لوازم کوهنوردی و کمپینگلوازم ورزشی

۲۵ مدل قلاب ماهیگیری باکیفیت و ارزان با خرید اینترنتی

راهنمای خرید آنلاین قلاب ماهیگیری

قلاب ماهیگیری یکی از وسایل پر کاربردی است که از دیرباز تا کنون برای صید ماهی مورد استفاده قرار می گرفته است. اگر به عنوان یک ماهیگیر از قلاب مناسبی استفاده نمایید، می توانید مطمئن باشید که ماهیگیری خوبی نیز خواهید داشت. اما با توجه به اینکه قلاب های زیادی هم اکنون در بازار وجود دارند لذا این امکان وجود دارد تا در حین خرید به مشکل برخورد کنید. از همین رو توصیه می شود تا از راهنمای خرید آنلاین قلاب که در زیر درج شده است، استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید دوربین دوچشمی (شکاری) با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار در خرید قلاب ماهیگیری

در حال حاضر قلاب های زیاد در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارند. هر کدام از این قلاب ها توسط برندهای متفاوتی به بازار عرضه می شوند و قیمت مختلفی نیز دارند. در ادامه به شما آموزش داده می شود که چگونه یک قلاب ماهیگیری خوب انتخاب نمایید.

بر اساس نوع ماهی که قصد دارید صید کنید، قلاب مناسب را انتخاب نمایید:

گاها ماهی مد نظر شما درشت است و از طعمه های درشت نیز برای صید آن استفاده می نمایید، طبیعتا قلاب مد نظر نیز باید بزرگ و درشت باشد. ماهی هایی که آرواره بزرگ دارند همانند اردک ماهی به قلاب ماهیگیری بزرگتری نسبت به ماهی های کوچکتر همانند قزل آلا نیازمند هستند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین تبر سفری با معرفی مدل های خوش دست و باکیفیت 

  • انواع قلاب ماهیگیری

هم اکنون قلاب های بسیاری در بازار وجود دارند و هر کدام از این موارد کاربرد خاصی دارند. در زیر می توانید با انواع قلاب های موجود آشنا شوید:

قلاب ماهیگیری ساده

قیمت قلاب ماهیگیری ساده نسبت به سایرین کمتر می باشد. از لحاظ ظاهری نیز پایه آن ساده بوده و در بخش قلاب دارای خمیدگی است.

قلاب خودکش

این نوع قلاب ماهیگیری دارای پایه ساده و کوتاهی می باشد. نوک منقار قلاب به گونه ای است که شبیه منقار می باشد. چشم قلاب های مذکور نیز به بیرون است. از این قلاب ها برای مواردی استفاده می شود که ماهی همانند کپور، لب نرم دارد.

قلاب های گرد

قلاب ماهیگیری گرد نیاز به مهارت دارد تا بتوانید با آنها کار کنید اما یکی از مزیت های استفاده از این قلاب ها آن است که قلاب وارد معده ماهی نمیشود و تنها به لب ماهی گیر می کند. لذا به راحتی می توانید آن را از دهان ماهی ها خارج کنید.

قلاب اوشاوگ نس

از این قلاب ها برای صید ماهی در دریا ها و آب های شور استفاده می شود. کمان این نوع قلاب بسیار محکم بوده و به شکل گرد است. اگر می خواهید از طعمه زنده بهره ببرید، می توانید قلاب های فوق را استفاده نمایید.

قلاب دارای پایه آفست

بخش دهانه این قلاب ها به صورت خمیده می باشد. عموما از آنها برای نگه داشتن کرم استفاده می شود. از لحاظ ظاهری پایه آنها شبیه به L است.

قلاب اختاپوس

این نوع قلاب ماهیگیری به نسبت کوتاه می باشد و پایه آن نیز خمیده است. اگر طعمه شما دارای وزن زیادی نیست می توان از این قلاب ها بهره برد. با این قلاب می توان اغلب ماهی ها را صید نمود لذا یک قلاب همه کاره محسوب می شود.

  • توجه به جنس قلاب نیز مهم است

قلاب های ماهیگیری امروزه از جنس استیل ساخته می شوند تا در برابر آب و رطوبت پوسیده نشوند. قلاب های ضد زنگ دارای قیمت بیشتری هستند اما از سوی دیگر طول عمر زیادتری نیز دارند. برای مواردی که ماهی در اب های شور زندگی می نماید لازم است تا از قلاب های ضد زنگ استفاده نمایید اما برای ماهی های ساکن در آب های شیرین این مورد ضروری نمی باشد. باید در نظر داشت که فلزات در آب های شیرین دارای سرعت زنگ زدگی کمتری هستند.

اگر مایل هستید تا در رودخانه ها اقدام به ماهیگیری کنید، توصیه می شود تا از قلاب های برنزی استفاده کنید. زیرا به راحتی به واسطه رنگ خود در آب استتار می شوند و ماهی ها نمی توانند آنان را شناسایی نمایند. برای آب های رودخانه توصیه می گردد تا حتما از قلاب هایی استفاده نمایید که بر روی آنها خار وجود داشته باشد. در این صورت احتمال صید ماهی به مراتب بیشتر است.

  • به سایز قلاب ماهیگیری خود دقت نمایید

طبیعتا سایز قلاب به سایر ماهی که قصد صید آن را دارید، وابسته می باشد. به عبارت دیگر هر چه قلاب شما کوچکتر باشد، این احتمال بیشتر وجود دارد که ماهی های بزرگ بتوانند از آن فرار نمایند. با این توضیح بهتر است تا ابتدا نوع ماهی که قصد صید آن را دارید، انتخاب کرده و سپس بر اساس آن قلاب مناسبی را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین اجاق سفری با معرفی مدل های باکیفیت و کاربردی 

روش های نگهداری از لوازم ماهی گیری و قلاب ماهیگیری

برای اینکه قلاب ماهیگیری شما طول عمر بیشتری داشته باشد و بتوانید با آن هر نوع ماهی را صید نمایید، لازم است تا به موارد زیر دقت کنید:

  • حتما پس از هر بار ماهیگیری لوازم و قلاب خود را بررسی نمایید که گل و لای یا مواردی از این قبیل به آن نچسبیده باشد. در نظر داشته باشید که آشغال ها و ضایعات باعث شکستن خارها و ترک برداشتن قلاب می شود.
  • برای تمیز نمودن قلاب می توانید از یک مسواک نرم و مایع های شستشوی ملایم استفاده کنید. در نهایت قلاب را برای چند دقیقه داخل آب قرار دهید و آن را خشک کنید. می توانید برای خشک نمودن قلاب خود از باد سشوار نیز استفاده کنید.
  • در نظر داشته باشید که اگر برای مدت زمانی طولانی از قلاب ماهیگیری استفاده ننمایید، لازم است تا هر چند وقت یکبار آن را روغن کاری کنید. با این کار قلاب ها دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند.

جمع بندی خرید و قیمت قلاب ماهیگیری

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان متوجه گردید که یک قلاب خوب تا چه حد می تواند بر روی ماهیگیری لذت بخش تاثیر بگذارد. در حال حاضر قلاب های متفاوتی در بازار وجود دارند که هر کدام از آنها نیز دارای یک نوع کاربرد می باشند. از همین رو توصیه می گردد تا قبل از خرید قلاب حتما با انواع آن که در بالا بیان شده است، آشنا شوید. به صورت کلی توصیه می گردد تا قبل از خرید حتما ابتدا نوع آبی که قصد دارید در آن ماهیگیری نمایید و نوع ماهی را انتخاب کرده و سپس اقدام به گزینش قلاب کنید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22676]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا