لباس نوزاد

۲۵ مدل لباس نوزاد باکیفیت و برتر با خرید اینترنتی

راهنمای خرید انواع لباس نوزادی دخترانه و پسرانه تابستانی و زمستانی

لباس نوزاد دارای ویژگی ها و خصوصیاتی می باشد که در زمان خرید باید حتما مد نظر قرار داده شوند. افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید لباس نوزاد می نمایند قطعا با چالش های بسیاری روبرو هستند. از  همین رو در این مقاله قصد داریم تا راهنمای خرید آنلاین لباس نوزاد را در اختیارتان قرار دهیم تا به کمک آن بهترین موارد را برای نوزاد خود فراهم آورید.

قبل از اینکه به سراغ نکات مهم و تاثیرگذار برویم لازم است تا در نظر داشته باشید که یک کودک می تواند در روزه چندین و چند دست لباس تعویض نماید لذا باید به نحوی لباس ها را انتخاب نمود که برای شستشوی چندباره آمادگی لازم را داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید ساک لوازم کودک و نوزاد با معرفی مدل های باکیفیت و شیک 

انواع لباس نوزادی دخترانه و پسرانه

امروزه در زمان خرید لباس نوزاد قطعا با موارد متفاوتی روبرو می شوید اما از مهمترین گزینه ها که در اغلب پک های سیسمونی می توان آنها را مشاهده نمود،  لباس های زیر می باشند:

 • کلاه

بدن کودکی که به تازگی متولد شده است، هنوز توانایی متعادل نمودن خود با دمای محیط را ندارد از همین رو لازم است تا از کلاه نوزاد استفاده شود تا ناحیه سر و پیشانی گرم نگه داشته شوند.

 • جوراب

ممکن است تصور نمایید که کودک متولد شده در تابستان به جوراب نیاز ندارد اما باید توجه داشت که بدن نوزاد در برابر کوچکترین سرمایی واکنش نشان می دهد. از همین رو لازم است حتما جوراب نیز به عنوان یک لباس نوزاد تهیه شود. البته در نظر داشته باشید که جوراب ها نباید سفت و تنگ باشند که به فرم پاها آسیب وارد شود.

 • شلوار

یک کودک تازه متولد شده به چندین شلوار در طول روز نیاز دارد تا در صورت کثیف شدن بتواند آنها را به تن نماید. باید توجه داشته باشید شلوارهای کشی که دارای حالت کشسانی هستند، انتخاب عالی محسوب می شوند البته این شلوارها باید به اندازه کافی برای کودک آزاد و راحت نیز در نظر گرفته شوند.

 • سرهمی

سرهمی بین لباس های کودک گزینه بسیار مهمی می باشد زیرا از آن می توان هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان و در زیر سایر لباس ها استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین شیر دوش با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت سرویس لباس نوزاد

اگر مایلید تا لباسی را برای نوزاد دلبند خود تهیه نمایید تا مدت ها بتواند بدون هیچ مشکلی آن را به تن نماید، توصیه می گردد تا موارد زیر را حتما در نظر داشته باشید:

 • به جنس لباس نوزاد خود توجه نمایید

جنس لباس ها بر راحتی کودک در لباس بسیار تاثیر دارد. بهترین پارچه هایی که لباس نوزاد از آنها تهیه می شود عبارتند از دورس، تریکو و فوتر که همه این موارد نرم و لطیف می باشند. یکی از گزینه هایی که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید، این مهم است که در لباس انتخابی شما پلاستیک استفاده نشده باشد. بهتر است مواردی را انتخاب نمایید که از نخ و پنبه تهیه شده اند.

 • راحتی لباس را مد نظر قرار دهید

لباس نوزاد شما باید به گونه ای باشد که وقتی او لباس را به تن نمود، لباس به بدن نچسبد و از سوی دیگر شل و افتاده نیز نباشد. از همین رو همواره توصیه می شود تا یک سایز از سایزی که در ذهن دارید، بالاتر خریداری نمایید تا مشکلی برای کودک ایجاد ننماید.

 • حتما سرهمی ها را در لیست لباس های خود قرار دهید

یکی از مشکلات رایجی که اغلب کودکان با آن روبرو هستند، شکم درد یا گرفتگی پهلو است. از همین رو توصیه می شود تا همواره از سرهمی ها استفاده نمایید تا بدن را گرم نگه دارد. این لباس ها به دلیل پوشش یکپارچه موجب می شوند تا بدن همواره گرم باقی بماند. از سوی دیگر پوشیدن و در آوردن این لباس ها نیز به مراتب آسان تر است.

 • توجه به زیپ و دکمه لباس نوزاد

در زمان خرید لباس همواره به تعداد دکمه ها توجه نمایید. طبیعتا مواردی که تعداد دکمه های آنان بیشتر است نمی توانند انتخاب خوبی برایتان باشد زیرا تعویض آنها به مراتب دشوار است. البته کیفیت دکمه ها نیز مهم است. به طور مثال دکمه نباید تیز باشد که باعث پاره شدن لب ها گردد. از همین رو بیان می شود که لباس های زیپ دار از سایر موارد بهتر هستند.

 • توجه به یقه لباس

گاها مشاهده شده است که یقه لباس به حدی تنگ است که کودک در آن احساس ناراحتی و تنگی نفس می نماید. از همین رو لازم است تا راحتی کودک را ملاک قرار داده و از خریداری لباس هایی با یقه تنگ بپرهیزید.

هر اندازه که کودک شما سن کمتری داشته باشد، توصیه می گردد از لباس های ساده و فاقد تزئینات بهره ببرید زیرا  نوزاد تزئینات اضافی لباس را در دهان نمی کند که به وی آسیب برساند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید پستانک برای نوزاد با معرفی مدل های باکیفیت و بهداشتی 

اصول مهم نگهداری پس از خرید لباس نوزادی پسرانه شیک یا دخترانه

برای اینکه لباس های کودک شما طول عمر بیشتری داشته باشند، توصیه می شود تا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • حتما لباس ها را قبل از استفاده یکبار بشویید. با این کار مواد شیمیایی آن تمیز می شود و چنانچه کودک لباس را به دهان برد، مشکلی ایجاد نمی گردد.
 • حتما لباس نوزاد را با آب سرد و شوینده های ملایم و مخصوص تمیز نمایید زیرا با این کار به بافت لباس آسیبی وارد نمی شود. نشاسته ذرت می تواند لکه های ناشی از غذا را حذف نماید.
 • لازم است تا حتما لباس نوزاد را در زیر آفتاب خورشید، خشک نمایید زیرا این مورد می تواند همانند یک ضدعفونی کننده قوی عمل نماید.
 • هیچ وقت از سفید کننده یا نرم کننده برای لباس نوزاد استفاده ننمایید زیرا این موارد به بافت لباس آسیب وارد می نمایند و از سوی دیگر می توانند بر سلامت نوزاد نیز تاثیر بگذارند.
 • عموما برای هر لباسی توسط برچسبی که بر روی آن زده شده، مشخص گردیده است که از چه دمای آبی باید استفاده نمود. حتما آن را ملاک قرار دهید.
 • به صورت کلی توصیه می شود تا لباس های کودک را به صورت جداگانه بشویید و از قرار دادن آنها داخل ماشین لباسشویی پرهیز نمایید زیرا این مورد گاها نمی تواند آلودگی های موجود را از بین ببرد.
 • از اتو نمودن لباس نوزاد پرهیز کنید زیرا گرمای زیاد به بافت لباس آسیب وارد می نماید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22641]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا