دکوراسیون و دکوراتیومبلمان و چیدمان

بهترین رنگ دکوراسیون خانه چه رنگی است؟(روانشناسی رنگ ها)

رنگ دکوراسیون خانه می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روحیه و احساسات شما بگذارد. اگر با روان شناسی رنگ ها آشنا باشید بر این موضوع واقف هستید که رنگ های تلفیقی و استفاده از آنها می توانند بر طراحی داخلی منزلتان تاثیر مثبت بگذارند. بسیاری از روانشناسان حتی به بیماران خود در مورد معجزه رنگ در بهبود روحیاتشان توصیه می کنند.

آن چیزی که در مورد بهترین رنگ برای دیوار خانه باید بدانید این است که باید با ترکیب درست هر رنگ و همینطور با کاربرد ترکیب رنگ های تلفیقی در طراحی داخلی منزل آشنا باشید و به این موضوع توجه کنید که اگر با روانشناسی رنگ ها آشنا نباشید اولا کاربرد نادرست رنگ باعث القای دید منفی به شما می شود و ثانیا آگاه نبودن از روانشناسی رنگ بر روحیه و روان شما تاثیر بدی می گذارد.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با بهترین رنگ خانه مدرن آشنا کنیم و همچنین به تاثیر استفاده از رنگ بر دکوراسیون فضای اتاق بپردازیم:

با بهترین نوع رنگ برای خانه و ویژگی های هر کدام آشنا شویم:

  • رنگ های گرم:

به رنگ های زرد، نارنجی و قرمز رنگ های گرم گفته می شود. این رنگ های پررنگ باعث برانگیخته شدن قوی احساسات، ترشح آدرنالین و افزایش تنفس می شود. دلیل اینکه به این گونه رنگ ها، رنگ گرم گفته می شود این است که به راحتی می توانند احساسات شما را برانگیخته کنند و باعث ایجاد حس و حال مثبت در شما شوند.

اگر شما جز کسانی هستید که هیجان و انرژی بالایی دارید و نسبت به هر موضوعی زود واکنش نشان می دهید، این خصوصیات نشان دهنده این است که شما می توانید به راحتی با رنگ های گرم برانگیخته شوید. ما به شما توصیه می کنیم که در انتخاب رنگ دکوراسیون خانه، رنگ های گرم را حتما مدنظر قرار دهید.

  •  رنگ های سرد:

به رنگ های سبز و آبی رنگ های سرد گفته می شود. این رنگ ها به مجموعه رنگ های آرامش بخش معروف هستند. به عبارتی این رنگ ها روح و روان افراد را آرام می کند و همینطور باعث تسکین ماهیچه های افراد می شود. تمایل افراد صبور و ملایم به استفاده از این مجموعه از رنگ ها است.

اگر شما جز افرادی هستید که با این مجموعه از رنگ ها احساس آرامش می کنید حتما در رنگ دکوراسیون خانه استفاده از آنها را فراموش نکنید. قبل از هر چیز در انتخاب بهترین رنگ و استفاده آن در منزل به شما توصیه می کنیم که روانشناسی رنگ ها را بدانید و بررسی کنید که روحیه شما در مجموعه کدام رنگ ها قرار می گیرد. در غیر اینصورت قدرت آرامش بخشی رنگ ها بر خلق و خوی شما اثر معکوس می گذارد.

پیشنهاد مطالعه: جدیدترین ایده ها و نکات چیدمان دکوراسیون منزل عروس

با انواع رنگ دیوار مد روز در طراحی داخلی منزل آشنا شویم

  • رنگ قرمز، رنگ آتشین و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق پذیرایی:

شاید شما این رنگ را بیشتر در فست فود ها و رستوران ها مشاهده کرده اید. این رنگ جز رنگ های گرم محسوب می شود و حس آتشینی را درون افراد به وجود می آورد. مشاهده رنگ قرمز در طراحی داخلی منزل باعث افزایش ضربان قلب و همینطور حس زندگی در افراد می شود. پس اگر جز کسانی هستید که با این رنگ آتشین و گرم، حس و حال درونی بهتری پیدا می کنید حتما رنگ قرمز را در انتخاب خود بگنجانید.

  •  رنگ نارنجی و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق پذیرایی:

اگر شما جز افراد مثبت نگر، آزاد و با انگیزه هستید، انتخاب رنگ نارنجی برای اتاق پذیرایی بهترین گزینه ممکن است. استفاده از این رنگ حال و هوای شما را بهتر می کند. نتایج روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آنها بر روحیات افراد نشان داده است که رنگ نارنجی، رنگ اشتها آوری است و استفاده از آن در اتاق غذاخوری کاربرد دارد. البته فراموش نکنید که به هیچ عنوان از رنگ تک در طراحی داخلی منزلتان استفاده نکنید، زیرا تک رنگ بودن دیوارهای اتاق باعث سردرد می شود. حتما از ترکیب نارنجی با رنگ دیگر در طراحی فضای اتاق خود استفاده کنید.

  • رنگ زرد و تاثیر آن بر دکوراسیون آشپزخانه:

رنگ زرد به آشپزخانه شما روح می بخشد. تجربه نشان داده است که رنگ زرد بهترین رنگ دکوراسیون خانه است مخصوصا اگر در آشپزخانه از این رنگ استفاده شود. ترکیب رنگ زرد و سفید بر دکوراسیون فضای آشپزخانه شما تاثیر فوق العاده ای می گذارد. به عنوان مثال اگر قصد خرید اینترنتی وسایل آشپزخانه خود را دارید به ترکیب رنگ وسایل و انسجام آن با فضای داخلی آشپزخانه توجه نمایید. راهنمای خرید اصولی به شما کمک می کند که چه محصولی را خریداری نمایید تا در بهتر دیده شدن فضای داخلی منزل شما اثر بگذارد.

  • رنگ آبی و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق خواب:

رنگ آبی را به عنوان رنگ آرامش بخش می شناسند. استفاده از این رنگ بر دکوراسیون اتاق خواب اثر فوق العاده ای بر ذهن و روان شما می گذارد. اگر در زمینه انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب خود مردد هستید ما ترکیبی از رنگ سفید و آبی را به شما پیشنهاد می کنیم، زیرا بهترین رنگ قابل استفاده در طراحی داخلی اتاق خواب شما است.

  • رنگ سبز و تاثیر آن بر دکوراسیون اتاق پذیرایی:

رنگ سبز سرشار از حس طراوت و امید به زندگی است. استفاده از این رنگ در اتاق پذیرایی حس و حال فوق العاده ای برای شما به ارمغان می آورد. ترکیب این رنگ با سفید بهترین گزینه جهت استفاده است. البته بسیاری از افراد از رنگ سبز در طراحی فضای اتاق خواب و یا محل کار خود هم استفاده می کنند.

  • رنگ های بنفش، صورتی و تاثیر آنها بر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه:

همانطور که می دانیم رنگ های صورتی و بنفش جز آن دسته از رنگ های انرژی بخشی هستند که در بیشتر اتاق خواب دخترانه از آنها استفاده می شود. استفاده از این رنگها باعث جلوه بخشیدن هر چه بیشتر فضای اتاق می شود. استفاده از رنگ بنفش و صورتی در فضای اتاق خواب بهترین هدیه ای است که می توانید به دختران هدیه دهید.

  •   رنگ های مشکی، سفید و تاثیر آنها بر دکوراسیون داخلی منزل:

بیشتر افراد سعی می کنند از رنگ سفید در مقایسه با مشکی در دکوراسیون فضای منزل خود استفاده کنند. بهترین رنگ دکوراسیون خانه ترکیبی از رنگ های سفید و مشکی است. در روانشناسی رنگها باید به این مورد آگاه باشید که رنگ سفید نماد صلح و دوستی است و ترکیب آن با رنگ متناقضی مانند مشکی تاثیر فوق العاده ای بر دکوراسیون منزل می گذارد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با نکات طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای منزل

امیدواریم راهنمای امروز گرین لیست برای دسته بندی دکوراتیو به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر گونه سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. خوشحالیم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، سپاسگزاریم.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21293]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا