دکوراسیون و دکوراتیو

55 مدل پرده جذاب، ارزان و پرفروش + خرید اینترنتی

راهنمای خرید پرده ساده و شیک پذیرایی

همانطور که هر دکوراتور به شما خواهد گفت، پرده ها یک اتاق را می سازند، اما فقط زمانی که به درستی انتخاب شوند.

اگر درست انتخاب شود، طرح، رنگ و سبک پرده های شما می تواند ترکیبی عالی از عملکرد و زیبایی شناسی باشد. این به خوبی به جذابیت کلی اتاقی که در آن است کمک می کند. اما انتخاب های بی شمار از نظر پارچه، سر پرده، سبک اتصال، زیبایی و عملکرد اگر برای اولین بار خریدار هستید، گیج کننده می شود.

پرده های اتاق نشیمن می توانند کل طراحی داخلی اتاق را تحت تاثیر قرار دهند. اما قبل از اینکه تمام ایده‌ها را مطالعه کنید و انتخاب کنید، هنگام برنامه‌ریزی اینکه چه نوع پرده‌های اتاق نشیمن برای فضای شما بهترین هستند، باید به چند نکته اساسی توجه کنید.

ما راهنمایی را گردآوری کرده ایم که به طور خلاصه تمام عواملی را که باید هنگام خرید پرده برای خانه در نظر بگیرید را پوشش می دهد.

پرده-1

نکات مهم در انتخاب، خرید و نصب پرده

 • زیبا سازی منزل

پرده یکی از مهم ترین عوامل در زیباسازی منزل است. به نوعی پرده را لباس خانه می نامند.

چیدمان و رنگ بندی خانه به هر نحوی که باشد، پرده نیز با آنها متناسب خواهد بود.

در ابتدا شاید این طور به نظر برسد که یک شی برای کنترل ورود یا عدم ورود نور به خانه است اما در طی سالهای متمادی این پارچه کم کم مانند تمامی اثاثیه منزل مورد تغییر و پیشرفت قرار گرفت و امروزه پرده یکی از تاثیرگذارترین اشیا در دیزاین کردن خانه است.

برای اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه هرکدام شکل و جنس پارچه متفاوتی استفاده می شود.

به طور مثال برای آشپزخانه مهم تر از هر چیزی مهم است که پرده به راحتی قابل جا به جا شدن باشد چرا که علاوه بر هود، گاهی نیاز است برای بیرون رفتن بوی غذا پنجره را نیز باز کنید.

 • نوع و طرح پرده

سقف بلند یکی از زیبایی های منزل است، اگر سقف بلندی دارید یا تمایل دارید سقف خانه شما بلند دیده شود، بهتر است که چوب پرده ها را تا جایی که امکان دارد بالا ببرید.

اینطور بنظر می رسد که سقف بلند علت انجام این کار شده است اما اگر پنجره های شما کوچک هستند بهتر است به جای تمرکز روی بلند جلوه دادن سقف رنگ و طرح پرده را با مبلمان هماهنگ کنید.

به اینصورت که پارچه هایی انتخاب کنید که پایین دست آنها مزین به تزئینات و طرح است. در تعامل با مبلمان خانه این طرح ها خیلی زیبا دیده می شوند.

اگر می خواهید خانه شما بزرگ تر دیده شود می توانید از فاصله ی میان پنجره ها صرف نظر کنید، گویی که یک پنجره بزرگ وجود دارد و یک پرده ی عریض برای آنها طرح کنید.

 • کنترل روشنایی

پرده ها به جلوگیری از نور اضافی خورشید و خنک نگه داشتن اتاق کمک می کنند.

اگر کنترل نور و حفظ حریم خصوصی دغدغه اصلی شماست، باید پارچه پرده‌ای غیرشفاف و سنگین‌تر انتخاب کنید.

مخمل، چینتز، ساتن برخی از مواد با حداکثر کنترل نور هستند.

 • عایق

طول پرده ها به همراه پارچه انتخابی می تواند در عایق بندی اتاق تفاوت ایجاد کند.

پارچه های سنگین مانند ملیله عایق بهتری را ایجاد می کنند. افزودن آستری باعث افزایش عایق اتاق می شود.

 • جنس پرده

اگر فاصله ی خانه های دیگر با منزل شما کم است، بهتر است از جنس حریر و توری برای ایده خانه خود استفاده نکنید.

یکی دیگر از عوامل انتخاب جنس پارچه، رعایت حریم خصوصی منزل است. این اصل باید با توجه به میزان حساسیت افراد خانواده تنظیم شود.

اگر پنجره های دو جداره دارید احتمالا نگران از دست رفتن گرما و سرمای خانه نیستید اما اگر چنین نیست بهتر است مناسب فصل، خرید پرده نمایید.

در فصل زمستان پارچه های نازک باعث می شوند گرمای خانه از هدر شود.

اگر جنس را طوری انتخاب کنید، آسیب پذیر باشد ممکن است به طور مداوم مجبور به خرید محصولی جدید شوید.

به خصوص برای اتاق خواب و آشپزخانه که بیشتر از بقیه ی مورد استفاده قرار می گیرند، انتخاب یک آستر مناسب برای محصول خود باعث می شود نور خورشید متناوبی که به آنها می تابد، برایشان مشکل ساز نشود و مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشند.

به غیر از نور خورشید گرد و غبار، آلودگی های هوا و بارانی که از پنجره به پرده ها می ریزد باعث می شود زود به زود کثیف شوند به خصوص اگر رنگ پرده ی شما روشن باشد.

بنابراین آستر مناسب مثل یک محافظ می ماند که از زیبایی های پارچه مراقبت می کند.

 • طول پرده

طول و آستر پرده بر عملکرد و ظاهر آن تأثیر می گذارد. پرده هایی که طول کف دارند و از مواد سنگین تری مانند مخمل یا ژاکارد با آستر اضافی ساخته شده اند ظاهر رسمی تری دارند و بیشتر برای اتاق نشیمن و فضاهای غذاخوری مناسب هستند.

طول پرده باید بر اساس تعداد دفعاتی که می توانید آنها را تمیز کنید و همچنین هر گونه نگرانی در مورد عملکرد شما تعیین شود.

پرده ها می توانند حریم خصوصی بهینه و مقادیر قابل توجهی عایق را فراهم کنند.

هنگام اندازه گیری پرده، ارتفاع میله پرده بالای پنجره تا چندسانت از قاب پنجره را در نظر بگیرید. چند سانت به دو طرف طول پنجره اضافه کنید تا ابعادی تقریبی برای پرده به دست آورید زیرا مقداری از مواد در سبک پرده از بین می رود.

 • لوازم جانبی (اختیاری)

مهم است که لوازم جانبی با ست پرده و طرح رنگ اتاق شما مطابقت داشته باشد.

در حالی که آنها به طور جداگانه در دسترس هستند و اغلب به صورت سفارشی ساخته می شوند تا با پنجره شما مطابقت داشته باشند، لوازم جانبی اختیاری مواردی هستند که در صورت تضاد با دکوراسیون، می توانند بدون آن انجام شوند.

طیف گسترده ای از پارچه های پرده، سبک ها و موارد استفاده وجود دارد. داشتن گزینه‌های زیاد می‌تواند منجر به سردرگمی شود، به خصوص وقتی صحبت از بهترین انتخاب برای خانه شما می‌شود.

طراحان داخلی می توانند شما را در انتخاب درست راهنمایی کنند.

 • نگهداری و نظافت

امکان سنجی سبک پرده و پارچه را از نظر نگهداری در هنگام خرید در نظر بگیرید.

پارچه های خاصی مانند کتان، پارچه ابریشمی، نایلون، ارگانزا ارزان هستند و تمیز کردن آنها راحت تر است.

آنها لغزنده هستند که به این معنی است که گرد و غبار به اندازه کافی روی آن نمی چسبد و از این رو، شستشوی مکرر لازم نیست.

پرده های بلند به دلیل اندازه آنها به سختی قابل شستشو هستند. هنگام انتخاب مواد پرده، بررسی کنید که آیا برای شستشوی ماشینی مناسب است یا خیر.

تلاش برای شستن یک پرده با کیفیت در خانه می تواند پارچه را خراب کند.

 • نکات انتخاب پرده اتاق خواب

برای اتاق خواب از پرده های نازک استفاده نکنید. در اتاق خواب بیش از هر نقطه از منزل نیاز است که نور پردازی کنترل شود.

اگر مراقب تنظیم نور خورشید به اتاق خواب خود نباشید در هنگام از خواب برخواستن و در شب توسط چراغ های پر نور شهری اذیت خواهید شد.

اما برای دیزاین خانه قسمت نشیمن خانه بسیار حائز اهمیت است. پس برای انتخاب پارچه ی قسمت نشیمن باید به مبلمان، فرش ها و حتی فاصله ی خانه های همسایه توجه کنید.

اگر فرش های شما رنگ تیره هستند مبلمان و پرده ها را از تناژ رنگ های روشن انتخاب کنید.

رنگ روشن پرده ها چشم نواز است و اجازه می دهد نور خورشید به خانه وارد شود و بقیه ی چیدمان نیز با کیفیت بهتری دیده شوند.

فاصله ی خانه همسایه ها باعث می شود در جنس پرده ای که می خواهید انتخاب کنید محتاطانه تر برخورد کنید.

آشنایی با تاثیر رنگ انواع پرده اتاق خواب و پذیرایی روی ذهن

 • رنگ دیوار ها و پرده ها بسیار روی میزان آرامش و خلاقیت افراد خانه یا شرکت تأثیر گذار است، به خصوص اگر برای اتاق کودک یا نوجوان پرده انتخاب می کنید رنگ های شاد و گرم را بیشتر مد نظر قرار دهید.
 • رنگ هایی که تلفیقی از زرد یا آبی هستند یا اینکه مخلوطی از این دو که شامل رنگ سبز می شود بهترین انتخاب برای شکوفایی یک ذهن خلاق است. به علاوه سبز رنگ منطق است، آبی موجب آرامش می شود و تمام این رنگ ها و حتی طراحی آنها روی ذهن در حال رشد بسیار موثر است.
 • ابتدا بهتر است از جنس رنگ ها مطلع باشید. برای ترکیب بندی رنگها نیز بهتر است از رنگهای مکمل استفاده کنید. به طور مثال رنگ نارنجی با آبی تکمیل می شود، پس اگر می خواهید پرده ای آبی رنگ برای اتاق فرزندتان انتخاب کنید می توانید تزیینات پایین پرده را به رنگ نارنجی انتخاب کنید.
 • اگر یک اتاق دخترانه را دیزاین می کنید که تمایل دارید رنگ صورتی پرده ها را با رنگ دیگری تلفیق کنید بهتر است که از رنگ طوسی روشن استفاده کنید. بستگی دارد که چه نوع رنگ صورتی یا طوسی انتخاب کرده اید به انتخاب خودتان می توانید کمرنگ یا پررنگ کنید.
 • رنگ زرد و سفید ترکیب بسیار خلاقانه ای را می  سازند. شاید نیاز پیدا کنید کمی بیشتر روی آستر پرده تمرکز کنید که این رنگ های روشن بابت نور خورشید برایتان مشکل ساز نشوند.
 • شکل های عروسکی که برای اتاق کودک استفاده می شود، دیدگاه مهر آمیز در ذهن کودک ایجاد می کند. بنابراین حتماً  رده سنی را رعایت کنید کودک، نوجوان، جوان، بزرگسال، میان سال و کهن سال هر کدام به دنبال عناصر مختلفی در زندگی می گردند.
 • انتخاب پرده نیز مثل بقیه ی وسایل باید در مسیری باشد که کمک کننده برای انسان باشد. اگر یک بزرگسال در خانه به دنبال آرامش می گردد باید سفید و آبی را در ترکیب خانه به کار برد.
 • اگر کمی هیجان در زندگی احتیاج دارید، رنگ قرمز را کم و بیش در ترکیب خانه دخالت دهید. امروزه خرید اینترنتی این محصول نیز میسر شده است بنابراین حیطه انتخابی بیشتری در اختیار مشتریان قرار دارد.

پرده-3

سخن آخر

با مطالعه این مقاله از راهنمای خرید اینترنتی پرده با تمامی نکات مهم در هنگام خرید این محصول آشنا می شوید و به خوبی می توانید مدلی را که با دیزاین منزل شما مطابقت کامل دارد انتخاب کنید. امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی دکوراتیو برای خریدی هوشمندانه و مقرون به صرفه به شما کمک کرده باشد. شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با ما در میان بگذارید. متشکریم که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید.

در ادامه برای کمک به شما چند مدل محبوب و شیک را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت برتر رضایت کاربران را جلب کنند.

منبع: nicoledraperieshomedit

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=18425]

سوالات متداول خرید پرده

طول پرده ها چقدر باید باشد؟

پرده های کوتاه به ندرت جذاب هستند. با فرض اینکه به دنبال پرده های اتاق نشیمن تا کف می گردید، باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید آنها را آویزان کنید.

ممکن است بسته به ارتفاع پنجره و ارتفاعی که می خواهید میله را نصب کنید، محدودیت هایی در نحوه آویزان شدن پرده ها داشته باشید.

مسواک زدن روی زمین، این پرده ها دقیقاً یک سانتیمتر بالای زمین آویزان می شوند.
شکستن کف، پرده‌هایی که به این شکل آویزان شده‌اند به زمین برخورد می‌کنند و در پایین خم می‌شوند اما گودال نمی‌شوند. آنها معمولاً 2 تا 7 سانتیمتر طولانی تر از اندازه گیری تا کف هستند.
جمع شدن روی زمین، پرده هایی که به این شکل آویزان می شوند بین 15 تا 30 سانتیمتر از اندازه، اندازه گیری شده تا کف بلندتر هستند و سخاوتمندانه در پایین فرو می روند.

می‌خواهید پرده‌ها چقدر پهن باشند؟

اولین نکته این است که آیا می خواهید پرده ها کل پنجره را بپوشانند یا خیر. اگر از پرده در ترکیب با پرده ای دیگر استفاده می کنید، یا اگر پرده ها صرفاً تزئینی هستند، نیازی به محاسبه دقیق ندارید. اگر می خواهید کل پنجره را بپوشانید، باید محاسبات بیشتری انجام دهید.

هنگام اندازه گیری عرض، 30 سانتیمتر به هر طرف اضافه کنید تا مطمئن شوید که قالب را می پوشاند و به اندازه کافی پهن است که میله را محاسبه کند، که باید 10 تا 15 سانتیمتر فراتر از هر طرف قاب پنجره باشد.

آیا پرده ها باید کف را لمس کنند؟

این یک سوال رایج است و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پرده های تا کف بهترین ظاهر را دارند. در واقع، پرده های کوتاه تر جذاب نیستند و ظاهری بسیار قدیمی دارند.

بخشی از دلیل این امر این است که وقتی پرده های اتاق نشیمن تا سطح زمین می روند، اتاق را بلندتر و زیباتر نشان می دهد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، سه راه برای تماس پرده ها با زمین وجود دارد.

پرده های شناور: باز هم، اینها پرده هایی هستند که لبه دار شده اند به طوری که حدود یک سانتیمتر بالاتر از زمین آویزان می شوند. این به شما ظاهری زیبا می دهد اما تمیز نگه داشتن کف را آسان می کند. مشکلی برای کودکان و حیوانات خانگی نیست. البته، به دست آوردن طول مناسب با پانل های پرده آماده یا مستلزم قرار دادن بسیار دقیق سخت افزار یا کمی لبه بندی است.

پرده‌هایی که روی زمین می‌شکنند: آویزان کردن پرده‌ها به این روش ظاهری بسیار مدرن است و راهی ایده‌آل برای آویزان کردن پرده‌های اتاق نشیمن است. پرده ها حدود 7 سانتیمتر بلندتر از پرده های شناور هستند. این بهترین کار با پارچه های سنگین تر است.

پرده های گودال: این سبک از پرده های آویزان برای پرده هایی که به طور منظم باز و بسته نمی شوند بهترین است. این به این دلیل است که آنها بین 15 تا 30 سانتیمتر بیشتر از طول کف معمولی هستند.

مطمئناً این یک ظاهر مجلل و رسمی است. مهمتر از همه، ممکن است برای خانواده هایی که بچه های کوچک و حیوانات خانگی دارند که ممکن است در پرده بازی کنند یا سعی کنند از آنها بالا بروند، بهترین نباشد. این سبک می تواند با پرده های سنگین و لوکس اتاق نشیمن یا با پرده های حجیم کار کند.

کدام پرده برای اتاق نشیمن بهترین است؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به سبک دکوراسیون منزل و همچنین بودجه شما بستگی دارد. از آنجایی که این اتاقی است که همه خانواده و دوستان شما آن را خواهند دید.

پرده های بلند را برای اتاق نشیمن انتخاب کنید، همیشه.

استایلی را انتخاب کنید که با سطح رسمی بودن اتاق متناسب باشد.

پارچه ای که انتخاب می کنید با ملاحظاتی مانند حفظ حریم خصوصی و کنترل نور طبیعی هدایت می شود، اما در غیر این صورت، نوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

پرده های اتاق نشیمن می توانند طرح دار و خنثی یا طرح دار و پررنگ باشند. فقط به خاطر داشته باشید که چه الگوها و رنگ های دیگری در حال حاضر در فضا وجود دارد.

همچنین، اگر تعداد پنجره ها زیاد باشد، هر رنگ یا طرحی بر روی پرده ها بر اتاق غالب می شود.

قیمت پرده های اتاق نشیمن چقدر است؟

قیمت پرده های اتاق نشیمن به دلیل همه متغیرهای موجود، می تواند یک سوال پربار باشد. بسته به اینکه پرده های سفارشی اتاق نشیمن یا پرده های آماده را خریداری می کنید، تخمین ها می توانند بسیار متفاوت باشند.

در مقاله امروز سعی کرده ایم بهترین مدل های هر رنج قیمت را گردآوری کنیم، امیدواریم برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا