خانه و آشپزخانهخواب و حمام

25 مدل بالش نرم و باکیفیت + خرید اینترنتی

راهنمای مطالعه

راهنمای خرید آنلاین بالش

 • ما یک سوم زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم (و نحوه خوابیدن ما مطمئناً بر دو سوم دیگر تأثیر می گذارد)، بنابراین بالش در واقع خرید بسیار مهمی است.
 • بالش ها یک انتخاب بسیار شخصی هستند و انتخاب بهترین بالش برای شما می تواند مشکل باشد. راحتی شما هنگام خواب بسیار مهم است و بالش ها می توانند تاثیر زیادی داشته باشند. هنگام انتخاب بالش باید به موقعیت خواب، نیازهای شخصی و پرکردن های ترجیحی خود فکر کنید.
 • وضعیت خواب شما بر اینکه چه نوع بالشی برای شما بهتر است تأثیر می گذارد. این به این دلیل است که نحوه خوابیدن شما بر بهترین روش برای تراز نگه داشتن ستون فقرات شما تأثیر می گذارد. تراز نادرست می تواند باعث شود با گردن بد از خواب بیدار شوید، بنابراین مهم است که بالش مناسب برای وضعیت خواب خود داشته باشید.
 • آیا می دانید انتخاب بالش مناسب نقش مهمی در داشتن خوابی راحت و آسوده دارد یا استفاده از بالش های نامناسب و بی کیفیت موجب بروز مشکلاتی از قبیل گردن درد، درد ستون فقرات و سر درد می شود؟
 • جالب است بدانید که دارای تاریخ انقضا می باشند بایستی هر 12 الی 18 ماه یک بار آن را تعویض نمایید،
 • زیرا علاوه بر اینکه در حین استفاده دراز مدت باعث می شود فرم و مقاومت اولیه خود را از دست دهد منبع اصلی برای اجتماع انواع قارچ، غبار و کپک ها می باشد که همه ی این عوامل سبب بروز حساسیت و آلرژی می شود.
 • بهترین راهکار اساسی این است که آن را در مدت زمان کمتر از 2سال تعویض نماییم.

خرید بالش

نکات مهم هنگام خرید بالش

 • انتخاب نوع بالش

 1. انواع نرم و سبک مختص افرادی است که رو به شکم می خوابند زیرا این طریق خوابیدن سبب ایجاد فشار در گردن می شود که این نوع فشار را کاهش می دهد. افرادی که طاق باز میخوابند انواع متوسط وسعت برایشان مناسب است. افرادی که به پهلو می خوابند نوع نازک و سفت انتخابی بسیار مناسب است، زیرا به راحتی فضای بین گوش و شانه را پر می کند. خوابیدن به پشت و پهلو از ایجاد فشار بر کمر و ستون فقرات جلوگیری می کند.
 2. کسانی که در ناحیه زانو دچار درد هستند خوابیدن به پهلو موجب ساییدگی بیشتر زانو ها می شود. این افراد می توانند از بالش مخصوص استفاده کنند و آن را هنگام خواب بین زانوها قرار دهند.
 3. خانم های باردار به دلیل رشد زیاد جنین در ماه های آخر بارداری خود به سبب بزرگ و سنگین شدن شکم آنها امکان داشتن خوابی آسوده را سخت می کند. این افراد بایستی از انواع مخصوص بارداری استفاده نمایند آنها باید به پهلو بخوابند و آن را در زیر شکم خود قرار دهند.
 4. افرادی که گردن درد دارند باید از انواع دور گردنی استفاده نمایند. ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی باشید که در طول روز، زمان زیادی را صرف رانندگی یا کار با کامپیوتر کنید، انواع دور گردنی گزینه ی بسیار مناسبی برای شماست. مکانیزم این نوع از محصولات اینگونه است که سنگینی سر روی بالش می افتد و گردن مجبور به تحمل وزن سر نمی باشد. نوع دیگری از این بالش های u شکل وجود دارد که دور بدن قرار می گیرد و برای افرادی که گودی کمر دارند و مجبور هستند به پهلو بخوابند گزینه ی خوبی است.
 5. افرادی که خر و پف می کنند دارای بالش های مخصوص می باشند. استفاده از این نوع خاص سبب آسایش خود و اطرافیان می گردد. برخی از ویژگی های آنها عبارتند از: دارای ارتفاع استاندارد هستند و میزان نرمی و سفتی  متعادل می باشد. وضعیت سر و گردن در حین استفاده از آنها به گونه ای است که افراد به راحتی تنفس و بدون گرفتگی انجام می دهند.
 6. مدل های چهار گوش به جای اینکه گودی گردن را پر نمایید زیر شانه ها را می گیرد و ستون فقرات در این حالت در فشار است همچنین شانه و گردن در حالتی نامناسب هستند. پس این نوع از بالش انتخاب مناسبی نیستند. در واقع انواع گرد مناسب ترین و بهترین گزینه می باشند.
 • جنس بالش

 1. شایان ذکر است بدانید که این محصول در دو دسته معمولی و طبی تقسیم بندی می شوند. تفاوت انواع سنتی و طبی آن در محتوای درون آنهاست که نوع سنتی  به وسیله الیافی مانند پر و پنبه پر شده و نوع طبی به وسیله فوم پر شده است.
 2. انواع طبی آن به دو دسته بادی و فومی تقسیم شده اند. توصیه پزشکان این است  که افراد از نوع طبی استفاده کنند. البته ناگفته نماند که انواع بادی در مواردی مانند سفر که بحث کمبود جا بسیار مطرح است گزینه ی بسیار مناسب است. هوشمند بودن نوع طبی فومی آن به این گونه است که با قرار دادن سر بر روی آن قسمت گردن پر و قسمتی که سر روی آن قرار دارد به آسانی فرو می رود به محض برداشتن سر، به حالت اول خود برمی گردد.
 3. بالش هایی که محتوای درونی آنها از پر می باشد نرم تر و گرانتر هستند. اصولا آن دسته از افرادی که طرفدار نوع سفت هستند نمی توانند از محصولاتی که از پر یا مخلوطی از پر و کرک می باشند استفاده نمایند. همواره بایستی به این موضوع اساسی و مهم تاکید نمود که افراد دارای حساسیت و آلرژی بالش پر گزینه خوبی برایشان نمی باشد.
 4. آن دسته از محصولاتی که با الیاف پلی استر پر شده اند نازکتر و ارزانتر می باشند. اما مشکل این نوع خاص از محصولات این است که در اثر شست و شو دچار برآمدگی می شوند که این خود سبب آسیب جدی به گردن می شود.
 5. در حالی که نوع اسفنجی آن نرم می باشد این نوع بعد از مدتی استفاده کردن، حالت سر را می گیرد. همچنین در اثر شست و شو جمع می شوند پس توصیه می شود که بعد از چند مدت از استفاده تعویض شوند.
 • اندازه بالش

بالش ها در اندازه های مختلفی وجود دارند. اکثر افراد خواب با یک بالش با اندازه استاندارد خوب عمل می کنند، اگرچه اگر زیاد در خواب حرکت کنید، ممکن است سایز شما افزایش یابد. همچنین ممکن است برای زیبایی ظاهری سایز دیگری را انتخاب کنید، مدل های معمولی بالش عبارتند از:

استاندارد: 50 در 66 سانتیمتر
متوسط: 50 در 76 سانتیمتر
بزرگ: 50 در 92 سانتیمتر

 • استحکام و سفت بودن بالش

در نظر بگیرید که آیا بیشتر به پشت، پهلو یا شکم می خوابید. کسانی که به پهلو می‌خوابند باید یک بالش بلند اما سفت انتخاب کنند، در حالی که افراد پشت خواب و شکم‌خواب‌ها باید بالش‌های محکم‌تری را انتخاب کنند که باعث شود هنگام خواب گردن خود را جرثقیل نکنند. هنگام خرید بالش، آن را فشار دهید تا میزان سفت بودن آن را اندازه بگیرید.

 • توجه به ویژگی های بالش مناسب

متخصصان استخوان و مفصل ها بر این باورند که سفت بودن یک بالش مناسب باید به اندازه ای باشد که سر و گردن را با ستون فقرات به طور موازی در یک راستا قرار دهد.

بالش مناسب بستگی به طریقه خواب افراد، متفاوت می باشد همچنین افرادی که دارای شرایط ویژه یا دارای بیماری خاصی هستند بایستی از انواع متناسب با وضعیت خود استفاده نمایند.

 • قیمت بالش

صرف نظر از بودجه شما، مدل های زیادی در بازار وجود دارد که به خوبی کار می کند. بالش ها تقریباً با هر قیمتی به راحتی در دسترس هستند. قیمت در نهایت به جنس بالش بستگی دارد.

سعی کنید تخفیفات ویژه در فروشگاه های بزرگ را از دست ندهید. برخی از فروشگاه‌ها ممکن است در فصل هایی از سال برای بالش‌ها و ملافه‌ها تخفیف ارائه دهند.

 • توجه به زمان مناسب برای خرید و تعویض بالش جدید

برای اینکه بیشترین استفاده را از بالش خود ببرید، توصیه می شود حداقل هر 2 سال یکبار آنها را تعویض کنید. این به این دلیل است که به مرور زمان مایت‌های گرد و غبار جمع می‌شوند و به احتمال زیاد بالش خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است، به این معنی که پشتیبانی کافی را ارائه نمی‌کند.

صرف نظر از مدت زمانی که بالش خود را داشته اید، اگر اغلب با گردن درد از خواب بیدار می شوید یا اگر بالش شما علائم تغییر رنگ دارد، ممکن است زمان تعویض آن فرا رسیده باشد. هر گونه تغییر رنگ یا لکه بر روی بالش شما به دلیل رطوبت و عرق است که از سطح آن عبور می کند و برای اطمینان از بهداشت مطلوب باید تعویض شود.

برای تضمین زندگی شاد و طولانی بالش، محافظ بالش توصیه می شود. این یک مانع برای محافظت در برابر هر گونه مواد، لکه یا گرد و غبار بیش از حد ایجاد می کند

 • چه تعداد بالش لازم دارم

تعداد بالش ها برای خوابیدن تا حد زیادی به ترجیحات شخصی بستگی دارد. با این حال، متخصصان توصیه می‌کنند که فقط با یک بالش بخوابید تا ستون فقرات هم راستا باشد و از قرار گرفتن بیش از حد سر خودداری کنید.

اگر ترجیح می دهید با دو بالش بخوابید، بهتر است از بالش های نرم تری استفاده کنید تا از ارتفاع زیاد زیر سر خود جلوگیری کنید.

خرید بالش

راهنمای نگهداری از بالش

 • جهت شست و شو بالش بهتر است که دو بالش را با همدیگر درون ماشین گذاشته و برای اینکه فرم و شکل اولیه آن خراب نشود بایستی ماشین لباسشویی را روی درجه ی آب سرد، دور کند گذاشته و بعد از شستن اجازه دهید که کاملا خشک شود تا تمامی الیاف آن به حالت اولیه خود برگردد.
 • در واقع بالش های فومی قابل شست و شو نیستند، می توانید روکش آن را هر ماه در بیاورید و آن را بشویید و نگذارید کثیفی به داخل آن نفوذ کند.
 • چنانچه کثیفی به داخل آن نفوذ کرد به مدت 20 دقیقه درون لباسشویی و روی خشک کن قرار دهید و آن را جلوی نور خورشید قرار دهید.

جمع بندی خرید اینترنتی بالش

 • چه بخواهید خوابی آرام داشته باشید یا با یک کتاب خوب در رختخواب بخوابید، این راهنما به شما کمک می کند تا بهترین بالش را برای نیازهای خود شناسایی کنید.
 • هنگام انتخاب بالش کامل خود باید چند نکته را در نظر بگیرید: حالت خواب مورد علاقه شما چیست، دوست دارید بالشتان چه احساسی داشته باشد، چه نوع تشکی دارید، آیا گرم می خوابید یا سرد، آیا آلرژی دارید؟
 • تراکم، نوع پرکننده و اندازه صحیح بالش را کشف کنید، سپس یاد بگیرید که چگونه به درستی از سرمایه خود مراقبت و محافظت کنید.
 • با مطالعه راهنمای خرید بهترین بالش احتمالا با انواع و اقسام محصول آشنا شده اید و طبق سلیقه‌ی خود به خوبی می دانید کدام یک را انتخاب کنید.
 • امیدواریم راهنمای خرید اینترنتی بالش و مقایسه امروز وب سایت گرین لیست در دسته بندی خواب و حمام در خرید به شما کمک کند. شما کاربران عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. از اینکه برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید، متشکریم.
 • در انتهای مطلب برای کمک به شما بهترین مدل های بازار را گردآوری کرده ایم تا قبل از خرید آنها را با هم مقایسه کنید. محصولاتی که توانسته اند با کیفیت قابل توجهی رضایت کاربران را جلب کنند.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 25 مدل بالش نرم و باکیفیت + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 200,000 تومان

امتیاز کاربران

بالش طبی کد 1203

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
17*30*50 سانتی‌متر 1000 گرم الیاف بال فایبر فلامنت با دست، با ماشین لباس‌شویی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش با الیاف ژله ای بامبو کد 6789

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
50*70*17 سانتی‌متر 1000 گرم الیاف ژله ای فلامنت با دست، با ماشین لباس‌شویی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش هارمونی مدل فلامنت بسته دو عددی سایز XL

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
50*70 سانتی‌متر 1050 گرم هالو فلامنت با ماشین لباس‌شویی

امتیاز کاربران

بالش مدل سنتی طرح کورسی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
39x15x15 سانتی‌متر 480 گرم ویسکوز مخمل، جاجیم با دست

امتیاز کاربران

الیاف بالش مانیکاهوم مدل Ballfiber هالو

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
50x40x12 سانتی‌متر 505 گرم الیاف میکروفایبر نخ پنبه ضد حساسیت
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان

امتیاز کاربران

بالشت ملولِی مدل پرولایت

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
70x50x17 سانتی‌متر 1600 گرم الیاف میکروژل پنبه با دست، با ماشین لباس‌شویی

امتیاز کاربران

بالش مانیکاهوم مدل MICRO-GEL هتلی میکروژل

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
70x50x12 سانتی‌متر 1200 گرم الیاف میکروفایبر ژاکارد هتلی، ضد حساسیت
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش مدل ریپیلو هتلی بسته 4 عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
70x50x15 سانتی‌متر 1000 گرم هالو اسپان باند هتلی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش چیداری مدل دلسا کد 100

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
70x50x15 سانتی‌متر 1000 گرم الیاف میکروفایبر پنبه، هتلی هتلی، ضد حساسیت
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش طبی کوکوجم مدل دیجی الترا

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه سایر توضیحات
70x45x10 سانتی‌متر 940 گرم هالو، ویسکوز اسپان باند رنگ بالش سفید رنگ میباشد. اما رنگ کاور دسته دار...
محدوده قیمت 400,001 تا 600,000 تومان

امتیاز کاربران

بالش چیداری مدل چیکا پلاس کد 140

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
70x50x15 سانتی‌متر 1400 گرم الیاف میکروژل، شبه پر پنبه، هتلی هتلی، ضد حساسیت
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

الیاف بالش مدل کارا کد 5000

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه
60x40x16 سانتی‌متر 5000 گرم الیاف توپی پارچه

امتیاز کاربران

بالش آرامیس مدل پر بنین

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
70x50x15 سانتی‌متر 2000 گرم پر هتلی با ماشین لباس‌شویی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش طرح انیمه Spy x Family مدل Anya Forger

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
100x35x20 سانتی‌متر 2000 گرم ویسکوز مخمل با دست، با ماشین لباس‌شویی

امتیاز کاربران

بالش چیداری مدل کارا کد 100

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
70x50x15 سانتی‌متر 100 گرم الیاف میکروفایبر ساتن، پنبه هتلی
مشخصات بیشتر
محدوده قیمت 600,001 تا 800,000 تومان

امتیاز کاربران

بالش مدل VELVET and WOVEN 5cm

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه سایر توضیحات
65x45x22 سانتی‌متر 1700 گرم الیاف میکروژل گردباف توصیه می شود در هنگام شست و شو برای مراقبت و دو...

امتیاز کاربران

بالش آلتین باشاک مدل Home collection

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
60x40x10 سانتی‌متر 1000 گرم سیلیکون پنبه ضد حساسیت، ضد تعریق، آنتی باکتریال، آنتی استرس
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش یوموش مدل میکرو بسته دو عددی

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه
70x50x20 سانتی‌متر 1200 گرم الیاف ژله ای میکرو

امتیاز کاربران

بالش طرح انیمه jujutsu kaisen

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
150x50x30 سانتی‌متر 3000 گرم ویسکوز مخمل با ماشین لباس‌شویی

امتیاز کاربران

بالش لایکو مدل 1200

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
70x50x13 سانتی‌متر 1200 گرم الیاف پلی‌استر پنبه با دست، با ماشین لباس‌شویی
محدوده قیمت 800,001 تا 1,000,000 تومان

امتیاز کاربران

بالش نایت استار مدل کانگورو

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
70*50*25 سانتی‌متر 2000 گرم الیاف میکروژل پلی‌استر با دست، با ماشین لباس‌شویی
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش ورنا مدل HM

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو سایر توضیحات
47x30x11 سانتی‌متر 1000 گرم پارچه با دست سایز متوسط انطباق سریع با بدن برگشت‌پذیری سریع ...

امتیاز کاربران

بالش پرومدی مدل 3005

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
70x40x10 سانتی‌متر 5000 گرم پر قو پارچه با دست

امتیاز کاربران

بالش آکسون مدل پر غاز continental

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه ویژگی کالای خواب
65x45x5 سانتی‌متر 2000 گرم پر غاز کتان هتلی، ضد حساسیت، ضد تعریق، آنتی باکتریال، آنتی استرس
مشخصات بیشتر

امتیاز کاربران

بالش اکسون مدل پر CONTINENTAL

قیمت روز ، تصاویر بیشتر و خرید

مشخصات کالا

ابعاد وزن الیاف داخلی جنس پارچه رویه قابلیت شست‌وشو
70x50x12 سانتی‌متر 1800 گرم پر هتلی با ماشین ظرف‌شویی
مشخصات بیشتر
منبع
goodhousekeepingdreamsthespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا