مبلمان و چیدمان
⏱زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مبلمان و چیدمان

دلخواه شدن مبلمان و چیدمان خانه کار آسانی نیست، باید در خانه تان احساس راحتی کنید.
اکتبر 24, 2022
کابینت های چه رنگی با لوازم مشکی می آیند؟ - گرین لیست

کابینت های چه رنگی با لوازم مشکی می آیند؟مبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 3 دقیقه

بنابراین آشپزخانه شما دارای وسایل استیل ضد زنگ مشکی است. چقدر براق! رنگ سیاه بیشتر و بیشتر در آشپزخانه محبوب می شود زیرا اتاق های تمام سفید شروع به محو شدن می کنند.
سپتامبر 29, 2022
ایده هایی برای سازماندهی وسایل که خانه را بزرگ‌تر می‌کنند - گرین لیست

ایده هایی برای سازماندهی وسایل که خانه را بزرگ‌تر می‌کنندمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

سازماندهی وسایل و قرار دادن هر شی در جای خود از مهمترین ضروریات در هر خانه‌ای به شمار می‌رود. آپارتمان‌نشینی از مهمترین دلایل زندگی در خانه‌هایی با متراژ پایین است.
آگوست 30, 2022
چگونگی تاثیر دکوراسیون داخلی بر خلق و خو و سلامت روان - گرین لیست

چگونگی تاثیر دکوراسیون داخلی بر خلق‌و‌خو و سلامت روانمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

دکوراسیون داخلی و چگونگی نحوه چیدمان وسایل می‌تواند تاثیر زیادی بر محیط زندگی ما داشته باشند. سبک اجرا شده در محیط زندگی‌تان می‌تواند
جولای 25, 2022
9 ترفند ساده برای بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچک - گرین لیست

9 ترفند ساده برای بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچکمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

بزرگ نشان دادن اتاق های کوچک قسمت مهمی از طراحی داخلی دکوراسیون به شمار می‌رود. امروزه، رشد سریع آپارتمان‌نشینی باعث شده که با کمبود فضا
جولای 23, 2022
۹ ایده برای دکوراسیون خانه شاد آرامش بخش و دلگرم کننده - گرین لیست

۹ ایده برای دکوراسیون خانه شاد آرامش بخش و دلگرم کنندهمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

دکوراسیون خانه شاد مستلزم دانستن یک‌سری قوانین بوده که با بهره گرفتن از آنها می‌توانید در محیط زندگی خود تغییرات مثبت را لحاظ کنید. داشتن خانه‌ای که شور، نشاط و امید را درون شما ایجاد کند مستلزم انجام دادن فعالیت‌های بسیار ساده‌ای است.
جولای 18, 2022
7 ایده عالی و نکات طلایی برای تزیین بالکن خانه - گرین لیست

7 ایده عالی و نکات طلایی برای تزیین بالکن خانهمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

تزیین بالکن خانه از ایده‌های جذابی بوده که در بحث دکوراسیون داخلی به آن توجه شده است. در ادامه به ایده‌های کاربردی جهت دکوراسیون تراس خانه اشاره شده است.
جولای 17, 2022
6 نکته مهم برای تزئین خانه با آثار هنری - گرین لیست

6 نکته مهم برای تزئین خانه با آثار هنریمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

آثار هنری از مهمترین المان‌های به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل است. تزئین خانه با آثار هنری، فرایندی چالش‌انگیز بوده که بر جذابیت محیط زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد.
جولای 16, 2022
10 ترفند طلایی برای دکوراسیون پاییزی گرم و جذاب - گرین لیست

10 ترفند طلایی برای دکوراسیون پاییزی گرم و جذابمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

هر آنچیزی که باید درباره دکوراسیون پاییزی منزل بدانید حال و هوای همگی ما با شروع فصل پاییز تغییر می‌کند. تغییرات زیبای پاییزی نظیر: زرد شدن […]
جولای 12, 2022
11 نکته کلیدی برای تعیین مکان و چیدمان آشپزخانه مدرن و شیک - گرین لیست

11 نکته کلیدی برای تعیین مکان و چیدمان آشپزخانه مدرن و شیکمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

چیدمان آشپزخانه به موارد زیادی بستگی داشته که از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در ادامه مقاله به مهمترین نکات در زمینه چیدمان اصولی آشپزخانه اشاره شده است.
جولای 11, 2022
7 نکته مهم در انتخاب رانر برای راه پله های دوبلکس - گرین لیست

7 نکته مهم در انتخاب رانر برای راه پله های دوبلکسمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

رانر یا موکت جهت پوشاندن بعضی قسمت‌های قسمت‌های راه‌پله استفاده می‌شود. معمولا این موکت‌ها را جهت پوشاندن پله‌های سنگی، چوبی، موزاییکی یا سرامیکی مورد استفاده قرار می‌دهند.

چرا مبلمان و چیدمان منزل در زندگی ما اهمیت دارد؟

انسان ها ممکن است فرهنگ ها، باورها و سبک های مختلفی برای زندگی داشته باشند، اما بیشتر ساکنان کره زمین در برخی از اصول با یکدیگر اتفاق نظر دارند. یکی از این موارد، طراحی داخلی و چیدمان منزل است. خانه مال ماست. پس از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده، پس از یک سفر طولانی و دلچسب و یا در زمانی که مریض و افسرده هستیم، خانه تنها مقصد نهایی ماست. خانه جایی است که در آن احساس آرامش، امنیت و آزادی می کنیم و این به خاطر آزادی ما در ایجاد فضایی مطابق با خواسته ها، نیازها و علایق مان است.
در این میان، مبلمان و چیدمان منزل، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. رعایت نکات و اصول چیدمان مبلمان منزل، حفظ رنگ بندی فضا و یا پرداختن به یک سبک خاص، از جمله مواردی هستند که در صورت آگاهی از آن ها، می توانید به خلق فضایی ژورنالی، جذاب و آرامش بخش دست پیدا کنید. تاثیر مبلمان و چیدمان منزل در روحیه و خلق و خوی افراد خانه یک فضای ناهمگون و شلوغ می تواند هر کسی را دچار حواس پرتی کند. بدیهی است که در چنین فضایی تمرکز کردن دشوار است و افراد خانه در ضمیر ناخودآگاه خود استرس را تجربه کرده و به مرور زمان عصبی می شوند. برای خلق فضایی آرام، پیوسته و آراسته، تنها تمیز و مرتب نگه داشتن فضا و مبلمان خانه اهمیت ندارد. شما حتی مجبور نیستید برای ایجاد چنین فضایی هزینه های گزافی را برای خرید مبلمان گران قیمت پرداخت کنید. بلکه تنها کافی است با المان های اصلی و موثر در ایجاد فضایی دلچسب، هماهنگ و پیوسته آشنا باشید.

المان های موثر در ایجاد فضای دلچسب عبارتند از:

یک سبک خاص: یکی از المان های مهم برای ایجاد پیوستگی در فضا، انتخاب یک سبک خاص است. شما به چه سبکی از دکوراسیون منزل علاقه مند هستید؟ سبک های کلاسیک اروپایی را بیشتر میپسندید یا سنتی ایرانی؟ آیا به مبلمان و المان های سبک بوهو علاقه مند هستید یا یک فضای مینیمال به شما آرامش بیشتری می دهد؟ می توانید با مرور سبک های رایج در دکوراسیون منزل، علاقه و نیاز خود را با توجه به استاندارد های سبک های موجود در دنیا بسنجید و بدین ترتیب، اساس انتخاب مبلمان منزل و سایر المان های زینتی آن را تعیین کنید.
رنگ بندی فضا: تحقیقات گسترده دانشمندان نشان داده است که رنگ بندی فضاها می توانند بر روی روحیات افراد تاثیر بگذارند. برای انتخاب ترکیب رنگ چیدمان منزل خود، خوب فکر و تحقیق کنید. به چه رنگ هایی علاقه مند هستید؟ چه رنگ هایی برای فضای خانه مناسب تر هستند؟ فراموش نکنید که در کنار انتخاب یک یا دو رنگ اصلی، رنگ های خنثی و تیره را نیز باید در ترکیب رنگ بندی خانه خود بگنجانید تا فضا از یکنواختی خارج شود.
اکسسوری های جذاب: کوسن ها، آباژورها، گل ها و گیاهان، قاب ها و آینه ها المان هایی هستند که فضای یک خانه را شخصی سازی می کنند. انتخاب این وسایل و استفاده از آن ها در گوشه و کنار خانه، اصول خاصی دارد که با مطالعه آنها شما می توانید به زیبایی فضای داخلی خانه خود، بسیار کمک کنید. چیدمان خانه باید با هویت، باورها و شخصیت شما همگام باشد!

هویت مبلمان و چیدمان:

خانه جایی است که ما معمولا از اعضای خانواده و دوستان خود پذیرایی می کنیم. از آنجایی که معمولا مبلمان و چیدمان آن به صورت مستقیم زیر نظر ما انتخاب می شود، بدیهی است که المان های به کار برده شده، آینه تمام نمایی از هویت و شخصیت ما باشند. افراد با ورود به خانه شما، می توانند اطلاعات زیادی را در خصوص باورها، عادتها، سبک زندگی و شخصیت شما کسب کنند. یک طراحی داخلی شیک و موزون نه تنها می تواند از شما چهره ای جذاب در میان دوستانتان خلق کند، بلکه سبب می شود تا دوستان شما نیز در خانه تان احساس خوشایندی داشته باشند و آرامش را تجربه کنند. فراموش نکنید که این امر می توانید در بهبود شرایط اجتماعی و حتی کاری شما موثر واقع شود. زندگی راحت تر در خانه ای با چیدمان مناسب!

آسایش و راحتی با مبلمان و چیدمان اصولی:

نکته دیگری که به هنگام انتخاب مبلمان و چیدمان منزل خود باید به آن توجه ویژه نشان دهید، آسایش و راحتی ساکنان خانه است. اگر تک تک المان های به کار برده شده در فضای خانه با توجه به نیازهای ساکنان خانه و همچنین محدودیت های فضا انتخاب شوند، بدیهی است که حرکت و زندگی در چنین فضایی به مراتب آسان تر خواهد بود. به عنوان مثال، جا دادن یک تخت خواب دو نفره سایز بزرگ در یک اتاق کوچک 15 متری ایده چندان مناسبی نیست، چرا که برای چنین تخت خواب بزرگی اتاق شما باید حداقل سی متر باشد! بدیهی است که زندگی در چنین شرایطی می تواند زمان و انرژی زیادی را از شما تلف کند و در عین حال تمیز کردن خانه و بهداشت محیط نیز به مخاطره می افتد. نیازهای ساکنان خانه را در انتخاب مبلمان و چیدمان منزل در اولویت قرار دهید!

در نهایت نیز باید به این نکته مهم اشاره کنیم که:

مهم ترین فاکتور در انتخاب مبلمان خانه و چیدمان آن، تامین نیازها و راحتی ساکنان آن خانه است. متاسفانه این پارامتر در اکثر موارد به راحتی نادیده گرفته شده و یا کاملا فراموش می شود. وسایلی که برای خانه خود انتخاب می کنید باید از نظر ظاهر، استایل، رنگ بندی و زیبایی با استاندارد های شما هماهنگ باشند. شما باید بتوانید به راحتی این مبلمان را در فضای خانه جابجا کنید و در عین حال فضای کافی برای حرکت در خانه داشته باشید. مبلمان شما نباید خطری برای ساکنان خانه، به ویژه نوزادان و کودکان داشته باشند. در نهایت نیز باید توجه داشته باشید که تمیز کردن تمام فضاهای خانه به صورت متناوب، بخشی از استاندارد های یک زندگی نرمال است. بنابراین مبلمانی را انتخاب کنید که برای تمیز کردن و نگهداری از آنها، دچار مشکل نشوید. همچنین ابعاد و اندازه وسایل انتخاب شده باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی آن ها را جابجا کنید و فضاهای دست نیافتنی داخل خانه را به صورت متناوب، تمیز کنید.

چرا مبلمان و چیدمان منزل در زندگی ما اهمیت دارد؟

انسان ها ممکن است فرهنگ ها، باورها و سبک های مختلفی برای زندگی داشته باشند، اما بیشتر ساکنان کره زمین در برخی از اصول با یکدیگر اتفاق نظر دارند. یکی از این موارد، طراحی داخلی و چیدمان منزل است. خانه مال ماست. پس از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده،
پس از یک سفر طولانی و دلچسب و یا در زمانی که مریض و افسرده هستیم، خانه تنها مقصد نهایی ماست. خانه جایی است که در آن احساس آرامش، امنیت و آزادی می کنیم و این به خاطر آزادی ما در ایجاد فضایی مطابق با خواسته ها، نیازها و علایق مان است. در این میان، مبلمان و چیدمان منزل، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. رعایت نکات و اصول چیدمان مبلمان منزل، حفظ رنگ بندی فضا و یا پرداختن به یک سبک خاص، از جمله مواردی هستند که در صورت آگاهی از آن ها، می توانید به خلق فضایی ژورنالی، جذاب و آرامش بخش دست پیدا کنید. تاثیر مبلمان و چیدمان منزل در روحیه و خلق و خوی افراد خانه یک فضای ناهمگون و شلوغ می تواند هر کسی را دچار حواس پرتی کند. بدیهی است که در چنین فضایی تمرکز کردن دشوار است و افراد خانه در ضمیر ناخودآگاه خود استرس را تجربه کرده و به مرور زمان عصبی می شوند. برای خلق فضایی آرام، پیوسته و آراسته، تنها تمیز و مرتب نگه داشتن فضا و مبلمان خانه اهمیت ندارد. شما حتی مجبور نیستید برای ایجاد چنین فضایی هزینه های گزافی را برای خرید مبلمان گران قیمت پرداخت کنید. بلکه تنها کافی است با المان های اصلی و موثر در ایجاد فضایی دلچسب، هماهنگ و پیوسته آشنا باشید.

المان های موثر در ایجاد فضای دلچسب عبارتند از:

یک سبک خاص: یکی از المان های مهم برای ایجاد پیوستگی در فضا، انتخاب یک سبک خاص است. شما به چه سبکی از دکوراسیون منزل علاقه مند هستید؟ سبک های کلاسیک اروپایی را بیشتر میپسندید یا سنتی ایرانی؟ آیا به مبلمان و المان های سبک بوهو علاقه مند هستید یا یک فضای مینیمال به شما آرامش بیشتری می دهد؟ می توانید با مرور سبک های رایج در دکوراسیون منزل، علاقه و نیاز خود را با توجه به استاندارد های سبک های موجود در دنیا بسنجید و بدین ترتیب، اساس انتخاب مبلمان منزل و سایر المان های زینتی آن را تعیین کنید.
رنگ بندی فضا: تحقیقات گسترده دانشمندان نشان داده است که رنگ بندی فضاها می توانند بر روی روحیات افراد تاثیر بگذارند. برای انتخاب ترکیب رنگ چیدمان منزل خود، خوب فکر و تحقیق کنید. به چه رنگ هایی علاقه مند هستید؟ چه رنگ هایی برای فضای خانه مناسب تر هستند؟ فراموش نکنید که در کنار انتخاب یک یا دو رنگ اصلی، رنگ های خنثی و تیره را نیز باید در ترکیب رنگ بندی خانه خود بگنجانید تا فضا از یکنواختی خارج شود.
اکسسوری های جذاب: کوسن ها، آباژورها، گل ها و گیاهان، قاب ها و آینه ها المان هایی هستند که فضای یک خانه را شخصی سازی می کنند. انتخاب این وسایل و استفاده از آن ها در گوشه و کنار خانه، اصول خاصی دارد که با مطالعه آنها شما می توانید به زیبایی فضای داخلی خانه خود، بسیار کمک کنید. چیدمان خانه باید با هویت، باورها و شخصیت شما همگام باشد!

هویت مبلمان و چیدمان:

خانه جایی است که ما معمولا از اعضای خانواده و دوستان خود پذیرایی می کنیم. از آنجایی که معمولا مبلمان و چیدمان آن به صورت مستقیم زیر نظر ما انتخاب می شود، بدیهی است که المان های به کار برده شده، آینه تمام نمایی از هویت و شخصیت ما باشند. افراد با ورود به خانه شما، می توانند اطلاعات زیادی را در خصوص باورها، عادتها، سبک زندگی و شخصیت شما کسب کنند. یک طراحی داخلی شیک و موزون نه تنها می تواند از شما چهره ای جذاب در میان دوستانتان خلق کند، بلکه سبب می شود تا دوستان شما نیز در خانه تان احساس خوشایندی داشته باشند و آرامش را تجربه کنند. فراموش نکنید که این امر می توانید در بهبود شرایط اجتماعی و حتی کاری شما موثر واقع شود. زندگی راحت تر در خانه ای با چیدمان مناسب!

آسایش و راحتی با مبلمان و چیدمان اصولی:

نکته دیگری که به هنگام انتخاب مبلمان و چیدمان منزل خود باید به آن توجه ویژه نشان دهید، آسایش و راحتی ساکنان خانه است. اگر تک تک المان های به کار برده شده در فضای خانه با توجه به نیازهای ساکنان خانه و همچنین محدودیت های فضا انتخاب شوند، بدیهی است که حرکت و زندگی در چنین فضایی به مراتب آسان تر خواهد بود. به عنوان مثال، جا دادن یک تخت خواب دو نفره سایز بزرگ در یک اتاق کوچک 15 متری ایده چندان مناسبی نیست، چرا که برای چنین تخت خواب بزرگی اتاق شما باید حداقل سی متر باشد! بدیهی است که زندگی در چنین شرایطی می تواند زمان و انرژی زیادی را از شما تلف کند و در عین حال تمیز کردن خانه و بهداشت محیط نیز به مخاطره می افتد. نیازهای ساکنان خانه را در انتخاب مبلمان و چیدمان منزل در اولویت قرار دهید!

در نهایت نیز باید به این نکته مهم اشاره کنیم که:

مهم ترین فاکتور در انتخاب مبلمان خانه و چیدمان آن، تامین نیازها و راحتی ساکنان آن خانه است. متاسفانه این پارامتر در اکثر موارد به راحتی نادیده گرفته شده و یا کاملا فراموش می شود. وسایلی که برای خانه خود انتخاب می کنید باید از نظر ظاهر، استایل، رنگ بندی و زیبایی با استاندارد های شما هماهنگ باشند. شما باید بتوانید به راحتی این مبلمان را در فضای خانه جابجا کنید و در عین حال فضای کافی برای حرکت در خانه داشته باشید. مبلمان شما نباید خطری برای ساکنان خانه، به ویژه نوزادان و کودکان داشته باشند. در نهایت نیز باید توجه داشته باشید که تمیز کردن تمام فضاهای خانه به صورت متناوب، بخشی از استاندارد های یک زندگی نرمال است. بنابراین مبلمانی را انتخاب کنید که برای تمیز کردن و نگهداری از آنها، دچار مشکل نشوید. همچنین ابعاد و اندازه وسایل انتخاب شده باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی آن ها را جابجا کنید و فضاهای دست نیافتنی داخل خانه را به صورت متناوب، تمیز کنید.