ابزار باغبانی

راهنمای خرید انواع قیچی باغبانی با معرفی مدل های باکیفیت

راهنمای خرید آنلاین قیچی باغبانی ارزان و باکیفیت

قیچی باغبانی یکی از ملزومات مهم برای باغداران و کشاورزان می باشد. تفاوتی ندارد که شما یک باغچه کوچک به همراه چند گل داشته یا مالک یک باغ بزرگ باشید، در هر حال نیاز است تا برای هرس و  نگهداری از گل ها و … حتما از یک قیچی خوب بهره ببرید. امروزه قیچی های متفاوت با کیفیت های گوناگون در بازار وجود دارند. از همین رو در این مقاله می توانید یک راهنمای خرید اینترنتی را مطالعه نمایید که به شما در تهیه قیچی خوب و کارآمد کمک می نماید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید قیچی آهن بر با معرفی مدل های باکیفیت و تیز 

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت قیچی باغبانی بزرگ و کوچک

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آید که یک قیچی باغبانی خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ در پاسخ می توان بیان داشت که در حین خرید لازم است تا نکات زیر را در نظر بگیرید که یک خرید خوب داشته باشید:

 • به جنس تیغه قیچی باغبانی خود دقت نمایید:

با توجه به نوع و کاربرد های مختلف یک قیچی باغبانی، تیغه های آنان نیز از جنس های مختلف می توانند باشند. اما مهمترین ویژگی تیغه باید ضد زنگ بودن آن باشد. از آنجا که این قیچی ها به صورت مکرر و مداوم در برابر رطوبت هستند لازم است تا از جنس هایی ساخته شوند که به راحت دچار خوردگی نگردند. در همین راستا معمولا قیچی های باغبانی را از جنس فولاد یا کروم وانادیوم می سازند. با انتخاب یک تیغه خوب شما می توانید عمر مفید قیچی خود را افزایش دهید.

 • با انواع قیچی های باغبانی آشنا شوید تا بهترین خرید را انجام دهید:

قیچی باغبانی دارای انواع متفاوتی است که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. قیچی مخصوص سرشاخه زدن: این قیچی ها برای سرشاخه ها استفاده می شوند و دسته های بسیار بلندی دارند.
 2. قیچی مخصوص شمشاد: از لحاظ ظاهری این قیچی ها با قیچی های باغبانی معمولی تفاوتی ندارند اما تیغه آنها کمی بلند تر می باشد.
 3. قیچی مخصوص هرس: این قیچی ها عموما دارای مقاومت و قدرت بالایی باشند. دسته های این نوع قیچی نیز بسیار بلند است.
 4. قیچی چغچغه ای: اگر شاخه های شما بسیار کلفت و ضخیم باشد لازم است تا از قیچی های چغچغه ای استفاده نمایید. کار کردن با این قیچی ها نیاز به توان بدنی زیادی دارد.
 • کاربرد قیچی باغبانی خود را مشخص نمایید:

طبیعتا قیچی که برای هرس نمودن گلدان های کوچک با ساقه های ظریف مورد استفاده قرار می گیرد با قیچی که برای کوتاه نمودن شاخ و برگ بزرگ درختان به صورت معمول استفاده می شود، متفاوت است. از همین رو قبل از خرید، لازم است تا حتما کاربرد خود را مشخص نمایید.

 • به دسته قیچی باغبانی خود دقت داشته باشید:

قبل از اینکه قیمت قیچی باغبانی را پرداخت نمایید، لازم است تا حتما دسته آن را از لحاظ مختلف بررسی نمایید. به صورت کلی دسته باید به گونه ای باشد که به راحتی در دستان شما قرار گیرد. در همین راستا توصیه می شود تا برگ ها یا ساقه های نازک از قیچی های دسته کوتاه و برای موارد مقاوم تر از قیچی های دسته بلند بهره ببرید. البته توجه به این مهم نیز ضروری است که اگر قیچی شما دارای دسته روکش دار باشد، گزینه بهتری است زیرا آسیب کمتری به دست  وارد می شود. در مواردی که خرید به صورت حضوری است، می توانید ابتدا دستکش باغبانی خود را به تن نموده و سپس قیچی را در دست بگیرید تا نسبت به راحتی آن اطمینان حاصل نمایید.

 • وزن قیچی باغبانی یک عامل مهم می باشد:

هر اندازه وزن قیچی شما بیشتر باشد، در دست گرفتن و کار نمودن با آن نیز دشوارتر می باشد. در همین راستا باید دقت داشته باشید که وزن قیچی نباید به گونه ای باشد که دست احساس ناراحتی و خستگی نماید. باید در نظر داشت که تیغه و دسته نیز جزء مواردی هستند که می توانند بر روی قیمت و وزن تاثیر بگذارند.

البته به عنوان خریدار در زمان خرید یک قیچی باغبانی خوب باید توجه داشته باشید که استفاده از قیچی انتخابی شما آسان باشد. به عبارت دیگر این مورد فشار کمی را بر عضلات شما وارد نماید. طراحی ارگونومی یک قیچی باید به گونه ای باشد که عضلات را درگیر ننماید و به زبان ساده، خوش دست باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین ابزار آلات با معرفی مدل های کاربردی و ارزان 

برای آنکه قیچی باغبانی دارای طول عمر زیادی باشد، چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

با توجه به اینکه قیچی های باغبانی ابزار مهم و البته گرانی می باشند، برای اینکه طول عمر آنها را افزایش دهید لازم است تا به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. گاها ممکن است که قیچی های کاملا ضدزنگ خریداری نمایید اما باید بدانید که بهتر است این موارد را نیز در محیط های نمناک قرار ندهید و همیشه پس از استفاده تیغه آن را خشک کنید تا برای مدت طولانی تری بتوانید از قیچی خود استفاده کنید.
 2. قیچی هایی باغبانی عموما برای هرس و تمیز کردن شاخ و برگ گیاهان استفاده می شوند، برخی از افراد برای هر نوع فعالیتی این موارد را به کار می گیرند که باعث می شود، تیغه قیچی دچار آسیب گردد. در همین راستا توصیه می شود تا به نوع مصرف خود دقت نمایید.
 3. برخی از قیچی های باغبانی در بخش دسته خود دارای یک قفل است که از باز شدن تیغه ها جلوگیری می نماید. این قفل ها بسیار کاربردی هستند زیرا از آسیب رساندن به تیغه ها جلوگیری می نمایند.
 4. برای اینکه طول عمر قیچی های باغبانی خود را افزایش دهید لازم است تا به صورت مداوم پیچ های آن را روغن کاری نمایید. با این کار دسته ها به راحتی از یکدیگر باز می شوند و اصطکاک کمتری ایجاد می شود.
 5. برای استفاده از قیچی باغبانی توصیه می شود تا شاخ و برگ های مرطوب را با آن هرس نمایید. در غیر این صورت، ممکن است تا شاخه های خشک به تیغه آسیب وارد نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده در راهنمای خرید اینترنتی امروز در دسته بندی ابزارآلات و خودرو توصیه می شود تا ابتدا بر اساس نیاز خود یک قیچی باغبانی مناسب تهیه نموده و سپس برای افزایش طول عمر آن به فاکتورهایی که در بالا بیان شده است جهت نگهداری آن دقت نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22299]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا