خانه داری

با ترفندها و روش های تمیز کردن گاز استیل بیشتر آشنا شویم

گاز استیل و روش‌های تمیز کردن آن یکی از کارهایی است که هر خانم خانه‌داری باید با اصول آن آشنا باشد.  تمیز کردن اجاق‌ گاز معمولا یک سری اصول و روش‌هایی دارد که با پیروی از آنها می‌توانید حسابی وسیله خود را جلا داده و برق بیندازید. اگر جنس اجاق گاز شما استیل باشد، نگران نباشید. با انجام یک سری ترفندها که در ادامه مقاله به آنها اشاره می‌کنیم می‌توانید هرگونه لکی را از روی اجاق گاز استیل خود پاک نمایید.

نکات تمیز کردن گاز استیل سوخته

  • اجاق گاز خود را به وسیله آب و مایع ظرفشویی، تمیز نمایید.

با مخلوط کردن مقداری آب گرم با چند قطره مایع ظرفشویی می‌توانید اجاق‌ گاز خود را تمیز نمایید. البته باید توجه داشته باشید که آب حتما گرم باشد تا هرگونه لکی به راحتی از روی سطح اجاق پاک شود. مقدار آب هم با توجه به صلاحدید خود و میزان کثیفی ایجاد شده بر روی سطح اجاق گاز در نظر بگیرید.

  • بعد از شستشوی سطح اجاق، حتما به وسیله یک دستمال آن را تمیز نمایید.

بعد از اینکه سطح گاز استیل را به وسیله مواد شوینده تمیز کردید، نوبت به خشک کردن آن می‌رسد. حتما از دستمال‌های میکروفایبر که بدون پرز بوده جهت این کار استفاده نمایید. بلافاصله بعد از شستن سطح اجاق، آن را به وسیله یک دستمال خشک تمیز نمایید. در غیر اینصورت، لکه‌های باقیمانده آب بر روی سطح استیل باعث ایجاد لک بیشتر می‌شود و به همین خاطر تمیز کردن آن سخت‌تر خواهد شد.

  • جهت درخشش بیشتر سطح گاز از جلادهنده‌های مخصوص استفاده نمایید.

اگر می‌خواهید سطح اجاق گاز ، درخشندگی بیشتری داشته باشد حتما از جلادهنده‌های مخصوص این کار استفاده نمایید. البته به کار بردن روغن لیمو و اسپری‌های سیلیکونی هم به عنوان جلادهنده، مجاز است. البته قبل از خرید لکه‌برهای مخصوص اجاق گاز توجه نمایید که بعضی مدل‌ها دومنظوره هستند. به عبارتی می‌توان از آنها هم به عنوان جلادهنده و هم لکه‌بر استفاده نمود.

پیشنهاد مطالعه: ترفندهای مراقبت از اجاق گاز که باعث افزایش طول عمر آن می شود

چگونگی از بین بردن لکه‌های سخت از روی اجاق گاز:

جهت از بین بردن لکه‌های قوی از روی سطح اجاق گاز از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  • مطالعه راهنمای استفاده از گاز استیل:

جهت رفع بعضی لکه‌هایی که سخت‌تر از سطح اجاق گاز پاک می‌شوند، نیاز است که حتما دستورالعمل‌های مخصوص را در این زمینه، مطالعه نمایید تا بتوانید هم به صورت اصولی اجاق را تمیز کرده و هم طول عمر آن را با استفاده از روش‌هایی که در دفترچه راهنمای محصول اشاره شده است، افزایش دهید.

  • استفاده از آب و مواد شوینده‌ مخصوص:

از شوینده‌های مخصوص با قدرت پاک کنندگی ملایم استفاده نمایید. این روش هم در پاک کردن هرگونه لکه‌ای از روی سطح اجاق ‌گاز بسیار موثر عمل خواهد کرد. تنها کافی است با آغشته کردن اسفنج به محلول آب و ماده شوینده، اجاق گاز خود را برق بیندازید.

  • تميز كردن گاز با جوش شيرين:

در مرحله بعد می‌توانید با استفاده از جوش شیرین و آب، خمیری را درست کنید و با مالیدن آن بر روی سطح کثیف، هرگونه چربی‌ها را از روی سطح گاز پاک نمایید.

  • استفاده از ترکیب روغن و سرکه:

با اسپری کردن سرکه بر روی سطح اجاق می‌توانید از شر هرگونه لک و کثیفی رها شوید. البته توجه نمایید که سرکه باید به مدت چند دقیقه بر روی محل کثیفی باقی بماند و بعد پارچه آغشته به روغن را بر روی شیارهای اجاق گاز کشیده و در نهایت به وسیله دستمال تمیز، کثیفی‌ها را از روی سطح پاک کنید.

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای نکات خانه داری به شما کمک کرده باشد. از اینکه همراه ما هستید سپاسگزاریم. منتظر سوالات و نظرات ارزشمند شما دوستان عزیز هستیم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21730]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا