیاز ساخته شود و سپس بر اساس نیاز اقدام به خرید کنیم.

نقش خرید اینترنتی

مهمترین نقشی که یک خرید اینترنتی به خصوص در زمینه خرید خرید لوازم آشپزخانه می تواند برای ما داشته باشد این است که این نوع خرید بر اساس نیاز انسان و مشتری طراحی شده است. در واقع در خرید های اینترنتی بیشتر به جای این که شما درگیر نیاز سازی شوید، به دنبال رفع نیاز خود خواهید بود. البته در این بین مسلما تبلیغات مختلفی نیز وجود دارد اما این تبلیغات به اندازه ای نیست که بتواند ذهن شما را از کنترل خارج کند. در واقع این تبلیغات به هر گستردگی هم که باشد عملا جو روانی خاصی روی شما نمی تواند سوار کند. اما شما به صورت فیزیکی و حضوری در بازار در دل جوی قرار دارید که همه دوست دارند به شما بفروشند. در یک خرید اینترنتی شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و با آسودگی خاطر و فراغ بال اقدام به خرید لوازم آشپزخانه یا هر نوع وسیله دیگر بر اساس نیاز خودتان کنید. بنابراین عملا یک خرید اینترنتی می تواند به جای این که برای شما نیاز سازی کند، شما را بر اساس نیازی که داری به سمت درست راهنمایی کند. اکثر فروشگاه های اینترنتی سعی می کنند بر اساس نیاز غالب مشتریان خودشان که طی مدت ها مشخص شده است، رابط های کاربری خودشان را قرار دهند. معمولا لوازم آشپزخانه در آن دسته از نیازهایی قرار می گیرد که همیشه اولویت دارد. پس شما می توانید به سادگی آن بخش را پیدا کنید و از گشت و گذار بدون هیچ جو روانی و بدون لزوم خرید در آن لذت ببرید. این بزرگ ترین موهبتی است که خرید اینترنتی به خریداران خود در زمینه های مختلف کرده است.

آن چه که دانستیم!

در واقع می توان گفت که شما به همه لوازم آشپزخانه احتیاج ندارید. اگر قرار باشد از هر نوع کاربری که تاکنون در این لوازم ساخته و پرداخته شده در منزل و آشپزخانه شما یک نمونه باشد، احتمالا شما نیاز به چند آشپزخانه برای نگهداری آن ها خواهید داشت. مسئله مهمی که در این جا بر آن بسیار تاکید داشتیم، مسئله شناخت نیاز و استفاده درست از آن است. البته نیاز، مفهومی است که در مسئله برندینگ و تبلیغات تجاری نیز بسیار کاربرد دارد. در واقع در گذشته نه چندان دور اقتصاد بر این اساس بود که تولید کننده باید بر اساس نیاز مخاطب و مشتری خود دست به تولید بزند. اما دنیای اقتصاد امروزی قانون جدیدی برای خود دارد. در این قانون تولید کننده وسیله ای را تولید می کند و نیاز استفاده از آن را در دل مخاطب می سازد. قانون نانوشته ای نیز در دنیای اقتصاد و تجارت وجود دارد که بر اساس آن یک برند مشکلی را به دنیا عرضه می کند و در ادامه خودش راه حل را به مردم می فروشد. این نوع رفتار به نوعی دور زدن مفهوم واقعی نیاز است. چیزی که دیگر به نظر می رسد کم کم از دور اقتصاد خارج شده است. اگر بخواهید این موضوع را به خوبی درک کنید، بهتر است به کیفیت ساخت گوشی ها توجه داشته باشید. کدام گوشی امروزی کیفیت ساخت فیزیکی گوشی های نوکیا ده سال گذشته را داشته است؟! آیا ما در علم یا صنعت پس رفت کرده ایم یا اتفاق دیگری در حال وقوع است؟ نظر شما چیست؟ با مطالعه راهنمای خرید، مقالات و پادکست های آموزشی گرین لیست در این دسته بندی، انواع و اقسام لوازم آشپزخانه و مشخصات آنها را می شناسید و طبق سلیقه ی خود به خوبی می دانید کدام یک را انتخاب کنید تا خریدی رضایت بخش داشته باشید.