لوازم ورزشی

راهنمای خرید قفل دوچرخه با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان

راهنمای خرید بهترین قفل دوچرخه

قفل دوچرخه یکی از تجهیزات اصلی دوچرخه می باشد که از آن در محیط های عمومی در برابر دزدی محافظت می نماید. با توجه به اینکه امروزه دوچرخه خوب می تواند بسیار گران باشد لذا خرید یک قفل خوب مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجا که در حال حاضر انواع قفل ها در بازار وجود دارند که هر کدام مشخصات و ویژگی های مخصوص به خود را دارند لذا در این مقاله یک راهنمای خرید اینترنتی جهت این محصول در اختیار شما قرار داده می شود که با کمک آن بتوانید برای دوچرخه خود یک قفل مناسب را خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین تلمبه دستی با معرفی مدل های باکیفیت و ارزان 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت قفل دوچرخه ساده و حرفه ای

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در زمان دوچرخه سواری تصمیم می گیرید از مغازه ای خرید نمایید یا ساعاتی را در مراکز عمومی به سر کنید اما فکر دزدیده شدن دوچرخه شما را از انجام کارتان باز دارد. در این مواقع با استفاده از یک قفل مناسب می توانید دوچرخه خود را با اطمینان در گوشه ای پارک نموده و به برنامه خود برید. طبیعتا اگر قصد خرید یک قفل دوچرخه مناسب را دارید لازم است تا به نکات مهمی توجه داشته باشید که در ادامه به این موارد لیست شده اند.

  • به نوع قفل دوچرخه دقت نمایید:

در حال حاضر انواع مدل های قفل در بازار وجود دارند که هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند از همین رو لازم است تا با نوع قفل های موجود آشنا شوید.

  1. اگر که قفل انتخاب شما کابلی است باید در نظر داشته باشید که این قفل به نسبت سایریت بسیار سبک بوده و جمع و جور می باشند از همین رو می توان آنها را به راحتی بر روی دوچرخه حمل نمود. اما از سوی دیگر توجه به این موضوع نیز الزامی است که قفل های فوق دارای مقاومت بالایی نیستند لذا برای سارقان باز کردن این قفل ها دشوار نیست. به راحتی کابل این نوع قفل دوچرخه بریده شده و باز می شود. از لحاظ قیمتی نیز به نسبت سایر انواع موجود دارای هزینه کمتری می باشند.
  2. اگر که از قفل مدل زنجیری استفاده می نمایید، باید بدانید که به نسبت مدل قبل دارای مقاومت و اطمینان بیشتری است. معمولا زنجیر آنها از فولاد می باشد که توسط یک روکش پوشانده شده است. سارقان عموما این نوع قفل ها را نمی توانند به آسانی باز نمایند. البته نکته مهمی که در خرید این قفل دوچرخه وجود دارد، وزن آن است. شما همواره باید مدلی را خریداری نمایید که وزن آن زیاد نباشد. هر اندازه که وزن بالاتر رود، حمل و نقل آن نیز دشوارتر خواهد شد.این زنجیر بین بدنه و چرخ ها نصب می شود و از حرکت نمودن دوچرخه جلوگیری می نماید البته در نهایت این زنجیر باید به یک محل مناسب نیز وصل شود. به عبارت دیگر اگر مکان خوبی برای قفل کردن دوچرخه نباشد، استفاده از زنجیرهای فوق معنایی ندارد.
  3. نوعی دیگر از این قفل به نام قفل D وجود دارد که دارای کیفیت بسیاری بوده و ایمنی بالای دوچرخه شما را تضمین می نماید. این قفل ها بسیار محکم می باشند و در برابر فشار و ضربه قادرند مقاومت نمایند. البته در کنار مزایای خوبی که دارند، بزرگترین عیب آنها سنگینی زیادشان می باشد که گاها حمل و نقل را دشوار می کنند.
  4. یکی دیگر از انواع پرطرفدار قفل مربوط به دوچرخه در بازار، قفل های تاشو هستند که از چند صفحه بر روی یکدیگر تشکیل شده اند. است صفحات به یکدیگر پیچ شده و کار لولا را انجام می دهند. به عبارت دیگر به کمک صفحات فلزی و لولای شکل گرفته قادر خواهید بود تا اندازه قفل را بزرگ یا کوچک نمایید. این قفل ها فضای زیادی را اشغال نمی نمایند و سنگین نیز نیستند از همین رو افراد زیادی تمایل به خرید آن دارند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین قمقمه ورزشی با معرفی مدل های باکیفیت و شیک 

  • به جنس قفل دوچرخه خود باید دقت نمایید:

مورد دیگری که در خرید قفل مربوط به دوچرخه باید در نظر داشته باشید، جنس بدنه قفل است. مواردی که از جنس فولاد یا استیل می باشند، گزینه بهتری هستند زیرا در برابر برش و ضربه کاملا مقاوم خواهند بود. البته ضد زنگ بودن قفل نیز دارای اهمیت بالایی است تا بتوان از آنها در مناطق مرطوب استفاده کرد.

  • به وزن قفل دوچرخه خود دقت نمایید:

همواره در نظر داشته باشید که قفل شما نباید سنگین باشد تا در زمان حرکت و حمل و نقل مشکل ایجاد نماید. این مورد در دوچرخه سواری های طولانی مدت ارزش دو چندانی می یابد. لذا قفلی را انتخاب نمایید که ضمن مقاوم بودن، سبک نیز باشد.

  • کلید های قفل نیز دارای اهمیت بالایی هستند:

اینکه قفل انتخابی شما چند کلید دارد و نوع کلید ها ساده یا کامپیوتری هستند نیز دارای اهمیت است. طبیعتا اگر که قفل شما دارای کلید یدک باشد گزینه بهتری خواهد بود. همچنین موارد کامپیوتری امنیت قفل شما را افزایش می دهند.

  • به اندازه قفل دوچرخه خود نیز دقت نمایید:

این فاکتور نیز در زمان خرید قفل دوچرخه بسیار مهم است. قفلی که شما خریداری می نمایید می بایست متناسب با اندازه دوچرخه و بدنه آن باشد. اگر قفل بسیار بزرگ باشد، در بدنه به خوبی می چرخد و امکان باز شدن را فراهم می آورد. در مواردی نیز که قفل تنگ است، امکان صدمه به بدنه وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید کلاه ایمنی دوچرخه با معرفی مدل های باکیفیت و ایمن 

با توجه به مواردی که بیان شد می توان متصور شد که این فاکتورها می توانند به راحتی بر روی قیمت تاثیر بگذارند. لذا شما به عنوان خریدار باید در ابتدا کاربرد مد نظر خود را مشخص نموده و بر اساس بودجه خود اقدام به خرید نمایید. در کنار موارد بالا باید برای بالا بردن امنیت دوچرخه خود در نظر داشته باشید که محل نصب این مدل از قفل ها نیز دارای اهمیت بسیاری است. شما در زمان قفل زدن باید دقت نمایید که هم چرخ ها و هم بدنه را قفل نمایید. به عبارت دیگر تنها لاستیک را به میله قفل نکنید بلکه کابل قفل دوچرخه خود را دور طوقه، میله بدنه و لاستیک بپیچانید و سپس قفل نمایید. این کار امنیت دوچرخه شما را افزایش می دهد. در صورتی که چرخ ها به تنهایی قفل شوند، این امکان وجود دارد که چرخ از بدنه جدا شده و به راحتی دزدیده گردد.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22412]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا