خانه و آشپزخانهلوازم برقی

25 مدل دستگاه تصفیه آب خانگی باکیفیت و استاندارد + خرید اینترنتی

راهنمای مطالعه

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

 • منبع آب سالم و تمیز راه نجات هر خانه است. با این حال، بسته به منبع، منبع شما می‌تواند حاوی ناخالصی‌های مختلفی از جمله فلزات سنگین، رسوب، باکتری‌ها، ویروس‌ها و مقادیر بالای مواد شیمیایی مانند کلر و سولفید هیدروژن باشد.
 • اگر آب شما مزه بدی دارد، بوی عجیبی می دهد، رنگ عجیبی دارد، حاوی ذرات قابل مشاهده است، به طرز مشکوکی کدر به نظر می رسد یا لباس ها یا ظرف های شما را لکه دار می کند، یک دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند مشکل را برطرف کند.
 • تصفیه آب خانگی دستگاهی است که به وسیله فیلترهای موجود در آن، آب های شهری را از هرگونه ناخالصی و آلودگی های مختلف پاک کرده و آبی تمیز و قابل آشامیدن را در اختیار افراد می گذارند.
 • مدل های متنوعی از این محصول در بازار وجود داشته که هر از کدام از آنها با توجه به اهداف مختلف، وظیفه تصفیه کردن آب را از هرگونه ناخالصی ها بر عهده دارند.
 • امروزه، دسترسی به آب آشامیدنی سالم یک ضرورت به شمار رفته و به همین دلیل است که خرید این محصول کاربردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • آب استخراج شده از این دستگاه، کیفیت بسیار بالایی جهت مصرف داشته که این امر خود به خود کیفیت زندگی افراد را افزایش می دهد.
 • هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، مهم است که چندین فاکتور را در نظر بگیرید: سرعت جریان، که نشان دهنده سرعت عبور آب از سیستم و محل مورد نظر شما است، و نیازهای تعمیر و نگهداری، مانند تعداد دفعات نیاز به تعویض فیلتر، همچنین باید مطمئن شوید که سیستم به گونه ای طراحی شده است که ناخالصی های خاصی را که در آب لوله کشی شما پنهان شده اند فیلتر می کند.
 • خرید اینترنتی انواع تصفیه آب خانگی در میان افراد بسیار رواج داشته و شما می توانید بعد از کسب اطلاعات کافی جهت خرید این محصول اقدام های لازم را انجام دهید.
 • در ادامه به انواع مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار اشاره شده است.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

 • تصفیه آب سرشیری

در تولید این دستگاه از یک فیلتر ساده جهت تصفیه آب استفاده شده که بر سر شیر آب ظرفشویی آشپزخانه نصب می‌شود.

از این دستگاه برای تصفیه آب آشامیدنی سالم استفاده نمی شود و تنها جهت حذف املاح و رسوبات درشت از آب، بسیار مناسب است.

 • تصفیه آب کلمنی رومیزی

این دستگاه جهت حذف رسوبات درشت و کلر آب بسیار مفید بوده اما جهت از بین بردن املاح مضری نظیر: نیترات و نیتریت که برای سلامتی بدن انسان بسیار مضر هستند، اصلا موثر نیست و باز هم نمی توان از آن جهت استفاده از آب آشامیدنی تصفیه ‌شده استفاده کرد.

 • دستگاه تصفیه آب خانگی ورودی ساختمان

این دستگاه‌ها از تنوعات زیادی برخوردار بوده و در بازار به نام دستگاه آب شیرین‌کن خانگی تایوانی هم معروف است.

از مهمترین معایب استفاده از این دستگاه‌ها می توان به مقرون به صرفه نبودن از لحاظ قیمت ، تعویض زود به زود فیلتر تصفیه آب خانگی و هزینه بالای تعویض آنها اشاره نمود.

 • دستگاه آب شیرین‌کن خانگی اسمز معکوس RO

از جدیدترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، اسمز معکوس RO است. کیفیت این دستگاه از لحاظ تولیدی جهت تصفیه آب مورد قبول همگان قرار گرفته و در انواع مختلفی در بازار به فروش می‌رسد.

عملکرد این دستگاه‌ها به نحوی است که با توجه به فیلتر ممبران، هرگونه ناخالصی‌ها و مواد مضر برای سلامتی انسان را به طور کامل از بین برده و محصولی بسیار مناسب جهت تصفیه آب خانگی به شمار می‌رود.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهم هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

 • نشان استاندارد

هنگام خرید دستگاه‌های تصفیه آب به دنبال مدلی باشید که دارای نشان استاندارد باشد.

برخورداری از این نشان به معنای آن است که دستگاه تصفیه آب مورد نظر شما، تست‌ها و آزمایش‌های مربوط را با موفقیت پشت سر گذاشته و جهت استفاده برای سلامتی افراد مناسب است.

 • گارانتی محصول

خدمات پس از فروش و گارانتی محصول جز مواردی هستند که کسب اطلاعات در مورد آنها از فروشنده مورد نظر بسیار ضروری است.

تمامی سوالات مهم نظیر: خرابی دستگاه تصفیه آب خانگی، هزینه‌های تعمیر، مدت زمان گارانتی، تعویض قطعات در صورت خرابی و… را لیست کرده و از فروشنده اطلاعات ضروری را کسب نمایید.

 • تعویض فیلتر

از آنجایی که فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب هر 6 ماه یکبار تعویض می‌شوند، هنگام خرید از فروشنده در مورد تعویض فیلترهای یدکی دستگاه سوال بپرسید.

زیرا تعویض مجدد فیلترها و خدمات مربوط به دستگاه به عهده فروشندگانی است که شما قصد خرید محصولات آنها را دارید.

 • انتخاب مدل

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بررسی نموده که کدام مدل را جهت خرید در نظر دارید. مدل‌های متنوعی از این دستگاه‌ها در انواع رومیزی و زیر سینکی در بازار موجود بوده که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

عملکرد هر دو مدل‌ در تصفیه آب یکسان است اما تنها تفاوت آنها را می‌توان در طراحی و دیزاین محصول دانست.

به همین خاطر است که تصفیه آب خانگی مدل رومیزی از لحاظ طراحی ظاهری در مقایسه با مدل‌های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است.

 • تعداد فیلتر

با توجه به اینکه فرایند تصفیه آب توسط دستگاه در مراحل مختلفی صورت گرفته، بیشتر شرکت‌های تولیدی به خاطر دلایلی نظیر: کیفیت آب تصفیه‌شده و دوام طولانی‌تر فیلترها از تعداد فیلترهای بیشتری در تولید این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.

اگر به دنبال بهترین و با کیفیت‌ترین دستگاه تصفیه آب خانگی هستید به شما خرید دستگاه‌های فیلتر 5 یا 6 مرحله‌ای را توصیه می‌کنیم، زیرا عملکرد این مدل دستگاه‌ها از لحاظ کیفیت آب تصفیه ‌شده تولیدی، کاملا بررسی و از هر لحاظ تایید شده است.

 • برند مناسب

توجه به برند دستگاه از مهمترین مواردی است که باید دقیق مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی که در بازار موجود بوده، تقلبی هستند.

هنگام خرید بررسی کنید که کلیه قطعات دستگاه از یک برند برخوردار باشند و حتما قبل از خرید در مورد برند دستگاه، اطلاعات لازم را از اینترنت کسب نمایید.

 • جنس فیلتر

از آنجایی که دستگاه تصفیه آب خانگی به طور مستقیم بر سلامتی شما تاثیر می‌گذارند، پس قبل از خرید باید نسبت به جنس فیلترهای دستگاه آگاه باشید و حتی‌الامکان به دنبال دستگاهی باشید که فیلترهای آن، منشا گیاهی داشته باشند و سلامتی افراد را با خطری مواجه نسازند.

دلایل خرید تصفیه آب خانگی

 • آب مزه بدی دارد

سیستم تصفیه آب خانگی یک راه سریع برای از بین بردن طعم بد آب است. سیستم های فیلتراسیون، کلر را که اغلب علت طعم بد آب است، از بین می برد.

 • آب کدر و تیره رنگ

آب تیره رنگ می تواند حاوی ناخالصی هایی مانند رسوب باشد و یک فیلتر آب می تواند به حذف رسوب کمک کند.

 • ناخالصی ها

سیستم های فیلتر آب می توانند به حذف مواد شیمیایی کمک کنند. برخی حتی علف کش ها، آفت کش ها، آهن و فلزات سنگین را حذف می کنند.

 • سطح کلر بالا

سیستم های تصفیه آب می توانند به میزان قابل توجهی سطح کلر را در آب شما کاهش دهند. اکثر آنها می توانند حدود 80٪ را حذف کنند در حالی که برخی می توانند تا 99٪ را حذف کنند.

 • آب سخت

سیستم های فیلتر آب با عملکرد نرم کننده آب می توانند تاثیر آب سخت را کاهش دهند. اکثر سیستم ها نمی توانند آب سخت را به تنهایی کاهش دهند و به نوعی نرم کننده آب نیاز دارند. برخی از مدل ها دارای نرم کننده آب بدون نمک هستند و برخی دیگر حتی از برق استفاده نمی کنند.

خرید تصفیه آب خانگی

راهنمای نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی

عوامل مختلفی هنگام استفاده از این دستگاه کاربردی وجود داشته که توجه به آنها هم از لحاظ عمر بیشتر دستگاه و هم جهت حفظ سلامتی شما، بسیار ضروری است. در ادامه به موارد مهمی از این قبیل اشاره شده است:

 • هنگام نصب دستگاه تصفیه آب توجه نمایید که به صورت اشتباهی آن را به آب گرم متصل نکنید. زیرا این کار باعث خراب شدن فیلترهای الیافی و آسیب به قطعات و اجزای دستگاه می‌شود.
 • در صورت نصب تصفیه آب خانگی در فضای باز با عایق‌بندی اطراف آن از یخ زدن دستگاه در فصل زمستان، جلوگیری کنید.
 • فیلترهای دستگاه را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید. زیرا این کار باعث افزایش کیفیت آب تصفیه‌شده می‌شود. در صورت عدم انجام این کار، ُکلرهای موجود در آب حذف نمی‌شود و بر سلامتی شما تاثیر منفی می‌گذارند.
 • اگر به مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی‌کنید، جهت افزایش عمر دستگاه حتما ورودی و جریان برق را از دستگاه تصفیه جدا کرده و آن را به طور کامل خاموش نمایید.

جمع بندی خرید و قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 • حالا احتمالا انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و همچنین نکات تاثیرگذار در قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را می دانید و طبق سلیقه‌ و نیاز خودتان به راحتی می توانید بهترین مدل را انتخاب کنید.
 • امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی و مقایسه امروز گرین لیست در دسته بندی لوازم خانگی برقی برای خریدی آگاهانه به شما کمک کرده باشد. از اینکه همراه ما هستید سپاسگزاریم.
 • شما دوستان عزیز می توانید با نظرات خود ما را در رسیدن به اهداف عالی تیم گرین لیست یاری برسانید.
 • در ادامه برای کمک به شما چند مدل برتر و استاندارد را گردآوری کرده ایم که بد نیست مقایسه مشخصات آن ها را ببینید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت مطلوبی رضایت کاربران خود را جلب کنند.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 25 مدل دستگاه تصفیه آب خانگی باکیفیت و استاندارد + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 2,000,000 تا 4,000,000 تومان

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF - SF4800 به همراه فیلتر تصفیه آب کد 01 مجموعه 3 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول شناسه کالا وزن نوع
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 2903166700679 - 2903166713068 18.5 کیلوگرم دستگاه 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

تصفیه آب خانگی آکوآاسپرینگ مدل RO-S151

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
- فیلتر الیافی pp - فیلتر کربن پودری UDF - فیلت... 36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 2903166701232 - 2903166713112 15 کیلوگرم
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب سافت واتر مدل PumpLess-Ne60

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول شناسه کالا وزن نوع
23 سانتی‌متر 32 سانتی‌متر 2904119600299 10 کیلوگرم دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بدون نیاز به برق
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوا لاین مدل RO-LINE & ULTRA SYSTEM

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
1- فیلتر پلی پروپیلن 2- فیلتر کربن بلاک 3- فیلت... 20 سانتی‌متر 30 سانتی‌متر 2903209200180 15 کیلوگرم
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 4,000,001 تا 6,000,000 تومان

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه آب اس اس وی مدل StarLine 2W X1000 به همراه شیر تصفیه آب و فیلتر تصفیه آب بسته 3 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر وزن نوع جنس بدنه نوع فیتینگ
فیلتر الیافی پلی پروپیلن (PP) فیلتر کربن اکتیو ... 15 کیلوگرم 10 فیلتر خطی پست کربن. ممبران. محافظ ممبران. می... پلاستیک ABS Food Grade خودکار و فشاری
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه آب اس اس وی مدل MaxSpring 2W X1000 به همراه شیر دوکاره و فیلتر تصفیه آب کد 01 بسته 3 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر وزن نوع جنس بدنه نوع فیتینگ
فیلتر الیافی پلی پروپیلن (PP) فیلتر کربن اکتیو ... 15 کیلوگرم 10 فیلتر پست کربن. ممبران. محافظ ممبران. مینرال... استیل زنگ نزن خودکار و فشاری
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

تصفیه کننده آب خانگی آکوآ کلر مدل RO-ARTIFICAL-INTIFICIAL- C172

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول شناسه کالا وزن نوع
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 2903166702918 17 کیلوگرم تصفیه آب خانگی 8 مرحله ای مجهز به سیستم هوش مصن...
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوا لاین مدل GOLD 8S به همراه فيلتر مجموعه 3 عددي

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
1- فیلتر پلی پروپیلن 2- فیلتر کربن بلاک 3- فیلت... 25 سانتی‌متر 35 سانتی‌متر 2903209200401 16 کیلوگرم
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 6,000,001 تا 8,000,000 تومان

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب دکفارد مدل DEK-PL310

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
فیلتر الیافی 5 میکرون ، 12 اینچ اینلاین ساخت تا... 45 سانتی‌متر 51 سانتی‌متر 2903208400253 15 کیلوگرم
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب دکفارد مدل DEK-PR5

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
فیلتر الیافی 1 میکرون پیورفر تانک پک تایوان فیل... 45 سانتی‌متر 51 سانتی‌متر 2903208400277 15 کیلوگرم
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب تکومن مدل RO7STAGE

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر تجهیزات همراه عرض طول شناسه کالا
الیافی 5 میکرون کربن فعال کربن فشرده محافظ ممبر... فیلترها 42 سانتی‌متر 55 سانتی‌متر 2903570800057
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب دکفارد مدل DEK-PT320

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
فیلتر الیافی 5 میکرون تکومن ویتنام فیلتر کربن پ... 22 سانتی‌متر 40 سانتی‌متر 2903208400260 15 کیلوگرم
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 8,000,001 تا 10,000,000 تومان

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل NF - SF4200 به همراه فیلتر تصفیه آب کد 01 مجموعه 3 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول شناسه کالا وزن نوع
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 2903166700693 - 2903166713075 18.5 کیلوگرم دستگاه 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF - SF4800 به همراه فیلتر مجموعه 4 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
- فیلتر الیافی pp - فیلتر کربن پودری UDF - فیلت... 36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 2903166701911 - 2903166713082 18.5 کیلوگرم
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF - SF3600 به همراه فیلتر تصفیه کننده آب کد 01 مجموعه 3 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول شناسه کالا وزن نوع
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 2903166700761 18.5 کیلوگرم دستگاه 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل SF4990 به همراه فیلتر مدل01 مجموعه 3 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول وزن نوع جنس بدنه
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 17.5 کیلوگرم دستگاه 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس فایبر
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 10,000,001 تا 15,000,000 تومان

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه آب هیوندای واکورتک مدل HQ7-4FRS

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول وزن نوع
فیلتر سدیمنت 5 میکرون هیوندای (Quick Fitting Ty... 30 سانتی‌متر 60 سانتی‌متر 11 کیلوگرم تصفیه آب توسط فرایند اسمز معکوس
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه آب هیوندای واکورتک مدل HW-UP-100M

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع جنس بدنه تجهیزات همراه انواع فیلتر
10 کیلوگرم تصفیه آب توسط فرایند اسمز معکوس پلاستیک ، استیل آداپتور فیلتر سدیمنت 5 میکرون هیوندای فیلتر کربن هیوندا...
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

تصفیه آب خانگی تایوانی الانسی مدل RO-A970

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول وزن نوع جنس بدنه
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 19 کیلوگرم تصفیه آب خانگی 7 مرحله ای با روش اسمز معکوس- نا... استیل ضد زنگ و پلاستیک
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه آب هیوندای واکورتک مدل HW-UP-100M

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

وزن نوع جنس بدنه تجهیزات همراه انواع فیلتر
10 کیلوگرم تصفیه آب توسط فرایند اسمز معکوس پلاستیک ، استیل آداپتور فیلتر سدیمنت 5 میکرون هیوندای فیلتر کربن هیوندا...
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 15,000,001 تا 20,000,000 تومان

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب هون لند مدل WP9200

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر تجهیزات همراه عرض طول شناسه کالا
در این مدل از فیلترهای پیشرفته CF،RO،PAC استفاد... فیلترها 20 سانتی‌متر 45 سانتی‌متر 2800001777493
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

تصفیه آب نیمه صنعتی آکوآ اسپرینگ مدل 400G

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول وزن نوع
- فیلتر PP - فیلتر کربن پودری UDF 20 - فیلتر کر... 25 سانتی‌متر 45 سانتی‌متر 17 کیلوگرم تصفیه آب نیمه صنعتی 400 گالنی دارای تابلو برق د...
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

تصفیه کننده آب خانگی اس اس وی مدل MaxClear X1000

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

انواع فیلتر عرض طول شناسه کالا وزن
- فیلتر الیافی پلی پروپیلن (PP) - فیلتر کربن اک... 24 سانتی‌متر 35 سانتی‌متر 2903347210355 15 کیلوگرم
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل CHROME - IFUF10

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

عرض طول وزن نوع جنس بدنه
36 سانتی‌متر 42 سانتی‌متر 18.5 کیلوگرم دستگاه 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس استیل ضد زنگ و پلاستیک
مشخصات بیشتر
منبع
thespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا