مبلمان و چیدمان

چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنیم

رنگ زرد یکی از رنگ هایی است که اغلب در دکوراسیون استفاده می شود. اما برای بکارگیری این رنگ باید با اصول طراحی داخلی آشنا باشید.

استفاده بیش از حد از این رنگ موجب می شود تا محیط بسیار کسل کننده باشد و حس ناخوشایندی را منتقل نماید. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزیت ها و نکات استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون آشنا نماییم.

هر آنچه که باید در خصوص استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خود بدانید

رنگ زرد برای بیشتر افراد یادآور خورشید می باشد. رنگ زرد روشن، شاد، گرم و آفتابی است. به ما احساس آرامش و شادی می دهد.

در مبحث رنگ درمانی، این رنگ احساس شادی به ارمغان می آورد. برای طراحی داخلی، مبلمان، دیوارها یا انجام دکوراسیون خاص، المان های زرد رنگ می‌توانند حتی به یک فضای کوچک روشنایی بیافزایند.

از همین رو مهم است که رنگ زرد مناسب برای اتاق خود انتخاب کنید. رنگ مذکور می تواند بسیار محرک باشد. استفاده از این رنگ در اتاق خواب، دیوارها و … باید با احتیاط صورت گیرد.

زیرا شما باید در محیط خود یک سطح مناسب از تاریکی را فراهم آورید تا راحت تر استراحت نموده و بخوابید. به عبارت دیگر با این رنگ نیاید حواس شما بیش از حد تحریک شود.

یک اتاق زرد کم رنگ مکانی گرم و دنج برای استراحت شما پس از یک روز طولانی ایجاد می کند. به عنوان یک پیشنهاد، بیان می شود که اتاق رنگ زرد را با یک فرش زرد روشن تر  می توانید کامل نمایید تا فضای خوبی ایجاد کند.

رنگ زرد می تواند بر روی دیوارها استفاده شود و فضای بیرون را به داخل منعکس نماید. هنگام ایجاد اتاق های زرد، ضروری است که برخی از رنگ های قوی دیگر را وارد کنید.

به طور مثال برای ایجاد یک حس آرامش می توانید از چوب سفید رنگ بهره ببرید که بر روی آن چند گل زرد رنگ وجود دارد. یا از گلدان هایی استفاده نمایید که دارای گل های با طراوت زرد هستند.

در ادامه چند نکته و ایده کاربردی ذکر شده است که از آنها می توانید در دکوراسیون خود بهره ببرید.

  • استفاده از رنگ زرد در اتاق نشیمن

رنگ زرد یکی از محبوب ترین رنگ ها بین گل ها است و زیبایی و طراوت خوبی هم دارد. این رنگ باعث می شود به گل های آفتابگردان فکر کنیم که درخشان و شاد هستند.

در این دکوراسیون، هارمونی های زرد در فرش و روی بالش های مبل و چراغ رومیزی می تواند ترکیب خوبی ایجاد نماید. البته باید در نظر داشته باشید که رنگ زرد بر سایر موارد غلبه نمی کند.

اما به عنوان یک رنگ غالب عمل می کند و حواس بیننده را به خود جلب می نماید.

ممکن است از استفاده رنگ زرد بر روی دیوارها بترسید. اتاق های نشیمن مکانی ایده آل برای بکار بردن و استفاده از این رنگ بر روی دیوارها هستند.

برخلاف رنگ‌های تیره‌تر، زرد می‌تواند اتاق را روشن کند و آن را بزرگ‌تر نشان دهد. هنگامی که این مورد در تناژ های مناسب استفاده می شود، دید بسیار خوبی را ارائه می نماید. قطعا می توانید تصور نمایید که مبل های زرد چقدر دیوارهای زرد روشن را تکمیل می کنند.

آنها می توانند در کنار یکدیگر محیطی خیره کننده ایجاد کنند. برجسته شدن پرده های سفید و همچنین استفاده از رنگ های خاکی و سبز، در کنار دکوراسیون فوق  می تواند یک اتاق ساده را به مکانی دلپذیر برای استراحت و آرامش تبدیل می کند.

  • بر طراحی داخلی خود با زرد تاکید کنید

نیازی نیست ایده های دراماتیک برای تزیین اتاق با رنگ زرد داشته باشید. برخی از افراد فقط استفاده از مقداری رنگ زرد را برای برجسته کردن طرح رنگی خود می پسندند.

رنگ زرد با سفید، آبی، سیاه و خاکستری به خوبی همخوانی دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید از این رنگ در بالش های مبل استفاده نمایید یا از پارچه هایی با بافت های برجسته زرد رنگ استفاده نمایید تا دید بهتری داشته باشد.

بافت ها و طرح ها می توانند تأثیر بصری زیادی در یک اتاق ایجاد کنند. می‌توانید اتاق‌های زرد را با طرح‌های کاغذ دیواری یا با انواع تزئینات خاص برجسته کنید.

این تزئینات می توانند شامل گلدان، شمعدان و سایر اشیاء هنری باشند. رنگ زرد روشن بیش از حد در اتاق می تواند اضطراب را افزایش دهد و برای چشم مضر باشد.

ضروری است که از یک طراح داخلی با تجربه کمک بگیرید تا به شما در انتخاب رنگ زرد مناسب برای اتاقتان کمک کند.

  • استفاده از رنگ های مکمل زرد در دکور

مورد دیگری که در دکوراسیون خود لازم است تا در نظر داشته باشید، استفاده از رنگ زرد و مکمل آنها در کنار یکدیگر می باشد. همانگونه که می دانید، زرد جزو رنگ های اصلی محسوب می شود.

این رنگ را شما می توانید با بنفش ست نمایید که مکمل خوبی است. با این کار فضای شما کمی حس و حال خنک به خود می گیرد. از سوی دیگر قادر هستید تا آن را با رنگ های هم خانواده خود نیز ترکیب نمایید.

به طور مثال استفاده از رنگ زرد به همراه سبز و نارنجی بسیار رایج است. اگر مایل هستید تا حس زندگی بیشتری در فضای شما جریان داشته باشد، می توانید از رنگ زرد کنار قهوه یا قرمز بهره ببرید.

جمع بندی

به صورت کلی وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی می شود، لازم است تا توجه نمایید، المان ها برای شما نقش اساسی به همراه دارند. آنها می توانند برداشت بیننده را از محیط تغییر دهند.

از همین رو لازم است تا توجه نمایید، از چه المان با چه رنگی در محیط خود استفاده می نمایید. رنگ زرد یکی از رنگ های مهم و کاربردی است که امروزه در دکوراسیون استفاده می شود اما در زمان استفاده از آن باید محتاط بود زیرا در غیر این صورت امکان تیره شدن فضا و ایجاد اضطراب وجود دارد.

در این مقاله تلاش شد تا برخی از ترفندهای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون بیان شود که توجه به آنها موجب می گردد محیط بهتر و شاداب تری داشته باشید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنیم

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 500,000 تومان
محدوده قیمت 500,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان
محدوده قیمت 2,000,001 تا 3,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا