زنانه

راهنمای خرید کفش پیاده روی زنانه با معرفی مدل های شیک

راهنمای خرید کفش پیاده روی زنانه مارک

کفش پیاده روی زنانه جز آن دسته از کفش‌ هایی به شمار رفته که جهت انجام فعالیت‌های ورزشی طراحی شده است. از مهمترین مزایای کفش‌ های پیاده‌ روی می‌توان به استفاده روزمره آنها اشاره کرد و از آنجایی که جنس‌های متنوعی از این محصول در بازار یافت می‌شود پس نیاز است که قبل از تهیه به مطالعه راهنمای خرید اینترنتی آنها پرداخت تا بعد از مدتی استفاده، مشکلی از لحاظ کیفیت این محصول ورزشی پیش نیاید.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به طور مرتب به ورزش پیاده‌ روی می‌پردازید، مهمترین چیز داشتن یک جفت کتانی ورزشی با جنس مناسب است. برخورداری از کفش مناسب جهت پیاده‌روی، انگیزه شما را برای ورزش و حفظ تناسب اندام و سلامتی، بیشتر خواهد کرد. به همین جهت مطالعه راهنمای خرید کفش‌ مخصوص پیاده‌ روی به شما کمک کرده تا انتخاب آسان‌تری در زمینه تهیه این محصول داشته باشید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع بیشتری را در مورد کفش‌های ورزشی از جمله: کفش‌ های پیاده‌ روی زنانه را در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کفش طبی زنانه با معرفی مدل های باکیفیت و راحت 

تفاوت بهترین کفش پیاده روی زنانه با کفش پیاده روی مردانه

تفاوت‌های قابل مشاهده‌ای بین کفش‌ های پیاده روی زنانه و مردانه وجود ندارند. از لحاظ کیفیت تولیدی می‌توان گفت که کتانی‌ های زنانه و مردانه مانند یکدیگر هستند اما شاید بعضی ویژگی‌ها، تفاوت بین کفش پیاده روی زنانه با مردانه را برجسته‌تر کنند. این موارد عبارتند از:

 • ظرافت در طراحی و رنگ‌ بندی‌ های کتانی‌ های زنانه در مقایسه با کتانی‌ های مردانه ، بیشتر است و همین امر تمایز بین این دو دسته از کتانی‌ های ورزشی را افزایش می‌دهد.
 • اگر طراحی کفش‌ های زنانه را دیده باشید متوجه خواهید شد که این کفش‌ها در قسمت پاشنه پا، ظریف‌تر شده و در ناحیه سینه پا، پهن‌تر می‌شود.
 • در تولید کفش‌ های پیاده‌ روی زنانه از ضربه‌گیر استفاده نشده است. زیرا از آنجایی که میانگین وزن خانم‌ها در مقایسه با آقایان کمتر بوده، دیگر نیازی به این مورد در طراحی اینگونه کفش‌ها نیست.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کفش طبی مردانه با معرفی مدل های باکیفیت و شیک 

قبل از تهیه کفش پیاده روی زنانه خارجی و ایرانی به موارد زیر توجه نمایید

 • سایز کتانی‌ های پیاده‌ روی

اولین نکته‌ای که در مورد کتانی‌ های ورزشی باید در نظر داشته باشید، توجه به سایز آنها است. هنگام خرید هرگونه کفشی توجه نمایید که انگشت جلوی پا در کفش به راحتی قرار گیرد تا هنگام استفاده از آن در فعالیت‌های ورزشی نظیر: پیاده‌روی برای شما مشکلی ایجاد نکند. یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد هنگام خرید کفش مرتکب می‌شوند این بوده که تصور می‌کنند بعد از مدتی استفاده، کفش به راحتی جا باز می‌کند اما این تصور، کاملا اشتباه بوده و هنگام خرید توجه نمایید که حتی تهیه سایز کوچک برای پای شما، مشکل ایجاد خواهد کرد. از این لحاظ توصیه می‌کنیم که کفشی را جهت خرید، تهیه نمایید که پا به راحتی درون آن حرکت کرده و آزادی عمل داشته باشد.

 • کف کتانی‌ های پیاده‌ روی

طراحی کف کتانی باید به نحوی باشد که نرمی، استحکام و انعطاف لازم را جهت پیاده‌روی برای افراد به وجود آورد. اگر به این مورد هنگام خرید کتانی از هر نوعی که باشد، توجه کافی را نداشته باشید به زودی متوجه خستگی عضلانی و درد زیاد پا هنگام پیاده‌روی خواهید شد. علاوه بر این توصیه می‌شود که جهت جلوگیری از لغزیدن و سر خوردن کتانی هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی، محصولی را تهیه نمایید که از آج مناسب برخوردار باشد تا انجام هرگونه فعالیتی را برای شما هنگام استفاده از آن دشوار نسازد.

 • پاشنه کتانی‌ های پیاده‌ روی

پاشنه کفش پیاده روی زنانه نباید خیلی ضخیم باشد. زیرا بعد از دویدن یا حتی پیاده‌روی ساده، شاهد احساس درد زیاد در ساق پای خود خواهید شد. این مورد در بیشتر افرادی که به فعالیت پیاده‌روی می‌پردازند، بسیار گزارش شده است. جهت خرید کتانی ورزشی توجه نمایید که کاسه پاشنه در حد متعادل، نرم و با ثبات باشد تا هنگام استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوید. البته باید اشاره کنیم که مهمترین قسمتی که از برهم خوردن تعادل شما هنگام پیاده‌ روی جلوگیری خواهد کرد، آج ناحیه پاشنه کتانی بوده که باید قبل از خرید مورد بررسی قرار گیرد.

 • جنس رویه کتانی‌ های پیاده‌ روی

در قسمت رویه کتانی‌ های ورزشی باید از جنس باکیفیت و مناسبی استفاده شود تا از بروز هرگونه حساسیت پوستی مرتبط با پا، جلوگیری به عمل آید. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که کتانی‌ هایی را جهت خرید انتخاب نموده که جنس رویه آنها از کتان باشد. زیرا کفش‌ های کتانی باید دارای منافذی جهت عبور هوا باشند تا هیچگونه مشکل قارچی برای پا به وجود نیاید. از آنجا که شما این محصول ورزشی را جهت استفاده‌های روزمره در نظر دارید، پس باید به کیفیت جنس رویه آن توجه شود تا بر اثر هر گونه فشار و آسیبی هنگام دویدن، کتانی ظاهر اولیه خود را از دست ندهد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کفش پیاده روی مردانه با معرفی مدل های باکیفیت و شیک 

نکات مهم هنگام خرید کفش پیاده روی زنانه

 • هنگام خرید کفش پیاده روی زنانه تنها ظاهر آن ملاک نباشد، زیرا توجه به ملاک زیبایی ظاهری باعث می‌شود که به کیفیت آن بی‌توجه باشید و فاکتورهای مهمی از جمله استاندارد‌های ایمنی و بهداشتی را در مورد کفش‌های ورزشی فراموش کنید. سایز کفش و راحت بودن پا درون آن جز مهمترین موضوعاتی بوده که همیشه هنگام خرید این محصول ورزشی باید مورد توجه فرد خریدار قرار گیرد.
 • هنگام خرید کفش، آن را امتحان کنید و ببینید که آیا فضای خالی جهت گردش آزادانه انگشتان جلویی پا وجود دارد یا خیر؟
 • توصیه می‌کنیم که بعد از انجام ورزش پیاده‌ روی به فروشگاه مخصوص رفته و کتانی مورد نظر خود را خریداری نمایید. زیرا بعد از انجام پیاده‌روی، پاها حجم زیادی دارند.
 • اگر قوس کف پای شما زیاد است، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال خرید کفش‌ های پیاده‌ روی که از انعطاف بسیار بالایی برخوردارند، باشید. زیرا اینگونه کفش‌ ها هنگام انجام فعالیت‌ های ورزشی باعث درد در ناحیه قسمت پا نمی‌شوند.
 • اگر جز آن دسته از افرادی هستید که کف پای صافی دارید، توصیه ما به شما این است که به دنبال خرید کفش‌ هایی که از لایه میانی بسیار سفتی برخوردار هستند، باشید.
 • آن چیزی که باید در مورد این محصول بدانید این است که پای شما باید درون کفش جهت انجام فعالیت‌ های ورزشی راحت و آزاد باشد. پس به همین دلیل از خرید کفش‌ های چرمی و سنگین که تنها باعث محدودیت بیشتر پاهای شما هنگام پیاده‌ روی می‌شوند، جدا خودداری نمایید.
 • ‌از آنجایی که برندهای مختلف کفش‌های پیاده‌روی زنانه دارای سایزهای مختلفی بوده پس نیاز است که قبل از خرید، آنها را امتحان کرده و ببینید که پای شما درون کفش راحت است یا خیر؟

یشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 500,000 تومان
محدوده قیمت 500,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 3,000,000 تومان
محدوده قیمت 3,000,001 تا 6,000,000 تومان
محدوده قیمت 6,000,001 تا 10,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا